با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعویض و تعمیر میکروسویئچ درب لباسشویی

تعمیر میکروسویئچ درب ماشین لباسشویی

تعویض و تعمیر میکروسویئچ درب ماشین لباسشویی

گاهی اوقات متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند و یا در حین کار متوقف می شود در این مواقع با دقت بیشتر متوجه بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می شوید و یا ماشین لباسشویی شما ارور بسته نشدن درب را نشان می دهد شما با مشاهده این ارور به فکر آسیب دیدن برد دستگاه می افتید اما نکته ای که باید با آن توجه داشته باشید میکروسویئچ می باشد این قطعه یک کلید امنیتی در ماشین لباسشویی است.

که وظیفه آن در ماشین لباسشویی ارتباط قفل درب و برد اصلی می باشد یعنی اگر در حین شستشو قصد باز کردن درب ماشین لباسشویی خود را داشته باشید این قطعه مانع این کار می شود و یا با آسیب دیدن آن برد اصلی به درستی تشخیص بسته شدن درب را نمیدهد و شروع به کار نمیکند و یا در حین کار متوقف می شود ما در این مقاله قصد معرفی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را داریم و به سوالات شما که وظیفه میکرو سوئیچ چیست؟ و یا میکروسوئیچ تعمیر می شود و همچنین تعمیر و تعویض آن کاری تخصصی است یا خیر؟ پاسخ می دهیم تا اگر درب ماشین لباسشویی شما هم به مشکل خورده است خودتان آن را برطرف کنید ما نمایندگی تخصصی تعمیر لباسشویی در تهران هستیم.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

 

 

نحوه عملکرد میکروسویئچ درب ماشین لباسشویی چگونه می باشد؟

تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

در هنگام تنظیم برنامه شستشو برای ماشین لباسشویی و استارت آن اولین قطعه ای که وارد مدار شستشو می شود میکروسویئچ درب ماشین لباسشویی می باشد و این قطعه پس از وارد شدن به مدار درب ماشین لباسشویی را قفل می کند و به برد اطلاع می دهد که درب ماشین لباسشویی قفل شدن است و پس از آن برد اصلی سیکل شستشو را شروع میکند و دقت داشته باشید که این قطعه تا لحظه آخر مانع باز شدن درب ماشین لباسشویی می شود و آخرین قطعه که از مدار شستشو خارج می شود میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی می باشد.
میکروسوئیچ ها به دو صورت 3 و 4 فیش هستند که برای نصب آن ها موارد زیر را باید رعایت کرد و باید به این نکته توجه داشته باشید که میکرو سویچ ها حالت قرار گیری فیش های ان به سه صورت می باشد که این موارد را در ادامه توضیح میدهیم.

حالت اول برای قرار گیری فیش میکرو سویئیچ به شکل زیر می باشد
در این حالت فاز به صورت مستقیم به تیغه شماره 3 متصل می شود و دقت داشته باشید که تیغه شماره 4 هیچ گونه فعالیتی ندارد سپس نول برگشتی از برد که توسط رله ها انجام می شود به تیغه شماره یک متصل می شود و پس از بالا رفتن دما تیغه شماره 3 یه شماره دو متصل می شود که در این شرایط فاز به سمت قطعات دیگر مانند پمپ تخلیه، شیر برقی و… ارسال می شود به همین دلیل تیغه شماره 2 مشترک می باشد.

حالت دوم برای قرار گیری تیغه های میکروسویئچ به شکل زیر می باشد.
طریقه فعالیت این میکروسویئچ مانند بالایی می باشد و تنها تفاوت ان ها در شمارش بر روی بدنه می باشد.

 

حالت سوم برای قرار گیری میکرو سویئچ به شکل زیر می باشد.
در این حالت هم تیغه L به صورت مستقیم به فاز متصل شده است و تیغه n هم از برد و یا تایمر نول را دریافت می کند و با بالا رفتن حرارت در تیغه ها توسط بوبین تیغه c توسط تیغه L فاز را دریافت کرده و به دیگر قطعات ارسال می کند.
تمامی این میکرو سویئیچ ها به کمک پیچ به بدنه و در کنار لاستیک دور درب متصل شده اند اما برخی از ماشین لباسشویی ها مانند بوش این کار را به کمک خار انجام داده است و دیگر میکرو سویئچ با پیچ به بدنه متصل نشده است.

 

 

میکرو سویئیچ درب ماشین لباسشویی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

 •  دو بوبین یکی برای بستن و دیگری برای باز کردن
 •  دو تیغه برای فرمان به قطعات که از جنس فلز می باشد.
 • اهرمی مکانیکی برای مواقع ضروری

 

 

نحوه تست میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

تعویض میکروسویچ درب لباسشویی

گاهی اوقات ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمیکند و یا در حین کار متوقف می شود و یا اگر ارور DE را نمایش داد باید در این مواقع میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی خود را مورد بررسی قرار دهید برای این کار باید در قدم اول مراحل زیر را تست کنید.

برای این کار باید ولتاژ کوچک‌ترین پایه و بزرگ‌ترین پایه را به کمک مولتی متر مورد بررسی قرار دهید اگر ئلتاژ این دوپایه حدودا 220 ولت بود یعنی برق به خوبی به میکروسوئیچ ارسال می شود و اتصالات و برد اصلی مشکلی ندارد سپس به سراغ دوپایه بزرگ‌تر که در طرح های بالا نشان داده شده است بروید اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی شما دارای سه تیغه بود باید تیغه های L و c را به کمک یک سیم به هم متصل کنید و یا اگر دارای 4 تیغه بود باید تیغه های 2 و 3 و یا تیغه های 5 و 4 را به هم متصل کنید اگر ماشین لباسشویی شما شروع به کار کرد و یا ارور آن برطرف شد در این مواقع باید میکروسوئیچ خود را تعویض کنید.

اگر شما از برند های ماشین لباسشویی مانند سامسونگ، الجی، زیرووات، میدیا، پاناسونیک، بوش، بکو، بلومبرگ، هیتاچی، زیمنس، کنوود، مجیک، آریستون، آاگ، ایندزیت، حایر، اسنوا، آبسال، پاکشوما، سام، جی پلاس، جنرال الکتریک، فریجیدر، وستینگهاوس، ویرپول، کنمور و…استفاده میکنید و برای تعمیر و یا تعویض میکروسوئیچ درب آن نیاز به تعمیر کار دارید میتوانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید ما یکی از نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران و تمامی مناطق آن مانند شرق، غرب، شمال و جنوب می باشیم و تعمیر ماشین لباسشویی را با ضمانت 6 الی 12 ماهه و قطعات اصلی و اورجینال همان دستگاه انجام می دهیم.

 

نشانه خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

میکرو سوئیچ یک کلید امنیتی می باشد و در مواقعی که این قطعه آسیب دیده باشد ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند و برای این که متوجه شویم مشکل از این قطعه است بغاید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 •  گاهی اوقات بعد از تنظیم برنامه شستشو و زدن دکمه استارت متوجه می شویم که ماشین لیباسشویی شروع به کار نمیکند در این مواقع باید میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید.
 • در بعضی از مواقع هم بر روی صفحه نمایشگر خود اروری را مشاهده میکنید برای مثال ارور DE این ارور نشان دهنده بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می باشد که در این مواقع هم باید این قطعه را مورد بررسی قرار دهید.

اگر درب ماشین لباسشویی شما قفل شده است و یا باز نمیشود احتمال آسیب دیدن برد الکترونیکی هم می باشد زیرا فرمان عملکرد میکروسوئیچ از طریق برد ارسال می شود و یا احتمال آسیب دیدن دستگیره و همچنین زبانه درب زیاد می باشد که در این مواقع بهترین کار تماس با مجموعه تعمیره می باشد ما در سریع ترین زمان به کمک شما می آییم.

 

دلیل آسیب دیدن میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی چه می باشد؟

تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی

در بیشتر مواقع استفاده نادرست مصرف کنندگان از ماشین لباسشویی باعث آسیب دیدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی می شود که برای جلو گیری از این مشکل باید موارد زیر را مطالعه نمایید.

 •  محکم بستن درب ماشین لباسشویی یکی از موارد آُیب دیدن میکرو سوئیچ می باشد.
 •  زود تر از تمام شدن فرایند و یا سیکل شستشو اگر سعی به باز کردن درب ماشین لباسشویی داشته باشید باعث آسیب دیدن میکرو سوئیچ می شود.
 • گاهی اوقات با بیش از حد گرم شدن و یا فرسوده شدن میکرو سوئیچ این قطعه آسیب می بیند دقت داشته باشید که شستشوی خود را پشت سر هم انجام ندهید و به ماشین لباسشویی خود فرصت استراحت بدهید.
 • آب ریختن بر روی میکرو سوئیچ یکی دیگر از دلایل آسیب دیدن آن می باشد.

 

نحوه تعویض میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی

 •  برای تعویض میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی می توانید مراحل زیر را طی کنید که به دو روش می باشد.
 • برای این که ایمنی کار شما بالا باشد باید قبل از هر کاری ماشین لباسشویی خود را از برق کشیده و شیر های آب متصل به آن را ببندید.
 • در روش اول درب رروی ماشین لباسشویی خود را باز کرده.
 • سپس پنل جلویی آن را باز کنید گاهی اوقات در بعضی از ماشین لباسشویی ها این پنل به کمک پیچ و در بعضی به کمک خار متصل شده است.
 • پس از باز کردن پنل دیگر به راحتی میتوانید میکرو سوئیچ را مشاهده کنید.
 •  حال برای تعویض میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی باید درب را باز کرده و پیچ های میکروسوئیچ را باز کنید و با این کار این قطعه آزاد می شود.
 •  پس از آزاد کردن میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی میتوانید آن را با قطعه جدید تعویض کنید و باید دقت داشته باشید که قطعه جدید باد مانندقبلی باشد و سیم های آن را به درستی به تیغه های میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی متصل کنید.

 

اما روش دوم برای تعویض میکرو سوئیچ به شکل زیر می باشد

 • در قدم اول ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید تا از خطر برق گرفتگی در امان باشید.
 • سپس درب ماشین لباسشویی را باز کرده و لاستیک دور درب آن را از روی بدنه جداکنید.
 •  پس از این کار دست به راحتی به میکرو سوئیچ درب میرسد.
 •  سپس پیچ های میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی را باز کرده و این قطعه را با میکروسوئیچ جدید تعویض کنید.
 •  و پس از آن و نصب میکروسوئیچ در محل خود لاستیک دور درب را در جایگاه خود نصب کنید.

سعی کردیم همه ی نکات راجب تعویض و تعمیر میکروسویئچ درب ماشین لباسشویی را کامل در این مقاله خدمت همراهان عزیز به شما توضیح بدیم.

 

در چه زمانی نیاز به تعویض و تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دارید

تعویض و تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

 • یکی از مشکلاتی که در مشاهده ان متوجه نیاز تعویض و تعمیر میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی دارید شروع به کار نکردن ماشین لباسشویی می باشد گاهی اوقات در زمان تنظیم برنامه شستشو برای ماشین لباسشویی دستگاه شروع به کار نمیکند و در این موارد برای برطرف کردن این مشکل شما در مرحله اول باید به سراغ میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی بروید اگر این قطعه در زمان شروع سیکل شستشو درب را قفل نکند ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمیکند در این شرایط شما نیاز به تعویض و تعمیر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دارید اما دقت داشته باشید که همیشه این قطعه آسیب نمیبیند و احتمال آسیب دیدن از برد اصلی ماشین لباسشویی می باشد.

 

 • در برخی از موارد زمانی که سیکل شستشوی ماشین لباسشویی به اتمام برسد متوجه باز نشدن درب ماشین لباسشویی می شوید که در این مواقع احتمال آُیب دیدن قطعاتی مانند زبانه درب و میکروسوئیچ بسیار زیاد می شود بهتر است در این مواقع خودتان شروع به تعمیر نکنید زیرا احتمال آسیب دیدن درب ماشین لباسشویی بسایر زیاد می باشد اگر میکروسوئیچ درب قفل شده باشد همین امر باعث باز نشدن درب ماشین لباسشویی می شود.

 

مطالب مرتبط 

علت خروج آب از ماشین لباسشویی

تعمیر بلبرینگ لباسشویی

ارور لباسشویی ایندزیت

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4.7 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران