با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

نصب موتور ماشین لباسشویی چگونه می باشد؟

چگونه موتور لباسشویی را تعوبض کنیم؟

نصب موتور ماشین لباسشویی چگونه می باشد؟

در این مطلب ما موتور های آسنکرون 5 فیش و 6 فیش را به شما معرفی میکنیم و نحوه نصب موتور لباسشویی را به شما توضیح می دهیم دقت داشته باشید که این کار نیازمند داشتن تجربه در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی می باشد اما شما برای آگاهی بیشتر خودتان نسبت به نصب موتور ماشین لباسشویی میتوانید این مطلب را مطالعه کنید و همچنین اگر برای تعمیر ماشین لباسشویی خود و یا نصب موتور ماشین لباسشویی نیاز به یک تکنسین دارید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما با بهره گیری از دانش تکنسین های آموزش دیده خود تمامی این خدمات برای تعمیر لباسشویی را درمناطق تهران و همچنین با استفاده از قطعات اصلی انجام می دهیم دقت داشته باشید که این خدمات در محل سکونت شما همراه با ضمانت 6 الی 12 ماهه انجام می شود.

اگر برای نصب موتور ماشین لباسشویی نیاز به راهنمایی دارید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید تا ما به صورت تلفنی راهنمایی های لازم را برای شما توضیح دهیم تا به صورت تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی خود را انجام دهید.

 

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

نصب موتور ماشبن لباسشویی چگونه است؟

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

 

 

انواع موتور ماشین لباسشویی

برای این که نصب موتور ماشین لباسشویی را انجام دهید باید با انواع این قطعه آشنا شوید که در هر ماشین لباسشویی نسبت به طراحی شرکت سازنده موتوری متناسب با آن قرار گرفته است.

  •  موتور های آسنکرون و یا القایی
  •  موتور های سنکرون یا ذغالی
  •  موتور های اینورتر و یا دایرکت درایو

 

 

موتور های آسنکرون

انواع موتور ماشین لباسشویی

به طور کلی موتور های آسنکرون برای راه اندازی نیاز به یک خازن دارند و همچنین این موتور های دارای دو دور تند و کند می باشند و دور تند این موتور بیش از 3000 دور نمی شود موتور آسنکرون به دو دسته تقسیم می شود.

  •  موتور آسنکرون 5 فیش
  •  موتور آسنکرون 6 فیش

در ادامه این مطلب با نحوه نصب موتور ماشین لباسشویی با مدل آسنکرون 5 فیش و 6 فیش آموزش می دهیم.

 

موتور آسنکرون 5 فیش

تعویض موتور لباسشویی

موتور آسنکرون 5 فیش به این صورت می باشد که یکی از این 5 فیش پایه مشترک نام دارد که برای راه اندازی باید این پایه را پیدا کنید و دوتای دیگر مربوط به دو تند و کند ماشین لباسشویی می باشد به طور کلی راه اندازی اولیه این موتور به کمک خازن می باشد و اگر خازن موتور آسیب ببیند شما میتوانید آن را با دست نگه دارید همچنین زمانی که شما در برنامه ماشین لباسشویی نیاز به شستشو داریو از دور کند موتور آسنکرون استفاده میکنید و زمانی که نیاز به خشک کردن لباس ها دارید میتوانید از دور تند موتور استفاده کنید.
به طور کلی نصب موتور لباسشویی آسنکرون نیاز مند تخصص می باشد اما موتور آسنکرون 6 فیش کمی متفاوت تر از 5 فیش آن است که در ادامه این مطلب این موتور را به شما معرفی میکنیم.

 

موتور آسنکرون 6 فیش

موتور ماشین لباسشویی از نوع آسنکرون 6 فیش به این صورت می باشد که دو موتور آسنکرون در کنار هم به صورت فشرده قرار دارند و این موتور ها یکی برای دور تند و دیگری برای دور کند می باشد و همچنین در کنار قاب این موتور ها یک سوکت با 6 پایه قرار دارد که سهتا برای دور تند ماشین لباسشویی و دیگری برای دور کند آن می باشد دقت داشته باشید که این مدل موتور در ماشین لباسشویی های بسیار قدیمی به کار رفته است و برای نصب موتور ماشین لباسشویی در این مواقع و این مدل حتما باید تخصص کافی داشته باشید.

 

 

نحوه پیداکردن فیش های RSC برای نصب موتور ماشین لباسشویی

تعمیر موتور لباسشویی

 

برای این که موتور ماشین لباسشویی خود را نصب کنید باید با پایه های آن آشنایی داشته باشید و همچنین با مشاهده این پایه ها متوجه نمی شوید که کدام پایه مربوط به دور تند و کدام مربوط به دور کند می باشد برای این کار شما نیاز به یک اهم متر دارید برای این کار اهم تر را بر روی پایه ها قرار داده و پایه هایی که بیشترین اهم را نمایش میدهد دور کند و دیگری دور تند می باشد اگر هر کدام از های آن را به کمک پراب های اهم متر تست کردید و متوجه شدید که یکی از پایه ها با بدنه موتور اهمی نشان میدهد این نشانه آسیب دیدن موتور ماشین لباسشویی می باشد که برای نصب موتور ماشین لباسشویی در این مواقع شما نیاز به یک تعمیر کار مجرب دارید.

دقت داشته باشید که هر سه سوکت اصلی باید با هم اهم داشته باشند و سوکت های دور تند و کند نباید هیچ اهمی نشان دهند در این مواقع موتور ماشین لباسشویی شما سالم می باشد.

اگر در زمانی که موتور ماشین لباسشویی در حالت دور کند باشد شما نمی توانید آن را با دست متوقف کنید اگر این اتفاق افتاد و شما با دست موتور ماشین لباسشویی خود را متوقف کرده اید در این مواقع باید خازن موتور را بررسی و تعویض کنید.

 

مطالب مرتبط:

تعمیر واشر لباسشویی

تعمیر گیربکس لباسشویی

ارور و کدخطای لباسشویی جنرال الکترونیک

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران