با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از ابزار، مهم در خانه های امروزی است که ما به آن متکی هستیم، هنگامی که این دستگاه شروع به تولید صدای های عجیب و غریب میکند که بسیار طاقت فرسا است و باعث خستگی شما می‌شود، حال اگر متوجه تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی خود شده اید پس در حین کار هم متوجه کوبیده شدن دیگ و تولید صدای بلند آن می‌شوید.

به طور کلی قبل از بروز این مشکل شما باید با نحوه تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی آشنایی داشته باشید تا مانع این اتفاق شوید، ما در این مقاله به صورت تخصصی به علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی میپردازیم و نحوه تعمیر و رفع این مشکل را برای شما عزیزان شرح میدهیم، همچنین اگر نیاز به  تعمیر ماشین لباسشویی  خود دارید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

دیگ ماشین لباسشویی کدام قسمت است؟

قبل از بررسی نحوه تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی شما باید با این قطعه و وظیفه آن در داخل ماشین لباسشویی آشنایی کامل داشته باشید:

 •  اگر به داخل ماشین لباسشویی خود توجه کرده باشید متوجه دو محفظه می‌شوید.
 •  یکی از آن ها محفظه بیرونی که در گذشته از جنس آهن بوده و امروزه در بیشتر برند ها از جنس پلاستیک است.
 • محفظه داخلی که وظیفه چرخاندن لباس ها و آب را بر عهده دارد آبکش اصلی است.
 •  هر دوی آن ها توسط بلبرینگ، کاسه نمد و بست ها در کنار هم قرار گرفته اند.
 •  محفظه داخلی دیگ یا همان آبکش از جنس گالوانیزه بوده و به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نمی‌شود.
 •  اما اگر لباسشویی شما دچار لرزش و سر و صدای بیش از حد و همچنین کوبیده شدن، شده است.
 •  دلیل اصلی آن تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی است که بی توجهی به آن به مرور زمان باعث بروز مشکلات بیشتر می‌شود.

 

خدمات ما: تعمیر لباسشویی بکو

دیگ ماشین لباسشویی چگونه میچرخد؟

اگر به دنبال رفع مشکا تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی خود هستید در قدم اول باید با نحوه چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی آشنایی داشته باشید.

 •  به طور کلی محفظه های دیگ لباسشویی از دو قسمت ثابت و متحرک تشکیل شده است.
 •  همچنین دیگ توسط دوفنر در قسمت بالایی متصل به بدنه لباسشویی و در قسمت پایین به دو کمک فنر متصل شده است.
 •  در حین کارکرد لباسشویی کمک فنر ها در محل خود شروع به تکان خوردن میکند.
 • قسمت متحرک دیگ لباسشویی، توسط دو بلبرینگ و یک فولی شروع به چرخش میکند.
 •  این فولی توسط یک فولی کوچک تر بر روی موتور و به کمک یک تسمه شروع به چرخش میکند.
 •  برد الکترونیکی یا تایمر لباسشویی دستور چرخش موتور را صادر میکند.
 • حال اگر متوجه تاب برداشتن دیگ لباسشویی خود شده اید حتما باید در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر لباسشویی خود کنید.

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

علائم خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی

برای تعمیر دیگ لباسشویی شما باید با علت های تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی اشنایی داشته باشید زیرا هر قسمتی از این دیگ در صورت آسیب دیدن باعث بروز این مشکل می‌شود ما در ادامه مطلب تمامی موارد که باعث تاب برداشتن دیگ ماشین لاسشویی می‌شوند را بررسی میکنیم.

خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

یکی از تاثیر گزار ترین قطعات در چرخش ماشین لباسشویی، بلبرینگ های آن است، این بلبرینگ ها در قسمت پشتی این دیگ متصل شده اند اگر به مرور زمان کاسه نمد لباسشویی شما دچار نشتی شود آب به قسمت بلبرینگ ها نفوذ پیدا میکند، در این مواقع به مرور زمان دیگ لباسشویی، سر و صدای زیادی تولید میکند.

اگر در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید ممکن است دچار تاب برداشتن دیگ لباسشویی نشود اما بی توجهی به این صدا باعث نفوذ آب به شفت آبکش شده و به مرور زمان و ریختن لباس بیش از حد داخل دیگ لباسشویی باعث شکستن شفت و یا تاب برداشتن دیگ لباسشویی می‌شود.

خرابی تسمه ماشین لباسشویی

یکی از دلایل اصلی تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی، تسمه آن است تمسه فولی کوچک و بزرگ را به هم متصل میکند و در صورت چرخش موتور لباسشویی باعث چرخش دیگ می‌شود اگر تسمه لباسشویی شما دچار پوسیدگی به خرابی شده باشد به مرور زمان باعث تاب برداشتن دیگ لباسشویی می‌شود اگر تسمه ماشین لباسشویی شما دچار آسیب دیدگی شده باشد به مرور زمان باعث مختل شدن کار این دستگاه می‌شود.

بسته نشدن درب دستگاه

اگر متوجه عدم چرخیدن دیگ لباسشویی خود شده اید یکی از دلایل اصلی آن، بسته نشدن درب ماشین لباسشویی است، گاهی اوقات ممکن است که لباس ها بین درب گیر کرده باشد در این مواقع درب دستگاه به خبی بسته نشده و دیگ لباسشویی شروع به چرخش نمیکند.
همچنین دربرخی از مواقع به دلیل آسیب دیدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، دیگ دستگاه شروع به چرخش نمیکند، در این مواقع برای برطرف کردن مشکل حتما باید میکروسوئیچ درب را بررسی کنید اما به این نکته توجه داشته باشید که این موضوع باعث تاب برداشتن دیگ لباسشویی شما نمی‌شود.

ریختن لباس بیش از حد دلیل تاب برداشتن دیگ لباسشویی

اگر به طرفیت لباسشویی خود توجه نکنید و لباس های زیادی در داخل آن بریزید به مرور زمان باعث تاب برداشتن دیگ لباسشویی می‌شود به طور مثال اگر لباسشویی شما ظرفیت 7 کیلویی داشته باشد و شما در داخل آن 7 کیلو لباس خشک بریزید در زمان آبکشی وزن لباس ها دو برابر یعنی 14 کیلومی‌شود، پس در زمان ریختن لباس های خود در داخل لباسشویی به ظرفیت این دستگاه توجه داشته باشید.

آیا لرزش و صدای ماشین لباسشویی به دیگ ربط دارد؟

تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

در قسمت زیری لباسشویی، دو کمک فنر وجود دارد وظیفه این دو قطعه جلوگیری از لرزش لباسشویی است و در صورت خرابی آن ها ماشین لباسشویی شما در حین کار دچار لرزش می‌شود اگر نسبت به این لرزش بی توجه باشید به مرور زمان این خمشکل باعث تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی شما می‌شود، حتما برای رفع این مشکل باید کمک فنر های لباسشویی خود را تعویض کنید.

علائم خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی

به طور کلی قطعات داخلی دیگ ماشین لباسشویی مانند بلبرینگ و کاسه نمد، قطعات مصرفی محسوب می‌شوند اگر که به مرور زمان دچار فرسودگی شده و باعث مختل شدن کار ماشین لباسشویی می‌شوند اما نشانه های تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی و خرابی این قطعه چیست؟
اگر متوجه کوبیده شدن آبکش به بدنه دیگ شده اید و یا در حین کار متوجه سر و صدای زیادی می‌شوید در سریع ترین زمان باید اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید.

 

مطالب مرتبط

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران