با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعمیر پارگی لاستیک ماشین لباسشویی

تعمیر پارگی لاستیک ماشین لباسشویی

تعمیر پارگی لاستیک ماشین لباسشویی

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات این دستگاه می‌باشد که در صورت آسیب دیدن این قطعه ماشین لباسشویی شما دچار آبریزی میگردد. اما تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی می‌باشد زیرا شما این لاستیک را باید به درستی در محل خود به دیگ و بدنه لباسشویی متصل کنید. ما در این مقاله به نحوه تعمیر و تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی میپردازیم که شما با مطالعه این مطلب تا حدودی با نحوه تعمیر این قطعه آشنا شوید. گاهی اوقات با استفاده نادرست از لباسشوی خود باعث آسیب دیدن لاستیک درب این دستگاه می‌شوید.اگر دیدید مشکل دستگاه جدی است و شما احتیاج به تعمیرات لباسشویی دارید با مجموعه ما در ارتباط باشید.ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی‌کند؟

 

انواع لاستیک درب ماشین لباسشویی

لاستیک درب ماشین لباسشویی باید قابلیت تحمل گرمای بالای آب و همچنین جلوگیری از نشتی آب را داشته باشد در تمامی دستگاه ها از لاستیک های متفاوتی استفاده می‌شود که هر یک قابلیت ها مختلفی دارند و ما در ادامه مطلب تمامی آن ها را شرح میدهیم.

ساده

این نوع لاستیک درب لباسشویی در مدل های قدیمی این دستگاه استفاده می‌شد این لاستیک هیچ گونه شیار و فرو رفتگی ندارد تعویض این قطعه در برخی از لباسشویی های قدیمی بسیار اسان می‌باشد.

 

تک سوراخ

در برخی از ماشین های لباسشویی آب از دو مسیر وارد محفظه دستگاه می‌شود. یکی از محفظه ها متصل به دیگ، و دیگری متصل به لاستیک درب است بر روی این لاستیک یک شیار وجود دارد که از طریق آن آب از داخل جاپودری وارد دیگ میگردد.

 

چراغدار

این نوع لاستیک دارای شیارهایی در جهت چرخش آب است که در لحظه گردش آبکش آب به راحتی بر روی لباس ها ریخته می‌شود لاستیک چراغدار دارای ضخامت بیشتری نسبت به بقیه لاستیک ها است و از لرزش لباسشویی جلوگیری میکند این مدل فقط بر روی لباسشویی های جدید نصب شده و تعویض و تعمیر لاستیک درب ماشین لباسشویی در حالت چراغدار بسیار دشوار و تخصصی می‌باشد.

به طور کلی در زمان مشاهده پارگی باید در سریع ترین زمان برای تعمیر ماشین لباسشویی و تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی اقدام کنید.

5 نکته برای جلوگیری از خرابی لاستیک درب لباسشویی

تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی

قبل از تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی شما باید با نحوه استفاده درست و نگهداری از این قطعه اشنایی کامل داشته باشید تا دیگر با این مشکل رو به رو نشوید.

شستشو با آب سرد

اگر برای شستشوی لباس های خود از آب سرد استفاده میکند و در حین استفاده شوینده زیادی برای شستشوی لباس ها مصرف میکنید باید به این نکته دقت داشته باشید که شوینده به خوبی با آب سرد ترکیب نمی‌شود و به مرور زمان باعث جرم گرفتن لباسشویی و لاستیک درب لباسشویی میگردد.

 

• استفاده زیاد از نرم کننده

اگر از نرم کننده بیش از حد استفاده کنید این ماده با دیگر مواد شوینده نوع ترکیب شیمیایی چرب تولید میکند که به مرور زمان باعث تولید رسوب بر روی لاستیک درب لباسشویی شما میگردد بهتر است گاهی اوقات بدون استفاده از نرم کننده و در دمای 60 درجه برای شستشوی لباس های خود استفاده کنید.

 

• تمیز کردن لاستیک

یکی از مواردی که با انجام آن دیگر نیازی به تعویض لاستیک درب ندارید خشک کردن و تمیز کردن این قطعه است. پس از هر بار شستشو، للاستیک درب لباسشویی خود را به کمک یک دستمال خشک کنید.

 

• باز گذاشتن درب لباسشویی

بهتر است برای جلوگیری از تولید باکتری، پس از هر بار سیکل شستشو درب لباسشویی خود را باز بگزارید.
برای جلوگیری از پارگی لاستیک لباسشویی شما باید در لحظه قرار دادن لباس ها در داخل دستگاه دقت داشته باشید که لباسی بین درب و لاستیک باقی نمانده باشد که در صورت چرخیدن دیگ باعث پارگی لاستیک لباسشویی شما میگردد.

 

زمان تعویض لاستیک درب لباسشویی

تعویض پارگی لاستیکماشین لباسشویی

گاهی اوقات با حفظ و نگهداری درست هم، لاستیک لباسشویی شما دچار آسیب دیدگی می‌شود که در این مواقع باید اقدام به تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی خود کنید ما در ادامه این مطلب این مورد را برای شما شرح میدهیم.

پاره شدن لاستیک درب لباسشویی

اگر متوجه پارگی لاستیک لباسشویی خود شده اید، تعمیر آن غیر ممکن است زیرا با چسباندن این لاستیک باز هم دچار نشتی آب به مرور زمان می‌شود. اگر پارگی لاستیک لباسشویی خود را نادیده بگیرید دستگاه به مرور زمان دچار آبریزی شده و باعث آسیب دیدن قطعات دیگر می‌شود.

رسوب و سیاه شدن لاستیک درب ماشین لباسشویی

اگر متوجه سیاه شده لاستیک درب لباسشویی خود شده اید و به آن توجهی نمیکنید به مرور زمان این لاستیک دچار پوسیدگی شده و باعث نشت آب میگردد.

مراحل تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

مراحل تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

برای تعمیر و تعویض لاستیک درب لباسشویی باید مراحل زیر را یک به یک انجام دهید.

  • در قدم اول ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید.
  • پس از آن دستگاه را از محل خود خارج کنید.
  •  درب روی ماشین لباسشویی خود را باز کنید.
  •  پس از انجام مراحل بالا پنل جلویی دستگاه را باز کرده و پیچ های متصل به جاپودری را باز کنید.
  •  در مرحله بعدی میکروسوئیچ درب را باز کنید.
  •  سپس درب لباسشویی باز کرده و فنر دور آن را آزاد کنید.
  •  در این مرحله دیگر به راحتی میتوانید تعویض لاستیک لباسشویی خود را انجام دهید.

 

مطالب مرتبط:

ارور ماشین لباسشویی کندی

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمیکند؟

تعمیر موتور لباسشویی

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران