با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی 

یکی از مشکلاتی که بیشتر مشتریان با ماشین لباسشویی خود دارند قفل شدن درب آن می باشد این مشکل هم میتواند از استفاده نادرست باشد و هم به مرور زمان اتفاق بیفتد اگر درب ماشین لباسشویی شما هم قفل شده و باز نمی شود می توانید این مطلب را به طور کامل مطالعه کنید در بیشتر ماشین های لباسشویی از قطعات یکسانی تولید می شوند پس تعمیر بیشتر آن ها به یک صورت می باشد.

با قفل شدن درب ماشین لباسشویی لباس ها در داخل آن می ماند و باعث نگرانی شما می شود در شرکت تعمیره تمامی خدمات برای تعمیر ماشین لباسشویی انجام می شود اگر شما هم به این مشکل برخورده اید برای برطرف کردن آن میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید و ما در سریع ترین زمان این مشکل را برای شما برطرف میکنیم خدمات این شرکت در تمامی مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب انجام می شود.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

قفل شدن درب لباسشویی درب ماشین لباسشویی تعمیره

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

 

وظیفه میکروسوییچ درب و خراب شدن آن

مراحل کارکرد ماشین لباسشویی این گونه می باشد که بعد از تنظیم برنامه و شروع آن درب ماشین لباسشویی قفل می شود دلیل قفل شدن آن اطمینان از باز شدن درب در حین شستشو می باشد پس یک کلید ایمنی برای این کار گذاشته شده است که به کمک آن درب قفل می شود و حتی گاهی متوجه می شوید که ماشین لباسشویی شما در حین کار متوقف می شود یکی از دلایل این مشکل می تواند از میکرو سوییچ باشد زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار میکند برد یا تایمر ماشین لباسشویی به میکروسوییچ دستور قفل شدن درب را میدهد و زمانی که از قفل شدن درب اطمینان حاصل کند شروع به کار میکند.

حال در بعضی موارد متوجه می شویم که درب ماشین لباسشویی باز نمی شود و دلیل آن آسیب دیدن میکرو سوییچ می باشد برای برطرف کردن این مشکل در بعضی از ماشین لباسشویی ها مانند برند بوش در زمان قفل شدن درب به کمک یک سیم که در کنار فیلتر تخلیه قرار دارد باز می شود با کشیدن آن میتوانید درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید اما اگر با این کار درب ماشین لباسشویی باز نشد حتما باید از یک تعمیر کار کمک بگیرید فرد متخصص درب بر روی ماشین لباسشویی را باز کرده و میکروسوییچ را از پشت آزاد میکند.

برای تست سلامت میکروسوییچ میتوانید به کمک یک پیچ گوشتی زبانه متحرک آن را تکان دهید با این کار اگر ماشین لباسشویی شروع به کار کرد در این صورت میکروسوییچ سالم می باشد و در غیر این صورت این قطعه باید تعویض شود. دقت داشته باشید که برای تعویض و یا تعمیر میکرو سوییچ می توانید از مجموعه تعمیره کمک بگیرید تا در سریع ترین زمان دستگاه شما تعمیر شود.

 

آسیب دیدن لولای درب

آسیب دیذن ماشین لباسشویی

این قطعه برای باز و بسته شدن درب بین بدنه ودرب متصل می شود که جنس آن می تواند پلاستیک و یا فلز باشد گاهی اوقات با فشار بیش از حد درب و یا کشدن آن باعث آسیب دیدن این قطعه می شوید که گاهی اوقات همین امر باعث قفل شدن درب ماشین لباسشویی می شود.

با استفاده مکرر و بیش از حد باز و بسته کردن درب باعث آسیب دیدن این قطعه می شوید این قطعه به کمک یک پین و یا یک فنر به داخل درب متصل می شود با باز کردن پیچ ها درون درب ماشین لباسشویی متوجه آن می شوید و همچنین پایه های این لولا به کمک پیچ به بدنه متصل می شود که از داخل باید آن را باز کنید.

همیشه دقت داشته باشید که با آسیب دیدن لولای درب هیچ گونه فعالیتی برای درب ماشین لباسشویی انجام ندهید زیرا این کار باعث آسیب دیدن درب ماشین لباسشویی می شود و همیشه برای تعمیر آن از یک تعمیر کار ماشین لباسشویی کمک بگیرید تا مشکل را درست و در سریع ترین زمان عیب یابی کند.

 

تخلیه نشدن اب ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی باز نمی شود

گاهی اوقات اگر آب در داخل ماشین لباسشویی تخلیه نشود قفل ایمنی درب را آزاد نمیکند برای برطرف کردن این مشکل اول باید لوله های تخلیه آب ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید با گرفتگی آن ها آب از داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود همچنین فیلتر ماشین لباسشویی خود را باز کرده و مورد بررسی قرار دهید.

اگر تمامی این موارد سالم بودند به سراغ پمپ تخلیه بروید دقت داشته باشید که مهم ترین قطعه برای تخلیه آب ماشین لباسشویی پمپ تخلیه می باشد که با عبور جریان برق از آن ماشین لباسشویی شروع به تخلیه آب میکند اگر این قطعه آسیب دیده بود حتما آن را تعویض کنید این قطعه قابل تعمیر نمی باشد بعد از بررسی تمامی این موارد و برطرف نشدن مشکل شیر برقی ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید احتمال نشتی در آن زیاد می باشد.

بررسی تمامی موارد بالا کاری بسیار تخصصی می باشد که برای انجام آن ها میتوانید از مجموعه تعمیره کمک بگیرید تا در سریع ترین زمان و با ضمانت 180 روزه انجام دهد.

 

 

آسیب دیدن برد الکترونیکی

علت آسیب دیدن ماشین لباسشویی در تهران تعمیره

ماشین لباسشویی از قطعات الکترونیکی زیادی تشکیل شده است که تمامی آن ها به کمک برد اصلی شروع به کار میکند یعنی با تنظیم برنامه شستشو برد دستورات لازم را به قطعات دیگر میدهد دقت داشته باشید برای تعمیر برد باید درب بر روی ماشین لباسشویی باز شود با باز کردن دری ماشین لباسشویی متوجه برد الکترونی دستگاه می شوید به تمامی سوکت های توجه کنید تا به درستی در محل خود قرار گرفته باشد و توجه داشته باشید که سطح برد تمیز باشد.

تعمیر برد کاری بسیار تخصصی می باشد که باید توسط مهندس الکترونیک انجام شود ما به کمک تجربیات مهندسان الکترونیک در مجموعه تعمیره تعمیر تمامی برد های ماشین لباسشویی را با ضمانت انجام می دهیم.

 

 

قفل کودک لباسشویی

گاهی اوقات با فعال شدن قفل کودک درب ماشین لباسشویی باز نمی شود برای غیر فعال کردن آن باید به دفترچه راهنما مراجعه کنید این قفل برای تمامی برند ها متفاوت می باشد که همیشه باید آن را بلد باشید با فعال شدن این قفل درب ماشین لباسشویی باز نمی شود.
برای مثال غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ با نگه داشتن دکمه Child Lockمی توانید آن را غیر فعال کنید در مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ این دکمه متفاوت می باشد.

  1.  فشردن دکمه‌های temp و spin/rinse با هم به مدت 3 ثانیه
  2.  فشردن دکمه‌های tempو spin با هم به مدت 3 ثانیه
  3. فشردن دکمه‌های – و + با هم به مدت 3 ثانیه

 

دستگیره درب

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمیشود

گاهی اوقات با آسیب دیدن دستگیره درب نمی توانید درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید این قطعه باعث ایجاد حرکت در زبانه درب می شود که جنس آن از پلاستیک می باشد که گاهی اوقات با فشار زیاد بر روی آن بعث شکستگی در دستگیره می شوید که همین امر باعث باز نشدن درب ماشین لباسشویی می شود دقت داشته باشید که با آسیب دیدن زبانه درب هم درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود.

 

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی

علت باز نشدن قفل شدن درب لباسشویی

یکی از متداول ترین مشکلات در ماشین لباسشویی قفل شدن درب آن می باشد اگر شما با این مشکل مواجه شده اید باید با توجه به برند دستگاه مرحله تعمیر را آغاز کنید در برند هایی مانند بوش، الجی، سامسونگ و لباسشویی های جدید یک دستگیره در کنار فیلتر تخلیه قرار دارد وظیفه این دستگیره باز کردن درب در زمان قفل شدن آن می باشد شما با کشیدن آن درب لباسشویی خود را باز میکنید اما این قابلیت در لباسشویی هایی مانندپاکشوما، اسنوا، آبسال و لباسشویی های قدیمی دیده نمی شود در این مواقع شما برای باز کردن درب باید از یک تکنسین کمک بگیرید تا به صورت تخصصی تعمیر لباسشویی شما را انجام دهد دقت داشته باشید که اگر هیچ راهی برای باز کردن درب پیدا نشود شما باید میکروسوئیچ درب خود را آزاد کنید گاهی اوقات باعث شکستن میکرو سوئیچ می شود برای این که درب ماشین لباسشویی قفل نشود باید نکات زیر را رعایت کنید.

  •  در داخل ماشین لباسشویی بیش از حد لباس نریزید در این مواقع شما با فشار بیشتری سعی در بستن درب ماشین لباسشویی خود می کنید و میکروسوئیچ به این صورت در فشار قرار میگیرد.
  • پس از اتمام کار ماشین لباسشویی درب آن را پس از 3 دقیقه باز کنید در غیر این صورت با کشیدن درب شما باعث آسیب دیدن میکروسوئیچ درب می شوید.
  • آسیب دیدن زبونه درب یکی دیگر از علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی می باشد این قطعه در داخل میکروسوئیچ قفل می شود و اگر آسیب دیده باشد ممکن است در داخل میکروسئیچ قفل شود و درب ماشین لباسشویی بازنشود.
    اگر با قفل شدن درب ماشین لباسشویی مواجه شده اید و با کشیدن اهرم در کنار فیلتر تخلیه درب ماشین لباسشویی شما آزاد نشده است برای برطرف کردن این مشکل باید از یک تکنسین کمک بگیرید.

 

 

اما مواردی هستند که درب ماشین لباسشویی بسته نمی شوند

این مشکل میتواند از میکرو سوییچ درب باشد در این مورد درب بسته می شود اما ماشین لباسشویی شروع به کار نمی کند و یا اگر زبانه درب آسیب دیده باشد درب به خوبی بسته نمی شود به دلیل حساس بودن جنس درب و دستگیره آن و حتی زبانه درب بهتر است در استفاده از آن مراقب باشید تا این قطعه آسیب نبیند.

 

 

خلاصه علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمیشود تعمیره

اگر درب ماشین لباسشویی شما به خوبی باز نمی شود و پس از پایان برنامه شستشو متوجه باز نشدن درب آن شدید در این مواقع حتما باید با یک تعمیر کار در تماس باشید درقت داشته باشید که کشیدن بیش از حد درب ماشین لباسشویی باعث آسیب رساندن به قطعاتی مانند زبانه درب و میکرو سوئیچ می شود برای این که این مشکل را برطرف کنید اول از همه به سراغ میکرو سوئیچ درب ماشین لباسشویی خود بروید این قطعه را مورد بررسی قرار دهید یکی از علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی آسیب دیدن این قطعه می باشد میکروسوئیچ یک کلید امنیتی است که در زمان شروع سیکل شستشو این قفل عمل کرده و پس از بسته شدن درب برد اصلی اطلاعات قفل شدن درب را از میکروسوئیچ دریافت می کند که در همین حین ماشین لباسشویی شروع به ابگیری و پس از ان شروع به چرخش میکند اگر پلاتین ها در این قفل دچار آسیب دیدگی شوند میکروسوئیچ درب قفل شده و دیگر باز نمی شود و اما یکی دیگر از علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی آسیب دیدن زبانه درب می باشد.

اگر این قطعه آسیب دیدن باشد در داخل میکو سوئیچ قفل شده و درب ماشین لباسشویی باز نمی شود دقت داشته باشید که تعمیر ماشین لباسشویی و برطرف کردن این مشکل نیاز به تخصص دارد و اگر خودتان دست به تعمیر ان بزنید احتمال آسیب دیدن ماشین لباسشویی زیاد می باشد و همچنین هزینه تعمیر آن افزایش پیدا میکند برای برطرف کردن این مشکل و مطلع شدن از علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی می توانید مشاوره رایگان از مجموعه تعمیره دریافت کنید.

 

 

جمع بندی

برای برطرف کردن مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی بهتر است با مجموعه تعمیره تماس بگیرید ما در این مجموعه به کمک تکنسین های مجرب خود این مشکل را در سریع ترین زمان و به صورت تخصصی انجام می دهیم ما به شما این اطمینان را میدهیم که بعد از تعمیر ماشین لباسشویی شما این دستگاه مانند روز اول خود کار کند.

دلیل این اطمینان استفاده از قطعات اصلی برای تعمیر می باشد که ما برای تعمیر هر مدل ماشین لباسشویی استفاده میکنیم تعمیر ماشین لباسشویی در این مجموعه به صورت تخصصی می باشد که برای اطلاعات در رابطه با تمامی خدمات می توانید مقاله تعمیر ماشین لباسشویی در تهران را مطالعه کنید و دقت داشته باشید که تعمیر ماشین لباسشویی در این مجموعه ضمانت 6 الی 12 ماهه می شود.

 

مطالب مرتبط:

علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی دوو

 

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران