با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

نحو ه ی تنظیم دمای یخچال

دمای یخچال

نحو ه ی تنظیم دمای یخچال

هنگام خرید یخچال و استفاده از آن، عوامل و نکات زیادی مورد بررسی قرار می گیرد، اما در این بین یکی از عوامل به‌طور روزمره برای مصرف کننده مطرح می شود و به دغدغه ای برای وی تبدیل می گردد. دمای مناسب یخچال برای نگهداری از مواد غذایی چقدر است؟ چطور دمای یخچال را تنظیم کنیم؟ از آنجایی که هر محصول دارای ویژگی های بخصوصی است، تصمیم گرفتیم در ادامه دمای واقعی داخل یخچال ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

 

تعمیر یخچال فریزر در تهران

برای تعمیر یخچال در تهران (در منزل) ثبت درخواست کنید تا کارشناسان تعمیر لوازم خانگی درتهران با شما بگیرند و دستگاه شما رو مثل روز اول سالم تحویل بدهند.

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.
***

چه دمایی برای یخچال من مناسب است؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال ابتدا باید به برند تولید کننده یخچال و همینطور مدل آن دقت داشته باشید، زیرا این دو امر خصوصیات و ویژگی های وسیله شما را مشخص می کنند؛ برای مثال یخچال های ساید بای ساید بزرگ را در نظر بگیرید که محیط داخلی بیشتری نسبت به سایر نمونه ها دارند، اما آیا این باعث می شود که برای نگهداری مواد غذایی نیز به دمای پایینتر و سردتری نیاز داشته باشند؟

دمای واقعی داخل یخچال

در واقع این چنین نیست، بلکه بیشتر بودن فضای داخل یخچال با قدرتمندتر بودن موتور یا همان کمپرسور جبران می شود. باید به مواد غذایی خود توجه داشته باشید و آنها را در محفظه و طبقه های مناسبی قرار دهید. شرایط و دمای نگهداری گوشت با میوه جات و همینطور لبنیات متفاوت است، پس برای هر یک بخشی را در نظر بگیرید.

 

به ترموستات و کنترلر خودکار اعتماد کنید

یخچال های امروزی بسیار مجهز و پیشرفته هستند و بسیاری از امور کنترلی را به شکل کاملا خودکار انجام می دهند؛ بدین صورت در مواقعی که یخچال به سرمایش کمتری نیاز دارد، فعالیت کمپرسور و بخش های دیگر کمتر می شود و در طرف مقابل هنگام نیاز به سرمای بیشتر، شدت فعالیت بخش های سرماساز افزایش پیدا می کند. ترموستات دمای یخچال را بررسی و به کنترلر اطلاع می دهد تا بدین ترتیب نوسانات و تغییرات مداوم دما تشخیص و کارکرد دستگاه طبق آن تنظیم شود.

 

 

دفترچه راهنما یخچال را بخوانید

یکی از بهترین راه های برای فهمیدن دمای مناسب و واقعی یخچال، مطالعه دفترچه راهنما است؛ این کار علاوه بر افزایش اطلاعات شما در زمینه استفاده، نکات بسیار با ارزشی را نیز در زمینه نحوه نگهداری بهتر ارائه می نماید.

 

 

تنظیم دمای واقعی داخل یخچال

در یخچال های قدیمی برای تنظیم دما قسمتی مندرج تعبیه شده است که با چرخاندن آن می توانید دمای یخچال را در بازه مورد نیاز خود قرار دهید. این موضوع در رابطه با تمامی محصولات قدیمی صدق می کند و تفاوتی در این رابطه وجود ندارد.

تنظیم دمای یخچال هوشمند

یخچال های دیجیتال

وسایل امروزی دارای سیستم های پیشرفته‌تر و همینطور پنل های کنترلی خودکار هستند، در نتیجه خود دمای مورد نیاز را تنظیم می کنند؛ در این حالت نیازی به دستکاری توسط مصرف کننده وجود ندارد. گاهی ممکن است سیستم کنترل خودکار نیاز به تعیین دستی داشته باشد، برای این کار نیز صفحه نمایشی در اختیار مصرف کننده قرار دارد که به صورت لمسی و یا با استفاده از دکمه های تعبیه شده (بسته به نوع و مدل یخچال دارد) می تواند دما را تنظیم کند.

 

تاثیر فصول بر روی دمای یخچال

دمای محیط بر روی عملکرد یخچال تاثیر دارد، این یعنی در فصول گرم سال مخصوصا تابستان، یخچال ها به شدت بیشتری کار می کنند تا بتوانند کاهش دمای محیط را نیز جبران نمایند و مواد غذایی را در حالت سالم و خنک نگه دارند. می‌دانیم که این موضوع بر روی میزان مصرف برق نیز تاثیرگذار است، در اینجاست که نقش کنترلرهای دیجیتالی مشخص می شود، زیرا این پنل ها در زمان های لازم فعالیت را کاهش و موجب هدر رفتن انرژی می شوند.

برای به حداقل رساندن تاثیر دمای محیط بر روی عملکرد یخچال، بهتر است دمای محیط آشپزخانه را در حالت اعتدال نگه دارید. علاوه بر آن از سالم بودن نوارهای دور درب یخچال اطمینان حاصل کنید و از باز گذاشتن بیش از حد درب خودداری نمایید، زیرا بدین ترتیب دمای سرد به وجود آمده در داخل محفظه یخچال تخلیه می شود و کمپرسور باید مجدد فشار زیادی را تحمل کند تا دما را پایین بیاورد.

 

 

دمای واقعی یخچال در تابستان

دمای مناسب یخچال های ترموستاتی یا همان وسایلی که به صورت دستی تنظیم می شوند، 4 الی 5 درجه سانتی گراد است؛ در رابطه با یخچال های اتوماتیک جریان اندکی متفاوت است و مصرف کننده باید دما را بر روی حالت +3 و یا +4 قرار دهد، بدین ترتیب سیستم نیز می تواند در مواقع لازم خود دما را کاهش و یا افزایش دهد. دمای مناسب برای قسمت فریزر نیز بهتر است بر روی -12 الی -20 درجه سانتی گراد باشد.

 

صفحه نمایش یخچال

تنظیم دمای یخچال در فصل زمستان

در فصل زمستان پایین بودن دما به عملکرد یخچال نیز کمک می کند و به نوعی روندی بلعکس نسبت به فصل تابستان رخ می دهد؛ بدین ترتیب یخچال می تواند با فشار کمتری کار کند و در عین حال دما را نیز در بازه مشخص شده و استاندارد نگه دارد. برای تنظیم دما می توان به مانند موارد گفته شده برای فصل تابستان عمل نمود با این تفاوت که می توانید برای هر بخش یک الی دو درجه افزایش دما داشته باشید، یعنی می توان دمای یخچال اتوماتیک را +4 الی +6 قرار داد و فریزر را نیز بر روی تا بازه -18 تنظیم نمود.

برخی از یخچال ها دارای درجه بندی فارنهایت هستند و این موضوع می تواند سختی هایی را برای مصرف کنندگان به دنبال بیاورد، اما جای نگرانی نیست زیرا می توانید به سادگی از طریق فرمول زیر، فارنهایت را به سانتی گراد تبدیل کنید.

 

درجه فارنهایت منهای عدد 32 و پس از آن در 1/8 ضرب شود، بدین ترتیب فارنهایت به سانتی گراد تبدیل و تنظیم دما ساده‌تر خواهد شد.

 

 

مشکلات رایج در تنظیم دمای یخچال

در مواردی ممکن است خراب بودن ترموستات مانع نمایش صحیح دمای یخچال شود، بدین ترتیب تشخیص دما و تنظیم آن کار دشواری خواهد بود و به دماسنج های اضافی نیاز دارد؛ این تنها یکی از مشکلات رایجی است که در زمینه تنظیم دما وجود دارد.

در یخچال های اتوماتیک و پیشرفته، علل بیشتری می توانند باعث ایجاد مشکل شوند که برخی از آنها عبارت هستند از:

 • خرابی و یا اختلال در عملکرد سنسورهای تشخیص دهنده دما
 • دستکاری کردن پنل های کنترل کننده
 • مشکل در نمایش اطلاعات توسط مانیتور

 

 

چطور بفهمیم دمای یخچال تنظیم نیست؟

اگر یخچال شما مشکلات زیر را داشت :

 • ماده غذایی دورن یخچال هستند، یخ زده باقی بماند.
 • زمانی که غذا را از داخل یخچال در می آورید، هنوز گرم هست و خنک نیستند.
 • کنار دیواره های داخل یخچال یخ زده است.
 • یخ  فریزر آب می شود و روی زمین می افتد.
 • غذای شما قبل از اینکه تاریخ انقضاش تمام شود خراب می شود.
 • داخل و خارج یخچال میعان رخ می دهد.(قطرات آب میبینید)

 

 

حال راه حل برطرف کردن این مشکل چیست؟ روش تنظیم درست دمای یخچال چیست؟

 • مطمئن شوید که ترموستات یخچال روی تنظیمات صحیح قرار گرفته است، زیرا ممکن است تنظیمات آن به راحتی به هم بخورد.
 • قسمت اتصال، سوکت برق و جعبه فیوز را چک کنید و مطمئن شوید که درست کار می کنند.
 • اگر یخچال صدایی همراه با لرزش دارد ، احتمالاً کمپرسور آن نیاز به تعویض دارد.
 • قسمت های مسدود شده اطراف یخچال و یا فن آن را تمیز کنید.
 • هر گونه یخ اضافی در یخچال و فریزر را پاک کنید.

 

تنظیم دمای یخچال ایرانی

مواقعی نیز هست که سنسورها و نمایشگر به درستی کار می کنند، اما مشکل در بخش های سرمایشی است و آنها با مشکل و یا آسیب مواجه شده اند. در این حالت لازم است تعمیرکاران فنی نسبت به بررسی و عیب یابی اقدام نمایند. تمامی امور عیب یابی، بررسی های دوره ای، تعمیر و تعویض قطعه در تعمیره که تخصص در تعمیر لوازم خانگی در تهران هستند به رااحتی  قابل انجام است. مشتری پس از ثبت درخواست تعمیر با کارشناسان و متخصصان در ارتباط خواهد بود.تعمیره به همراه داشتن متخصصین مجرب در زمینه تعمیر یخچال در تهران صنعتی و ایرانی و خارجی هستند.

 

 

در تعمیره بهترین و باتجربه ترین تعمیرکاران نسبت به مدل یخچال و مشکل موجود انتخاب و به محل اعزام شما در تهران و حومه می شوند، بدین ترتیب در هزینه ها و زمان نیز صرفه جویی قابل مشاهده ای به وجود می آید. در صورتی که با نحوه تعمیر یخچال و مشکلات رایج این دستگاه ها آشنایی ندارید پیشنهاد می شود حتما مطلب را مطالعه نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی مشخص شده با کارشناسان و مشاوران تعمیره در ارتباط باشید…

 

 

مطالب مرتبط:

علت صدای یخچال چیست؟

کمپرسور یخچال چیست؟

نحو ه ی تنظیم دمای یخچال

ارور یخچال فریزر سامسونگ

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران