با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت خشک نشدن لباس در لباسشویی

چرا لباس هایمان خشک نمی شوند

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

گاهی بعدکار شستشوی ماشین لباسشویی و بیرون آوردن لباس ها از داخل آن متوجه خیس بودن لباس ها می شوید و یا حتی در بعضی از اوقات ماشین لباسشویی شما وارد مرحله خشک کن نمی شود در این مقاله ما به علت خشک نشادن لباس در ماشین لباسشویی می پردازیم طبق گزارش‌ها داده شده توسط تماس های مشتریان عزیز ما متوجه شده ایم که خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج مصرف کنندگان با ماشین لباسشویی می باشد.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

این مشکل دلیل های زیادی دارد که در اکثر آن ها ماشین لباسشویی نیاز به تعویض قطعات و تعمیر تخصصی دارد که برای انجام آن نیاز به تعمیر کار ماشین لباسشویی می باشد تا مشکل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی را برطرف کند اما در بعضی از آن ها مشکلاتی بسیار ساده می باشد که خود مصرف کننده می تواند آن را برطرف کند و نیاز به تعمیر کار ندارد ما در این مطلب با استفاده از تجربیات تکنسین ها راه های عیب یابی و تعمیر علت خشک نکردن لباس در ماشین لباسشویی را برای شما توضیح داده ایم که با خواندن آن می توانید دانش خود را در باره این مطلب افزایش دهید.

 

تنظیم صحیح برنامه شستشو

در بعضی از موارد مشتریان عزیز با مجموعه تعمیره تماس میگیرند و نارضایتی خود را نسبت به خشک نکردن ماشین لباسشویی بیان می کنند و بااعزام تکنسین متوجه می شویم که ماشین لباسشویی آن ها مشکلی ندارد و دلیل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی آن ها انتخاب برنامه اشتباه می باشد دقت داشته باشید که هر یک از برنامه های ماشین لباسشویی یک مرحله متفاوت برای خشک کردن لباس ها دارند پس در تنظیم بر نامه و مقدار لباس ها نسبت به شستشو دقت فرمایید.

 

 

تمیز کردن فیلتر لباسشویی و آسیب دیدن پمپ تخلیه

گاهی اوقات ماشین لباسشویی شما وارد مرحله خشک کن نمی شود یکی از دلایل مهم آن تخلیه شندن آب می باشد زمانی که آب داخل لباسشویی تخلیه نشود ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی شود برای برطرف کردن این مشکل گاهی اوقات با گیر کردن وسایلی مانند سکه در داخل فیلتر مانع فعالیت پروانه لباسشویی می شود پس برای اولین قدم فیلتر را باز کرده و داخل آن را تمیز کنید.

دوباره در سر جای خود قرار دهید توجه داشته باشید که اگر فیلتر را به درستی در محفظه خود قرار ندهید دچار آبریزی می شود در مرحله بعد به سراغ پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید توصیه می شود که این کار را به فردی متخصص بسپارید.

 

 

آسیب دیدن برد و یا تایمر ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی چرا لباس ها را خشک نمیکند؟

  •  زمانی که شما علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی را بررسی می کنید و متوجه سالم بودن قطعات می شوید تنها وسیله ای که می تواند آسیب دیده باشد مغز فرمان دهنده ماشین لباسشویی است در ماشین لباسشویی های قدیمی این وظیفه بر عهده تایمر بود که به کمک چرخ دنده ها پلاتین ها را به هم متصل میکرد و مراحل ماشین لباسشویی را تغییر می داد گاهی اوقات با آسیب دیدن آن ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی شود.
  • اما در لباسشویی های جدید کار فرماندهی را برد الکترونیکی انجام می دهید زمانی که ترانس این برد آسیب ببیند و یا قطعه ای از آن به مشکل بر بخورد ممکن است وارد مرحله خشک کن نشود
    حتما برای تعمیر برد از یک تعمیر کار متخصص تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید ما در مجموعه تعمیره مشکلات برد و تایمر را به صورت تخصصی و با ضمانت 6 الی 12 ماهه انجام می دهیم.

 

 

مشکلات موتور لباسشویی در برنامه خشک کن

مهم ترین قسمت در علت خشک نکردن لباس در ماشین لباسشویی موتور آن است که وجود آن باعث شستشوی لباس می شود با چرخاندن آبکش دیگ لباسشویی باعث تمیز شدن لباس ها می شود آسیب دیدن این قطعه در بعضی از موارد باعث خشک نشدن لباس ها می شود در ماشین لباسشویی های جدید یک سنسور برای تشخیص تعداد دور موتور وجود دارد :

به نام تاخو زمانی که این قطعه آسیب دیده باشد موتور لباسشویی شما کار نمی کند و لباس ها خشک نمی شوند اما مهم ترین نکته در موتور ماشین لباسشویی تمام شدن ذغال ها می با شد گاهی اوقات متوجه شدید که موتور ماشین لباسشویی حرکت نمی کند اول از همه ذغال های آن را بررسی کنید.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد باید به کمک اهم متر مقدار اهم سیم پیچ های موتور را بررسی کنید تا احتمال خراب شدن موتور را بدانید و آن را تعویض و یا تعمیر کنید.

 

 

ریست کردن ماشین لباسشویی

ایرادات ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات متوجه ارور خشک کن در برنامه شستشو می شوید اما با بررسی کردن تمامی قسمت ها متوجه سالم بودن قطعات می شوید در این مرحله دستگاه را ریست کنید تا مشکل آن بر طرف شود اگر نوسان برق باعث این مشکل شده باشد احتمال آسیب دیدن برد ماشین لباسشویی زیاد است پس برای بررسی این مشکل میتوانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید تا ما بهترین تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی خود را به شما معرفی کنیم و تعمیر کار در این مشکل شما را راهنمایی کند و و در هزینه تعمیرات صرفه جویی کنید.

بیش از حد پر کردن لباس داخل ماشین لباسشویی

گاهی اوقات با بیش از حد پر کردن البسه داخل ماشین لباسشویی باعث آسیب رساندن به آن می شوید زمانی که لباس ها در داخل ماشین لباسشویی بیش از حد ممکن باشد خشک کردن تمامی آن ها برای ماشین لباسشویی بسیار سخت است و بعد از تمام شدن مراحل شستشو متوجه خیس بودن لباس ها می شوید.این کار باعث آسیب رساندن به دیگ ماشین لباسشویی و کمک های آن می شود بعد از مدتی متوجه حرکت و لرزش در ماشین لباسشویی می شوید که بر طرف کردن این مشکل نیز می تواند برای شما هزینه زیادی داشته باشد پس در زمان شستشو به میزان شستشو لباس توسط ماشین لباسشویی دقت فرمایید.

 

 

چگونه لباس ها در ماشین لباسشویی خشک می شوند؟

علت خشک نشدن لباس ها در لباسشویی

در ماشین لباسشویی لباس ها با کمک دور بالای موتور خشک می شوند به این صورت که آبکش در داخل دیگ به کمک یک شفت و همچنین دو بلبرینگ به فولی متصل می شود که این فولی به کمک یک تسمه به موتور شستشوی ماشین لباسشویی متصل میشود و برای این که لباس ها در ماشین لباسشویی خشک شوند این موتور شستشو باید با بالا ترین دور خود آبکش را در داخل دیگ بچرخاند حال گاهی اوقات این موتور آسیب می بیند و یا در بیشتر موتور های شستشو برای راه‌اندازی بهتر از زغال و یا خازن استفاده میکنند که با اتمام ظرفیت خازن و یا تمام شدن سطح زغال موتور شستشو از کار می افتد و همچنین در لباسشویی های جدید یک قطعه به نام تاخو (تاکو) وجود دارد که وظیفه آن بررسی تعداد دور در موتور ماشین لباسشویی می باشد که در بعضی وقت ها با آسیب دیدن آن موتور شستشو شروع به کار نمیکند.
اما با پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت تولید ماشین لباسشویی دیگر لباس ها را کاملا خشک میکنند که برای این کار یک هیتر و یک فن در قسمت بالایی دیگ ماشین لباسشویی قرار داده می شود که به کمک این دوقطعه لباس ها به صورت کامل خشک می شوند.

 

علت خشک نکردن لباس در ماشین لباسشویی دوقلو

چرا لباس های در ماشین لباسشویی خشک نمیشود

ماشین لباسشویی دوقلو یکی از پر طرفدار ترین نوع ماشین لباسشویی می باشد که محفظه شستشو و محفظه خشک کن در این ماشین لباسشویی جدا از هم می باشد.
خشک نکردن لباس در ماشن لباسشویی دوقلو دلایل متفاوتی دارد که ما در ادامه این مطلب تمامی آن ها را برای شما توضیح می دهیم.

  • آسیب دیدن موتور
  •  تمام شدن ظرفیت خازن
  • آسیب دیدن کاسه نمد
  •  آسیب دیدن تایمر خشک کن

 

برای عیب یابی علت خشک نکردن لباس در ماشین لباسشویی دوقلو مهم ترین گزینه بررسی خازن آن می باشد که وظیفه آن راه‌اندازی موتور است اگر خازن ظرفیت خود را از دست داده باشد توانایی راه‌اندازی موتور و یا استارت آن را ندارد می توانید به کمک یک اهم متر و یا اوومتر ظرفیت خازن را مورد بررسی قرار دهید اما زمانی که خازن ماشین لباسشویی دوقلو مشکلی نداشت به سراغ موتور آن بروید و سیم های متصل به آن را جدا کرده و موتور را به صورت مستقیم تست کنید اگر موتور لباسشویی سالم بود تایمر آن را بررسی کنید توجه داشته باشید زمانی که موتور خشک کن ماشین لباسشورا تعویض می کنید کاسه نمد آن را تعویض کنید تا آبریزی وباره باعث سوختگی موتور نشود.

 

خلاصه علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

چرا لباس ها خشک نمیشود
• یکی از دلایل خشک نشدن لباس ها در داخل لباسشویی آسیب دیدن برد اصلی و یا تایمر آن می باشد و زمانی که این قطعه آسیب ببیند فرمان های اشتباه را صادر میکند و یا به طور کلی موتور شستشو را وارد مدار نمیکند.
• دلیل دیگر برای خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی آسیب دیدن موتور شستشو می باشد اگر این موتور آسیب ببینید سیکل شستشو به درستی وارد مدار نمیشود اما اگر تاخو، ذغال و یا خازن موتور ظرفیت خود را از دست داده باشد موتور شستشو به درستی کار نمیکند و یا وارد مرحله خشک کن نمیشود.
• دلیل دیگر خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی تخلیه نادرست آب می باشد اگر پمپ تخلیه آسیب دیده باشد آب از داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمیشود و همچنین ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی شود اما گاهی اوقات با گرفتگی فیلتر تخلیه و یا شلنگ تخلیه مانع تخلیه نشدن آب از داخل ماشین لباسشویی می شود.
• انتخاب برنامه اشتباه در برخی از برنامه های ماشین لباسشویی مرحله خشک کن وجود ندارد پس در هنگام انتخاب برنامه شستشو باید دقت داشته باشید.
• گاهی اوقات با ریختن بیش از حد لباس در داخل ماشین لباسشویی باعث خوب خشک نشدن لباس ها در داخل آن می شود.اما در برخی از لباسشویی ها سنسوری برای وزن وجود دارد که اگر لباس بیش از حد در داخل ماشین لباسشویی باشد این دستگاه یک ارور و یا کد خطا نمایش می دهد.
• گاهی اوقات نوسان برق باعث اختلال در برنامه های شستشو می شود که اگر جریان برق کم تر از 200 ولت باشد باعث آسیب دیدن برد اصلی و همچنین اختلال در سیکل شستشو می شود گاهی اوقات فقط ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نمی شود.
• اگر شما هم به دنبال برطرف کردن مشکل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی هستید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

جمع بندی

زمانی که متوجه خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی شدید قبل از هر گونه فعالیتی با مجموعه تعمیره تماس بگیرید ما شما را در تعمیر به صورت رایگان راهنمایی می کنیم تا مشکلات جزویی آن را بدون پرداخت هزینه خود شما تعمیر کنید اما اگر مشکل دستگاه شما سطحی نباشد مجموعه ما تکنسین را برای شما اعزام میکند تا ماشین لباسشویی شما را در منزل تعمیر کند و تمامی این خدمات به صورت 6 ماهه ضمانت می شود.

 

مطالب مرتبط:

ارور لباسشویی سامسونگ

فیلتر برق یا نویزگیر لباسشویی

علت تخیله نشدن آب در لباسشویی| چرا لباسشویی خالی نمیشود

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران