با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی‌کند؟

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی‌کند؟

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی‌کند؟بررسی 10 علت مهم+ارایه راهکار

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چیست؟ چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند؟ ما در این مقاله به این موضوع میپردازیم و نحوه برطرف کردن این مشکل را برای شما شرح میدهیم. گاهی اوقات ممکن است لباس های کثیف بر روی هم انباشته شده باشند و شما قصد شستشوی آن ها را داشته باشید که در انتهای فرایند شستشوی این دستگاه متوجه می‌شوید که ماشین لباسشویی لباس های شما را خشک نکرده و متوقف شده است در این مواقع لباس های خیس خود را از داخل دستگاه بیرون آورده و موارد زیر را برای برطرف کردن این مشکل بررسی کنید. اگر دیدید مشکل دستگاه جدی است و شما احتیاج به تعمیرات لباسشویی دارید با مجموعه ما در ارتباط باشید.ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی‌کند؟

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چیست؟

اگر به دنبال علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی هستید بهتر است در قدم اول به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است شما برنامه شستشو را به درستی تنظیم نکرده اید در برخی از سیکل های شستشوی ماشین لباسشویی مرحله خشک کن وجود ندارد پس میتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی انتخاب برنامه اشتباه است.

 • دلایل خشک نکردن لباس در ماشین لباسشویی
 •  گرفتگی در مسیر خروجی آب
 •  نوسانات برق
 •  ظرفیت بیش از حد لباس در داخل لباسشویی
 •  تنظیم برنامه نادرست
 •  هیدرواستات
 •  خازن راه انداز
 •  پمپ تخلیه
 •  موتور ماشین لباسشویی
 •  برد اصلی
  موارد بالا برخی از مهم ترین دلایل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی هستند که ما در ادامه مطلب هر یک از آن ها را به صورت تخصصی شرح می دهیم.

 

گرفتگی در مسیر خروجی آب علت خشک نکردن لباس در ماشین لباسشویی

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چیست؟

اگر در مسیر های خروجی آب گرفتگی به وجود آمده باشد دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند و دستگاه در حین کار متوقف می‌شود شما برای برطرف کردن این مشکل میتوانید مواردی زیر را بررسی و برطرف کنید.

 •  یکی از مهم ترین مسیر های خروج آب در ماشین لباسشویی فیلتر تخلیه این دستگاه است.
 •  اگر این فیلتر دچار گرفتگی شده باشد آب به خوبی از داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمیگردد.
 •  بهتر است این قطعه را در قدم اول باز کرده و تمیز کنید.
 •  پس از انجام موارد بالا و برطرف نشدن مشکل باید به سراغ شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بروید.
 •  دستگاه را از محل خود بیرون آورده و شلنگ تخلیه را بررسی کنید.
 •  اگر این شلنگ دچار تا خوردگی و یا گرفتگی شده باشد مانع تخلیه آب ماشین لباسشویی می‌شود.

یکی از ساده‌ترین دلایل کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی گرفتگی مسیر های خروجی آب است که خودتان به راحتی میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

 

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند آیا نوسان برق باعث بروز این مشکل است؟

گاهی اوقات شما متوجه می‌شوید که ماشین لباسشویی در حین کار متوقف شده است این مشکل در برخی از مواقع از نوسان برق منزل می‌باشد این نوسانات باعث خرابی بیشتر قطعات برقی داخل ماشین لباشویی شما میگردد که بهتر است برای جلوگیری از این مشکل یک محافظ برق در مسیر جریان برق این دستگاه قرار دهید تا باعث مختل شدن دور خشک کن لباسشویی شما نگردد.

آیا ظرفیت بیش از حد لباس مانع کار کردن دور تند این دستگاه می‌شود؟

تعمیر دور تند لباسشویی

به طور کلی ماشین های لباسشویی توان شستشوی مشخصی دارند که هر یک با دیگری متفاوت است این ظرفیت دستگاه بر حسب کیلوگرم اندازه گیری می‌شود اگر شما به این موضوع توجهی نکنید و بیش از حد در داخل ماشین لباسشویی خود لباس بریزید این دستگاه برای شستشوی بهتر لباس های شما به تمامی قطعات فشار وارد میکند که به مرور زمان شما متوجه کارنکردن دور تند ماشین لباسشویی خود می‌شوید بهتر است اگر قصد شستشوی، حجم زیادی از لباس های کثیف خود را دارید این کار را طی دو مرحله انجام دهید.

 

آیا تنظیم نادرست برنامه شستشو علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی است؟

ماشین لباسشویی برای شستشوی هر نوع جنس لباس، برنامه شستشوی متفاوتی دارد شما در لحظه تنظیم برنامه با توجه به نوع و جنس لباس های خود باید برنامه شستشوی را تنظیم کنید مثلا برای شستشوی لباس های پشمی خود میتوانید از برنامه wool استفاده کنید یا اگر جنس لباس های شما از الیاف حساس است میتوانید از برنامه DELI CAT استفاده کنید در برخی از این برنامه ها مرحله خشک کن به دلیل آسیب زدن به لباس انجام نمیگیرد.

 

آیا خرابی هیدرواستات علت کار نکردن دور تند لباسشویی است؟

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی چیست؟

هیدرواستات به نوعی در داخل ماشین لباسشویی نوعی سنسور است وظیفه این قطعه تنظیم سطح آب در داخل دیگ ماشین لباسشویی می‌باشد حال اگر در مرحله خشک کن هیدرواستات وظیفه خود را به خوبی انجام ندهیدذ و آب در این مرحله وارد دیگ شود خشک کن ماشین لباسشویی شروع به کار نمی‌کند بهتر است در این مواقع هیدرواستات و شلنگ متصل به این قطعه را بررسی کنید.

 

خازن راه انداز

در لباسشویی های قدیمی برای راه اندازی دور تند و کند از خارن راه اندازه استفاده می‌شد این قطعه در لحظه وارد مدار شده و موتور را راه اندازی میکرد گاهی اوقات ممکن است ظرفیت این خازن به اتمام رسیده باشد و یا به طور کلی از بین رفته باشد در این مواقع دور تند ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند بهتر است برای برطرف کردن این مشکل قطعه معیوب را تعویض کنید.

 

خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به طور کلی وظیفه تخلیه آب کثیف را از داخل دیگ بر عهده دارد زمانی که این قطعه وظیفه خود را به درستی انجام ندهید آب در داخل درام باقی مانده و ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی‌شود در مطالب قبلی گفتیم که فیلتر تخلیه و شلنگ تخلیه یکی از مهم ترین موارد در تخلیه آب هستن که شما قبل از تعمیر ماشین لباسشویی خود و برطرف کردن مشکل تخلیه آب باید این قطعات را بررسی کنید و پس از بررسی آن ها به سراغ پمپ تخلیه بروید که در صورت معیوب بودن حتما این قطعه باید تعویض شود.

 

موتور ماشین لباسشویی

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند؟ یکی از قطعات مهم در خشک نشدن لباس ها موتور ماشین لباسشویی می‌باشد این قطعه وظیفه چراخندن دیگ و آبکش لباسشویی را بر عهده دارد در صورت آسیب دیدن ماشین لباسشویی متوقف شده و مرحله خشک کن انجام نمیگردد.

 

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی مهم ترین قطعه در داخل ماشین لباسشویی می‌باشد این قطعه تمامی فرمان های مهم را صادر کرده و باعث عملکرد این دستگاه می‌شود و همچنین تعمیر برد ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی است که باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود.

مطالب مرتبط:

ارور ماشین لباسشویی کندی

تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی

تعمیر موتور لباسشویی

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران