با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

یکی از متداول ترین مشکلات ماشین لباسشویی لرزش این دستگاه است در قدم اول برای برطرف کردن این مشکل باید اقدام به تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی کنید این قطعه یکی از مهم ترین قطعات در لرزش دستگاه می‌باشد برای عیب یابی کمک فنر ماشین لباسشویی همیشه نیاز نیست که از یک تعمیرکار کمک بگیرید زیرا خودتان با مطالعه این مطلب تا حدودی با تست و نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی اشنا می‌شوید اگر در این مواقع مشکل دستگاه خود را نادیده بگیرید و  تعمیرات لباسشویی  را انجام ندهید به مرور زمان فرایند کاری دستگاه مختل شده و هزینه تعمیر آن نیز افزایش پیدا میکند. ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

 


وظیفه کمک فنر ماشین لباسشویی چیست؟

کمک فنر ماشین لباسشویی، یکی از مهم ترین قطعات این دستگاه است کمک فنر لباسشویی به دوقسمت دیگ و بدنه ماشین لباسشویی متصل است وظیفه کمک فنر لباسشویی این است که از برخورد دیگ و بدنه در حین کار جلوگیری کند یعنی زمانی که ماشین لباسشویی شما در حال کار است این قطعه مانع تکان خوردن بیش از حد دیگ میگردد و همچنین این امر باعث جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی در حین شستشوی لباس ها می‌شود.
در مواقعی که ماشین لباسشویی شما در حین کار است آبکش در داخل دیگ با سرعت زیاد در حال چرخش است در این مواقع غیر ممکن است که دستگاه بدون لرزش کار خود را انجام دهد و همچنین به این نکته توجه داشته باشید که تعادل و وزن دیگ هم نکته بسیار تاثیر گزاری در لرزش آن است تولید کنندگان برای جلوگیری از لرزش و همچنین تنظیم تعادل و وزن دیگ از کمک فنر لباسشویی استفاده میکنند.

خدمات ما: تعمیر لباسشویی کنوود

نحوه تشخیص مشکل در کمک فنر ماشین لباسشویی

یکی از شاخص ترین نشانه های خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، لرزش دستگاه در حین شستشوی لباس ها است اگر در حین کار متوجه لرزش شده‌اید و پس از تراز کردن دستگاه این لرزش از بین نرفت در این مواقع به راحتی میتوانید تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی خود را دهید زمانی که کمک فنر لباسشویی شما دچار آسیب دیدگش ده باشدف زمانی که دستگاه وارد مرحله خشک کن می‌شود لرزش و صدای بسیار زیادی احساس میکنید که این موضوع در بلند مدت غیر قابل تحمل می‌شوددر این مواقع بهتر است برای جلوگیری از آسیب های بیشتر دستگاه را خاموش کرده و اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید.

 

نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

کمک فنر ماشین لباسشویی خود را دهید زمانی که کمک فنر لباسشویی شما دچار آسیب دیدگش ده باشدف زمانی که دستگاه وارد مرحله خشک کن می‌شود لرزش و صدای بسیار زیادی احساس میکنید که این موضوع در بلند مدت غیر قابل تحمل می‌شوددر این مواقع بهتر است برای جلوگیری از آسیب های بیشتر دستگاه را خاموش کرده و اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید. نحوه تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

به طور کلی تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی کاری بسیار اسان است زمانی که متوجه لرزش و سر و صدای دستگاه شده اید در قدم اول باید اقدام به عیب یابی و تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی کنید برای تشخیص این مشکل در قدم اول باید درب پشتی ماشین لباسشویی خوذد را باز کرده و در حین کار به کمک فنر ها توجه کنید در صورت شل بودن این قطعات ماشین لباسشویی دچار لرزش میشود برای برطرف کردن این مشکل باید موارد زیر را یک به یک انجام دهید.
و مرحله اول برق ماشین لباسشویی را جدا کنید با این کار ایمنی شما در حال کار بیشتر می‌شود.

 •  پس از این مرحله برای این که لباسشویی را از محل خود خارج کنید باید شلنگ تخلیه و شیر برقی یا شلنگ ورودی آب را جدا کنید.
 • در برخی از ماشین های لباسشویی مانند سامسونگ به راحتی میتوانید پنل جلویی دستگاه را باز کنید تا دسترسی بهتری برای تعویض کمک فنر لباسشویی خود داشته باشید.
 •  با باز کردن درب پشتی و پنل جلویی متوجه کمک ها فنر های لباسشویی در زیر دیگ می‌شوید.
 •  در قدم بعدی باید پیچ هها و خار های متصل به کمک فنر و پایه های دیگ را جدا کنید.
 •  همچنین باید اتصالات بین کمک فنر ماشین لباسشویی و بدنه را جدا کنید.
 •  پس از باز کردن کمک های معیوب شده باید قطعات جدید را جایگزین کنید.

 

علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

اگر به دنبال علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که این قطعه در زمان استفاده نادرست شما از ماشین لباسشویی دچار آسیب دیدگی می‌شود البته اکثر قطعات در داخل ماشین لباسشویی به دلیل استفاده روزمره دچار فرسودگی و خرابی میگردند. ما در ادامه مطلب برخی از مهم ترین دلایل خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی را شرح میدهیم.

 •  تراز نبودن دستگاه به مرور زمان باعث آسیب دیدن کمک فنر لباسشویی می‌شود.
 •  اگر بیش از حد ظرفیت، ماشین لباسشویی در داخل دستگاه لباس بریزید به مرور زمان در فرایند شستشو به کمک فنر ماشین لباسشویی شما آسیب وارد می‌شود.

نحوه جلوگیری از خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

قبل از تعمیر لباسشویی و تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی باید با نحوه مراقبت از این قطعات آشنایی کامل داشته باشید:

 • ماشین لباسشویی خود را در محلی صاف و تراز قرار دهید.
 • همیشه با توجه به میزان ظرفیت دستگاه در داخل آن لباس بریزید.
 • به هیچ وجه وسایل سنگین خود را بر روی ماشین لباسشویی خود قرار ندهید.
 • اگر متوجه لرزش ماشین لباسشویی خود شده اید بهتر است دستگاه را خاموش کرده و در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی کنید.

 

مطالب مرتبط

دلیل گرم نکردن آب در لباسشویی

علت کار نکردن دکمه های لباسشویی

ارو لباسشویی کنوود

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران