با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعمیر موتور ماشین لباسشویی(تعویض)

تعمیر موتور لباسشویی

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور در بیشتر لوازم برقی وظیفه بسیار مهمی دارد که در صورت خرابی این قطعه کار دستگاه مختل می‌شود. اگر به دنبال کاربرد موتور لباسشویی و یا وظیفه این قطعه در داخل ماشین لباسشویی هستید ما در این مقاله به سوالات شما به صورت تخصصی پاسخ میدهیم و همچنین به سوالات دیگری مانند نحوه تست موتور ماشین لباسشویی و علت ضعیف شدن موتور ماشین لباسشویی میپردازیم. دقت داشته باشید که تعویض و تعمیر موتور ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی است و در صورت خرابی این قطعه باید به درستی عیب یابی شود علائم و علت سوختن موتور لباسشویی بسیار متفاوت می‌باشد و قطعات زیادی هستند که باعث بروز این مشکل می‌شوند بهتر است در این مواقع برای تعمیرات لباسشویی با یک تعمیرکار مجرب و با تجربه در تماس باشید.ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

تعمیر موتور لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم قطعات ماشین لباسشویی را با اندام حیاتی بدن مقایسه کنیم موتور، مانند قلب انسان است که در صورت خرابی این قطعه به طور کلی ماشین لباسشویی فرایند شستشو را نمیتواند انجام دهد موتور لباسشویی به طور کلی پس از آبگیری شروع به چرخش آبکش میکند. در زمان های مختلف شروع به چرخش در جهت های متفاوت میکند تا لباس ها به خوبی آبکشی و تمیز شوند و همچنین در انتهای شستشو، در مرحله خشک کن موتور وارد دور تند شده و لباس ها را خشک میکند.

 •  شفت آبکش از داخل دو بلبرینگ عبور کرده
 • میل شفت به کاسه نمد متصل می‌شود.
 •  در آخر یک پولی به انتهای شفت آبکش متصل می‌شود.
 • پولی به کمک یک تسمه با موتور لباسشویی درگیر می‌شود.
 •  در هر مرحله با چرخش موتور، آبکش لباسشویی به حرکت در می‌آید.
 • موتور لباسشویی برای راه اندازی نیاز به برق دارد.
 •  در لباسشویی های قدیمی، راه اندازی اولیه به کمک یک خازن انجام میشد.
 •  در مدل های جدید راه اندازی موتور به کمک ذغال و تاخو انجام میگیرد.

 

انواع موتور ماشین لباسشویی

تعویض موتور لباسشویی

قبل از تعمیر موتور ماشین لباسشویی شما باید با انواع این قطعه آشنایی کامل داشته باشید از قدیم تا به امروز مدل های مختلفی از موتور لباسشویی تولید شده است که با پیشرفت تکنولوژی و ورود موتور های جدید لرزش و صدای کمتری از ماشین لباسشویی احساس میکنید.

موتور لباسشویی تسمه ای یا معمولی

این موتور لرزش و صدای بسیار زیادی تولید میکند و همچنین مصرف برق آن بیش از حد می‌باشد ساختار آن بسیار ساده بوده در مدل های قدیمی لباسشویی استفاده می‌شود.

موتور لباسشویی دارکت درایو یا اینورتر

این موتور به کمک اهنربا فعالیت خود را انجام میدهد این آهنربا به مرکز درام متصل شده و موتور بدون تسمه و یا پولی شروع به چرخش میکند. این موتور مزیت هایی مانند سر و صدای کم و لرزش و همچنین بالانس خودکار را به دنبال دارد.
در قدم اول و قبل از تعمیر موتور لباسشویی باید به نوع و نحوه کار کرد آن آشنایی کامل داشته باشید همچنین به این نکته توجه کنید که در چه زمانی باید تعمیر و تعویض موتور لباسشویی خود را انجام دهید.

علائم خرابی موتور ماشین لباسشویی

نشانه های خرابی موتور ماشین لباسشویی چیست و در این مواقع برای برطرف کردن این مشکل چه باید کرد؟
چنانچه با موارد زیر رو به رو شده اید باید در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر و یا تعویض موتور لباسشویی خود کنید.

 •  شنیدن صدای وز وز
 •  آسیب دیدن تسمه موتور لباسشویی
 • خشک نشدن لباس ها
 •  بوی سوختگی
 • مختل شدن فرایند شستشو
 • نچرخیدن آبکش لباسشویی
 • کند چرخیدن آبکش لباسشویی
  اگر با هریک از موارد بالا رو به رو شده اید در سریع ترین زمان دستگاه را از برق کشیده و اقدام به تعمیر موتور لباسشویی خود کنید دقت داشته باشید که در برخی از مواقع با آسیب دیدن قطعات دیگر سیکل کاری موتور متوقف می‌شود به طور مثال اگر پمپ تخلیه آب را به خوبی تخلیه نکند به دلیل وجود اب در داخل درام موتور وارد مرحله خشک کن نمی‌شود.

 

علت خراب شدن موتور ماشین لباسشویی چیست؟

علت خرابی موتور لباسشویی

کاربر عزیز مجموعه تعمیره، به این نکته توجه داشته باشید که موتور لباسشویی یکی از قطعات مصرفی با راندمان کاری بالا در داخل این دستگاه است که به مرور زمان عمر این قطعه به پایان میرسد اما برخی دیگر از دلایل هستند که باعث کاهش عمر این قطعه می‌شوند.

 •  یکی از مهم ترین دلایل، بالا بودن عمر موتور است.
 •  اگر ذغال های موتور به اتمام رسیده باشد این قطعه از کار می‌افتد در این مواقع با تعویض ذغال های موتور لباسشویی به راحتی میتوانید مشکل را برطرف کنید.
 • زمانی که لباس های کثیف شما بیش از حد باشند و شما با یکبار شستشو آن ها را داخل لباسشویی قرار دهید این مورد باعث فشار بسیار زیاد به موتور لباسشویی می‌شود.بهتر است در این مواقع به ظرفیت لباسشویی خود توجه داشته باشید.
 • استفاده پشت سرهم از ماشین لباسشویی باعث آسیب دیدن موتور می‌شود.
 •  یکی دیگر از مواردی که باعث سوختن موتور لباسشویی میشود آبریزی دستگاه است این نشتی آب به مرور زمان بر روی موتور ریخته و باعث آسیب دیدن این قطعه می‌شود.
 •  نوسان برق یکی دیگر از مهم ترین دلایل آسیب دیدن موتور است با کم یا زیاد شدن ولتاژ برق موتور لباسشویی شما آسیب دیده و از کار می‌افتد.
  با استفاده نادرست و توجه نکردن به موارد گفته شده شما به مرور زمان نیاز به تعمیر موتور لباسشویی پیدا میکنید.

 

نحوه تست موتور ماشین لباسشویی

برای تعمیر یا تعویض موتور لباسشویی در قدم اول شما باید با نحوه تست موتور آشنایی داشته باشید توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر تخصصی در این زمینه ندارید این کار را به یک تعمیر کار ماشین لباسشویی بسپارید زیرا با اتصالات اشتباه باعث سوختن موتور لباسشویی خود می‌شوید.
برای تست موتور لباسشویی باید یک سیم تست داشته باشید و یکی از دوسر آن را به یک سر ذغال و سر دیگر را یکی از اتصالات استاتور متصل کنید با این کار موتور شروع به چرخش در دور تند میکند.

تعویض موتور ماشین لباسشویی

پبرای تعمیر موتور لباسشویی باید به این نکته توجه داشته باشید که هر گونه اتصال اشتباه باعث آسیب زدن به این موتور شده و همچنین موتور لباسشویی های جدید قیمت بسیار بالایی دارد شما در قدم اول باید مرحله عیب یابی این قطعه را به درستی انجام دهید و در صورت مطمئن شدن از سوختن آن باید اقدام به تعویض موتور لباسشویی خود کنید که برای انجام این کار میتوانید از مراحل زیر استفاده کنید.

مراحل تعویض موتور ماشین لباسشویی به شرح زیر می‌باشد:

 • برای تعویض موتور لباسشویی باید اتصال برق به دستگاه را جدا کنید تا از برق گرفتگی در امان باشید.
 •  سپس باید ابزار مورد نیاز برای تعویض موتور لباسشویی را تهیه کنید.
 •  در قدم بعدی درب پشتی لباسشویی خود را باز کرده و با باز کردن آن متوجه موتور لباسشویی می‌شوید.
 •  در این مواقع بهتر است لباسشویی را به یک سمت برعکس کنید.
 •  با انجام این کار به راحتی به موتور لباسشویی خود دسترسی دارید.

مطالب مرتبط:

ارور ماشین لباسشویی کندی

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند؟

تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران