با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال

تفاوا موتور اینوتر با معمولی

تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال

آیا به تازگی قصد خرید یخچال کرده اید؟ و یا میخواهید تفاوت بین یخچال معمولی و اینورتر را بدانید؟
برای خرید یخچال در منزل رویایی خود بزرگ‌ترین چالش انتخاب بهترین یخچال می باشد و مهم ترین نکته در این موضوع این است که برند های زیادی در بازار تولید کننده یخچال می باشند و هر برندی مدل های مختلفی از یخچال را تولید میکند و همچنین انواع یخچال ها دارای اندازه و فناوری متفاوت و پیشرفته ای می باشند که همین امر انتخاب را بسیار سخت میکند با توجه به تمامی این چالش ها یکی از بزرگ‌ترین سوالات در خرید یخچال این است که منظور از یخچال معمولی و اینورتر چه می باشد؟

ساده‌ترین پاسخ به این سؤال میتوان گفت که تفاوت یخچال اینورتر و معمولی در کمپرسور آن می باشد یخچال اینورتر دارای کمپرسور اینورتر و یخچال معمولی دارای کمپرسور معمولی می باشد و اگر شما در خرید یخچال به مشکل خورده اید ونمیدانید که کدام مدل را تهیه کنید میتوانید این مقاله را مطالعه کنید ما تفاوت کمپرسور اینورتر و معمولی را توضیح می دهیم و حتی اگر نیاز به تعمیر یخچال های اینورتر خود داشتید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال

***

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

کمپرسور معمولی چگونه کار میکند؟

به طور کلی زمانی در یخچال سرما تولید می شود که کمپرسور مبرد را از حالت گاز به مایع تبدیل کند و در هر دو کمپرسور اینورتر و معمولی این اتفاق به خوبی انجام می شود و تفاوت آن در موارد زیر می باشد.

  •  یخچال معمولی تنها با یک سرعت کار میکند.
  •  کمپرسور های معمولی توسط ترموکوپل تنظیم شده و روشن و خاموش می شود.
  •  طراحی این کمپرسور ها به شکلی می باشد که در تابستان و در زمستان با یک سرعت کار میکند.
  •  این امر در تابستان بسیار مفید می باشد اما در زمستان که سرمای بسیار زیادی نیاز نباشد این کمپرسور با سرعت همیشگی و انرزی همیشگی خود کار میکند.
  • در نتیجه کمپرسور معمولی در زمان هایی که نیازی به مصرف انرژی بالایی نیست آن ها مانند همیشه انرژی خود را مصرف می کنند.
  • میتوان گفت که ضعف این کمپرسور اتلاف انرزی زیاد می باشد.
    در ادامه این مطلب تفاوت بین کمپرسور اینورتر و معمولی را توضیح می دهیم و همچنین نحوه کار کردن کمپرسور اینورتر را بیان میکنیم.

 

کمپرسور اینورتر چگونه کار میکند؟

تعمیر یخچال

یخچال هایی که از کمپرسور اینورتر استفاده میکنند مصرف انرژی بسیار کمی دارند برای مثال یخچال هایی با موتور معمولی در تمام فصول با یک قدرت و انرژی کار میکنند ولی کمپرسور های اینور تر با تمامی سرعت ها و مصرف انرژی متفاوت کار میکنند و شما با استفاده از این یخچال ها 20 تا 40 درصد در مصرف برق صرفه جویی میکنید.
به طور کلی زمانی که یخچال نیاز به سرمای مورد نیاز دارد کمپرسور با سرعت زیاد شروع به کار میکند پس از ان تا زمانی که یخچال به دمای معین میرسد کمپرسور با سرعت کندتر کار میکند تا سرما در داخل یخچال حفظ شود.
یکی از مواردی که باعث مصرف کم انرژی در این کمپرسور ها می شود سرعت آن می باشد برای مثال در فصول گرم با سرعت زیاد ولی در فصول سرد که نیاز به سرمای زیادی نمی باشد با سرعت کند تری کار میکند و در مصرف برق صرفه جویی می شود.

 

 

تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر

در ادامه این مقاله به برخی از مهم ترین تفاوت های کمپرسور معمولی و اینورتر می پردازیم تا شما با خیالی آسوده‌تر و با اطلاعاتی کامل تر خرید یخچال خود را انجام دهید و به این نکته دقت داشته باشید که طول عمر کمپرسور اینورتر بسیار بیشتر از کمپرسور معمولی می باشد پس با هزینه بیشتر میتوانید یخچالی با طول عمر بالا تهیه کنید تا از هزینه تعمیر یخچال در امان باشید و همچنین در مصرف برق منزل صرفه جویی بیشتری بکنید.

 

 

مصرف برق

موتور اینورتر یخچال

یکی از تفاوت های کمپرسور معمولی و اینورتر در مصرف برق می باشد یخچال معمولی به صورت یک نواخت و با مصرف برق بیشتر کار میکند که در نتیجه هزینه برق افزایش پیدا میکند.
اما در یخچالی که با کمپرسور اینور تر عمل سرما سازی را انجام میدهد انرژی کمتری مصرف میکند به دلیل این که به صورت پیوسته و با سرعت مدریت شده کار میکند که همین امر در کاهش هزینه برق بسیار تاثیر گزار می باشد.

 

 

طول عمر کمپرسور

به نسبت در تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر طول عمر کمپرسور معمولی به شدت کم‌تر از اینور تر می باشد دقت داشته باشید که کمپرسور معمولی با هر دفعه استارت و شروع به کار کردن مستعد آسیب دیدن می باشد.
اما این اتفاق در کمپرسور اینور تر نمی افتد و این قطعه نسبت به کمپرسور معمولی طول عمر بالایی دارد زیرا به آرامی و با مدیریت شروع به کار میکند تا به کمپرسور آسیب وارد نشود.

 

 

تازه بودن غذا

در یخچال های معمولی به دلیل توقف کمپرسور و راه‌اندازی دوباره آن نوسانات دمای بسیار زیادی وجود دارد و طراوت مواد غذایی از دست می رود و یا مواد غذایی منجمد می شوند.
اما کمپرسور های اینورتر متوقف نمی شود و به طور مداوم کار خود را انجام می دهند و تنها سرعت آن ها کم و زیاد می شود همین امر باعث ثابت ماندن دما و طراوت مواد غذایی مانند روز اول می شود که این یکی از برتری های کمپرسور اینورتر نسبت به کمپرسور معمولی می باشد.

 

 

سر و صدای کمپرسور

در یخچال های معمولی زمانی که کمپرسور شروع به کار میکند شما متوجه صدای آن می شوید و هیمن امر به مرور زمان با بالا رفتن عمر کمپرسور و یخچال بیشتر شده و آزار دهنده می باشد اما در کمپرسور های اینورتر شما هیچ صدایی احساس نمی کنید و این یکی دیگر از برتری های کمپرسور اینورتر نسبت به کمپرسور معمولی می باشد.

زار دهنده می باشد اما در کمپرسور های اینورتر شما هیچ صدایی احساس نمی کنید و این یکی دیگر از برتری های کمپرسور اینورتر نسبت به کمپرسور معمولی می باشد.

 

 

جمع بندی

در این مطلب به تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال پرداختیم و تفاوت این دو را بیان کردیم به طور کلی کمپرسور های اینورتر نسبت به معمولی برتری بیشتری دارد و تنها عیب کمپرسور اینورتر و یا یخچال های اینورتر قیمت بالای آن ها می باشد که این مشکل را میتوانید با پرداخت هزینه کم در مصرف برق و همچنین طول عمر بالا به آن توجه نکنید و همیشه در خرید یخچال به اینورتر بودن آن توجه داشته باشید.

 

مطالب مرتبط

علت سرمای زیاد یخچال

تشخیص سوختن موتور یخچال

تعمیر درب یخچال

ارور یخچال مجیک

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران