با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی 

تعمیر برد ماشین ظرفشویی

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی (انواع مدل ها و برندها)

ماشین ظرفشویی جزو جدید ترین لوازم خانگی می باشد که وظیفه شستشوی ظروف را به عنوان یک ربات انجام می دهد این دستگاه از تکنولوژی بسیار بالایی بر خوردار است که تعمیر ان کاری بسیار تخصصی می باشد همچنین این دستگاه توسط یک برد الکترونیکی وظیفه خود را انجام می دهد یعنی تمامی فرمان ها به قطعات برای شستشوی ظروف از برد الکترونیکی صادر می شود.

به هر دلیلی اگر این برد از کار افتاده باشد و یا قطعات بر روی آن آسیب دیده باشند ممکن است ماشین ظرفشویی فرایند شستشو را به خوبی انجام ندهد که در این مواقع شما باید تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی را انجام دهید تعمیر برد ظرفشویی باید توسط تکنسین متخصص انجام شود هر قطعه ای بر روی این برد مربوط به کار کرد هر مرحله از سیکل شستشو می باشد به طور مثال اگر آبگیری به خوبی انجام نشود ممکن است قسمت آبگیری بر روی برد اصلی آسیب دیده باشد اگر شما در این مواقع نیاز به مشاوره و تعمیرکار ماشین ظرفشویی داشتید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما تکنسین های با تجربه خود را به محل سکونت شما اعزام میکنیم دقت داشته باشید که تمامی خدمات تعمیر ظرفشویی در تهران در محل سکونت (شمال، جنوب، شرق، غرب) شما بدون نیاز به حمل و نقل دستگاه انجام می شود.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

تعمیر برد ظرفشویی در تهران

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

 

وظایف برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی چیست؟

ماشین ظرفشویی از قطعات مختلف تشکیل شده است که هر کدام در فرایند شستشو یک وظیفه ای بر عهده دارند اما مهم ترین این قطعات برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می باشد برد در ظرفشویی عملکردی مانند مغز انسان دارد این قطعه با صادر کردن فرمان ها باعث به کار افتادن قطعات دیگر می شود و قطعات پس از فرمان این برد شروع به کار میکنند.
پس به دلیل این که برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نقش بسیار مهمی در کارکرد سیکل کاری ظرفشویی دارد به طور کلی اگر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد ممکن است این دستگاه روشن نشود که برای تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نیاز به دانش و تخصص می باشد.

 

چه عواملی باعث سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می شود؟

تعویض برد ظرفشویی

به طور کلی آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی به دلایل زیادی بستگی دارد که برای برطرف کردن مشکل آن باید تمامی قطعات و موارد مورد بررسی قرار بگیرند اما به دلیل این که برد ماشین ظرفشویی به سختی اسیب میبیند گاهی اوقات ممکن است با استفاده نادرست از این دستگاه این قطعه خراب می شود اما ما در ادامه این مطلب به متداول ترین دلایل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می پردازیم:
یکی از دلایل سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی آسیب دیدن قطعات دیگر می باشد که به مرور زمان به برد اصلی آسیب وارد میکند.
اگر دستگاه شما دچار آبریزی شده باشد و این آب به برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نفوذ پیدا کند ممکن است این قطعه آسیب ببیند.
نوسان بق در برخی از مواقع باعث سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می شود.
اگر سیم ها و اتصالات در ماشین ظرفشویی دچار اتصالی شده باشند ممکن است همین امر باعث سوختن برد ماشین ظرفشویی شود.
با سوختن خازن ها و دیود ها بر روی برد ممکن است این قطعه از کار بی افتد.

 

اگر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سوخته باشد با چه علائمی نشان داده می شود ؟

از کجا متوجه شویم که برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سوخته است؟ چگونه تشخیص دهید برد الکترونیکی ظرفشویی خراب شده است؟ آیا خراب شدن برد ماشین ظرفشویی علائمی دارد؟
زمانی که برد اصلی ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد قطعا با علائمی رو به رو می شوید به طور کلی اگر ماشین ظرفشویی فرایند خود را به خوبی انجام ندهد ممکن است این مشکل از برد اصلی ماشین ظرفشویی باشد در ادامه این مطلب به برخی از نشانه های سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی میپردازیم که این موارد عبارتند از:
در برخی از مواقع در هنگام سوختن برد ممکن است ماشین ظرفشویی روشن نشود.
اگر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سوخته باشد ممکن است فرایند آبگیری به درستی انجام نشود.
و همچنین با آسیب دیدن این قطعه برخی از قطعات وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد.
در برخی از مواقع ممکن است ماشین ظرفشویی در حین کار متوقف شود.
اگر برد ماشین ظرفشویی خراب شده باشد در مواقعی ممکن است پنل و یا صفحه نمایشگر روشن نشود.

 

 

چگونه باید تعویض و تعمیر برد ماشین ظرفشویی را انجام دهید؟

تعمیر برد ماشین ظرفشویی در تهران

به طور کلی در قدم اول زمانی که ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده است باید مرحله عیب یابی را به درستی انجام دهید تا اگر مشکل از قطعات دیگر است ان را برطرف کنید در غیر این صورت و آسیب دیدن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی باید مشکلات این قطعه را به درستی تشخیص دهید که بهتر است در این مواقع از یک تعمیر کار ظرفشویی ماهر کمک بگیرید.
اگر فیوز ها و خازن های روی برد آسیب دیده اند باید در مرحله اول این قطعات را تعویض کنید در خرید این قطعات دقت داشته باشید که جنس آن ها با کیفیت باشد برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی در ابتدا باید این دستگاه را برای حفظ ایمنی از برق بکشید همچنین اگر در داخل ان ظروفی قرار داده اید آن ها را از داخل ماشین ظرفشویی بیرون بیاورید پس از این مرحله باید پنل و برد را از محل خود برای تشخیص عیب یابی خارج کنید.
دقت داشته باشید که برای تعویض برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی باید برد اصلی آن را خارج کنید در برخی از مدل ها و برند های ظرفشویی این برد در کنار پنل و نمایشگر قرار دارد اما در برخی دیگر در قسمت پایینی ماشین ظرفشویی قرار دارد که باز کردن هر کدام متفاوت است اگر در این مواقع نیاز به تعمیرکار ماشین ظرفشویی داشتید میتوانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید.

 

کد خطا و یا ارور ماشین ظرفشویی

در ماشین ظرفشویی های جدید که از برد الکترونیکی استفاده میکنند یک قابلیت جدید در مرحله عیب یابی قرار داده شده است زمانی که به هر دلیلی یکی از قطعات ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد این آسیب به صورت یک کد خطا بر روی نمایشگر نشان داده می شود شما با مطلع بودن از این کد ها میتوانید به سراغ قطعه اسیب دیده بروید در این مواقع اگر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی اسیب دیده باشد کد خطای مربوط به برد نمایش داده می شود و دیگر نیاز به بررسی قطعات دیگر نیست.

 

نوسان برق

یکی از دلایلی که بیشتر مواقع باعث آسیب رساندن به برد ماشین ظرفشویی می شود نوسان برق می باشد اگر در داخل آشپزخانه در یک زمان از تمامی وسایل برقی مانند لباسشویی، مایکروفرو… استفاده میکنید ممکن است همین امر باعث تولید نوسان برق شود توصیه ما به شما عزیزان این است که ماشین ظرفشویی خود را به یک محافظ برق متصل کنید تا از سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی در امان باشد.

 

آبریزی بر روی برد یکی از دلایل سوختن این قطعه

اگر بر روی برد ماشین ظرفشویی شما آب نفوذ کند ممکن است این قطعه دچار سوختگی شود دقت داشته باشید که در برخی از مواقع با استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث تولید کف بسیار زیادی می شود این کف تا حدی بالا می آید که به برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی نفوذ میکند که به مرور زمان باعث سوختگی این قطعه می شود همچنین اگر در قسمت پایینی ماشین ظرفشویی دچار آبریزی شده باشد ممکن است این آبریزی به قطعات دیگر آسیب وارد کرده و اتصالی این قطعات باعث سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی شود.

 

تست قطعات ماشین ظرفشویی قبل از تعمیر برد

تعمیر کار برد ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما در حین کار متوقف شده است و یا با مشکل آبگیری مواجه شده است در این مواقع و قبل از تعمیر برد ماشین ظرفشویی باید دیگر قطعات را مورد بررسی قرار دهید به طور مثال اگر ماشین ظرفشویی به خوبی آب را تخلیه نمیکند در قدم اول شما باید فیلتر داخلی و شلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید و پس از بررسی این موارد باید به سراغ پمپ تخلیه بروید و این قطعه را تست کنید شما اگر پس از طی این مراحل متوجه کار نکردن ماشین ظرفشویی شده اید باید حتما تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی را انجام دهید پس در نتیجه تعمیر برد آخرین قدم در تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد شما برای انجام این کار باید تمامی قطعات و مصرف کننده های داخلی ماشین ظرفشویی را مورد تست و بررسی قرار دهید.
خرین قدم در تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد شما برای انجام این کار باید تمامی قطعات و مصرف کننده های داخلی ماشین ظرفشویی را مورد تست و بررسی قرار دهید.

 

نقشه برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

یکی از مهم ترین عوامل در تعمیر برد ماشین ظرفشویی تخصص داشتن و آموزش دیدن در رابطه با خواندن نقشه برد الکترونیکی می باشد در قدم اول تعمیرکار باید مسیر های برد را مرود بررسی قرار دهید و قسمت تغذیه و برنامه اصلی را مورد بررسی قرار دهد تا اگر هر کدام از این موارد آسیب دیده است شروع به تعمیر آن کند دقت داشته باشید که برای تست قطعات بر روی برد ماشین ظرفشویی شما باید به کمک اهم متر آن را مورد بررسی قرار دهید و قطعه آسیب دیده را تعویض کنید.

 

مطالب مرتبط

تعمیر لاستیک ماشین ظرفشویی(نحوه ی نگه داری)

چرا شوینده ظرفشویی وارد ظرفشویی نمیشود؟

ارورهای ظرفشویی دوو

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران