با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

دربرخی از مواقع متوجه می شوید که درب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود و با بسته نشدن آن ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند و برای این که با مشکلات و علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی خود آشنا شوید بهتر است این مطلب را مطالعه کنید ما در ادامه این مطلب به سوالاتی مانند چرا درب ماشین لباسشویی قفل نمیشود؟ و یا علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟ پاسخ می دهیم و راه های عیب یابی و تعمیر آن را به شما توضیح می دهیم .

اگر شما هم با این مشکلات رو به رو شده اید با مطالعه این مطلب میتوانید آن را برطرف کنید در بیشتر مواقع این مشکل از استفاده نادرست شما از ماشین لباسشویی به وجود می آید و اگر درب ماشین لباسشویی شما آسیب دیده است برای تعمیر آن میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران هستیم و تمامی خدمات نصب، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی در تهران را با قطعات اصلی و اورجینال و همچنین متناسب با دستگاه شما انجام می دهیم و تمامی این خدمات و قطعات را به صورت 6 الی 12 ماهه ضمانت می کنیم.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود؟

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

 

 

عیب یابی علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

به طور کلی ماشین لباسشویی برای شروع به فرایند شستشوی خود نیاز به بسته شدن درب دارد و همچنین با اتمام سیکل شستشو درب را ازاد کرده و شما میتوانید آن را باز کنید پس گاهی اوقات بسته نشدن درب باعث بروز مشکل و مانع کار کردن ماشین لباسشویی می شود که ما در ادامه این مطلب به قطعاتی و مشکلاتی میپردازیم که باعث به وجود آمدن این مشکل می شوند.

 

 

میکرو سوییچ 

یکی از قطعات اصلی در درب ماشین لباسشویی میکروسوییچ می باشد و این قطعه به نوعی یک کلید امنیتی می باشد که در سیکل شستشوی ماشین لباسشویی درب آن باز نشود و همچنین زمانی که این قطعه قفل می شود ماشین لباسشویی شروع به کار میکند پس در برخی از خموارد با آسیب دیدن این قطعه ماشین لباسشویی به خوبی تشخیص نمیدهد که درب آن بسته شده است و یا با قفل شدن میکروسوییچ مانع وارد شدن زبانه درب می شود.

یکی از علت های بسته نشدن درب ماشین لباسشویی این قطعه می باشد توجه داشته باشید که برای تست میکرو سوییچ حتما باید از یک تکنسین کمک بگیرید زیرا تعویض آن کاری بسیار تخصصی می باشد و انجام آن توسط افراد ناوارد باعث بروز مشکلات بیشتر در ماشین لباسشویی می شود.

 

زبانه درب

علت بسته نشدن درب لباسشویی

به طور کلی این قطعه ی کوچک بر روی درب ماشین لباسشویی متصل شده است و جنس آن از چدن و پلاستیک فشرده می باشد زبانه درب در هنگام بستن در داخل میکرو سوییچ قفل می شود و تا زمانی که میکروسوییچ ان را آزاد نکند باز نمیشود گاهی اوقات با شکستن این قطعه و یا آسیب دیدن آن به خوبی بسته نمی شود و میتوان گفت که یکی از علت های بسته نشدن درب ماشین لباسشویی زبانه آن است که برای تعویض آن باید درب را به طور کلی باز کرده و زبانه جدید را جایگزین کنید.

 

 

لولای درب

این قطعه یکی از اصلی ترین قطعات در درب ماشین لباسشویی می باشد و به طور کلی درب ماشین لباسشویی بر روی آن قرار دارد حال اگر لولای درب ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد و در جایگاه خود قرار نداشته باشد درب ماشین لباسشویی در هنگام بستن زبانه را در جای خود قرار نمیدهد و در نتیجه درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود در بیشتر مواقع فشار آوردن بر روی درب ماشین لباسشویی باعث آسیب دیدن لولای آن می شود و مهم ترین علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی میباشد که برای تعویض آن باید از یک تکنسین کمک بگیرید.

 

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب لباسشویی

لاستیک دور درب برای جلو گیری از آبریزی ماشین لباسشویی و به خوبی بسته شدن درب می باشد و گاهی اوقات با خارج شدن از جای خود و یا آسیب دیدن آن باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می شود در بعضی از مواقع هم زمانی که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خاصیت خود را ازدست داده باشد تولید صدا در هنگام چرخش دیگ میکند در این مواقع بهتر است که آن را در سریع ترین زمان تعویض کنید و همچنین یکی از علت های بسته نشدن درب ماشین لباسشویی لاستیک دور درب آن می باشد.

 

بیش از حد پر بودن دیگ ماشین لباسشویی

در برخی از موارد با بیش از حد پر کردن محفظه ماشین لباسشویی لباس ها در داخل آن مانع بسته شدن درب ماشین لباسشویی می شوند و شما با فشار بیش از حد به درب آن باعث آسیب دیدن لولای درب و قطعات دیگر آن می شوید و یکی از علت های بسته نشدن درب ماشین لباسشویی و آسیب دیدن درب این مورد می باشد که در هنگام استفاده باید به این نکته توجه داشته باشید.
اما گاهی اوقات گیر کردن اشیاء و یا لباس بین درب باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می شود که در هنگام استفاده باید به آن توجه کنید.

 

 

برد اصلی یکی از دلایل علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

اگر تمامی موارد گفته شده را مورد بررسی قرار دادید و همچنان برد اصلی ماشین لباسشویی ارور بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را میدهد باید به سراغ برد اصلی آن بروید زمانی که برد اصلی آسیب ببیند این مشکل به وجود می آید و دقت داشته باشید که تعمیر آن کاری بسیار تخصصی می باشد و انجام آن توسط افراد ناوارد باعث آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی و بالا بردن هزینه تعمیرات می شود.

 

نحوه تعویض لولای درب ماشین لباسشویی

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود؟

لولای درب ماشین لباسشویی وظیفه نگه داری درب را بر عهده دارد اگر لولای درب ماشین لباسشویی شما آسیب دیده باشد میتوان گفت یکی از علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی این قطعه می باشد که در سریع ترین زمان باید اقدام به تعمیر و یا تعویض آن کنید ما در مجموعه تعمیره تعویض لولای درب ماشین لباسشویی را با استفاده از قطعات اصلی و همچنین با ضمانت 6 ماهه انجام می دهیم اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با تعویض لولای درب لباسشویی اسنوا دارید میتوانید ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

  • گاهی اوقات با فشار آوردن به درب ماشین لباسشویی ممکن است لولای درب این دستگاه آسیب ببیند که در این مواقع راهی برای تعمیر این قطعه نیست و شما باید آن را تعویض کنید.
  • تعویض این قطعه بسیار آسان می باشد به این صورت که با باز کردن درب ماشین لباسشویی شما متوجه دو پیچ متصل به لولای درب می شوید.
  • اگر لولای درب سالم است و قسمت درب دچار شکستگی شده است باید درب را تعویض کنید.
  •  پس از بررسی این مورد برای برطرف کردن مشکل بسته نشدن درب باید پیچ های متصل به لولا را باز کرده و این قطعه را ازاد کنید.
  •  ممکن است در قسمت پشتی لولا دو مهره قرار گرفته باشد که برای آزاد کردن و باز کردن آن ها شما باید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید.
  • پس از باز کردن لولای آسیب دیده باید قطعه ای مانند همان لولا تهیه کنید و جایگزین قطعه قبلی کنید.
  •  اگر برای تعویض این قطعه دانش فنی کافیی ندارید بهتر است از یک تعمیرکار لباسشویی کمک بگیرید.
    توجه داشته باشید که بیشتر لولا های درب لباسشویی تفاوت می باشند برای مثال تعویض لولای درب لباسشویی ساسونگ کاری بسیار تخصصی است در این مواقع با نمایندگی تعمیر لباسشویی تماس بگیرید.

جمع بندی

علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی در بیشتر مواقع به نحوه رفتار شما با آن بستگی دارد و باعث بالا بردن و یا پایین آوردن عمر آن می شود همیشه باید نکاتی مانند ظرفیت ماشین لباسشویی را خمورد توجه خود قرار دهید یعنی با بیش از حد پر کردن داخل ماشین لباسشویی درب به خوبی بسته نمی شود و باعث آسیب دیدن آن می شوید همچنین با فشردن بیش از حد دستگیره باعث آسیب دیدن دستگیره درب و همچنین بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می شوید و نکته قابل توجه این است که برای بستن آن نیاز به گرفتن دستگیره نیست.

 

خلاصه علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

علت بسته نشدن درب لباسشویی

اگردرب ماشین لباسشویی شما بسته نمی شود باید موارد زیادی را بررسی کنید تا علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی را متوجه شوید یکی از موارد آسیب دیدن درب در هنگام حمل و نقل آن می باشد که در هنگام حمل و نقل باید به این نکته توجه داشته باشید که درب ماشین لباسشویی شما آسیب نبیند همچنین یکی از مهم ترین قطعات در علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی میکروسوئیچ درب می باشد اگر این قطعه آسیب دیده باشد احتمال بسته نشدن درب و یا باز نشدن آن بسیار زیاد است.

که برای تست و بررسی این قطعه میتوانید مقاله تعویض و تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را مطالعه کنید و همچنین از دیگر قطعات که در بسته نشدن درب ماشین لباسشویی تاثیر گزار می باشند زبانه درب است این قطعه در داخل میکروسئیچ قرار میگیرد و میکروسوئیچ آن را قفل میکند اگر زبانه درب ماشین لباسشویی شما شکسته باشد درب بسته نمی شود.

برای تعویض آن باید درب ماشین لباسشویی باز شده و از هم شکافته شود تا بتوانید زبانه درب آن را تعویض کنید پس از بررسی این موارد میتوانید لولای درب آن را چک کنید و اگر نیاز به تنظیم داشت این کار را انجام دهید و نکته آخر در بسته نشدن درب ماشین لباسشویی حجم زیاد لباس می باشد اگر بیش از حد در داخل آن لباس قرار دهید درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته نمی شود و همین امر به میکروسوئیچ و زبانه درب و همچنین به لولای درب آسیب وارد میکند.

مطالب مرتبط:

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

نحو ی تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی اسنوا

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران