با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چرا پنل لباسشویی چشمک می‌زند؟

چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی

چرا پنل لباسشویی چشمک می‌زند؟

در این مطلب ما به علت چشک زدن چراغ ماشین لباسشویی و یا روشن شدن تمام چراغ های ماشین لباسشویی می‌پردازیم. چرا پنل لباسشویی چشمک می‌زند؟ گاهی اوقات با آسیب دیدن یک قطعه فرایند کار برد الکترونیکی ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می‌شود که در این مواقع پنل شروع به چشمک زدن میکند. به طور کلی می‌توان گفت علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی نشان دهنده نقص در برخی از قطعات می‌باشد. که برای تعمیرات لباسشویی در این مواقع باید قطعات، اتصالا و برد اصلی را مورد بررسی قرار دهید..ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

 

علت چشمک زدن تعمیرات لباسشویی

علت چشمک زدن ماشین لباسشویی ایندزیت

اگر از ماشین لباسشویی ایندزیت استفاده می‌کنید باید با صحنه چشمک زدن چراغ های روی پنل لباسشویی اشنایی داشته باشید. گاهی اوقات روشن شدن چراغ، بر روی پنل لباسشویی ایندزیت نشانه خرابی دستگاه نیست، لباسشویی ایندزیت در پایان سیکل شستشو شروع به چشمک زدن چراغ ها می‌کند. اما برخی از کاربران متوجه چشمک زدن چراغ ها در حین کار شده‌اند که در این مواقع به دنبال علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی ایندزیت هستند. برای تعمیر لباسشویی ایندزیت باید موارد زیر را بررسی کنید.

  • آسیب دیدن و قطعی اتصالات
  •  معیوب شدن برد الکترونیکی
  •  مشکل در تخلیه آب
  •  آسیب دیدن و خرابی قطعات داخلی دستگاه

 

 

چشمک زدن پنل لباسشویی نشانه چیست؟

چرا پنل لباسشویی چشمک می‌زند؟ شما باید به این نکته توجه کنید که اگر در حین کار چراغ های لباسشویی شروع به چشمک زدن کرد به این معناست که قطعات داخلی دستگاه با مشکل مواجه شده‌اند. در قدم اول شما باید به دنبال علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی خود باشید و پس از پیدا کردن علت آن شروع به تعمیرات لباسشویی کنید اصلی ترین مواردی که باعث چشمک زدن چراغ لباسشویی می‌شوند می‌توان به اتمام کار لباسشویی، خرابی برد الکترونیکی، آسیب دیدن اتصالات و خرابی قطعات داخلی اشاره کرد اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود نمایشگر به برد های اصلی لباسشویی با آسیب دیدن قطعات، این موارد به صورت یک کد خطا بر روی نمایشگر نشان داده‌ می‌شوند.

5 علت چشمک زدن پنل ماشین لباسشویی

زمانی که متوجه روشن شدن تمام چراغ های ماشین لباسشویی خود می‌شوید به این معنا است که یکی از قسمت های اصلی لباسشویی شما آسیب دیده است پس در لحظه روشن شدن چراغ پنل ماشین لباسشویی باید در سریع ترین زمان قبل از این که به دیگر قطعات آسیب وارد شود تعمیرات لباسشویی را انجام دهید ما در ادامه این مطلب به برخی از مهم ترین دلایل که باعث چشمک زدن چراغ لباسشویی می‌شوند میپردازیم.

اتمام کار دستگاه که به صورت چشمک زدن بر روی پنل نمایش داده می‌شود.

علت چشمک زدن لباسشویی

پیشرفت تکنولوژی، باعث بالا رفتن قابلیت های لباسشویی شده است دستگاه های جدید دیگ به صورت هوشمند عمل می‌کنند. امروزه بیشتر لباسشویی ها در اتمام فرایند شستشو شما را به کمک بوق زدن و یا چشمک زدن چراغ پنل از پایان سیکل شستشو مطلع می‌کنند. در این مواقع جای نگرانی نیست زیرا با باز کردن درب لباسشویی، این بوق و یا چشمک زدن پنل لباسشویی برطرف می‌شود.

چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی در این مواقع نشان دهنده مشکلی در دستگاه نیست.

 

قطع شدن اتصالات الکترونیکی با چشمک زدن پنل لباسشویی همراه است

دومین مورد علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی اختلال در اتصالات الکترونیکی می‌باشد که باعث مختل شدن کار ماشین لباسشویی و در نتیجه چشمک زدن چراغ لباسشویی میگردد. اما چه زمانی اتصالات الکترونیکی لباسشویی معیوب می‌شوند؟
به طور کلی استفاده مداوم از دستگاه و همچنین فرسوده شدن قطعات باعث بروز این مشکل می‌شود. در این مواقع بهتر است برای برطرف کردن چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی با یک تعمیرکار با تجربه در تماس باشید.

خرابی بردباعث چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی می‌شود.

 

چرا پنل لباسشویی چشمک می‌زند؟ برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی وظیفه صادر کردن تمامی فرمان ها در فرایند شستشو را بر عهده دارد. میتوان گفت این قطعه مغز اصلی لباسشویی است که در صورت اسیب دیدن فرایند کاری لباسشویی مختل می‌شود اگر به دنبال علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی خود هستید یکی از قطعاتی که باید بررسی کنید، برد الکترونیکی است. که برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این قطعه می‌توانید مقاله تعمیر برد لباسشویی را مطالعه کنید.

 

تخلیه نشدن آب باعث چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی می‌شود.

آیا تخلیه نشدن آب باعث چشمک زدن چراغ لباسشویی می‌شود؟ یکی دیگر از دلایل که باعث چشمک زدن چراغ لباسشویی می‌شود تخلیه نشدن آب می‌باشد در صورت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دستگاه در حین کار متوقف شده و شروع به چشمک زدن چراغ ها می‌کند. دلیل این مشکل آسیب دیدن پمپ تخلیه، گرفتگی در فیلتر تخلیه و همچنین گرفتگی در شلنگ تخلیه آب می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله نحوه تست پمپ تخلیه را مطالعه کنید.

خرابی قطعات داخلی باعث چشمک زدن چراغ لباسشویی می‌شود.

اگر به دنبال علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی خود هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که آسیب دیدن قطعات داخلی باعث مختل شدن کار لباسشویی و در نتیجه چشمک زدن چراغ های پنل این دستگاه می‌شود. اما چه قطعاتی باعث بروز این مشکل می‌شوند؟

  • یکی از قطعات مهم در چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی میکروسوئیچ درب می‌باشد اگر این قطعه در داخل لباسشویی به درستی وظیفه خود را انجام ندهد فرایند کار این دستگاه با مشکل مواجه می‌شود.
  •  قطعات دیگری مانند موتور، شیر برقی و هیدرواستات باعث چشمک زدن چراغ لباسشویی می‌شوند.

مطالب مرتبط

تعمیر خشک کن لباسشویی

علت صدای لگن ماشین لباسشویی

ارور یا کد خطا های ماشین لباسشویی ویرپول

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران