با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

گاهی اوقات شما متوجه برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی خود می شوید که در این مواقع بیشتر مشتریان سوالات متداولی دراین رابطه دارند مانند چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟ و یا چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دارد؟ و یا چرا با دست زدن به بدنه ماشین لباسشویی دچار برق گرفتگی می شویم؟
برای جواب این سوالات باید این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید نکته قابل توجه در این مطلب این است که به دلیل در ارتباط بودن آب و برق در ماشین لباسشویی حتما باید به برق دار بودن بدنه و یا دیگ آن توجه کنید زیرا همین امر بسیار خطر افرین می باشد و در سریع ترین زمان برای تعمیر ماشین لباسشویی خود باید با یک تعمیر کار در تماس باشید و برای انجام تعمیرات در سریع ترین زمان میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما یکی از نمایندگی های تعمیر ماشین لباسشویی در تهران هستیم که خدمات نصب، سرویس و تعمیر آن را در سریع ترین زمان و با ضمانت 6 الی 12 ماهه انجام می دهیم حال اگر بدنه ماشین لباسشویی شما برق دار است میتوانید با تعمیره در تماس باشید.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

دلیل برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی

در مطلب بالا گفته شد که بدلیل در ارتباط بودن فرایند کاری ماشین لباسشویی با آب و برق دار بودن بدنه آن بسیار خطر آفرین می باشد که در این مطلب ما به علت برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی می پردازیم.

 • گاهی اوقات این مشکل میتواند از اتصال اشتباه سیم ارت باشد که در این مواقع بدنه با دست زدن به بدنه ماشین لباسشویی شما دچار برق گرفتگی کمی می شوید امروزه بیشتر خانه ها دارای چاه ارت می باشند اما اگر منزل شما از این قابلیت بر خوردار نبود میتوانید به کمک یک سیم از بدنه ماشین لباسشویی برق را تخلیه کنید و آن را به دیوار متصل کنید.
 •  گاهی اوقات سیم ها و اتصالات داخل ماشین لباسشویی از محل خود خارج شده و به بدنه ماشین لباسشویی متصل می شوند که همین امر دلیلی بر علت برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی می شوند.
 • گاهی اوقات زمانی که ماشین لباسشویی شما مدت زمان زیادی کار میکند ممکن است جریانه برق مسیری به بدنه ماشین لباسشویی پیدا کرده باشد و با ست زدن به بدنه دچار برق گرفتگی می شوید.
 •  اگر ماشین لباسشویی شما دچار آبریزی شده باشد احتمال ریختن آب بر روی سیم های برق زیاد بوده و به دلیل رسانا بودن آب بدنه ماشین لباسشویی شما برق دار می شود.

 

آیا ماشین لباسشویی باعث برق گرفتگی می شود؟

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

ماشین لباسشویی یکی از وسایل برقی می باشد که برق در آن نباید برای افراد خطر آفرین باشد علاوه بر این هدف تولید ماشین لباسشویی راحت تر کردن زندگی انسان می باشد این دستگاه لباس ها شسته و خشک میکند تا در زمان شما صرفه جویی کند اما اگر با استفاده از این دستگاه شما دچار شک الکتریکی می شوید و نیاز به اطلاعات در رابطه با این که چرا بدنه ماشین لباسشویی شما برق دارد هستید.

با مطالعه این مطلب به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم گاهی اوقات با آسیب دیدن یک قطعه بدنه ماشین لباسشویی شما برق دارد می شود و برای برطرف کردن این مشکل حتما باید آن قطعه تعویض شود و همچنین یکی از مهم ترین این قطعات برد اصلی می باشد برد اصلی ماشین لباسشویی قطعه ای است که در زمان آسیب دیدن آن ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمیکند.

همچنین گاهی آسیب دیدن آن باعث برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی می شود که تعمیر این قطعه کاری بسیار تخصصی می باشد اما مهم ترین نکته در برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی ارت آن می باشد که اگر منزل شما در سیستم برق خود ارت ندارد که با مطالعه مقاله نحوه اتصال سیم ارت میتوانید این مشکل را برطرف کنید و از برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی در امان باشید.

 

چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دار است؟

چرا بدنه ی لباسشویی برق دارد؟

در برخی از موارد زمانی که بدنه ماشین لباسشویی را لمس میکنیم هیچ گونه برق گرفتگی حس نمیکنیم اما با خارج کردن لباس ها و یا ریختن لباس ها در داخل دیگ دچار برق گرفتگی می شویم.

 • این مشکل اگر برق گرفتگی شدید باشد احتمالا در داخل سیم های رابط یک سیم از محل خود خارج شده و یا دچار اتصالی شده است به همین دلیل دیگ ماشین لباسشویی شما برق دار است و برای برطرف کردن این مشکل باید با یک تعمیر کار در تماس باشید.
 • اما اگر برق داخل دیگ شدت زیادی ندارد این امر به دلیل در ارتباط بودن دیگ ماشین لباسشویی با آب می باشد و به همین دلیل زمانی که شما داخل دیگ را لمس میکنید متوجه برق گرفتگی می شوید.

 

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد

 

اگر با لمس بدنه ماشین لباسشویی خود احساس میکنید که بدنه آن برق دارد این مشکل میتواند از اتصالی سیم های داخل ماشین لباسشویی باشد و نکته قابل توجه این است که به هیچ عنوان سوختگی برد و یا المنت دلیل بر برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی نمی باشد زیرا المنت به کمک یک واشر پلاستکی به بدنه دیگ متصل شده است و همچنین با عبور جریان برق از آن شما دچار برق گرفتگی نمی شوید و تنها این قطعه گرم می شود.
اما اگر ماشین لباسشویی شما آبریزی داشته باشد و این آب بر روی پمپ تخلیه و همچنین به بدنه متصل شود همین امر دلیلی بر برق دار بودن ماشین لباسشویی می باشد که برای برطرف کردن آن باید از یک تعمیر کار کمک بگیرید.
گاهی اوقات با جدا شدن یکی از سیم ها رابط از محل خود و اتصال آن به بدنه ماشین لباسشویی باعث برق دار بودن آن می شود.
یکی از نکات مهم در برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی نبود سیم ارت می باشد در منزل های جدید یکی از موارد قابل توجه دارا بودن از چاه ارت می باشد که با اتصال دوشاخه برق ماشین لباسشویی برق اضافی از طریق ارت خارج می شود اما اگر منزل شما قدیمی می باشد یکی از دلایل برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی نبود ارت است.

 

 

عیب یابی و تعمیر برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی

چرا بدنه ی لباسشویی برق دارد؟

اگر متوجه شدید که بدنه ماشین لباسشویی شما به شدت برق دار شده است برای برطرف کردن این مشکل حتما بایک تعمیر کار تماس بگیرید زیرا این کار تخصصی و بسیار خطر ناک می باشد.
در مرحله اول دوشاخه برق را جدا کنید و با یک تعمیر کار تماس بگیرید.
برای تست برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی به کمک یک فاز متر میتوانید آن را مورد بررسی قرار دهید پس از مطمئن شدن از این موضوع درب بر روی ماشین لباسشویی را باز کرده و سیم های رابط را مورد بررسی قرار دهید تا اگر دچار اتصالی شده است آن را برطرف کنید اگر با بررسی این مورد متوجه مشکلی نشدید برای ماشین لباسشویی یک برنامه شستشو تنظیم کنید و در لحظه کار کردن و آبگیری دقت داشته باشید که ماشین لباسشویی دچار آبریزی نشده باشد و یا اگر آبریزی دارد بر روی قطعات برقی آب میریزد یا خیر با برطرف کردن این مشکلات احتمالا دیگر بدنه ماشین لباسشویی برق دار نمی باشد.

 

نحوه اتصال سیم ارت در ماشین لباسشویی 

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

ممکن است گاهی اوقات با لمس بدنه ماشین لباسشویی شما دچار شک الکتریکی شوید در این مواقع باید حتما این مشکل را برطرف کنید تا برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی را برطرف کنید برای این کار میتوانید با استفاده از سیم ارت این مشکل را برطرف کنید اما قبل از انجام این کار باید با نحوه اتصال سیم ارت اشنا شوید تا این مشکل را برطرف کنید سیم ارت میتواند جریان برق بدنه لباسشویی شما را از طریق زمین تخلیه کند با اتصال آن دیگر شما دچار شک الکتریکی نمی شوید این مشکل زمانی پیش می اید که سیستم برقی منزل دارای سیم ارت نباشد و یا ماشین لباسشویی شما قدیمی بوده و از این قابلیت برخوردار نیست در ادامه مطلب به نحوه اتصال سیم ارت به بدنه ماشین لباسشویی می پردازیم.

 • شما با نصب سیم ارت به ماشین لباسشویی سیستم حفاظتی مناسبی برای خودتان ایجاد کرده اید.
 •  برای نصب این سیم میتوانید از دو روش عمقی و سطحی استفاده کنید.
 •  برای اتصال سیم ارت از چاه ارت استفاده می شود که این روش عمقی می باشد.
 • در روش سطحی شما نمی توانید از چاه ارت استفاده کنید و باید سیم ارت در ارتفاع 80 سانتی متری متصل شود.
 • در روش عمقی شما باید چاه ارتی به عمق 4 تا 8 متری حفر کنید.
 • این عمق به جنس خاک هم بستگی دارد یعنی در خاک رس و یا زمین کشاورزی نیاز به حفر چاه زیادی نیست.
 •  اما در زمین های سنگی باید عمق زیادی حفر کنید.
 •  پس از حفر چاه ارت باید سیم را به یک صفحه مسی متصل کنید و برای اطمینان بیشتر بهترین راه جوش دادن سیم به صفحه می باشد.
 •  با طی این مراحل شما باید محلول آب و نمک را به اندازه ی 20 لیتر در داخل چاه بریزید.
 • پس از این مرحله چاه را تا ارتفاع 20 سانتی متری با خاک نرم پر کنید و مخلوط بتونید را بر روی آن بریزید.
 •  بهتر است این مراحل توسط یک مهندس برق الکتروتکنیک انجام شود.
  با این کار مشکل برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی برطرف می شود.

جمع‌بندی

دقت داشته باشید که برق دار بودنه بدنه ماشین لباسشویی نشانه سوختن قطعات نیست و گاهی اوقات به دلیل نبود ارت این مشکل بسیار طبیعی م یباشد اما اگر شدت برق گرفتگی بسیار زیاد است دستگاه را از برق کشده و با مجموعه تعمیره تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان مشکل برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی شما را برطرف کنند.

مطالب مرتبط:

علت بسته نشدن درب لباسشویی

نحو ی تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی اسنوا

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران