با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

درجه آب گرم ماشین لباسشویی

درجه آب گرم ماشین لباسشویی

درجه آب گرم ماشین لباسشویی

یکی از نکات در هنگام شستشوی لباس ها، با ماشین لباسشویی انتخاب بهترین درجه آب گرم ماشین لباسشویی است برای انتخاب این درجه آب گرم ماشین لباسشویی شما باید نسبت به جنس لباس خود این درجه را انتخاب کنید همچنین باید با برخی از مطالب آشنایی داشته باشید.اطلاعات کامل در مورد نحوی کار کردن لباسشویی به ما کمک میکند که کمتر نیاز به  تعمیرات لباسشویی  داشته باشید.

ما در اینجا چند راهنمایی برای انتخاب بهترین درجه دمای آب برای شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی جمع آوری کرده ایم که شما با مطالعه آن به راحتی میتوانید بهترین درجه آب گرم را در ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید و همچنین به برخی از سوالات شما مانند آیا دمای آب در لباسشویی اهمیت دارد؟ آیا لباس های نوزاد، و لباس های زیر باید در آب سرد شسته شوند؟ بهترین زمان برای استفاده از آب ولرم چه زمانی است؟ آیا میتوان لباس ها در آب داغ شست؟ پاسخ داده می‌شود.

آیا دمای آب در شستشوی لباس ها اهمیت دارد؟

خدمات ما: تعمیر لباسشویی باکنشت

آیا دمای آب در شستشوی لباس ها اهمیت دارد؟

در شستشوی هر جنس پارچه با هر الیافی، دمای آب بسیار تاثیر گذار است اگر در شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی، به این موضوع توجه نداشته باشید باعث از بین رفتن الیاف و رنگ لباس می‌شود برای شستشوی لباس های خود با جنس های مختلف باید به نحوه شستن آن ها در ماشین لباسشویی توجه کنید.

پس برای از بین نرفتن الیاف و رنگ لباس های خود باید با انتخاب بهترین درجه آب گرم ماشین لباسشویی از کیفیت لباس های خود محافظت کنید به طور کلی میتوان گفت که برای بهترین نتیجه، باید دمای آب را بر اساس نوع لباس ها در ماشین لباسشویی شستشو دهید.

آیا درجه آب گرم برای شستشوی انواع لباس ها در ماشین لباسشویی مناسب است؟

درجه ی آب گرم در ماشین لباسشویی

ساختار لباس ها با هم متفاوت است لباس های ظریف ساختار هایی ظریف تر با لباس های دیگر دارند، پس شما حتما باید برای شستشوی این لباس ها از دمای آب مناسب استفاده کنید در این مواقع باید لباس های خود که دارای الیاف ریز هستند را در کنار هم و با دمای آب خاص شستشو دهید.

به طور کلی برای شستشوی لباس های ظریف خود باید از دمای 30 درجه و یا آب سرد استفاده کنید اما گاهی اوقات به دلیل حجم زیاد کثیفی شما باید از درجه آب گرم ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

اما بهترین دما برای شستشوی لباس در ماشین لباسشویی دمای 40 و یا زیر 40 درجه است برای انتخاب بهترین دمای آب در ماشین لباسشویی میتوانید با توجه به برچسب نحوه شستشوی لباس تنظیمات درجه آبگرم ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنید این برچسب ها به کمک نشانه و علائم ها، این اطلاعات را به شما میدهند که لباس را با چه دمایی و در چه زمانی شستشو دهید.

دمای مناسب برای شستشوی لباس های زیر و لباس های نوزاد

شستشوی لباس نوزاد در ماشین نوزاد

شستشوی لباس های نوزاد امری بسیار مهم برای جلوگیری از حساسیت های پوستی است بهتر است برای شستشوی لباس های نوزاد خود از دمای آب 60 درجه استفاده کنید این کار باعث از بین رفتن تمامی آلودگی ها و ضد عفونی شدن لباس های نوزاد شما می‌شود همچنین اگر قصد شستشوی لباس های زیر را دارید بهترین درجه آب گرم ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس های زیر بین 60 الی 90 درجه است.

آیا میتوان لباس های جین را با آب گرم شست؟

شستشوی لباس های جین در داخل ماشین لباسشویی، ممکن است اما به این نکته دقت داشته باشید که انتخاب درجه آب گرم در ماشین لباسشویی باعث از بین رفتن الیاف لباس های جین و آسیب دیدن آن ها می‌شود در زمان انتخا درجه آب گرم ماشین لباسشویی برای شستشوی این جنس از لباس ها باید از آب سرد و یا ولرم استفاده کنید که بین 0 تا 30 درجه بهترین دمای برای شستشوی لباس های جین در ماشین لباسشویی است.

نحوه شستشوی لباس های پشمی و بافتنی با آب گرم

به شما عزیزان توصیه می‌شود که برای شستشوی لباس های پشمی و بافتنی از ماشین لباسشویی استفاده نکنید زیرا انتخاب درجه آب گرم در ماشین لباسشویی و چرخش دیگ این دستگاه باعث آسیب رساندن به الیاف و بافت لباس های پشمی و بافتنی می‌شود بهتر است لباس های بافتنی خود را با دست و آب سرد شستشو دهید همچنین پس از شستن آن ها لباس های خود را با نور خورشید خشک نکنید.

نحوه شستن لباس های چرم با آب گرم

لباس های چرمی خود را به هیچ وجه داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا تنظیم درجه آب گرم در لباسشویی برای لباس های چرمی باعث آسیب دیدن این نوع از لباس ها می‌شود لباس های چرمی خود را با آب سرد و به صورت دستی شستشو دهید تا به جنس و الیاف آن ها اسیب وارد نشود.

آیا لباس های نخی را میتوان با آب گرم شست؟

به دلیل جنس این نوع لباس ها در سریع ترین زمان آلودگی ها و لکه از روی آن ها پاک میشوند بهتر است لباس های نخی خود را در 30 درجه آب گرم ماشین لباسشویی شستشو دهید.

 

درچه مواقعی از آب ولرم برای شستشوی لباس ها استفاده کنیم؟

بیشتر افراد برای شستشوی لباس های خود از آب ولر در درجه آب گرم ماشین لباسشویی استفاده میکنند که برای این کار باید نسبت به برخی از نکات آگاهی کافی داشته باشید.

  • برای شستشوی لباس های حساس خود با جنس ابریشم و یا پشمی حتما به برچسب روی لباس و نحوه شستشوی آن توجه کنید.
  •  برای این که رنگ لباس شما از بین نرود بهتر است از درجه آب سرد و یا ولرم استفاده کنید.
  •  به این نکته دقت داشته باشید که مایع لباسشویی به دلیل حلالیت بالا بهترین گزینه در درجه آب ولرم ماشین لباسشویی است.
  • اگر لباس های پنبه ای شما روغنی شده باشند پاک کردن آن ها با درجه آب ولرم غیر ممکن است.

مهم ترین نکات برای استفاده از آب گرم در شستشوی لباس ها

ما در ادامه مطلب به استفاده از درجه آب گرم ماشین لباسشویی با جنس های مختلف لباس میپردازیم.

  • اگر از لباس های پنبه ای استفاده میکنید حتما درجه آب گرم ماشین لباسشویی خود را بین 30 تا 40 درجه سانتی گراد قرار دهید.
  • برای شستشوی لباس های پلی استری، از دمای 40 تا 50 درجه سانتی گراد استفاده کنید.
    ش درجه آب گرم برای شستشوی لباس های پشمی بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد می‌باشد.
  • برای لباس های نخی بهتر است از 30 تا 40 درجه سانتی گراد استفاده کنید.
  •  اگر قصد شستشوی لباس های نوزاد خود را دارید با توجه به میزان کثیفی دما را بین 30 تا 60 درجه سانتی گراد استفاده کنید.

به این نکته دقت داشته باشید که اگر جنس و الیاف لباس برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد استفاده از درجه هایی بین 60 تا 90 درجه سانتی گراد باعث آسیب رساندن به رنگ و الیاف لباس می‌شود. ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

 

مطالب مرتبط:

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

تعویض شیر آب ورودی لباسشویی

ارور لباسشویی باکنشت

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[1.5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران