با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

تعویض و تعمیر تایمر ماشین لباسشویی

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی وظیفه شستشوی لباس ها را در منزل بر عهده دارد اما شما هیچ وقت به عملکر آن توجه نمیکنید که این دستگاه چگونه کار میکند و گاهی اوقات متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شما در یکی از مراحل شستشو گیر کرده و سیکل شستشو را جلو نمیبرد.
در این مواقع شما باید با یک تعمیر کار تماس بگیرید چون این مشکل ممکن است از قطعات و یا تایمر باشد و دستگاه نیاز به تعویض تایمر ماشین لباسشویی داشته باشد اگر شما به صورت دستی تایم ماشین لباسشویی خود را جلو ببرید و مراحل شستشو را انجام دهید و اهمیتی به آسیب ماشین لباسشویی ندهید.
این مشکل بیشتر شده و خسارات زیادی به ماشین لباسشویی شما وارد میکند ما در مجموعه تعمیره تمامی خدمات نصب، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی را در مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب به صورت تخصصی انجام می دهیم در مجموعه تعمیره برای انجام خدمات ماشین لباسشویی ما از تعمیر کاران مجرب و آموزش دیده کمک میگیریم.
تعمیر لباسشویی در تهران را با قطعات اصلی و ضمانت 180 روزه انجام می دهیم اما برای آگاهی و بالا بردن دانش شما نسبت به تعمیر و تعویض تایمر ماشین لباسشویی در ادامه این مطلب مراحل عیب یابی و تعمیر ان را برای شما شرح می دهیم.
 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

تعمیر تایمر لباسشویی در تهران

 

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

نحوه عملکرد تایمر ماشین لباسشویی

برای این که با تعویض تایمر ماشین لباسشویی آشنا شویم بهتر است با روند کاری آن آشنا شویم و یکی از مهم ترین قطعات در ماشین لباسشویی تایمر می باشد که با آسیب دیدن این قطعه مانع عملکرد ماشین لباسشویی می شود و به هیچ عنوان فعالیت خود را انجام نمی دهد  در مرحله اول به این نکته توجه کنید که زمان‌بندی سیکل کاری ماشین لباسشویی به تایمر بستگی دارد و این قطعه با کمک سنسور ها تشخیص شروع مرحله شستشو و یا آبکشی را انجام می دهد.
در قدم اول با تنظیم برنامه شستشو و شروع آن تایمر بررسی میکند که قفل درب عمل کرده است یا نه اگر این قفل و یا میکرو سوییچ عمل نکند تایمر ماشین لباسشویی دستور به شروع کار نمیدهد سپس با قفل شدن درب ماشین لباسشویی تایمر دستور به آبگیری می دهد و شیر برقی شروع به کار میکند اما چگونه متوجه می شود که مقدار آب به حد تنظیم شده رسیده است این کار به کمک هیدرواستات انجام می شود و برای این که با عملکرد این قطعه آشنا شوید بهتر است مقاله تنظیم هیدرواستات ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.
سپس بعد از آبگیری و عملکرد صحیح هیدرو استات شیر برقی از مدار خارج شده و موتور شستشو شروع به چرخش میکند و تایمر نسبت به زمان تعیین شده آب را به کمک پمپ تخلیه خارج کرده و ماشین لباسشویی را وارد مرحله خشک کن میبرد و یکی از مهم ترین نکات این است که با آسیب دیدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی شود.

ارتباط تایمر و میکرو سوییچ درب

برای این که درب ماشین لباسشویی در حین شستشو باز نشود و یا کودکان آن را باز نکنند یک قفل در آن وجود دارد که در حین استار ماشین لباسشویی این میکروسوییچ عمل کرده و درب را قفل میکند یکی از مهم ترین نکات این است که اگر این میکروسوییچ آسیب ببیند تایمر تشخیص نمیدهد که درب بسته شده و در این صورت شروع به کار نمی کند.
گاهی اوقات ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمیکند و شما فکر میکنید که برد اصلی آن سوخته است ولی امکان آسیب دیدن میکرو سوییچ آن زیاد می باشد که باید توسط تکنسین بررسی شود اما برای بررسی میکرو سوییچ آن را به وسیله یک مولتی متر تست کنید.
در صورت خراب بودن این قطعه آن را تعویض کرده تا مشکل ماشین لباسشویی شما برطرف شود اما اگر میکرو سوییچ درب سالم بود و مشکل دستگاه شما همچنان برطرف نشد باید سیم های متصل به میکرو سویچ که وارد تایمر شده است رابررسی کنید و ببینید که جریان لازم در آن برقرار است در غیر این صورت باید تایمر ماشین لباسشویی شما تعمیر و یا تعویض شود.

ارتباط تایمر و شیربرقی و هیدرواستات

شیر برقی قطعه ای الکترونیکی و در ارتباط با آب می باشد که هنگام عبور جریان برق از آن مسیر آب را باز کرده و باعث آبگیری ماشین لباسشویی می شود که در بعضی از مواقع شما متوجه می شوید ماشین لباسشویی بیش از حد آبگیری میکند و یا اصلا آبگیری نمیکند شیر برقی همانند قطعات دیگر به تایمر متصل شده است.
گاهی اوقات علل درست کار نکردن ماشین لباسشویی و تایمر شیر برقی می باشد که برای برطرف کردن این مشکلا باید قطعاتی مانند شیر برقی و هیدرو استات مورد بررسی قرار بگیرند هیدرو استات در زمان آبگیری میزان آب را اندازه گیری کرده و به برد اطلاع میدهد.
سپس جریان شیر برقی قطع می شود این قطعه به کمک یک شلنگ به قسمت فشار و پایین دیگ متصل شده است و در قسمت بالا سیم های برق آن به تایمر متصل شده است یعنی این قطعه هم همانند قطعات دیگر از تایمر دستور کار خود را دریافت میکند.
پس اگر ماشین لباسشویی شما شروع به کار نکرد و یا بیش از حد آبگیری کرد در اولین قدم شلنگ ورودی آب، هیدرو استات و شیر برقی را مورد بررسی قرار دهید اگر این قطعات سالم بودند باید تایمر مورد بررسی قرار گیرد که در این موارد شما باید از یک تعمیر کار کمک بگیرید تا تعویض تایمر ماشین لباسشویی را برای شما انجام دهد.

ارتباط تایمر و پمپ تخلیه

در زمان آبکشی مجدد لباس ها در ماشین لباسشویی و یا در زمان خشک کردن آن نیاز به تخلیه آب کثیف می باشد که این کار توسط پمپ تخلیه انجام می شود و این قطعه دستور کار خود را در زمان مناسب از تایمر ماشین لباسشویی در یافت میکند حال در بعضی از مواقع شما متوجه می شوید.
که در پایان سیکل کاری ماشین لباسشویی از کار افتاده و وارد مرحله خشک کن نمی شود در ماشین لباسشویی های جدید و دیجیتال این مشکل به صورت یک کد نمایش داده می شود و با استفاده از دفترچه راهنما آن را میتوانید برطرف کنید اما همیشه به این نکته توجه داشته باشید که اگر آب کثیف در داخل ماشین لباسشویی تخلیه نشود تایمر وارد مرحله بعد شستشو نمی شود و در بیشتر مواقع مرحله خشک کن را انجام نمی دهد.
برای برطرف کردن این مشکل اول از همه شلنگ تخلیه آب را بررسی کنید و اگر دچار گرفتگی شده بود آن را باز کرده و تمیز کنید و سپس به سراغ فیلتر تخلیه آب بروید بهتر است هر 6 ماه این قطعه را باز کرده و تمیز کنید سپس با انجام تمامی این موارد اگر مشکل دستگاه شما برطرف نشود و آب در داخل ماشین لباسشویی تخلیه نشد به سراغ پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بروید و آن را بررسی کنید.
اگر این قطعه آسیب دیده بود آن را تعویض کرده و در غیر این صورت سیم های متصل به پمپ را زمانی که ماشین لباسشویی در حین کار می باشد بررسی کنید و ببینید که برق در داخل آن جریان دارد یا خیر اگر در این سیم ها برق در جریان نیود مشکل از تایمر ماشین لباسشویی می باشد توصیه ما به شما این است که برای انجام این فرایند عیب یابی از یک تعمیر کار کمک بگیرید تا تعویض تایمر ماشین لباسشویی را برای شما انجام دهد ما در مجموعه تعمیره تعویض و تعمیر تایمر ماشین لباسشویی را با ضمانت 180 روزه انجام می دهیم.

ارتباط تایمر و موتور شستشو

تعویض تایمری ماشین لباسشویی 

پس از تایمر که مغز اصلی ماشین لباسشویی می باشد وظیفه اصلی شستشو بر عهده موتور است این قطعه با جریان برق دریافتی از تایمر در زمان مناسب شروع به شستشو می کند و  اگر موتور آسیب ببیند شستشو کامل نمی شود و تنها لباس ها خیس می شوند گاهی اوقات متوجه می شوید.
که آبکش در ماشیم لباسشویی شروع به چرخش نمیکند و شما دچار نگرانی می شوید که آیا موتور سوخته است در مرحله اول باید موتور را مورد بررسی قرار دهید اگر موتور شستشو دارای خازن است این قطعه را بررسی کنید پس از بررسی موارد بالا و تشخیص سالم بودن آن ها به سراغ تایمر بروید و آن رابررسی کنید دقت داشته باشید که در ماشین لباسشویی های جدید اگر موتور آسیب دیده باشد این آسیب به صورت یک کد خطا بر روی صفحه نمایشگر نمایان می شود که این کد را با استفاده از دفترچه راهنما بررسی کنید. و به این نکته توجه داشته باشید که برای بررسی این موارد باید از یک تعمیر کار کمک بگیرید.

تعویض تایمر ماشین لباسشویی (ال جی، سامسونگ، پاکشوما قدیمی، بهی، آبسال)

تایمر ماشین لباسشویی
برای این که تعویض تایمر ماشین لباسشویی های ال جی، سامسونگ، پاکشوما قدیمی، بهی و آبسال را انجام دهید قبل از این کار باید از آسیب دیدن تایمر مطمئن شوید به طور کلی در لباسشویی های قدیمی برای راه اندازی و فرمان های مهم شستشوی لباس از تایمر ها استفاده می شد این تایمر ها به نوبت قطعاتی مانند پمپ تخلیه شیر برقی و… را وارد مدار شستشو می کردند حال اگر شما با کار نکردن این تایمر مواجه شده اید در قدم اول باید به سراغ قطعات مهم لباسشو.یی خود بروید زیرا در زمان آسیب دیدن این قطعات تایمر ماشین لباسشویی شما از کار می افتد در ادامه این مطلب به متداول ترین آن ها می پردازیم:

 •  اولین و مهم ترین قطعه میکروسوئیچ درب می باشد این قطعه کلید امنیتی درب لباسشویی است و اگر درب را باز بگزارید ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند زیرا خروجی جریان برق اصلی شیر برقی از این قطعه ارسال می شود که در زمان تنظیم برنامه اگر متوجه کار نکردن لباسشویی و تایمر آن شده اید باید حتما میکروسوئیچ را بررسی کنید.
 •  گاهی اوقات ماشین لباسشویی درب را قفل کرده و شروع به کار میکند اما شما متوجه می شوید که شیر برقی عمل آبگیری را به درستی انجام نمی دهد در این مواقع قبل از تعمیر تایمر ماشین لباسشویی باید شیر برقی و شلنگ ورودی آب را بررسی کنید.
 • تخلیه آب یکی از مهم ترین مراحل در فرایند شستشوی لباس می باشد به طور کلی اگر متوجه شدید ماشین لباسشویی در حین کار متوقف شده است و آب در داخل آن باقی مانده باید فیلتر تخلیه و پمپ را بررسی کنید.
 •  اما مهم ترین قطعه در لباسشویی بعد از تایمر موتور می باشد که در زمان آسیب دیدن آن ماشین لباسشویی شما در حین کار متوقف می شود.
  شما در مواقعی که متوجه شدید لباسشویی آسیب دیده است بایبد هر یک از این قطعات را بررسی کنید و اگر این موارد سالم بایند باید اقدام به تعمیر و تعویض تایمر ماشین لباسشویی خود کنید.

مراحل عیب یابی و تعویض تایمر ماشین لباسشویی

اگر هر قسمت از موارد بالا آسیب دیده باشد برای عیب یابی اول از همه باید قطعات را مورد بررسی قرار دهید و بعد از تشخیص  سالم بودن آن ها باید از آسیب دیدن تایمر اطمینان حاصل کنید و برای تعویض موارد ذیل را مورد بررسی قرار دهید.
 •  در مرحله اول ماشین لباسشویی را از برق بکشید.
 • درب بر روی ماشین لباسشویی و درب پشت آن را باز کنید.
 •  پس از باز کردن درب ماشین لباسشویی پنلی که تایمر بر روی آن قرار دارد را باز کنید و همیشه به این نکته توجه داشته باشید که اگر تمامی پیچ ه بر روی آن را باز کنید پنل به راحتی از جای خود خارج می شود.
 •  پس از باز کردن پنل به سراغ میکرو سوییچ رفته و این قطعه را باز کنید برای باز کردن آن بهتر است که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را از محل خود خارج کنید.
 • پس از باز کردن میکرو سوییچ نوبت به شیر برقی و هیدرو استات می باشد اگر درب بر روی ماشین لباسشویی خو را باز کنید این دوقطعه قابل مشاهده می باشد و باز کردن آن ها بسیار آسان است.
 •  در همین حی برای این که تایمر به راحتی آزاد شود یک قطعه در ورودی برق وجو دارد این قطعه به نام پارازیت متر است و سیم ورودی در داخل آن قرار دارد که برای راحت تر شدن کار این دوسم را از محل خود خارج کنید.
 •  سپس به قسمت پایین ماشین لباسشویی بروید و سیم هایی که از تایمر به قسمت پمپ و المنت و همچنین موتور متصل شده است را آزاد کرده و بیرون بیاورید
 •  در این صورت با انجام تمامی این موارد تایمر آسیب دیده از محل خود خارج شده و شما به راحتی میتوانید آن را برای تعمیر و یا تعویض ببرید و همیشه دقت داشته باشید که در تعویض تایمر تمامی سیم های آن را به مانند تایمر قبلی متصل کنید تا مشکلی به وجود نیاید.
 •  اما در ماشین لباسشویی های جدید تایمر آن ها به صورت یک برد الکترونیکی می باشد و برای تعمیر آن باید برد اصلی را باز کنید.
 •  باز کردن برد بسیار آسان تر از تایمر های قدیمی می باشد و تنها کافیست سوکت های بر روی ان را جدا کرده و برد را از محل خود خارج کنید و برای تعمیر به تعمیر گاه ببرید.
گاهی اوقات بر روی ماشین لباسشویی های دیجیتا یک سلکتور و یا کلید وجود دارد که با چرخاندن آن برنامه شستشو و زمان آن تنظیم می شو در تایمر های قدیمی هم شفت اصلی تایمر این کار را انجام می دهد حال اگر متوجه شدید که این قطعات آسیب دیده اند در این موارد نیاز به تعویض تایمر ماشین لباسشویی نیست و ما در مجموعه تعمیره آن را همانند روز اول تعمیر میکنیم پس بهتر است در این موارد با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

 

چه زمانی نیاز به تعمیر تایمر ماشین لباسشویی داریم؟

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

تایمر در ماشین لباسشویی وظیفه ارسال دستورات را برعهده دارد اگر این قطعه آسیب ببیند احتمال کار نکردن هر یک از قطعه ها ممکن است برای مثال اگر موتور ماشین لباسشویی شما از کار افتاده است و پس از تست موتور متوجه سالم بودن ان می شوید حتما به سراغ تایمر ماشین لباسشویی بروید این قطعه به کمک چرخنده ها شروع به چرخش کرده و زمانی که هر پلاتین را متصل کند یکی از قطعات شروع به کار میکند.

برخی از تایمر ها دارای برد الکترونیکی هم می باشند که در بیشتر مواقع این برد وظیفه راه اندازی موتور را برعهده دارد همچنین گاهی اوقات به اشتباه این تایمر را برعکس عقربه های ساعت میچرخانید که همین امر باعث آسیب دیدن چرخ دنده های آن می شود و یکی از مواردی که بیشتر مواقع تکنسین های مجموعه تعمیره با ان رو به رو میشوند همین امر است.

یا گاهی اوقات با چرخاندن تایمر و تنظیم آن ماشین لباسشویی شما هیچ عکس و العملی نشان نمی دهد که در این مواقع نیاز به تعمیر تایمر ماشین لباسشویی خود دارید برای این کار بهتر با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما تعمیر تایمر ماشین لباسشویی را به صورت تخصصی انجام می دهیم.

 

 

جمع‌بندی
تایمر در ماشین لباسشویی وظیفه بسیار حیاتی بر عهده دارد و همیشه آسیب دیدن ماشین لباسشویی به این معنا که تایمر آسیب دیده است نیست و برای عیب یابی باید تمامی موارد مورد بررسی قرار بگیر گاهی اوقات آسیب دیدن پمپ تخلیه، شیر برقی، موتور اصلی و… مانع درست کار کردن تایمر می شوند.
توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر دانش فنی بالایی ندارید به هیچ عنوان دست به تعمیر ماشین لباسشویی نزنید و در این موارد بهتر است با مجموعه تعمیره که نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در تهران می باشد تماس بگیرید ما به صورت تخصصی ماشین لباسشویی شما را تعمیر کرده و همچنین تعویض تایمر ماشین لباسشویی را با ضمانت 180 روزه انجام می دهیم.
لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 7 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

5 پاسخ

 1. با مجموعه ما تماس بگیرین تا اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه از شما دریافت کنند.

 2. سلام موتور ماشین لباسشویی من شروع به کار نمیکنه به نظرتون این مشکل میتونه از تایمر باشه

  1. باید دقیق بررسی شود…. لطفا با مجموعه تعمیره تماس بگیرید ….

 3. سلام من وقتی تایمر ماشین لباسشویی میچرخونم جرقه میزنه شما میتونید این مشکل و برطرف کنید

  1. سلام وقت به خیر
   بله این موضوع میتواند بسیار خطرناک باشه هر چه سریعتر با شمارههای داخل سایت با ما تماس بگیرید تا سریعان تکنسین های ما در محل زندگی شما بیاییند و تا آسیب جدی به ماشین لباسشویی و اعضای خانواده شما نرسیده مشکل را برطرف کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران