با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چرا یخچال زود اتومات میکند؟

علت زود اتوماتیک کردن یخچال

چرا یخچال زود اتومات میکند؟

یخچال یکی از لوازم برقی در منزل می باشد که با متصل شدن به برق به صورت 24 ساعته فعالیت خود را انجام می دهد گاهی اوقات شما متوجه می شوید که این فعالیت غیر عادی شده است و یخچال زود اتومات میکند زود اتومات کردن یعنی پشت سرهم روشن و خاموش شدن یخچال می باشد.
که این امر به نحوه استفاده شما از یخچال بستگی دارد یعنی با استفاده اشتباه شما باعث آسیب دیدن و فشار بیش از حد به کمپرسور می شوید و گاهی اوقات موتور یخچال آسیب می بیند ما در این مقاله به دلایل زود اتومات کردن یخچال و عیب یابی آن میپردازیم همچنین زمان دقیق کار کردن کمپرسور را برای شما توضیح میدهیم تا آگاهی شما نسبت به آن افزایش یابد اما اگر یخچال شما آسیب دیده است.
به دنبال تعمیر ان هستید میتوانید با شرکت تعمیره در تماس باشید تعمیره یکی از نمایندگی های تعمیر لوازم خانگی درتهران در تمامی مناطق شرق، غرب، شمال و جنوب تهران می باشد و تمامی خدمات نصب، سرویس و تعمیر یخچال در منزل  را با ضمانت 180 روزه برای شما انجام می دهد.
برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.
تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.
دلیل زود اتومات کردن یخچال
یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.
***

دلایلی که باعث زیاد خاموش شدن و روشن شدن یخچال می شوند؟

گاهی اوقات نحوه استفاده شما از یخچال باعث هدر رفتن انرژی آن شده و این دستگاه مجبور به کار کردن بیش از حد می باشد تا انرژی هدر رفته را باز یابد در ادامه این مطلب به مواردی می پردازیم که باعث هدر رفتن انرژی یخچال می شود.
 •  یخچال و فریزر را در محلی که دستگاه های تولید گرما وجود دارند قرار ندهید این کار باعث گردش هوای گرم و همچنین بالا رفتن سیکل کاری یخچال می شود.
 •  یخچال را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید این کار باعث گرمای بدنه یخچال شده و همین امر دلیلی بر سیکل کاری بالای یخچال و فشار به کمپرسور می شود.
 •  اگر متوجه شدید که یخچال شما زیاد اتومات میکند احتمالا مواد غذایی گرم در داخل آن قرار داده اید این کار باعث جذب گرما توسط یخچال شده و زمان عمل سرما سازی را بیشتر میکند.
 •  یکی دیگر از مهم ترین موارد باز نگه داشتن درب یخچال می باشد اگر این کار را بکنید باعث هدر رفتن انرژی یخچال می شوید و یخچال باید توان بیشتری برای تولید سرما انجام دهد.
 • یکی از موارد مهم در اتومات کردن زیاد یخچال فاصله کم آن با دیوار می باشد اگر فاصله یخچال با دیوار کم باشد گردش هوا به خوبی انجام نشده و در یخچال باعث احساس گرما می شود و کمپرسور به صورت مداوم اتومات میشود.
 •  همچنین برای گردش مناسب هوا بهتر است که حداقل در سال یک بار کمپرسور و کندانسور یخچال را گرد گیری کنید تا گردش هوا به خوبی انجام شود.

 

 

 

علت زود اتوماتیک کردن یخچال

چرا یخچال زود اتوماتیک می کنند؟
به طور کلی اگر یخچال زود اتوماتیک کند ممکن است این مشکل از نحوه استفاده شما از یخچال و یا از آسیب دیدن قطعات باشد حال اگر برای تعمیر آن در سریع ترین زمان اقدام نکنید همین امر باعث فشار زیاد بر روی کمپرسور شده و به مرور زمان به موتور یخچال آسیب وارد میکند ما در ادامه مطلب نحوه برطرف کردن این مشکل و دلایلی که باعث آن می شوند را بیان میکنیم.

 •  دقت داشته باشید اگر درب یخچال را بیش از حد باز و بسته کنید باعث هدر رفتن انرژی داخل آن می شود یکی از علت های زود اتوماتیک کردن یخچال همین امر است این دستگاه برای رساندن دما به حد تعیین شده باید پشت سرم هم شروع به کار کند.
 • اگر لاستیک دور درب یخچال آسیب دیده باشد و محفظه ای روی آن ایجاد شده باشد باعث خارج شدن سرمای داخل یخچال می شود در این مواقع بهتر است در سریع ترین زمان اقدام به تعویض لاستیک دور درب یخچال خود بکنید.
 • اگر یخچال خود را در کنار وسایل گرما سازی مانند آبگرمکن قرار داده اید گرمای این دستگاه ها باعث می شود که یخچال برای تولید سرما باید انرژی بیشترب مصرف کند.
 • همیشه بهتر است فاصله یخچال تا دیوار را 20 سانت قرار دهید.
 •  اگر متوجه شدید که یخچال شما پس از اتومات زود قطع می شود به احتمال زیاد باید به سراغ رله و اورلود بروید و این قطعات را مورد بررسی قرار دهید در غیر این صورت حتما کمپرسور یخچال شما آسیب دیده است.

به طور کل دو سیستم برای سنجش دما در یخچال وجود دارد

دلیل زود اتوماتیک کردن یخچال و فریزر چیست؟

 •  مورد اول یخچال های قدیمی با مکانیکی می باشد که سنجش دما در این یخچال ها به کمک ترموستات انجام میشد.
 •  مورد دوم یخچال های جدید که به کمک برد الکترونیکی کار میکنند می باشد در این یخچال ها سنجش دما به کمک سنسور ها انجام می شود.

دلیل زود اتومات کردن یخچال های الکترونیکی یا بردی

با پیشرفت عمل در صنعت تولید یخچال برای سیستم کاری این دستگاه از یک برد اصلی کمک گرفته شده است که این برد تمامی سیکل کاری یخچال را زیر نظر دارد و تمامی قطعات اطلاعات داخل یخچال را برای برد ارسال میکنند اما دلیل این که این یخچال ها زیاد اتومات میکنند چیست؟
 •  یکی از مهم ترین دلایل آسیب دیدن سنسور های تشخیص دما در بدنه یخچال می باشد اگر این قطعه ها آسیب دیده باشند اطلاعات اشتباه برای برد اصلی ارسال کرده و باعث اتومات بیش از حد کمپرسور می شوند گاهی اوقات با آسیب دیدن سیستم دیفراست یخچال به صورت یکسره کار میکند و دیگر شما شاهد اتومات کردن آن نیستیدکه در این موارد باید برد اصلی و سیستم دیفراست مورد بررسی قرار بگیرند.
 •  اما نکاتی کوچک در اتومات بیش از حد این مدل یخچال ها بسیار مهم می باشد که یکی از آن ها گذاشتن مواد غذایی گرم داخل یخچال می باشد که این کار باعث اتومات بیش از حد یخچال می باشد.
 •  نکته دوم قرار دادن یخچال در محیطی گرم و در معرض تابش مستقیم نور خورشید می باشد این یکی از دلایل مهم اتومات کردن بیش از حد یخچال می باشد.
 •  همیشه از لاستیک دور درب یخچال نگهداری بکنید اگر این قطعه آسیب ببیند و به طور کامل نتواند هوای داخل یخچال را نگهداری کند باعث از دست رفتن انرژی و گردش هوای بیرون به داخل یخچال می شود پس برای این که یخچال دوباره به دمای مناسب برسد باید پشت سرم هم اتومات کند که در این صورت به کمپرسور یخچال فشار وارد می شود.

دلیل زود اتومات کردن یخچال های مکانیکی

دلیل اتوماتیک نکردن یخچال

یخچال های قدیمی سیستمی بسیار ساده برای سرما سازی دارند این یخچال ها سنجش دمای محیط را به کمک یک ترموستات انجام میدهند با تنظیم ترموستات روی دمای منسب این قطعه موتور را تا زمانی که سرما به دمای تنظیم شده نرسد از مدار خارج میکند اگر یخچال شما بیش از حد اتومات کرده و موتور زیاد خاموش روشن می شود بهتر است ترموستات آن را بررسی کنید.
این قطعه همیشه در داخل یخچال در کنار لامپ روشنایی قرار دارد و به کمک یک لوله به بدنه یخچال متصل می شود تا دمای داخل را اندازه گیری بکند گاهی اوقات به غیر از اتومات کردن یخچال اگر به صورت یکسره کار کند و یا اگر یخچال به طور کامل خاموش باشد بهتر است ترموستات را تعویض کرده و در صورت آسیب دیدن آن را تعویض کنید.
موارد دیگری هم در این یخچال ها باعث هدر رفتن انرژی یخچال و بیش از حد کار کردن آن می شوند مانند
 •  فاصله کم یخچال از دیوار پشتی باعث گردش هوای کم می شود و همین دلیلی بر اتومات کردن بیش از حد یخچال می باشد.
 •  مکانی که یخچال در آن قرار گرفته است در کنار لوازم گرما ساز می باشد و یا نور خورشید به صورت مستقیم به آن بر خورد میکند.
 •  بیش از حد باز و بسته کردن درب یخچال دلیل مهمی برای اتومات کردن آن است.
 •  لاستیک دور درب یکی از موارد مهم در هدر رفتن انرژی یخچال می باشد همیشه با استفاده از یک کاغد میتوانید چسبندگیه لاستیک را بررسی کنید به این صورت که کاغذ را بین درب گزاشته و بکشید اگر راحت خارج شد چسبندگی لاستیک مناسب نیست و باید تعویض شود همچنین اگر بر روی آن سوراخی مشاهده کردید حتما لاستیک دور درب یخچال را تعویض کنید.

چه زمانی یخچال و فریزر باید اتومات کند

چرا یخچال زود اتومات میکند؟

اگر شما نمی دانید که زمان دقیق کار کردن کمپرسور یخچال چه مدت می باشد و آیا یخچال شما آسیب دیده است بهتر است ادامه این مطلب را بخوانید.
 •  یکی از مهم ترین نکات در زمان شارژ گاز یخچال این است که بعد از فرایند تعمیر یخچال زمانی بین 10 الی12 ساعت طول میکشد که یخچال به دمای مناسب برسد و پس از آن وارد مرحله اتومات می شود پس بعد از تعمیر یخچال همان لحظه منتظر اتومات کردن ان نباشید.
 • در تمامی یخچال فریزر ها مدت زمانی یخچال کار کرده و موتور در مدار قرار دارد و پس از آن کمپرسور خاموش شده و یخچال در حالت استراحت قرار میگیرد که نکته قابل توجه در این موارد این است که این مدت زمان در یخچال ها بسیار متفاوت می باشد و به تنظیم ترموستات و سنسور محیط یخچال بستگی دارد.
 •  به طور کلی یخچال به مدت 45 دقیقه کار کرده و 15 دقیقه استراحت میکند که این زمان به تنظیم دما توسط شما و همچنین نحوه استفاده شما از یخچال بسیار بستگی دارد همچنین در برخی از موارد یخچال به مدت 10 دقیقه کار کرده و 15 دقیقه استراحت میکند.

 

جمع بندی

با مطالعه این مطلب متوجه می شوید که اتومات یخچال به نحوه استفاده شما از این دستگاه و مواردی که در بالا گفته شد بستگی دارد پس اگر میخواهید که عمر یخچال شما بیشتر شود و هزینه تعمیر آن کم شود نکاتی که در مطالب بالا گفته شد را رعایت کنید.
لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.7 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

5 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیردوماه پیش یخچال دوقلوی یروویژن خریدیم بعدنصب متوجه شدم که ۳دقیقه به ۳دقیقه اتومات میکنه بعدسرویسکاراومدن ترموستاتشون روعوض کردن ولی تعقیری نکردلطف میکنین بگین مشکل ازکجاس؟

   1. سلام وقت شما به خیر میشه لطف کنید با مجموعه تماس بگیرید اطلاعاتی در مورد دستگاه و مدل دستگاه به ما بدهید ما بیشتر و بهتر بتوانیم شما رو راهنمایی کنیم.

   2. سلام لطف کنید همین الان تماس یگیرین و مستقیما با اپراتور صحبت کنید.
    ما نیاز داریم اطلاعات دقیق تری از شما بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران