با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی(یاتاقان لباسشویی)

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

تعویض بلبرینگ و یاتاقان ماشین لباسشویی

گاهی اوقات متوجه سر صدای زیاد ماشین لباسشویی در حین چرخش دیگ ان می شوید که این صدا میتواند از بلبرینگ آن باید و ما در این مقاله سعی بر توضیح وظیفه بلبرینگ در ماشین لباسشویی داریم و به برخی از سوالات شما در این مطلب پاسخ می دهیم برای مثال وظیفه بلبرینگ چیست؟ چه زمانی بلبرینگ آسیب میبیند؟ مواردی که باعث جلو گیری از آسیب دیدن بلبرینگ ماشین لباسشویی می شود؟ نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی و…
و همچنین اگر نیاز به یک تکنسین برای تعمیر لباسشویی خود دارید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران هستیم.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعویض یاتاقان ماشین لباسشویی

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

کاربرد بلبرینگ در ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از نکاتی که باعث شستشوی لباس در ماشین لباسشویی می شود چرخش دیگ ان می باشد که برای چرخش این دیگ شفت ابکش در داخل دو بلبرینگ قرار دارد که همین امر باعث چرخش آن می شود و بدون این قطعه ابکش در داخل دیگ ماشین لباسشویی نمیتواند حرکت کند این بلبرینگ ها مدل های مختلفی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم اما در کشور ما به این قطعه یاتاقان هم گفته می شود.

 

 

وظیفه بلبرینگ در ماشین لباسشویی

به طور کلی سه نظام متصل به آبکش دارای یک شفت می باشد که این شفت از داخل بلبرینگ ها عبور میکند همچنین برای جلو گیری از آبریزی ماشین لباسشویی از داخل این قسمت یک کاسه نمد قرار داده شده است که گاهی اوقات با آسیب دیدن این قطعه آب عبور کرده و به بلبرینگ ها نفوذ میکند و میتوان گفت که یکی از دلایل آسییب دیدن بلبرینگ خرابی کاسه نمد می باشد و این بلبرینگ باعث چرخش صحیح درام و یا دیگ ماشین لباسشویی می شود.

 

 

انواع بلبرینگ ماشین لباسشویی

انواع بلبرینگ لباسشویی

بلبرینگ ها به طور کلی به دو صورت می باشند که یکی از آن ها بلبرینگ و دیگری رولبرینگ است تفاوت این دوقطه در تلفظ آن ها مشخص می شود به طور کلی بلبرینگ از دو کلمه ball و bearing تشکیل شده است که کلمه اول به معنای توپ می باشد و همراه با هم یعنی برینگ توپی که چرخش در این قطعه به کمک ساچمه و توپ استفاده می شود.
اما در رول برینگ این کار به کمک رول انجام می شود و تفاوت این دوقطعه در تحمل پذیری بار می باشد که در ماشین لباسشویی از بلبرینگ بیشتر استفاده می شود.

 

 

چه زمانی نیاز به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی می باشد

گاهی اوقات با آبریزی از قسمت پشت دیگ ماشین لباسشویی متوجه آسیب دیدن کاسه نمد می شوید که همین امر به مرور زمان باعث آسیب دیدن بلبرینگ های ماشین لباسشویی می شود.
در بیشتر مواقع با چرخش دیگ ماشین لباسشویی متوجه سر و صدای زیاد آن می شوید که مهم ترین دلیل تعویض بلبرینگ همین امر می باشد.
یکی دیگر از دلایل تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی نچرخیدن آبکش می باشد گاهی اوقات با آسیب دیدن سه نظام و شفت باید دیگ ماشین لباسشویی باز شود که در این مواقع نیاز به تعویض بلبرینگ و شفت ملاشین لباسشویی می باشد.

 

 

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

تعمیر یاتاقان لباسشویی

 1. در مرحله اول و قبل از انجام هرکاری باید ایمنی را رعایت کنید تا در هنگام انجام تعمیر و تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی به شما آسیب نرسد. و باید به این نکته توجه داشته باشید که تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی نیاز به باز شدن و اوراق شدن دیگ دارد.
 2. در قدم اول برای باز کردن دیگ باید بیشتر قطعات ماشین لباسشویی را باز کنید که برای شروع از پنل جلویی ماشین لباسشویی شروع کنید این پنل به کمک پیچ به بدنه متصل شده است و دقت داشته باشید که جا پودری را از محل خود خارج کنید و سپس در داخل آن پیچ ها را باز کنید دقت داشته باشید که پیچ های باز شده را در دسته های جدا گانه قرار دهید تا در هنگام بستن پیچ همان محل را در جای خود قرار دهید.
 3.  پس از باز کردن پنل باید صفحه ضربه گیر را باز کنید که به کمک چهار پیچ متصل شده است دقت داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی تایمری باشد باید وولوم تایمر را به درستی از محل خود خارج کنید تا پنل آن آزاد شود.
 4.  اگر صفحه جلویی ماشین لباسشویی شما قابل باز شدن بود آن را از محل خود خارج کنید این صفحه به کمک چهار پیچ به بدنه متصل شده است که با باز کردن آن دیگ ماشین لباسشویی به راحتی آزاد می شود دقت داشته باشید که اگر شلنگ تخلیه اظطراری به ان متصل است آن را جدا کنید همچنین باید لاستیک دور درب را از محل خود خارج کنید برای این کار به کمک یک پیچ گوشتی فنر دور آن را آزاد کرده و به راحتی لاستیک را بیرون بیاوردید.
 5. پس از طی کردن این مراحل باید به سراغ محفظه مواد شوینده بروید این محفظه از یک سو به شیر برقی و از سوی دیگر به پنل متصل شده است که با آزاد کردن گیره های شلنگ آن میتوانید این محفظه را خارج کنید دقت داشته باشید که باز کردن این قطعه باعث می شود که در هنگام خارج کردن دیگ هم به این محفظه آسیب نرسد و هم کار شما راحت تر باشد و چیزی مانع خارج کردن دیگ نشود.
 6. سپس با باز کردن محفظه جا پودری برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی که نیاز به خارج کردن دیگ از داخل ماشین لباسشویی است بهتر است که سنگ های تعادل را از روی آن باز کنید یک سنگ بر روی دیگ و کنار محفظه جا پودری قرار دارد که میتوانید آن را باز کنید.تعمیر بلبرینگ لباسشویی
 7.  پس از ظی این مراحل به سراغ سیم کشی ماشین لباسشویی بروید در این مرحله باید تمامی اتصالات را باز کنید که در قدم اول میتوانید سیم های شیر برقی را از محل خود خارج کنید و سپس به سراغ اتصالاتی بروید که به دیگ متصل است این اتصالات به قطعاتی مانند موتور و المنت متصل شده است که در مرحله اول سیم های موتور را جدا کنید و پس از آن سیم های متصل به المنت را از محل خود خارج کنید دقت داشته باشید که قبل از خارج کردن این اتصالات یک عکس از آن ها بگیرید تا در هنگام نصب به مشکل نخورید اگر سیم پمپ تخلیه مانع خارج کردن دیگ می شد آن را جدا کنید.
 8.  حال یکی از قطعاتی که به دیگ و بدنه ماشین لباسشویی متصل شده است و برای تعویض بلبرینگ نیاز به باز کردن آن است کمک های ماشین لباسشویی می باشند این کمک ها در بعضی از ماشین لباسشویی های دو عدد می باشند و در بعضی ها 3 عدد که به کمک پیچ به کف ماشین لباسشویی متصل شده است این دو کمک را باز کنید.
 9.  در مرحله بعد باید تمامی خرطومی های متصل به دیگ را آزاد کنید یکی از این خرطومی ها مر بوط به شلنگ تخلیه می باشد در قسمت پایین دیگ متصل شده است آن را ازاد کنید و خرطومی دیگر که آن را میتوانید در هنگام باز کردن محفظه جا پودری باز کنید خرطومی آب ورودی می باشد.
 10.  یکی از شلنگ های متصل به دیگ شلنگ هیدرواستات و یا فشار می باشد که حتما برای باز کردن دیگ ماشین لباسشویی نساز به جدا کردن آن است.
 11. اگر میتوانید موتور شستشو را باز کنید این کار برای بیرون آوردن دیگ ماشین لباسشویی کار شما را سان می کند.
 12.  پس از باز کردن قطعات گفته شده دیگر میتوانید دیگ ماشین لباسشویی را برای تعویض بلبرینگ آن خارج کنید دو فنر در قسمت بالایی دیگ قرار دارد این دو فنر را از محل خود خارج کرده و به آرامی دیگ را بیرون بیاورید.
 13. حال برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی باید تمامی قسمت های دیگ را از هم جدا کنید و دقت داشته باشید که برای تعویض بلبرینگ حتما باید کاسه نمد آن باز شده و تعویض شود.
 14. پس از تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی حال متوجه می شوید که تمامی قطعات ماشین لباسشویی باز شده است که باید تمامی این قطعات را به درستی در کنار هم قرار دهید و بیشترین دقت خود را برای اتصالات و اب بندی بگزارید تا ماشین لباسشویی شما دچار آبریزی نشود.

تعمیر یاتاقان لباسشویی
تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی یکی از تخصصی ترین کار ها در تعمیر ماشین لباسشویی می باشد و اگر شما تخصص کافی در این زمینه ندارید با باز کردن آن باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی می شوید یا در پایان کار متوجه آبریزی بیش از حد ماشین لباسشویی خود می شوید بهتری است برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید تا هم تمامی این مراحل را به درستی انجام داده و قطعات باز شده را برای شما سرویس کند.

 

چه مواردی باعث آسیب دیدن بلبرینگ ماشین لباسشویی می شود؟

 •  استفاده پشت سر هم از ماشین لباسشویی باعث اسیب رساندن به بلرینگ می شود.
 • ریختن لباس بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی باعث آسیب رساندن به بلرینگ ماشین لباسشویی می شود.
 •  جرم گیری نکردن ماشین لباسشویی یکی از دلایل آسیب رساندن به بلبرینگ ماشین لباسشویی است.
 •  فرسوده شدن کاسه نمد ماشین لباسشویی اگر این قطعه آب را از خود عبور دهد باعث نفوذ آب به بلبرینگ ها شده و به این قطعه آسیب وارد میکند.

 

اگر تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی سریع انجام نشود چه اتفاقی می افتد؟

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی
اگر بلبرینگ ماشین لباسشویی شما به صدا در آمده است و مدت زیادی می باشد که با آن کار میکنید احتمال آسیب های بسیار زیادی به آن می باشد که هزینه تعمیر ماشین لباسشویی را بسیار افزایش می دهد برای مثال اگر دستگاه شما از قسمت پشت و دیگ ماشین لباسشویی دچار آبریزی شده باشد این مشکل در مدت زمان زیاد باعث پوسیدگی قطعات می شود که مهم ترین آن ها سه نظام دیگ می باشد که با پوسیدگی و شکستیگی آن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی افزایش می یابد.

همچنین اگر دیگ ماشین لباسشویی شما از جنس آهن باشد این مشکل باعث زنگ زدگی در قسمت های مختلف آن و ایجاد سوراخ های بیشتر در آن می شود که با وجود این اتفاق آبریزی بیشتر شده و به قسمت های دیگه راه پیدا میکند اگر قبل از بروز این مشکلات بلبرینگ و کاسه نمد ماشین لباسشوی را تعویض کنید دیگر نیاز به تعمیر قطعات دیگر نمی باشد اما اگر مدت زمان زیادی گذشته باشد و باعث پوسیدگی دیگ شود در برخی از موارد نمیتوانید ان را تعمیر کنید و باید به طورکلی دیگ ماشین لباسشویی خود را تعویض کنید پس با شنیدن صدا از داخل دیگ در سریع ترین زمان به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی خود اقدام کنید.

 

مطالب مرتبط 

علت خروج آب از ماشین لباسشویی

تعویض و تعمیر میکروسویئچ درب لباسشویی

ارور لباسشویی ایندزیت

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران