با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی |چرا آب ماشین لباسشویی خالی نمی شود؟

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

 6 علت تخلیه نشدن آب لباسشویی |چرا آب ماشین لباسشویی خالی نمی شود؟

مهم ترین عامل در شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی تخلیه اب کثیف می باشد ماشین لباسشویی در چند مرحله لباس ها را آبکشی می کند و آب کثیف را تخلیه می کند که همین امر باعث تمیز شدن لباس ها می شود گاهی اوقات متوجه تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می شویم که همین امر باعث می شود که لباسشویی وارد مرحله خشک کن نشود.

در مجموعه تعمیره به کمک تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لباسشویی در تهران داریم که ما مشکل تخلیه نکردن آب لباسشویی را در سریع ترین زمان برطرف می کنیم مجموعه تعمیره تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را در سریع ترین زمان ممکن برطرف میکنیم

تمامی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را به صورت تخصصی و در تمامی مناطق تهران شرق، غرب، شمال و جنوب انجام می دهد اگر شما هم در هنگام شستشوی ماشین لباسشویی خود متوجه تخلیه نشدن آب آن شدید برای برطرف کردن این مشکل بدون نگرانی می توانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان و با ضمانت 180 روزه این مشکل را بری شما حل کنیم.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمیشود؟

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

آب در داخل ماشین لباسشویی را چگونه تخلیه کنیم

برای تخلیه اب داخل ماشین لباسشویی اول از همه فرش داخل آشپزخانه را جمع کرده و راه آب را باز کنید تا بعد از خروج آب وارد آن شوند بعد از انجام این کار لباس های خود را از داخل ماشین لباسشویی خارج کرده و آب داخل دیگ را تخلیه کنید سپس در قسمت پایین ماشین لباسشویی فیلتر آن را باز کرده و بگزارید آب از داخل ماشین لباسشویی تخلیه شود با انجام دادن این کار تمامی آب از داخل ماشین لباسشویی خارج می شود و شما می توانید به سراغ عیب یابی دستگاه بروید.

 

 

دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

با تخلیه نشدن اب ماشین لباسشویی کار کرد آن مختل می شود و شما باید دلیل تخلیه نشدن آن را بیابید و مشکل را برطرف کنید بیشتر ماشین لباسشویی های موجود در بازار از یک سیستم تخلیه استفاده می کنند و دلایل اصلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی را در ادامه این مطلب برای شما بیان می کنیم.

 1. مسدود شدن لوله تخلیه آب
 2.  مسدود شدن مسیر فاظلاب
 3.  آسیب دیدن میکروسوییچ
 4. گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی
 5.  آسیب دیدن پمپ تخلیه
 6.  آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

 

 

عیب یابی و تعمیر تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لبایشویی

برای برطرف کردن مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی دقت داشته باشید که این مشکل باید توسط تعمیر کار ماشین لباسشویی انجام شود و به هیچ وجه برطرف کردن این مشکل را به تعمیر کاران متفرقه نسپارید به این دلیل که احتمال جزعی بودن مشکل زیاد است و این افراد با تعویض قطعاتی مانند پمپ تخلیه مبالغ زیادی از شما دریافت میکنند.

 

گرفتگی شیلنگ تخلیه

شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی که یک سر آن به خروجی پمپ تخلیه و قسمت دیگر آن به فاظلاب متصل می باشد در زمان تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در اولین قدم این شیلنگ را مورد بررسی قرار دهید اگر داخل آن گرفتگی به وجود آمده باشد این امر خود می تواند یکی از دلایل تخلیه نشدن آب باشد با بررسی این مورد دقت داشته باشید که این شیلنگ دچار تا خوردگی نشده باشد.

این مورد هم مانع تخلیه نشدن آب می شود همیشه دقت داشته باشید که شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بیشتر 6 الی 7 متر نباشد با بلند بودن این شیلنگ آب به طور کامل از داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود و همیشه در لحظه نصب ماشین لباسشویی شیلنگ تخلیه آن را در ارتفاع خود ماشین لباسشویی نصب کنید تا آب به راحتی تخلیه شود.

 

 

گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی

بیشتر تعمیر کاران قبل از بررسی تمامی موارد علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به سراغ پمپ تخلیه میروند و آن را تعویض میکنند اما خود شما می توانید برای برطرف کردن این مشکل به سراغ فیلتر ماشین لباسشویی بروید این فیلتر در قسمت کف ماشین لباسشویی قرار دارد و کارایی آن این است که قبل از پمپ تخلیه آب از ان عبور میکند تا اشیاء را از اب جدا کند گاهی اوقات با گیر کردن اشیاء در داخل آن مانند سکه باعث جلوگیری از تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی می شود توصیه ما به شما عزیزان این است که بعد از هر 3 بار شستشو این فیلتر را باز کرده و آن را تمیز کنید با این کار عمر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود را بیشتر می کنید.

 

آسیب دیدن پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه وسیله ای است که به کمک آن آب در داخل ماشین لباسشویی به راحتی تخلیه میشود اما چه دلیلی باعث آسیب رساندن به آن می شود قسمت قبل راجع‌به فیلتر ماشین لباسشویی توضیحات لازم داده شد زمانی که کرک لباس و یا اشیاء از این فیلتر عبور میکنند به پروانه پمپ متصل می شود وآسیب دیدن پمپ تخلیه از این مرحله آغاز می شود اما برای تست پمپ تخلیه لازم است که سیم های متصل به آن را جدا کرده و به صورت مستقیم به برق متصل کنید در بعضی از موارد پمپ تخلیه شما با برق مستقیم کار میکند اما بعد از استفاده در ماشین لباسشویی هر دوبار تخلیه یک بار آب را تخلیه نمی کند به اصطلاح پمپ تخلیه شما نیم سوز شده است که در این صورت حتما این قطعه را تعویض کنید.

 

آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

اکثر مشتریان بر این باورند که علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ربطی به برد الکترونیکی دستگاه ندارد اما به این نکته توجه کنید که تمامی فرمان ها به قطعات ماشین لباسشویی توسط برد الکترونیکی انجام می شود و آن می تواند یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی باشد زمانی که شما تمامی موارد مانند فیلتر، پمپ تخلیه و… را بررسی کردید اما همچنان ماشین لباسشویی شما آب تخلیه نمیکند حتما برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید که این کار باید توسط تعمیر کاری مجرب انجام شود ما در مجموعه تعمیره، تعمیرات برد ماشین لباسشویی را با ضمانت 180 روزه انجام می دهیم.

 

 

آسیب دیدن میکرو سوییچ

یکی از قطعاتی که فرمان بسته بودن درب را به برد اصلی می دهد و با آسیب دیدن آن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی هیچ اطلاعاتی راجع‌به به بسته بودن درب ماشین لباسشویی در یافت نمی کند در این صورت ماشین لباسشویی متوقف شده و هیچ فعالیتی انجام نمیدهد اگر متوجه آسیب دیدن این قطعه شدید حتما آن را تعویض کنید.

 

 

استفاده بیش از حد از مواد شوینده

گاهی اوقات برای تمیز تر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی از کف بیشتری استفاده میکنید این کار باعث اختلال در فرایند کاری ماشین لباسشویی و آسیب دیدن بعضی از قطعات آن می شوند.

 

 

روند تخلیه آب در ماشین لباسشویی چگونه می باشد

آب در داخل ماشین لباسشویی به واسطه لوله های زیر دیگ لباسشویی تخلیه می شوند زمانی که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی در فرایند شستشو دستور تخلیه آب را می دهد در این صورت پمپ تخلیه وارد مدار کاری ماشین لباسشویی می شود آب از طریق لوله های متصل به زیر دیگ به قسمت فیلتر ماشین لباسشویی و بعد از آن از طریق پمپ تخلیه خارج می شوند دقت داشته باشید که اگر شیلنگ تخلیه لباسشویی شما به صورت افقی بر روی زمین افتاده باشد هیچ آبی در داخل دیگ جمع نمی شود یعنی پس از آبگیری وارد مرحله شستشو نمی شود و همچنان آبگیر میکند همیشه شیلنگ تخلیه را در پشت ماشین لباسشویی به صورت عموری به بدنه آن متصل کنید.

 

 

نحوه تخلیه آب ماشین لباسشویی

اگر در حین کار ماشین لباسشویی شما متوقف شد و شما با کمی بررسی متوجه شدید این مشکل از تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می باشد قبل از هر کاری باید آب داخل آن را تخلیه کنید و لباس های خود را بیرون بیاورید برای این کار شما میتوانید با استفاده از فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی آب را تخلیه کنید برای این کار باید یک ظرف بزرگ زیر قسمت فیلتر قرار داده و آن را باز کنید در برخی از ماشین لباسشویی ها برای آسان تر شدن کار یک شلنگ کوچک در کنار فیلتر قرار داده اند تا آب را به راحتی تخلیه کنید و پس از آن برای برطرف کردن مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

 

 

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

چرا آب لباسشویی تخلیه نمیشود؟

اگر متوجه شدید که دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آسیب دیدن پمپ تخلیه آن می باشد برای تعویض آن باید مراحل زیر را انجام دهید.

 •  در اولین مرحله باید به این نکته توجه داشته باشید که با باز کردن پمپ تخلیه آب داخل دیگ بیرون میریزد پس قبل از هر کاری باید آب را ازداخل آن تخلیه کنید برای این کار میتوانید روش بالا را مطالعه کنید.
 •  پس از تخلیه آب برای باز کردن پمپ تخلیه آسیب دیده در بعضی از ماشین لباسشویی ها با باز کردن پنل جلویی میتوانید پمپ تخلیه آن را تعویض کنید و در برخی از ماشین لباسشویی ها با باز کردن درب پشت آن میتوانید پمپ را تعویض کنید.
 •  پس از مشاهده پمپ برای باز کردن آن باید تمامی اتصالات آن را هم از دیگ و هم از فاضلاب و همچنین سیم های متصل به آن را جدا کنید.
 •  به این نکته توجه داشته باشید که هر ماشین لباسشویی پمپ تخلیه متفاوتی دارد که برای تهیه آن به 3 خار بودن و 4 خار بودن آن و… باید توجه کنید.
 • پس از تعویض پمپ تخلیه یک بار آن را تست کنید و با دقت به محل اتصالات آن توجه کنید که آبریزی وجود نداشته باشد.
  با این کار شما علت های تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی خود را برطرف کرده اید.

 

 

 

خلاصه تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی

 •  اگر ماشین لباسشویی شما آب تخلیه نمیکند در مرحله اول باید به سراغ فیلتر تخلیه لباسشویی بروید و اگر در داخل این قطعه گرفتگی به وجود آمده بود آن را تمیز کنید همچنین دقت داشته باشید که فیلتر را به درستی در محل خود قرار دهید در غیر این صورت دچار آبریزی می شود.
 •  پس از آن به سراغ شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی بروید اگر در داخل این شلنگ گرفتگی به وجود آمده باشد مانع تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی می شود و یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی این شلنگ می باشد دقت داشته باشید که این شلنگ را به ارتفاع 70 سانت به بدنه ماشین لباسشویی متصل کنید تا آب به خوبی تخلیه شود.
 •  اما مهم ترین دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی آسیب دیدن پمپ تخلیه می باشد این قطعه وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد که برای تست این قطعه میتوانید از اهم متر استفاده کنید اگر مقدار اهم بین 5 الی 15 باشد پمپ تخلیه شما سالم است در غیر این صورت عدد صفر و یا بی نهایت را نشان می دهد.
 • گاهی اوقات با آسیب دیدن برد اصلی ماشین لباسشویی دلیلی بر تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می شود که تعمیر آن کاری تخصصی می باشد.

 

جمع بندی 

در سال حداقل 5 الی 6 بار فیلتر ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید و قبل از شستشوی لباس اشیاء را از داخل لباس ها خارج کنید تا به پمپ تخلیه آسیبی وارد نشود برای برطرف کردن مشکل تخلیه نشدن آب همیشه از تعمیر کاران تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید چون انجام هر گونه فعالیتی توسط خود شما باعث آسیب بیشتر به دستگاه می شود در شرکت تعمیره ما تمامی خدمات و عیب یابی در خصوص علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی را به صورت تخصصی و با ضمانت 6 ماهه انجام می دهیم.

 

مطالت مرتبط:

ارور لباسشویی سامسونگ

فیلتر برق یا نویزگیر لباسشویی

علت خشک نشدن لباس در لباسشویی

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران