با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تست قطعات ماشین لباسشویی(بررسی 6 قطعه)

تست قطعات ماشین لباسشویی

تست قطعات ماشین لباسشویی

برای این که عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی خود را انجام دهید باید با تست قطعات ماشین لباسشویی آشنایی داشته باشید شما با تست قطعات در زمان آسیب دیدن دستگاه، از خرابی قطعه مورد نظر مطلع می‌شوید. و در صورت آگاهی از خرابی قطعه مورد نظر به راحتی میتوانید اقدام به   تعمیر لباسشویی   کنید ماشین لباسشویی از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است که ممکن است به هر دلیلی دچار خرابی شوند.

در این مواقع روش های زیادی برای تست قطعات ماشین لباسشویی وجود دارد که ما در این مقاله به صورت تخصصی به نحوه تست قطعات ماشین لباسشویی میپردازیم و شما عزیزان با مطالعه این مطلب به راحتی میتوانید لباسشویی خود را عیب یابی کنید.ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

تست قطعات ماشین لباسشویی
راهنمای بررسی و تست قطعات ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین لوازم خانگی محسوب می‌شود به همین دلیل به مرور زمان ممکن است برخی از قطعات داخلی آن با مشکل و خرابی مواجه شود یکی از مواردی که در تعمیر با کیفیت ماشین لباسشویی بسیار تاثیر گزار است عیب یابی و یا تست قطعات لباسشویی است به طور کلی برای این که لباسشویی، شستشوی لباس های شما را به بهترین نحو انجام دهد از قطعات زیادی تشکیل شده است که دلایل زیادی میتواند باعث خرابی هر یک از آن ها شود.

در اولین قدم برای تعمیر ماشین لباسشویی شما باید مراحل عیب یابی و تست قطعات را به صورت صحیح انجام دهید با تست قطعات ماشین لباسشویی شما به راحتی از خرابی قطعه مورد نظر اطمینان حاصل میکنید و در سریع ترین زمان با تعمیر و یا تعویض آن قطعه مشکل دستگاه را برطرف میکنید.

خدمات ما: تعمیر لباسشویی بکو 

نحوه تست موتور ماشین لباسشویی

تست موتور لباسشویی

یکی از مهم ترین قطعات و اجزای اصلی ماشین لباسشویی موتور این دستگاه است که در زمان از کار افتادن آن حتما شما باید با نحوه تست موتور ماشین لباسشویی اشنایی کامل داشته باشید.
موتورهای لباسشویی انواع مختلفی دارند که در زمان آسیب دیدن هر کدام باید با نحوه تست موتور ماشین لباسشویی آشنایی کامل داشته باشید ما در ادامه این مطلب به نحوه تست موتور ماشین لباسشویی میپردازیم.

تست موتور ماشین لباسشویی با اهم متر

برای تست قطعات ماشین لباسشویی، اهم متر دستگاه بسیار مهمی است شما به کمک این دستگاه به راحتی میتوانید تست قطعات ماشین لباسشویی خود را انجام دهید.
برای تست موتور ماشین لباسشویی در قدم اول شما باید درب پشتی دستگاه را باز کرده تا دسترسی بهتری به موتور لباسشویی داشته باشید.
سپس دو سر پروب اهم متر خود را یک به یک بر روی پایه های موتور لباسشویی قرار دهید.
مقدار اهم اگر نزدیک به صفر باشد یعنی موتور شما عملکرد صحیحی دارد اما اگر مقدار اهم، بین پایه های موتور بی از حد و یا بی نهایت باشد نشان دهنده خرابی موتور است.

تست خازن و ذغال موتور لباسشویی

تست خازن و ذغال موتور لباسشویی

در صورت خرابی خازن و ذغال های موتور شما باید این قطعات را تست کنید و با نحوه تست قطعات ماشین لباسشویی آشنایی کامل داشته باشید.

  • در زمانی که ذغال های موتور به اتمام رسیده باشد سیستم کاری این قطعه مختل می‌شود در این مواقع با مشاهده ذغال ها متوجه از بین رفتن آن ها می‌شوید.
  •  خازن به طور کلی وظیفه، راه اندازی موتور را بر عهده دارد که برای تست آن میتوانید به کمک مولتی متر آن را تست کنید.
  • مولتی متر خود را بر روی تست خازن بگذارید.
  •  نسبت به عدد بر روی خازن مولتی متر خود را تنظیم کنید.
  •  دقت داشته باشید که تمامی خازن ها دارای یک تلرانس خطا می‌باشند.

نحوه تست شیر برقی ماشین لباسشویی

اگر لباسشویی شما شروع به ابگیری نمیکند شما باید به سراغ شیر برقی این دستگاه بروید در این مواقع باید با نحوه تست شیر برقی ماشین لباسشویی خود آشنایی داشته باشید در صورت خرابی شیر برقی مشکلاتی از قبیل آبگیری نادرست، فشار کم آب و یا جمع شدن آب در داخل دیگ می‌شود که برای این کار و تست قطعات ماشین لباسشویی میتوانید از موارد زیر استفاده کنید.

  •  برای این که متوجه نشتی آب از شیر برقی شوید در قدم اول باید شلنگ ها متصل به شیر برقی و جاپودری را جدا کنید.
  •  اگر در صورت قطع بودن شیر برقی از داخل این قطعه آب عبور کند، این قطعه دچار نشتی شده است.

 

تست شیر برقی با برق مستقیم

تست شیر برقی با برق مستقیم

برای این کار حتما باید از دانش فنی بالا برخوردار باشید برای این کار سیم های متصل به شیر برقی را جدا کرده و به صورت مستقیم به برق متصل کنید اگر این قطعه شروع به آبگیری نکرد حتما آن را تعویض کنید.
دقت داشته باشید که شیر برقی جزو قطعاتی است که در داخل لباسشویی قابلیت تعمیر شدن را ندارد.

 

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما مرحله تخلیه آب را به درستی انجام ندهد فرایند شستشوی لباس ها مختل می‌شود در این مواقع باید به دنبال برطرف کردن و تست قطعات ماشین لباسشویی باشید که یکی از مهم ترین آن ها پمپ تخلیه آب است برای تست پمپ تخلیه آب شما میتوانید به کمک اهم متر این قطعه را تست کنید.
برای تست پمپ تخلیه لباسشویی، دستگاه را از برق بکشید سپس درب پشتی آن را باز کرده تا دسترسی بهتری به پمپ تخلیه داشته باشید بعد از انجام موارد بالا سیم های متصل به پمپ را جدا کرده و پروب های اهم متر را بر روی این دوس قرار دهید.
اگر عددی بر روی اهم متر نمایش داده شد به نشانه سالم بودن این قطعه است ولی اگر بر روی اهم متر صفر و یا بی نهایت نمایش داده شود حتما باید اقدام به تعویض پمپ تخلیه لباسشویی خود کنید.

 

مطالب مرتبط

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.4 امتیاز از 5 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران