با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

نحوه تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

نحوه تست پمپ تخلیه لباسشویی 

پمپ تخلیه یکی از قطعات مهم در ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه تخلیه آب کثیف از داخل ماشین لباسشویی به فاضلاب را دارد گاهی اوقات متوجه می شوید که آب در داخل ماشین لباسشویی باقی مانده است و یا ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی شود در این مواقع شما نیاز  به نحوه تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دارید که برای این کار با مطالعه این مقاله تا حدودی با نحوه تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آشنا می شوید اما برای انجام این کار بهتر است همیشه با یک تکنسین تماس بگیرد که اگر در تهران سکونت دارید بهترین گزینه مجموعه تعمیره می باشد این مجموعه یکی از نمایندگی های تعمیر ماشین لباسشویی در تهران و مناطق شرق، غرب، شمال و جنوب تهران می باشد که تمام خدمات خود را به صورت 6 الی 12 ماه ضمانت می کند.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

نحوی تست پمپ تخلیه

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

پمپ تخلیه چیست؟

به طور کلی با تنظیم برنامه شستشو در ماشین لباسشویی این دستگاه در مرحله اول شروع به آبگیری کرده سپس شروع به چرخش می کند و پس از این چرخش نسبت به زمان شستشو ماشین لباسشویی آب را تخلیه میکند.

پس از آن شروع به خشک کردن لباس ها میکند برای این کار از قطعه ای به نام پمپ تخلیه استفاده می شود که با عبور جریان برق از پمپ تخلیه پروانه در داخل آن شروع به چرخش کرده و همین امر باعث تخلیه آب ماشین لباسشویی می شود پس برای اتمام مراحل شستشو پمپ تخلیه یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات می باشد که وظیفه تخلیه آب را بر عهده دارد اما چه قطعاتی پمپ را به وجود می اورند.

 •  سیم پیچ داخلی پمپ
 •  کاسه نمد
 • پروانه ها

این قطعات اصلی و تشکیل دهنده پمپ می باشند.

 

انواع پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

نحوه ی تست پمپ تخلیه

پمپ تخیله انواع مختلفی دارد که این مدل ها تنها از لحاظ ظاهری و نحوه اتصال به ماشین لباسشویی متفاوت می باشند که در ادامه این مطلب تمامی این پمپ ها را برای شما معرفی میکنیم.

 •  پمپ سه خار این پمپ دارای سه خار می باشد یعنی به کمک سه خار به پوسته پمپ تخلیه متصل می شود یکی از معروف ترین برند های تولید کننده پمپ سه خار آسکول می باشد که پمپ های تولید شده توسط این برند دارای کیفیت بالایی می باشند.
 •  پمپ تخلیه 8 خار این پمپ تخلیه یکی از با کیفیت ترین و پر کاربردترین پمپ تخلیه در لباسشویی های امروزی می باشد این قطعه وظیفه تخلیه آب کثیف را از ماشین لباسشویی بر عهده دارد.
 • پمپ تخلیه 4 خار بوش این پمپ هم یکی از قطعات اصلی در ماشین لباسشویی و مانند دیگر پمپ های تخلیه وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد.
 •  پمپ تخلیه کنوودی این پمپ هم مانند دیگر پمپ ها وظیفه تخلیه آب از داخل ماشین لباسشویی را برعهده دارد و بیشتر در ماشین لباسشویی های کنوود از این پمپ استفاده می شود.
  تمامی این پمپ ها زمانی که مانع تخلیه آب شوند و دیگر فعالیت خود را به خوبی انجام ندهند نیاز به تعویض دارند که عمر این قطعات به نحوه استفاده شما از ماشین لباسشویی مربوط میباشد و همچنین برای این که با نحوه تست پمپ تخلیه آشنا شوید ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

 

 

چه زمانی نیاز به تست پمپ تخلیه و تعویض آن می باشد

گاهی اوقات متوجه می شوید که ماشین لباسشویی سیکل شستشوی خود را تکمیل نکرده است و آب در داخل آن باقی مانده همچنین اگر ماشین لباسشویی شما دارای صفحه نمایش باشد در این مواقع ارور تخلیه را نمایش می دهد برای برطرف کردن این مشکل در مرحله اول باید شلنگ فاظلاب و تخلیه را مورد بررسی قرار دهید تا دچار گرفتگی نشده باشد و سپس به سراغ فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی بروید تا اگر این فیلتر هم دچار گرفتگی شده است آن را تمیز کنید.

در برخی از موارد متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شما وارد مرحله خشک کن نمی شود و زمانی که داخل دیگ را مشاهده میکنید متوجه آب در داخل آن می شوید دقت داشته باشید که اگر پمپ تخلیه وارد مدار نشود و آب را تخلیه نکند ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی شود و برای برطرف کردن این مشل باید نحوه تست ماشین لباسشویی را انجام دهید تا متوجه مشکل آن شوید.

اگر در زمان کار کردن ماشین لباسشویی پمپ تخلیه وارد مدار شد و سر و صدای زیادی تولید کرد در این مواقع هم باید این قطعه را مورد بررسی قرار دهید تا اگر به مشکل خورده است و نیاز به تعویض دارد آن را تعویض کنید در بیشتر مواقع با گرفتگی اشیاء در داخل آن باعث به وجود آمدن صدای وز وز می شود در این مواقع با تمیز کردن فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی و جرم گیری آن این مشکل برطرف می شود.

 

نحوه تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

انواع پمپ تخلیه

برای این که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود را تست کنید میتوانید با استفاده از یک سیم تست آن را به صورت مستقیم از ماشین لباسشویی جدا کرده و به برق متصل کنید اما این کار بسیار خطرناک می باشد و اگر پمپ تخلیه شما آسیب دیده باشد گاهی اوقات با این روش شروع به کار میکند به اصطلاح نیم سوز شده است اما روش دیگر و تخصصی برای تست سلامت پمپ تخلیه این میباشد که به کمک یک اهم متر آن را تست کنید.

که برای تست آن باید ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و سیم های متصل به پمپ را جدا کنید اهم متر را روی عدد صفر گذاشته و مقدار اهم سیم پیچ پمپ تخلیه را با آن بررسی کنید عددی که نشان میدهد اگر بین 5 تا 15 اهم باشد پمپ تخلیه شما سالم است ولی اگر این عدد بر روی صفر و یا بی نهایت باشد این پمپ تخلیه نیاز به تعویض دارد.

 

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی با برق

نحوه ی تست پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از قطعات بسیار مهم این دستگاه می باشد که در زمان آسیب دیدن آن کارکرد ماشین لباسشویی مختل می شود دقت داشته باشید که راه های زیادی برای تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می باشد که یکی از بهترین این روش ها تست این قطعه با برق می باشد این کار نیاز به تخصص دارد و انجام آن توسط افراد ناوارد خطرآفرین می باشد بهتر است این کار را به یک تعمیرکار لباسشویی با تجربه بسپارید اما نحوه تست پمپ تخلیه با برق را ما در ادامه مطلب شرح می دهیم.

 •  برای انجام این کار باید پمپ تخلیه لباسشویی را باز کنید برای باز کردن آن باید موارد زیر را انجام دهید.
 • دو شلنگ اصلی متصل به پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می باشند.
 • یکی از شلنگ ها از دیگ متصل به پمپ می باشد است باید آن را آزاد کنید.
 •  پس از آن یک شلنگ از پمپ تخلیه به خروجی فاضلاب متصل شده است.
 •  با آزاد کردن هر دوی این خرطومی ها باید پیچ های متصل به پمپ و پایین دیگ را باز کنید تا این قطعه از محل خود خارج شود.
 •  همچنین باید سیم های متصل به پمپ را آزاد کنید.
 • با بیرون آوردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی میتوانید دو سیم به دوسر پایه برق پمپ تخلیه متصل کنید و آن را به برق بزنید.
 • اگر پمپ تخلیه شروع به کار کرد یعنی این قطعه سالم می باشد در غیر این صورت باید آن را تعویض کنید.
 • دقت داشتیه باشید که گاهی اوقات علت کار نکردن پمپ تخلیه گیر کردن اشیاء در داخل فیلتر می باشد.

 

پروانه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

اگر شما اقدام به تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کرده اید باید دقت داشته باشید که پروانه آن سالم باشد اگر این پروانه دچار شکستگی و یا اسیب دیدگی شده باشد ممکن است پمپ تخلیه وظیفه خود را به درستی انجام ندهد در این مواقع راهی جز تعویض پمپ تخلیه نیست.

جمع‌بندی

پمپ تخلیه یکی از قطعات اصلی در ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد و ما نحوه تست آن را برای شما توضیح دادیم اما اگر شما دانش فنی کافی در این زمینه ندارید بهتر است که این کار را به یک تعمیر کار بسپارید زیرا به دلیل در ارتباط بودن آب و برق در ماشین لباسشویی انجام این کار برای شما بسیار خطرناک می باشد و بهترین گزینه در این مواقع مجموعه تعمیره می باشد ما برای تعویض پمپ تخلیه شما از بهترین برند های موجود مانند هنینگ آلمان، آسکول ایتالیا، بکو ترکیه استفاده می کنیم و تمامی این پمپ دارای ضمانت 6 الی 12 ماهه می باشد.

مطالب مرتبط:

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

علت بسته نشدن درب لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی اسنوا

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.3 امتیاز از 7 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران