با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

انواع تایمر ماشین لباسشویی

انواع تایمر ماشین لباسشویی

انواع تایمر ماشین لباسشویی

به طور کلی هر دستگاه برقی و یا الکترونیکی نیاز به یک کنترل کننده و صادر کننده قطعات دارد تایمر یکی از مهم ترین اجزای ماشین لباسشویی است وظیفه تایمر ماشین لباسشویی کنترل زمان و عملکرد دیگر قطعات می‌باشد در قدیم برای راه اندازی و کنترل قطعات دیگر در ماشین لباسشویی از تایمر های مکانیکی استفاده می‌شد با پیشرفت تکنولوژی برخی از این تایمر ها به کمک یک برد الکترونیکی فعالیت خود را انجام میدادند.

پس میتوان گفت تایمر به صورت الکترونیکی یا مکانیکی در ماشین لباسشویی قرار میگیرد و مراحل شستشو، مانند زمان، مرحله آبگیری و یا خشک کن توسط این قطعه کنترل میگردد. در صورت خرابی تایمر ماشین لباسشویی فرایند کاری این دستگاه مختل می‌شود.

انواع تایمر لباسشویی
تعمیر تایمر ماشین لباسشویی

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی طبق برنامه تنظیم شده خود مراحل شستشو را انجام نمیدهد و در حین کار متوقف شده است باید اقدام به تعمیر تایمر ماشین لباسشویی کنید یکی از نشانه های خرابی تایمر کارنکردن قطعات دیگر است به طور مثال گاهی اوقات با خرابی تایمر موتور لباسشویی شروع به چرخش نمی‌کند فرایند کار تایمر ماشین لباسشویی به این صورت است که توسط سنسور ها اطلاعات مورد نیاز را دریافت کرده و جریان را به قطعات دیگر صادر میکند. به این نکته توجه داشته باشید که تعمیر تایمر ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی است پس برای انجام این کار با یک تکنسین مجرب در تماس باشید.

خدمات ما: تعمیر لباسشویی زیرووات

چه زمانی نیاز به تعویض و تعمیر تایمر ماشین لباسشویی است؟

تایمر ماشین لباسشویی یکی از قطعات حیاتی در داخل ماشین لباسشویی است با سالم بودن این قطعه عملکرد ماشین لباسشویی صحیح است و تمامی فرایند شستشو را به درستی انجام میدهد پس از مرحله آبگیری ماشین لباسشویی هیدرواستات که نوعی سنسور، تنظیم سطح آب است پلاتین های مربوط را فعال کرده و تایمر ماشین لباسشویی متوجه تکمیل شدن آب در داخل دیگ می‌شود.

در این مرحله آب قطع شده و موتور وارد مدار شستشو میگردد و لباس ها در داخل درام شروع به شستشو و چرخش میکنند این فرایند تا زمانی که پمپ تخلیه وارد مدار شود ادامه دارد پس از آن آب از داخل لباسشویی تخلیه شده و مرحله خشک کردن لباس ها آغاز میگردد. حال اگر هر یک از مراحل گفته شده به درستی انجام نگیرد شما در قدم اول پس از بررسی قطعه مورد نظر به سراغ تعمیر تایمر ماشین لباسشویی بروید زیرا صادر کردن فرمان ها توسط این قطعه انجام میگرد.

 

طریقه کار کردن تایمر ماشین لباسشویی

تایمر لباسشویی یک قطعه الکترونیکی یا مکانیکی، برای کنترل برنامه شستشوی ماشین لباسشویی است این قطعه با توجه به برنامه شستشو انتخاب شده توسط کاربر، زمان مورد نیاز برای هر مرحله از شستشو را تعیین میکند.
تایمر های قدیمی به کمک چرخ دنده و پلاتین ها و با استفاده از سنسور ها و ترموستات ها وضعیت داخلی ماشین لباسشویی را کنترل میکنند و همچنین در لباسشویی های جدید با تایمر های الکترونیکی به صورت خودکار شروع به تنظیمات اصلاحی، تغییر زمان شستشو میکنند.
در تایمر های قدیمی ولوم را بر روی یک عدد قرار میدادند و لباسشویی طبق برنامه تعیین شده شروع به کار میکرد اما قابلیتی در تایمر های لباسشویی جدید اضافه شده است که شما به کمک، دکه های بر روی پنل به راحتی میتوانید زمان، دمای آب و تعداد دور خشک کن را تغییر دهید.

نحوه تعویض و تایمر ماشین لباسشویی

برای تعویض و تعمیر تایمر ماشین لباسشویی در قدم اول باید مرحله عیب یابی را به صورت صحیح انجام دهید زیرا گاهی اوقات با آسیب دیدن، قطعات داخلی لباسشویی با مشکل مواجه می‌شود شما برای تعویض تایمر ماشین لباسشویی میتوانید موارد زیر را انجام دهید.

  • قبل از شروع هر کاری باید اتصالات برقی را از ماشین لباسشویی جدا کنید تا در حین کار دچار شوک الکتریکی نشوید.
  •  پس از جدا کردن برق لباسشویی باید دستگاه را از محل خود خارج کنید تا به راحتی مرحله تعویض تایمر ماشین لباسشویی را انجام دهید.
  •  برای دسترسی بهتر به تایمر ماشین لباسشویی باید پنل جلویی دستگاه را باز کنید.
  •  پس از جداسازی پنل به راحتی میتوانید تایمر لباسشویی را تعویض کنید.
  •  حتما پس از تعویض تایمر لباسشویی دستگاه را تست کنید و به این نکته توجه داشته باشید که تمامی مراحل شستشو به درستی انجام شود.

در صورتی که تخصص کافی برای تعویض و یا تعمیر تایمر ماشین لباسشویی ندارید بهتر است با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما تعمیرات فوری تایمر ماشین لباسشویی را با ضمانت 6 ماهه انجام میدهیم.

 

قیمت تایمر ماشین لباسشویی

تایمر های ماشین لباسشویی انواع مختلفی دارند که قیمت هر یک از آن ها بستگی به برند و مدل دستگاه دارد اما اگر پس از عیب یابی متوجه شدید که نیاز به خرید تایمر ماشین لباسشویی خود دارید موارد دیگری هم هستند که در قیمت این قطعه تاثیرگزار می‌باشند.
یکی از عوامل مهم در قیمت تایمر ماشین لباسشویی، برند تولید کننده دستگاه است اگر لباسشویی شما توسط برند های ایرانی تولید شده است قیمت تایمر لباسشویی در برند های ایرانی قیمکت پایینی دارد.
اما اگر لباسشویی شما تولید برند هایی مانند سامسونگ و الجی است باید به این نکته توجه داشته باشید که برای تعویض و تعمیر تایمر ماشین للباسشویی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.
قبل از خرید تایمر ماشین لباسشویی بهتر است با تعمیرکاران مجموعه تعمیره در تماس باشید زیرا در بیشتر مواقع ما تایمر دستگاه شما را در سریع ترین زمان تعمیر میکنیم که در این مواقع دیگر نیازی به خرید تایمر جدید نیست و شما در هزینه تعمیرات لباسشویی  خود صرفه جویی میکنید.

علت گیر کردن و جلونرفتن تایمر لباسشویی

زمانی که تایمر ماشین لباسشویی شما متوقف می‌شود این مشکل به موارد زیادی بستگی دارد یکی از این موارد آسیب دیدن چرخ دنده های تایمر ماشین لباسشویی است که در این مواقع دستگاه متوقف شده و تایمر دیگر حرکت نمیکند اما گاهی اوقات با آسیب دیدن یکی از قطعات تایمر دستگاه متوقف می‌شود به طور مثال اگر پمپ تخلیه اسیب دیده باشد و آب را از داخل دستگاه تخلیه نکند تایمر متوقف شده و دیگر شروع به کار نمیکند در این مواقع حتما باید، عیب یابی دستگاه و یا پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود را انجام دهید تا دوباره شروع به کار کند.

مطالب مرتبط

جرم گیری ماشین لباسشویی

اهرم تخلیه لباسشویی دوقلو

ارور لباسشویی زیرووات

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران