با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چگونه فیلتر ماشین لباسشویی را تعویض کنیم؟

چگونه فیلتر ماشین لباسشویی را تعویض کنیم؟

گاهی اوقات متوجه می شوید که در سیکل شستشوی ماشین لباسشویی آب تخلیه نمی شود و لباس ها در ماشین لباسشویی خشک نمی شوند در این زمان مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فیلتر را باز کرده و تمیز کنید گاهی اوقات به گرفتگی اشیاء در داخل این فیلتر ها مانع کار کرد پمپ تخلیه می شود و آب از ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی شود.
اما اگر با این مشکل رو به رو شدید در مرحله اول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود را بررسی کرده و سپس به سراغ فیلتر بروید اگر داخل شلنگ هم دچار گرفتگی شده باشد این مشکل به وجود می آید همین گرفتگی فیلتر مانع حرکت پروانه پمپ تخلیه شده و در نهایت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آسیب می بیند و همین امر با تعویض پمپ تخلیه باعث افزایش هزینه تعمیر لباسشویی در تهران زیاد می شود شما با دنبال کردن مطالب سایت مجموعه تعمیره میتوانید.
در حفظ و نگهداری ماشین لباسشویی خود کوشا باشید شرکت تعمیره یکی از نمایندگی های تعمیر لوازم خانگی در تهران در تمامی مناطق شرق، غرب، شمال و جنوب تهران می باشد که با تماس اولیه شما در سریع ترین زمان تکنسین به محل سکونت شما اعزام می شود.
 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.
تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.
چگونه فیلتر ماشین لباسشویی ا تمیز کنیم؟

چه زمانی نیاز به تعویض فیلتر ماشین لباسشویی می باشد؟

برای این که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آسیب نبیند و برای تعمیر آن هزینه ای نکنید بهتر است قبل از شستشو اشیاء را از داخل جیب لباس ها تخلیه کنید اشیاِئی مانند سکه باعث گرفتگی فیلتر و همچنین پمپ تخلیه می شود سپس به این نکته توجه داشته باشید.
که شلنگ تخلیه باید با حداقل یک متر فاصله از روی زمین به بدنه ماشین لباسشویی متصل شود تا اب به راحتی تخلیه شود اما ما چه زمانی باید فیلتر ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم این کار بهتر است هر 6 ماه انجام شود و همچنین اگر فکر میکنید که وسیله ای در داخل لباس ها بوده و باعث گرفتگی فیلتر می شود پس از سیکل شستشو آن را باز کرده و تمیز کنید.

 مراحل تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

تعویض فیلتر ماشین لباسشویی

اگر در زمان تخلیه آب ماشین لباسشویی متوجه سر و صدای آن شدید و یا آب از ماشین لباسشویی تخلیه نشد این مراحل را انجام دهید تا اگر مشکل از پمپ نباشد آب از ماشین لباسشویی تخلیه می شود.
  •  در اولین مرحله بهتر است که شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا دچار گرفتگی نشده باشد.
  • سپس به سراق فیلتر بروید در بیشتر ماشین های لباسشویی فیلتر در قسمت پایین در داخل یک درب کوچک و یا در زیر قاب پایین ماشین لباسشویی قرار دارد که بعضی از ان ها با دست به راحتی باز می شوند و برخی دیگر باید به کمک پیچ گوشتی آنها را باز کنید.
  •  پس از باز کردن درب فیلتر برای بیرون آوردن خود فیلتر باید آن را به مخالف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.
  •  با بیرون آوردن فیلتر ممکن است مقداری آب از داخل ماشین لباسشویی خارج شود پس نگران نشوید این امر بسیار عادی می باشد.
  •  بعد از تمیز کردن فیلتر آن را به مانند قبل در سر جای خود و موافق عقربه های ساعت بچرخاند.
  •  دقت داشته باشید که اگر فیلتر به خوبی در سر جای خود قرار نداشته باشد در آن قسمت ماشین لباسشویی دچار آبریزی می شود.

 

چگونه فیلتر لباسشویی را باز کنیم؟

برای این که عمر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما بیشتر شود بهتر است در ماه فیلتر تخلیه ان را باز کرده و تمیز کنید اما وظیفه اصلی این فیلتر چیست؟
به طور کلی این فیلتر مانع وارد شدن اشیاء و آسیب زدن آن ها به پمپ تخلیه می شود این فیلتر در پایین ترین قسمت کابین ماشین لباسشویی شما قرار گرفته است در بیشتر ماشین های لباسشویی شما یک درب کوچیک در قسمت پایین مشاهده میکنید.
برای دسترسی آسان به فیلتر تخلیه باید این درب را باز کنید.
پس از باز کردن این درب شما مجموعه فیلتر تخلیه و لوله درین را مشاهده میکنید قبل از باز کردن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی بهتر است لوله درین را در ظرفی قرار دهید و پس از تخلیه شدن آب فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی خود را باز کنید.

پس از چرخاندن فیلتر آن را به سمت خود بکشید تا به راحتی از محل خود خارج شود.

ممکن است در این مواقع با باز کردن فیلتر تخلیه مقداری آب از داخل آن خارج شود پس در زیر درب یک دستمال خشک قرار دهید پس از طی این مراحل باید فیلتر را به خوبی تمیز کنید و در محل خود قرار دهید.
چگونه فیلتر لباسشویی را تمیز کنیم؟
با باز کردن فیلتر ماشین لباسشویی شما باید آن را به کمک یک فرچه و آب و همچنین مواد شوینده تمیز کنید دقت داشته باشید که در لحظه باز کردن داخل محفظه تمیز باشد در غیر این صورت قبل از قرار دادن فیلتر تخلیه باید محفظه داخلی پمپ را به کمک یک دستمال و یا اسفنج تمیز کنید دقت داشته باشید که اگر فیلتر تخلیه فرم اصلی خود را از دست داده باشد و یا دچار شکستگی شده باشد ممکن است پس از بستن آن دچار آبریزی شود پس در این مواقع بهتر است که فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید اگر پس از بستن فیلتر جدید باز هم متوجه آبریزی شده اید در این مواقع برای تعمیر لباسشویی بوش میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

آیا گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی مانع تخلیه آب می شود؟

فیلتر ماشین لباسشوسس

فیلتر ماشین لباسشویی برای جلو گیری از عبور اشیاء به سمت پمپ تخلیه می باشد اگر در داخل این فیلتر گرفتگی به وجود اومده باشد مانع تخلیه اب می شود که در این مواقع ماشین لباسشویی در حین کار متوقف می شود و آب در داخل ان باقی می ماند که برای برطرف کردن این مشکل باید فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی را باز کرده و تمیز کنید.

اما در برخی موارد بی توجهی به این مشکل مانع چرخش پروانه پمپ تخلیه می شود که همین امر دلیلی بر سوختن پمپ تخلیه است بهتر است هر چند ماه این فیلتر را باز کرده و تمیز کنید همچنین اشیاء را از داخل لباس های خود خارج کنید تا این اشیاء به پمپ تخلیه شما آسیب وارد نکند همچنین اگر این فیلتر را به درستی در محل خود قرار ندهید همین امر دلیلی بر ابریزی ماشین لباسشویی می باشد اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما آسیب دیده است و یا فیلتر تخلیه آن از بین رفته است برای تعویض آن و تهیه قطعه ای اص3لی و اورجینال میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید و دقت داشته باشید که بی توجهی به فیلتر ماشین لباسشویی باعث آسیب های بیشتر به ان می شود.

 

مطالب مرتبط:

ارور ماشین لباسشویی بوش

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران