با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

ارور ماشین ظرفشویی بوش

ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی بوش

ارور ماشین ظرفشویی بوش

یکی از قابلیت های ماشین ظرفشویی بوش سیستم عیب یابی داخلی می باشد که شما به کمک این سیستم متوجه آسیب دیدن قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی می شوید کد های خطایی که نمایش داده می شود هر کدام نشان دهنده معاینه و بررسی یکی از قطعات می باشد اما بسیاری از افراد معنای این کد های خطا را متوجه نمی شوند و در لحظه مواجه با ارور ماشین ظرفشویی بوش با دردسر های زیادی رو به رو می شوند لازم به ذکر است که کد های خطا به صورت دقیق به شما نشان نمی دهند و برای مطلع شدن از مشکل اصلی ماشین ظرفشویی بوش باید تخصص کافی داشته باشید اما اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با این ارور ظرفشویی بوش دارید میتوانید به سراغ دفترچه راهنمای دستگاه بروید در داخل این دفترچه تمامی ارور ها شرح داده شده است اما اگر باز هم نیاز به اطلاعات بیشتر دارید میتوانید ادامه این مقاله را مطالعه کنید ما در ادامه این مطلب نحوه عیب یابی و برطرف کردن تمامی ارور های ماشین ظرفشویی بوش را توضیح می دهیم و شما میتوانید برای تعمیر این دستگاه با مجموعه تعمیره در تماس باشید تا تعمیرکار ظرفشویی در تهران  در سریع ترین زمان به محل سکونت شما اعزام شوند.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

کد خطای ظرفشویی بوش

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

 

 

کد خطا و یا ارور ظرفشویی بوش

گاهی اوقات شما یک ارور بر روی نمایشگر ظرفشویی بوش مشاهده میکنید برای برطرف کردن آن در برخی از مواقع نیاز به تخصص نمی باشد و با راهنمایی های ما شما میتوانید آن را برطرف کنید اما در بعضی از اوقات این ارور ها نشان دهنده آسیب دیدن یک قطعه می باشند که برای برطرف کردن آن باید تعمیرکار در منزل شما حضور پیدا کند و قطعه مورد نظر را بررسی کنید توصیه ما به شما عزیزان این است که همیشه با مشاوره های رایگان ما در ارتباط با ارور ماشین ظرفشویی بوش در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را از تکنسین های ما دریافت کنید.

 

 

ارور F01_E01 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F01_E01 در ماشین ظرفشویی بوش

زمانی این ارور ماشین ظرفشویی بوش نمایش داده می شود که المنت معیوب شده باشد در قدم اول شما باید هیتر و یا المنت را مورد بررسی قرار دهید و پس از آن اگر ارور ظرفشویی بوش برطرف نشد باید به سراغ سنسور دما و یا ترمیستور بروید این قطعه وظیفه تنظیم دمای آب ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد.

 

ارور F02_E02 در ظرفشویی بوش

ارور F02_E02 در ظرفشویی بوش

این ارور ظرفشویی بوش هم مانند ارور E1 می باشد یعنی گاهی اوقات هر دوی این ارور ها نمایش داده می شوند که در این مواقع بهتر است سنسور دما یا ترمیستور را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارور E03_F03 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور E03_F03 در ماشین ظرفشویی بوش

در این مواقع و زمانی که این ارور ظرفشویی بوش نمایش داده می شود به احتمال زیاد مرحله آبگیری به درستی انجام نمی شود که برای برطرف کردن آن باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 •  در قدم اول شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرد تا اگر دچار پیچ خوردگی شده است آن را برطرف کنید.
 • شیر ورودی آب را تست کنید.
 • فیلتر ورودی آب را مورد بررسی قرار دهید.
 • شیر برقی و یا آکواستاپ تست شود و در صورت معیوب بودن تعویض گردد.
 • در نهایت اگر ارور ظرفشویی بوش برطرف نشد حتما برد اصلی را مورد بررسی و تعمیر قرار دهید.

 

ارور E04_F04 در ماشین ظرفشویی بوش

در داخل ورودی آب ماشین ظرفشویی یک سنسور کنترل فشار آب وجود دارد که وظیفه آن سنجش میزان آب ورودی ظرفشویی می باشد ممکن است در داخل آن رسوبات باعث آسیب دیدن این قطعه شده باشند این قطعه به هیچ وجه قابل تعمیر نیست و در این مواقع باید آن را تعویض کنید.

 

ارور E05_F05 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور E05_F05 در ماشین ظرفشویی بوش

اگر در داخل ماشین ظرفشویی آب بیش از حد پر شود این ارور نمایش داده می شود که برای برطرف کردن آن باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • سنسور سطح آب و یا هیدرواستات را مورد بررسی قرار دهید.
 • شیر برقی و یا اکواستاپ را تست کنید اگر دچار نشتی شده باشد باید این قطعه را تعویض کنید.
 • برد اصلی یکی دیگر از موارد مهم می باشد.

 

ارور E06_F06 در ظرفشویی بوش

ارور E06_F06 در ظرفشویی بوش

این ارور ظرفشویی بوش نشان دهنده آسیب دیدن سنسور AQUA می باشد این سنسور وظیفه تشخیص کثیف بودنآب را بر عهده دارد که در زمان آسیب دیده آن این کدخطا ظرفشویی بوش نمایش داده می شود.

 

ارور F07_E07 در ماشین ظرفشویی

ارور F07_E07 در ماشین ظرفشویی

E7 در ارور ظرفشویی بوش نشان دهنده آسیب دیدن سیستم خشک کن ماشین ظرفشویی می باشد که مهم ترین قطعه آن فن خشک کن است این قطعه را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارور E08_F08 در ظرفشویی بوش

ارور E08_F08 در ظرفشویی بوش

زمانی که سطح آب به درستی در ماشین ظرفشویی پر نشود باید به سراغ سنسور جریان آب بروید.

 

ارور E09_F09 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور E09_F09 در ماشین ظرفشویی بوش

این ارور در مدل هایی از ماشین ظرفشویی بوش نمایش داده می شود که دارای المنت خطی می باشند یعنی المنت در موتور می باشد.

 

ارور E10_F10 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور E10_F10 در ماشین ظرفشویی بوش

در مدل هایی از ماشین ظرفشویی بوش که دارای المنت خطی می باشند یعنی المنت در داخل موتور قرار دارد دچار رسوب می شود اگر آب در منقه سکونت شما از سختی بالایی بر خوردار است باعث می شود که این رسوبات به مرور زمان بر روی المنت قرار بگیرند گاهی اوقات ممکن است با جرم گیری این ارور برطرف شود.

ارور E11_F11 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور E11_F11 در ماشین ظرفشویی بوش

این ارور در ماشین ظرفشویی بوش نشان دهنده آسیب دیدن ترمیستور و یا سیم کشی سنسور ترمیستور می باشد این سنسور وظیفه سنجش دما را بر عهده دارد این کد خطای NTC می باشد.

 

ارور F12_E12 در ماشین ظرفشویی بوش

 

این ارور ظرفشویی بوش زمانی نمایش داده می شود که المنت ماشین ظرفشویی کثیف شده باشد این ارور در برخی از مدل ها نمایش داده می شود.

 

 

ارور F13_E13 در ظرفشویی بوش

ارور F13_E13 در ظرفشویی بوش

اگر ماشین ظرفشویی شما به اب گرم متصل باشد و دمای آب گرم ورودی بیش از 75 درجه سانتیگراد باشد این ارور ظرفشویی بوش نمایش داده می شود.

 

ارور F14_E14 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F14_E14 در ماشین ظرفشویی بوش

در زمان آسیب دیدن سنسور سطح آب این ارور ظرفشویی بوش نمایش داده می شود این سنسور در ورودی آب قرار دارد و میزان اب ورودی به ماشین ظرفشویی را اندازیه گیری میکند در صورت معیوب بودن این قطعه را تعویض کنید.

 

ارورF15_E15 در ظرفشویی بوش

ارورF15_E15 در ظرفشویی بوش

اگر در ماشین ظرفشویی نشتی آبی به وجود آمده باشد و یا کف بیش از حد باعث پاشش بر روی قطعات شده باشد این ارور ظرفشویی بوش نمایش داده می شود دقت داشته باشید که برطرف کردن نشتی کاری بسیار تخصصی می باشد ممکن است این نشتی از اتصالات باشد و یا در برخی از مواقع ممکن است از قطعات باشد.
گاهی اوقات با سوراخ شدن کف ماشین ظرفشویی بوش دچار آبریزی می شود که همین امر به مرور زمان باعث فعال شدن سنسور نشتی می شود.

 

ارور F16_E16 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F16_E16 در ماشین ظرفشویی بوش

این ارور در ظرفشویی بوش نمایش داده می شود که شیر برقی یا اکواستاپ به مشکل خورده باشد و یا ممکن است سنسور سطح آب آسیب دیده باشد.

 

ارور F17_E17 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F17_E17 در ماشین ظرفشویی بوش

این ارور نشان دهنده این است که آب در داخل ماشین ظرفشویی بوش بیش از معمول پر شده است که برای برطرف کردن این ارور باید شیر برقی و سنسور سطح آب را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارور F18_E18 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F18_E18 در ماشین ظرفشویی بوش

این ارور ظرفشویی بوش نشان دهنده این است که آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود که برای برطرف کردن این مشکل باید به سراغ شلنگ ورودی آب و شیر تامین کننده آن بروید پس از بررسی این موارد به سراغ شیر برقی بروید و این قطعه را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارورF19_E19 در ماشین ظرفشویی بوش

ارورF19_E19 در ماشین ظرفشویی بوش

اگر در قسمت جا قرصی ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده باشد این ارور بر روی ظرفشویی بوش نمایش داده می شود برای برطرف کردن این ارور باید به سراغ دیسپنسر و اتصالات جاقرصی بروید.

 

ارورF20_E20 در ظرفشویی بوش

ارورF20_E20 در ظرفشویی بوش

این ارور ظرفشویی بوش نشان دهنده این است که جریان به خوبی در موتور و یا پمپ ظرفشویی جریان ندارد که برای برطرف کردن باید موتور ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارور F21_E21 در ظرفشویی بوش

ارور F21_E21 در ظرفشویی بوش

این کد خطا و یا ارور ظرفشویی بوش زمانی نمایش داده می شود که پمپ تخلیه آسیب دیده باشد که برای برطرف کردن مشکل این قطعه باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا اگر دچار پیچ خوردگی و گرفتگی شده است آن را برطرف کنید.
 • فیلتر داخلی ظرفشویی را بررسی کنید.
 • پس از تست موارد بالا باید به سراغ پمپ تخلیه بروید و این قطعه را تست کنید.
 •  اگر پمپ تخلیه ظرفشویی شما سالم باشد باید حتما برد اصلی را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارور F22_E22 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F22_E22 در ماشین ظرفشویی بوش

این ارور ظرفشویی بوش هم نشان دهنده گرفتگی فیلتر و یا آسیب دیدن پمپ تخلیه می باشد.

 

ارور F23_E23 در ظرفشویی بوش

ارور F23_E23 در ظرفشویی بوش

اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما مسدود و یا خراب شده باشد این ارور ظرفشویی بوش نمایش داده می شود.

 

ارور F24_E24 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F24_E24 در ماشین ظرفشویی بوش

این کدخطا در ظرفشویی بوش زمانی نمایش داده می شود که فیلتر تخلیه داخلی ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی شده باشد.

 

 

ارور F25_E25 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F25_E25 در ماشین ظرفشویی بوش

اگر در داخل پمپ تخلیه دچار گرفتگی شده باشد و یا پمپ به درستی وظیفه خود را انجام ندهد این ارور در ظرفشویی بوش نمایش داده می شود.

 

ارور F26_E26 در ظرفشویی بوش

ارور F26_E26 در ظرفشویی بوش

یک سوئیچ برای تنظیم سطح آب در سمت چپ ماشین ظرفشویی قرار دارد که با بالا آمدن آب باعث حرکت شناور و قطع شدن آب گیری می شود که در این مرحله پمپ تخلیه فعال می شود برای برطرف کردن این ارور باید سوئیچ سطح آب را مورد بررسی قرار دهید.

 

ارور F27_E27 در ظرفشویی بوش

ارور F26_E26 در ظرفشویی بوش

گاهی ممکن است در حالت عادی این ارور را بر روی صفحه نمایشگر ظرفشویی بوش مشاهده کنید این ارور ظرفشویی بوش نشان دهنده نوسانات برق می باشد بهتر است از یک محافظ برق استفاده کنید.

 

ارور F28_E28 در ماشین ظرفشویی بوش

ارور F26_E26 در ظرفشویی بوش

به طور کلی اگر آب کثیف وارد دستگاه شود و ظروف به خوبی تمیز نشوند ممکن است این ارور بر روی ماشین ظرفشویی بوش نمایش داده شود.

 

 

رفع ارور ماشین ظرفشویی بوش

ما در مطالب گفته شده نحوه برطرف کردن ارور ماشین ظرفشویی بوش را شرح داده ایم اما به این نکته دقت داشته باشید که سیستم عیب یابی خودکار ماشین ظرفشویی بوش به صورت دقیق به شما آسیب وارد شده را اعلام نمیکند و برای عیب یابی دقیق باید از یک تعمیرکار درخواست کنید تا این کار را به صورت تخصصی برای شما انجام دهد در برخی از مواقع آسیب وارد شده بسیار جزئی می باشد و خودتان می توانید آن را برطرف کنید.

 

مطالب مرتبط :

میکروسویئچ ماشین ظرفشویی

نحوی تعویض فیوز حراراتی ظرفشویی

نحوی تعویض ترموستات ظرفشویی

 

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران