با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

جرم گیری ماشین لباسشویی

جرم گیری ماشین لباسشویی

جرم گیری ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از ابزار های اصلی برای جرم گیری لباس ها است. لباسشویی، به صورت خودکار میتواند لباس های شما را شسته و ضد عفونی کند. همچنین، اگر شما به نظافت داخل لباسشویی خود اهمیتی ندهید به مرور زمان همین امر باعث تولید جرم و باکتری در داخل آن می‌شود که این موضوع پس از شستشوی لباس ها باعث تولید بوی نامطبوع و همچنین حساسیت در افراد میگردد در این مواقع شما باید اقدام به جرم گیری ماشین لباسشویی خود کنید که با استفاده از شوینده های ضد باکتری میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

اگر از لباس های خود پس از شستشو بوی نامطبوعی حس کرده اید حتما برای برطرف کردن این مشکل شروع به جرم گیری ماشین لباسشویی کنید زیرا این دستگاه به دلیل در ارتباط بودن لباس های کثیف و همچنین رطوبت قابلیت جذب میکروب های بسیار زیادی را دارد.

جرم گیری ماشین لباسشویی چگونه است؟

چه زمانی باید ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

گاهی اوقات لباس های شسته شده در داخل ماشین لباسشویی مدت زیادی باقی می‌ماند این مورد باعث ایجاد رطوبت و جذب باکتری و آلودگی ها در داخل ماشین لباسشویی شما می‌شود. به طور کلی به دلیل وجود لباس های کثیف در داخل این دستگاه و استفاده از شوینده، به مرور زمان باعث تولید جرم و رسوبات در داخل ماشین لباسشویی میگردد در این مواقع کیفیت شستشوی لباس ها در داخل ماشین لباسشویی پایین آمده و باعث مختل شدن کار دستگاه می‌شود اما در چه مواقعی باید جرم گیری ماشین لباسشویی را انجام دهیم؟
ماشین لباسشویی باید به صورت منظم جرم گیری شود یعنی اگر دستگاه شما در طول هفته فعالیت بسیار زیادی دارد باید بین 3تا 6 ماه به صورت منظم جرم گیری لباسشویی را انجام دهید. اما اگر ماشین لباسشویی شما در طول هفته کمتر فعال است بهترین تایم جرم گیری بین 6 الی 12 ماه می ‌باشد همچنین اگر در منطقه شما سختی آب بیش از حد است تعداد جرم گیری ماشین لباسشویی را بیشتر کنید.

 

خدمات ما: تعمیر لباسشویی زیرووات

 

نحوه جرم گیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی

نحوی جرم گیری ماشین لباسشویی

 •  در قدم اول برای جرم گیری ماشین لباسشویی میتوانید از بدنه دستگاه شروع کنید برای انجام این کار با مواد شوینده میتوانید بدنه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.
 • پس از شستشوی بدنه به سراغ درب دستگاه بروید و آن را تمیز کنید.
 • یکی از مهم ترین قسمت ها در جرم گیری ماشین لباسشویی، لاستیک دور درب این دستگاه است حتما این لاستیک را پس از هر شستشو خشک کنید تا از تولید باکتری جلوگیری کرده باشید.
 • محفظه مواد شوینده و یا همان جاپودری به دلیل باقی ماندن مقداری شوینده یکی از نقاط تولید آلودگی است به راحتی شما با بیرون کشیدن این محفظه میتوانید ان را تمیز کنید.
 • فیلتر تخلیه، یکی از مهم ترین قطعات که به صورت مستقیم با تمامی آلودگی ها در اربتاط است این فیلتر را باز کرده و تمیز کنید.
 • اما جرم گیری محفظه دیگ لباسشویی نیاز مند مواد شوینده ضد باکتری است این مواد باعث از بین بردن باکتری های داخل دیگ و از بین بردن رسوبات آن می‌شوند برای جرم گیری دیگ ماشین لباسشویی میتوانید از مراحل گفته شده در ادامه مطلب استفاده کنید.

شما به دو روش میتوانید جرم گیری ماشین لباسشویی خود را انجام دهید یکی به کمک سرکه و جوش شیرین و دیگری به کمک قرص ها و پودر های جرم گیر است. برای  تعمیرات ماشین لباسشویی  ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های در زمینه  تعمیر لوازم خانگی  داریم.

چگونه با محلول سرکه و جوش شیرین ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

اگر به دنبال جرم گیری با مواد طبیعی و ارزانترین قیمت هستید سرکه و جوش شیرین بهترین گزینه برای شما هستند. تر کیب این دو محلول قوی، یکی از بهترین ضد عفونی کننده ها است که به راحتی میکروب ها را از داخل لباسشویی از بین می‌‌برد برای این کار میتوانید جوش شیرین را به مقدار نصف پیمانه با مقداری اّب ترکیب کرده و داخل محفظه دیگ بریزید.

پس از انجام این کار دو لیوان سرکه را در داخل مخزن جاپودری دستگاه بریزید سپس باید یک برنامه شستشو برای دستگاه تنظیم کنید بهترین برنامه در این مواقع SELF CLEAN/ DRUM CLEAN این دو برنامه بهترین گزینه برای ضد عفونی کردن ماشین لباسشویی هستند. جرم گیری ماشین لباسشویی به کمک سرکه و جوش شیرین باعث از بین رفتن تمامی جرم ها و باکتری ها از تمامی حفره ها می‌شوند.

 

جرم گیری ماشین لباسشویی با قرص و پودر جرم گیر

جرم گیری ماشین لباسشویی چگونه است؟

اگر از لباسشویی های جدید استفاده میکنید بهتر است برای جرم گیری ماشین لباسشویی خود از قرص ها و پودر های جرم گیر استفاده کنید برای انجام این کار در قدم اول باید لباس های خود را از داخل لباسشویی خارج کنید دقت داشته باشید که برای جرم گیری ماشین لباسشویی باید دستگاه خالی باشد برای جرم گیری بهتر باید برنامه ی شستشویی تنظیم کنید که دمای اب بسیار گرم باشد در بیشتر برند های لباسشویی برنامه ی ضد عفونی کننده وجود دارد به طور مثال دو برنامه SELF CLEAN/ DRUM CLEAN برنامه های مناسب برای جرم گیری هستند.
قبل از تنظیم برنامه شستشو باید قرص یا پودر جرم گیر را در داخل دستگاه بریزید و پس از آن یک برنامه شستشو تنظیم کنید.
کار هایی که پس از جرم گیری ماشین لباسشویی باید انجام شود
پس از تمام شدن برنامه شستشو برای جرم گیری ماشین لباسشویی باید درب دستگاه را باز کرده و لاستیک دور درب را به کمک یک اسفنج یا دستمال، خشک کنید.
پس تمیز کردن و خشک کردن لاستیک دور درب به سراغ فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی خود بروید این فیلتر را باز کرده و رسوبات را از داخل آن خارج و تمیز کنید.
میتوانید محفظه پودر و یا جاپودری را بیرون کشیده و تمیز کنید با انجام این کار ها شما به راحتی جرم گیری ماشین لباسشویی خود را انجام داده اید.
دقت داشته باشید که پودر یا قرص جرم گیری ماشین لباسشویی فقط برای از بین بردن رسوبات و جرم های داخل دیگ است و این مواد، اشیاء را از داخل فیلتر تخلیه خارج نمیکنند شما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

 

نکات مهم برای جرم گیری ماشین لباسشویی

 •  رطوبت، باعث جذب باکتری و تولید کپک در داخل لباسشویی و لاستیک دور درب دستگاه می‌شود بهتر است پس از اتمام فرایند شستشو درب دستگاه را باز بگزارید و لاستیک دور درب را به کمک یک دستمال خشک کنید.
 •  استفاده بیش از حد شوینده باعث تولید جرم در داخل دیگ لباسشویی می‌شود.
 •  برای جرم گیری ماشین لباسشویی، حتما از برنامه هایی استفاده کنید که دمای آب بسیار بالا باشد.
 • پس از اتمام فرایند شستشوی لباس ها بهتر است در سریع ترین زمان لباس ها را خارج کنید تا رطوبت آن ها باعث تولید باکتری نشود.
 •  پس از اتمام جرم گیری حتما فیلتر تخلیه دستگاه را تمیز کنید.
 • اگر در منزل کوک خوردسالی داردید بهتر است هر 3 الی 6 ماه دستگاه را جرم گیری کنید.

مطالب مرتبط

انواع تایمر ماشین لباسشویی

اهرم تخلیه لباسشویی دوقلو

ارور لباسشویی زیرووات

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران