با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت صدای یخچال چیست؟

علت بوق زدن یخچال


گاهی پیش می آید که یخچال ما صدا های اضافه تولید میکند؟ در این مقاله به طور کامل بررسی میکنیم که چرا یخچال صداهای اضافه تولید میکند. علت این مشکل از کجاست؟ آیا میتوانیم خودمان درمنزل عیب یابی را انجام بدهیم؟ آیا این کار باعث میشود که ما در هزینه های خود صرفه جویی کنیم؟ یا باید به متخصصینن هماهنگ کنیم تا علت را بررسی کند. تا انتهای مقاله را مطالعه کنید تا جواب سؤال های شما را بدهیم.

یکی از معمولی ترین گزارشاتی که توسط مصرف کنندگان به تعمیره اطلاع داده می شود، شنیده شدن صداهای غیرطبیعی و از انواع یخچال ها است؛ این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در اسرع وقت بررسی شود، به همین خاطر قصد داریم در ادامه به بیان علت صدای یخچال و نحوه تشخیص و ارائه راه حل بپردازیم. با مطالعه این مطلب می توانید یخچال های خود را عیب یابی کنید و از خراب شدن آنها جلوگیری نمایید.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر یخچال فریزر در تهران

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.
***

علت های رایج صدای یخچال

یخچال ها به‌طور معمول دارای یکسری صداهای طبیعی هستند که در پی جریانات هوا، فعالیت های کمپرسور و تخلیه انرژی تولید می شوند؛ این صداها نباید با دیگر اصوات موجود در یخچال اشتباه تشخیص داده شوند، زیرا وجود این صداها ضروری است و نشان از سلامت و عملکرد خوب یخچال دارد. در صورتی که از وسایل خود صداهای غیرمعمول و یا بلندتر از حد همیشگی شنیدید، به سلامت آن شک کنید و سریعا نسبت به بررسی اقدام نمایید. در ادامه انواع صداهای یخچال را با ذکر علت و نحوه رفع بررسی می نماییم.

برای تعمیر یخچال در تهران (در منزل) ثبت درخواست کنید تا کارشناسان تعمیر لوازم خانگی درتهران با شما بگیرند و دستگاه شما رو مثل روز اول سالم تحویل بدهند.

صدای یخچال

صدای طبیعی یخچال

  • به طور کلی یخچال دستگاهی حساس می باشد و شما با شنیدن صدا های غیر طبیعی در ان باید در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر آن کنید اما در برخی از موارد صدای یخچال طبیعی می باشد و شما نباید نگران آن باشید به طور کلی زمانی که گاز در لوله های یخچال در حال گردش است این موضوع تولید صدای کمی میکند که در این مواقع یخچال شما مشکلی ندارد.
  • اگر فن داخلی یخچال شروع به گردش کند در این مواقع یعنی یخچال نیاز به گردش سرما دارد و شما متوجه صدای کمی می شوید که این موضوع هم نگران کننده نیست.
  •  قطعات دیگری که در زمان فعالیت خود سر صدای کمی تولید میکنند فن کندانسور و کمپرسور می باشد که در یخچال های جدید و اینورتر دیگر این کمپرسور ها بی صدا می باشند و شما فقط متوجه صدای فن می شوید پس در این مواقع هم جای نگرانی نیست.

 

علت بوق زدن یخچال فریزر سامسونگ

بوق زدن یخچال فریزر سامسونگ دلایل مختلفی دارد که در ادامه این مطلب به آن ها میپردازیم دقت داشته باشید که در این مواقع بهتر است با یک تعمیر کار برای تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

  •  یکی از علت بوق زدن یخچال فریزر سامسونگ آسیب دیدن لاستیک دور درب یخچال می باشد اگر این لاستیک آسیب دیده باشد درب به خوبی بسته نشده و یخچال با بوق نسان می دهد که درب یخچال باز است دقت داشته باشید در این مواقع یخچال شما گرم می شود.
  •  اگر سنسور درب یخچال آسیب دیده باشد میتوان گفت یکی از علت بوق زدن یخچال فریزر سامسونگ می باشد.
  • اگر برد اصلی یخچال فریزر سامسونگ آسیب دیده باشد ممکن است در این مواقع به اشتباه برد آلارم بزند و برای برطرف کردن این مشکل شما حتما باید برد یخچال سامسونگ را تعمیر کنید.

لرزش یخچال

گاهی دیده می شود اتوماتیک کردن یخچال و یا فعالیت کمپرسور با لرزش بدنه همراه است و صدای ناخوشاندی را به وجود می آورد؛ این لرزش در زمان هایی که وسایلی بر روی یخچال قرار داده شده اند تا بسته بندی های شیشه ای درون آن قرار دارند بیشتر حس می شود. علت ایجاد صدای لرزش در یخچال، اغلب به نحوه قرارگیری آن بر می گردد؛ در صورتی که یخچال با سطح تراز نشده باشد و از لحاظ محل قرارگیری مشکل داشته باشد، باز و بسته شدن درب، فعالیت کمپرسور و هرگونه امر دیگری فشار نامساوی به دستگاه وارد می کند و موجب لرزش می شود.

صدای یخچال

برای از بین بردن این صدا باید با استفاده از ترازها، نسبت به اصلاح محل قرارگیری یخچال اقدام نمایید؛ علاوه بر آن، از گذاشتن وسایل بر روی یخچال اجتناب کنید، زیرا این کار خطرات و آسیب های زیادی را به دنبال می آورد. حتما مطالعه کنید: گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال

 

صدای جوشیدن (قل قل کردن) در یخچال

شنیده شدن صدایی شبیه به جوشیدن، از دیگر صداهای رایجی است که توسط مصرف کنندگان گزارش شده است؛ کمپرسور یا همان موتورهای سرماساز یخچال ها، درون خود دارای مواد و بخش های مختلفی هستند. روغن موجود در کمپرسور ممکن است به قسمت های دیگر مثل اپراتور ورود پیدا کند و در پی فعالیت، صدای جوشیدن را به وجود آورد. این مشکل اغلب در زمان هایی مشاهده می شود که اسباب کشی صورت گرفته و یا یخچال ها جابجا شده باشند. توصیه می شود پس از جابجایی یخچال ها تا چند ساعت از روشن کردن آنها خودداری نمایید، بدین ترتیب از بروز این سروصداها جلوگیری خواهد شد.

راه حل رفع این صدای مزاحم و نگران کننده، تخلیه کردن گاز و شارژ مجدد آن است که می بایست توسط فرد متخصص صورت پذیرد، زیرا اگر خود کاربر نسبت به انجام این کار اقدام نماید، خطرات بسیاری را برای وی و آسیب هایی را برای وسیله در پی خواهد داشت. در صورتی که تمایل به آشنایی با گاز یخچال و نحوه عملکرد آن دارید، این مطلب را بخوانید. گاز یخچال چیست؟ چگونه باعث سرد شدن محفظه یخچال می شود؟

 

صدا دادن یخچال

گفتنی است که در تعمیره خدمات تخلیه و شارژ مجدد گاز انواع یخچال ها ارائه می شود؛ مناسبترین گازهای برودتی نسبت به مدل و نحوه کارکرد یخچال انتخاب و بکار گرفته خواهند شد. برای ثبت درخواست بازرسی و تعمیره،ثبت درخواست کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند. متخصصین ما سال ها تجربه در زمینه بالایی را دارند.

صدایی شبیه به شکستن قولنج در یخچال

قطعا پیش آمده است که با صدایی مشابه شکسته شدن قولنج از سمت یخچال خود مواجه شده باشید و این موضوع شما را متعجب کرده باشد. در بدنه یخچال لوله های انتقال دهنده مایعات و گازها، به وسیله فوم ها به سطح بدنه اتصال پیدا کرده اند. در مواقعی لوله ها از بدنه جدا می شوند و این موضوع باعث به وجود آمدن صدا می شود. صدای مدنظر یکی از اصوات طبیعی یخچال ها است و وجود آن نشان دهنده عملکرد مناسب دستگاه می باشد، اما اگر این صدا بیش از حد زیاد شد، به بررسی توسط تکنسین نیاز خواهید داشت.تعمیره در کنارشماست . کارشناسان با تجربه را جمع‌آوری کرده است.

 

صدای فن اپراتور در یخچال

فن ها وظیفه خنک کردن محیط موتور و تهویه آن را برعهده دارند و کار کردن آنها برای سلامت دستگاه ضروری است؛ در صورتی که فن ها فرسوده و یا آسیب دیده شده باشند، صدای ناهنجاری از آنها تولید خواهد شد. بررسی این موضوع کار سختی نیست و خود مصرف کنندگان می توانند نسبت به انجام آن اقدام نمایند. درست است که عیب یابی توسط خود مصرف کنندگان ممکن است، اما در صورتی که از مشکل مطمئن شدند، می بایست از یک تعمیرکار برای تعویض و یا رفع مشکل درخواست نمایند و خود عملی اضافی انجام ندهند.

کمپرسور یخچال چیست؟ 

 

شنیده شدن صدای بوق یا هشدار در یخچال

بسیاری از یخچال های امروزی به گونه ای طراحی و تولید می شوند که دارای سیستم های هشدار دهنده هستند، حتی برخی از آنها با بهره مندی از وای فای، اطلاعات کاملی را در رابطه با سلامت و عملکرد یخچال، به مصرف کننده ارائه می نمایند. اغلب صدای بوق زمانی شنیده می شود که درب یخچال برای مدت زمان زیادی باز مانده باشد. اگر درب بسته بود و باز هم صدای بوق شنیده می شد، مشکل چیست؟

صدای یخچال در تهران با تعمیره

اختلال در عملکرد سنسورها

صدای بوق در پی حساسیت سنسورها به باز ماندن یخچال ایجاد می شد، پس اگر سنسورها با اختلال مواجه شده باشند، به اشتباه خطایی را تشخیص و آن را اخطار می دهند.

 

 

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک های تعبیه شده در دور درب ها، از نشست گاز موجود در یخچال به بیرون جلوگیری می کنند، از طرفی مانع برخورد شدید درب با بدنه می شوند و چسبندگی خوبی را به وجود می آورند. در صورتی که این قسمت ها خراب و یا پاره شده باشند، درب یخچال به خوبی و به‌طور کامل بسته نمی شود و در پی آن صدای بوق پخش می گردد که در این صورت هم باعث هدر رفتن انرژی میشود پس هر چه سریعتر با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مشکل رو سریع رفع کنید.

 

 

خرابی برد و پنل کنترلی

تشخیص و رفع این مشکل از حساسیت زیادی برخوردار است و از توان مصرف کنندگان خارج است، در صورتی که دو مورد بالا را بررسی کردید و مشکلی رویت نشد، احتمال خرابی برد وجود دارد و باید تعمیرکار لوازم منزل در تهران آن را بررسی کند و در سریعترین زمان آن را عیب یابی کند و مشکل را حل کنند.

 

 

خدمات عیب یابی و تعمیر یخچال در تهران در تیم تعمیره

بسیاری از اوقات یخچال ها صداهای طبیعی دارند و یا فاقد مشکلات بسیار کوچکی هستند، اما مصرف کنندگان خود تغییرات و یا دستکاری هایی را انجام می دهند که آسیب و هزینه های رفع آن را چند برابر می کند. با توجه به حساسیت یخچال ها و پیچیدگی قسمت های مختلف موجود در آن، تعمیر خودسرانه کاری بسیار اشتباه و حتی خطرناک است، زیرا یخچال دارای گازهای سرمایشی است و از طرفی با برق نیز ارتباط تنگاتنگی دارد.

 

تعمیر یخچال در تهران در منزل.علت صدای یخچال

تعمیره بستری کامل برای رفع نیازها و توقعات مصرف کنندگان است و دسترسی بی نظیری به انواع لوازم جانبی و قطعات دارد؛ تکنسین های فعال در تعمیره همگی دارای گواهینامه مهارت فنی هستند و تخصص بالایی در رفع مشکل لوازم خانگی دارند. عموم افراد می توانند نسبت به تکمیل فرم درخواست سرویس اقدام نمایند تا کارشناسان در اسرع وقت با آنها ارتباط برقرار کنند.

در فرم درخواست اطلاعاتی نظیر مدل یخچال، مشکل به وجود آمده و توضیحات اضافه از مشتریان خواسته می شود تا از این طریق تعمیره بتواند بهترین و نزدیکترین تعمیرکار را انتخاب و به محل اعزام نماید. تعمیره در  تعمیر تمام لوازم برقی منزل مثل  تعمیر یخچال و فریزر در تهران متخصصین با تجربه دارد راه های ارتباطی با ما ثبت درخواست از طریق سایت، از طریق واتساپ، از طریق شماره  تماس در تمامی مناطق 22 گانه تهران آماده خدمت رسانی به صورت شبانه‌روزی میباشد و هم چنین تعمیره 180 روز ضمانت را در فاکتور شما ثبت میکند.

مطالب مرتبط:

انواع لولای درب یخچال فریزر

ارور های یخچال فریزر ال جی

آشنایی برای انواع موتور یخچال

همه چیز درباره ی یخ ساز یخچال سایدبای ساید

چرا معمولاسطح خارجی یخچال ها را به رنگ سفید می سازند؟

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران