با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی

تعمیر کار موتور ماشین ظرفشویی در تهران

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی در تهران

موتور ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات در این دستگاه می باشد این قطعه وظیفه پمپاژ آب بر روی ظروف را بر عهده دارد اگر از ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف خود استفاده میکنید و متوجه کار نکردن این دستگاه شده اید باید به سراغ موتور ماشین ظرفشویی بروید و این قطعه را بررسی کنید.

همچنین موتور ماشین ظرفشویی قطعه ای است که با آب در ارتباط می باشد و اگر در مدت زیادی است که از ماشین ظرفشویی خود استفاده نمی کنید ممکن است این موتور به دلیل رسوبات موجود شروع به کار نکند و همچنین گاهی اوقات به دلیل از دست دادن خاصیت آب بندی خود ماشین ظرفشویی یک ارور نشان دهد و دستگاه در حین کار متوقف شود دقت داشته باشید که تعمیر موتور ماشین ظرفشویی کاری بسیار تخصصی است و باید توسط یک تکنسین با تجربه انجام شود شما برای این کار میتوانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید ما در این مجموعه نمایندگی تعمیر ظرفشویی در تهران هستیم و اگر ماشین ظرفشویی شما در هر برند و مدلی باشد ما تکنسین مخصوص آن برند را به منزل شما اعزام میکنیم تا با استفاده از قطعات اصلی و فابریک تعمیر دستگاه شما را انجام دهد.

تعمیرات موتور ظرفشویی در منزل ما در تمام مناطق تهران 22 گانه با ضمانت و مشاوره رایگان صورت میگیرد.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیرکار موتور ماشین ظرفشویی در منزل

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

تعمیرات موتور ظرفشویی در منزل هر برندی در تعمیره تعمیر موتور ظرفشویی سامسونگ، ال جی، ایندزیت، مجیک، اسنوا، حایر، بوش، امرسان، دوو، پاکشوما،  آاگ و …. با 15% تخفیف و 6 ماه ضمانت انجام میشود.

 

انواع موتور 

موتور های ماشین ظرفشویی از انواع مختلفی تشکیل شده اند و سیستم کاری هر یک متفاوت است به طور کلی در ماشین ظرفشویی های قدیمی از موتور هایی با تسمه استفاده می شد این موتور ها با گردش به یک سمت آب را در داخل ماشین ظرفشویی پمپاژ میکردند.

با چرخش به سمت مخالف باعث تخلیه آب از داخل ماشین ظرفشویی می شدند اما در موتور های جدید با ولتاژ بالا به این صورت می باشد که با قدرت ها و ولتاژ های مختل آب را به سمت ظروف اسپری میکند و برای تخلیه آب یک پمپ تخلیه قرار داده شده است دقت داشته باشید که تعمیر موتور ماشین ظرفشویی در هر شرایط و مدلی نیاز به تخصص دارد این دستگاه پیچیده‌تر از ماشین لباسشویی می باشد.

 

 

دلایل آسیب دیدن موتور ظرفشویی

تعمیرکار موتور ظرفشویی در منزل

موتور ماشین ظرفشویی یکی از قطعاتی می باشد که آسیب دیدن آن به ندرت پیش می آید و خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی بیشتر به نحوه استفاده شما از این دستگاه بستگی دارد ما در ادامه این مطلب به برخی از مواردی که باعث سوختن موتور ماشین ظرفشویی می شوند می پردازیم.

 •  استفاده زیاد و پشت سر هم از ماشین ظرفشویی
 •  آبریزی بر روی سیم پیچ ها
 • گرفتگی پروانه موتور توسط مواد غذایی
 • آسیب دیدن کاسه نمد موتور ماشین ظرفشویی
 • نوسانات برق یکی دیگر از مواردی می باشد که باعث سوختن موتور ماشین ظرفشویی می شود.
 • جرم گیری نکردن ماشین ظرفشویی

 

چگونه متوجه شویم که موتور ظرفشویی سوخته است؟

علائم خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی؟ دلیل سوختن موتور ماشین ظرفشویی چیست؟

تعمیرات موتور ماشین ظرفشویی

در ادامه این مطلب به برخی از متداول ترین مشکلات موتور ماشین ظرفشویی میپردازیم و نحوه تعویض و تعمیر آن را برای شما شرح می دهیم دقت داشته باشید که خراب شدن هر قطعه ای در ماشین ظرفشویی یک علائم مشخصی دارد که با مطلع شدن از آن ها شما برای تعمیر ماشین ظرفشویی به سراغ آن قطعه می روید.

 •  ماشین ظرفشویی پس از روشن کردن خاموش می شود.
 •  ماشین ظرفشویی روشن است ولی شروع به شستشوی ظروف نمی کند.
 •  ماشین ظرفشویی نسبت به قدیم در شستشوی ظروف ضعیف شده است.
 • صدای کار کردن موتور ماشین ظرفشویی تغیر کرده است.
 • حس کردن بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی
 •  بازو های آب پاش ماشین ظرفشویی توانایی خود را از دست داده اند.

این موارد در سوختن موتور مشاهده می شوند که برای اطمینان از این مشکل تکنسین باید مرحله عیب یابی برای تعمیر موتور ماشین ظرفشویی را به درستی انجام دهد.

 

نحوه ی تعویض موتور ظرفشویی

 • موتور ماشین ظرفشویی گاهی ممکن است قابل تعمیر نباشد و برای برطرف کردن این مشکل شما باید تعویض موتور ماشین ظرفشویی را انجام دهید برای انجام این کار در قدم اول باید یک موتور مانند موتور قبلی تهیه کنید و دقت داشته باشید که این قطعه اصلی باشد پس از انجام این کار ماشین ظرفشویی خود را از برق جدا کنید.
 •  سقف و دیواره های آن جدا کنید تا به راحتی بتوانید قطعات را از ماشین ظرفشویی جدا کنید و موتور را تعویض کنید در این مرحله دقت داشته باشید که به دیگر قطعات آسیب وارد نشود برای تعویض موتور ماشین ظرفشویی سیم های متصل به ان از موتور را جدا کنید پس از آن باید پیچ های کف ماشین ظرفشویی را باز کنید.
 •  لوله های متصل به آن از محل خود خارج کنید با باز کردن این موارد شما به راحتی میتوانید موتور را از محل خود خارج کنید.
 • پس از خارج کردن موتور سوخته شما باید موتور سالم را جایگزین کنید و تمامی قطعات باز کرده را به درستی در محل خود قرار دهید دقت داشته باشید که انجام این فرایند نیاز به تخصص دارد.
 • همچنین بهتر است برای این کار با یک تعمیر کار در تماس باشید تعویض موتور ماشین ظرفشویی مانند تعمیر موتور ماشین ظرفشویی بسیار پیچیده است.

 

نحوه ی تعمیرات موتور ماشین ظرفشویی

تعمیر موتور ظرفشویی در تهران

اگر موتور ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده باشد برای برطرف کردن این مشکل و راه اندازی دوباره ماشین ظرفشویی باید موتور ماشین ظرفشویی را تعمیر کنید گاهی اوقات شما در زمان عیب یابی موتور ماشین ظرفشویی متوجه تعمیر نشدن آن می شوید برای انجام عیب یابی و کارشناسی تعمیر موتور ماشین ظرفشویی بهتر است این قطعه را از محل خود باز کنید.
برای شروع تعمیر موتور ماشین ظرفشویی باید تمامی پنل ها و درب ها باز شوند سپس با باز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی آب باقی مانده در آن را تخلیه کنید پس از طی این مراحل پیچ های متصل به کف ماشین ظرفشویی را باز کنید و سنسور کف آن را جدا کنید برای جدا کردن موتور از داخل ماشین ظرفشویی تمامی شلنگ ها را از محل خود باز کنید و اتصالات را جداکنید در این مرحله موتور به راحتی باز می شود و برای عیب یابی آن موارد زیر را بررسی کنید.

 • اگر سیم پیچ های موتور سوخته باشد حتمای باید تعویض موتور را انجام دهید.
 •  اگر سیم پیچ های موتور نسوخته باشد شما با بررسی قطعات میتوانید تعمیر موتور ماشین ظرفشویی را انجام دهید.
 •  اگر متوجه شکسته شدن پروانه موتور شدید میتوانید آن را تعویض کنید.
 •  اگر صدای موتور تغیر کرده است میتوانید بلبرینگ های آن را تعویض کنید.
 •  اگر کاسه نمد موتور آسیب دیده است این قطعه را میتوانید تعویض کنید.
 • دقت داشته باشید که در زمان آسیب دیدن رتور میتوانید آن را تعمیر و تعویض کنید.

 

نحوه تست موتور ظرفشویی

تعمیرکار موتور ظرفشویی

مهم ترین عامل در عیب یابی درست موتور ماشین ظرفشویی تست آن می باشد شما اگر با مشاهده علائم آن متوجه آسیب دیدن موتور ماشین ظرفشویی نشده اید شما باید آن را تست کنید میتوانید مقاوت موتور را به کمک اهم متر تست کنید اگر مقاومت آن بین 30 تا 40 اهم باشد موتور ماشین ظرفشویی شما سالم است.
برای تست موتور ماشین ظرفشویی اگر این قطعه دارای خازن می باشد آن را میتوانید به کمک سیم تست به صورت مستقیم بررسی کنید.
اگر موتور ماشین ظرفشویی شما دایرکت است باید آن را با اهم متر بررسی کنید.
اگر در ماشین ظرفشویی شما از موتور های اینورتر استفاده شده است حتما باید برد آن را مورد بررسی قرار دهید زیرا این موتور ها برای راه اندازی نیاز به یک برد دارند.

 

جمع بندی

به طور کلی شما در زمان تنظیم برنامه ماشین ظرفشویی در لحظه اول متوجه تخلیه آب ماشین ظرفشویی و پس از آن مرحله آبگیری می شوید اگر پس از مرحله ابگیری ماشین ظرفشویی شما شروع به کار نکرد حتما باید موتور را مورد بررسی قرار دهید در بیشتر مواقع به دلیل رسوبات زیاد باعث آسیب دیدن موتور ماشین ظرفشویی می شود ممکن است گاهی اوقات به دلیل آسیب دیدن مدار موتور بر روی برد فرمان شروع به کار برای این قطعه صادر نشود که در این مواقع باید حتما برد اصلی را تعمیر کنید.

اگر در لحظه شستشو متوجه سر و صدای زیاد شده اید باید فیلتر را باز کرده و مواد غذایی که باعث این مشکل شده اند را تمیز کنید تا به موتور آسیب وارد نشود گاهی اوقات اگر هسته خرما و یا مواد غذایی وارد پمپ شوند باعث آسیب زدن به پروانه موتور و سوختن موتور می شود پس قبل از قرار دادن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی حتما مواد غذایی را از روی آن تمیز کنید شما با رعایت این نکات دیگر نیازی به تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ندارید و در هزینه های تعمیرات ماشین ظرفشویی خود صرفه جویی کرده اید دقت داشته باشید که سرویس ماشین ظرفشویی باعث بالا بردن طول عمر آن می شود.

مطالب مرتبط:

علت تمیز نشستن  ظروف درظرفشویی 

تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی

ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران