با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعمیر واشر ماشین لباسشویی

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

تعمیر واشر ماشین لباسشویی در تهران

ماشین لباسشویی یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی می باشد که شما با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به شستشوی لباس ها با دست ندارید و این دستگاه لباس ها را برای شما در تمیز ترین حالت شستشو می دهد ماشین لباسشویی از قطعات مختلفی ساخته شده است که یکی از مهم ترین این اجزاء و قطعات واشر لباسشویی و یا لاستیک دور درب آن می باشد.
به دلیل فاصله بین دیگ و بدنه ماشین لباسشویی در این فضای خالی یک لاستیک نرم قرار دارد که به آن واشر لباسشویی و یا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی گفته می شود با وجود این لاستیک، ماشین لباسشویی در سیکل شستشو دیگر دچار لرزش و سر وصدا نمی شود و همچنین با وجود این واشر لباسشویی دیگر هیچ آبی از آن قسمت نشتی پیدا نمی کند برای تعمیر لباسشویی در تهران با متخصصین مجرب ما در تعمیره ارتباط باشید.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعویض واشر ماشین لباسشویی

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

اما به چه دلیل برای پوشش این فضای خالی از لاستیک استفاده شده است؟

برای این که ماشین لباسشویی با نرم ترین حالت کار کند و ایجاد سر وصدا نکند در این محفظه خالی از لاستیک استفاده شده است و با وجود این واشر لباسشویی دستگاه بدون تولید سر صدا سیکل شستشو را به درستی انجام می دهد.
و همچنین این لاستیک دور درب ماشین لباسشویی مانع نشتی آب از داخل دستگاه می شود.

 

انواع واشر لباسشویی

به طور کلی واشر لباسشویی در سه حالت مختلف موجود می باشد این واشر ها مانند مدل ساده، تکسوراخ و چراغ دار هستند.
در مدل ساده لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به دلیل نبود هیچ گونه شیار و ساده بودن آن تعویض واشر لباسشویی بسیار ساده می باشد.
اما دیگر مدل واشر ماشین لباسشویی مدل تک سوراخ می باشد این محفظه بر روی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی وظیفه گردش آب را بر عهده دارد.
مدل چراغ دار لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از دو شیار تشکیل شده است و این مدل واشر در لباسشویی های جدید دیده می شوند که تعمیر و تعویض این نوع لاستیک دور درب کاری بسیار تخصصی می باشد و باید توسط یک تکنسین انجام شود.

 

متداول ترین مشکلات لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

تعویض واشر ماشین لباسشویی

 • متداول ترین مشکل در زمینه تعمیر واشر لباسشویی پاره شدن این لاستیک می باشد و اگر این واشر در ماشین لباسشویی شما پاره شده است راهی به جز تعویض واشر ماشین لباسشویی خود ندارید زیرا در زمان پاره شدن این لاستیک به مرور زمان متوجه آبریزی و نشتی آب از ماشین لباسشویی خود می شوید که در سریع ترین زمان باید قدام به تعویض آن بکنید.

 

 •  دومین مشکل در واشر ماشین لباسشویی کپک زدن آن است به دلیل وجود رطوبت و گرما در داخل ماشین لباسشویی این واشر بهترین مکان برای ایجاد کپک، باکتری و قارچ می باشد که برای برطرف کردن این مشکل و جلوگیری از آن بهتر است پس از سیکل شستشو واشر لباسشویی خود را با دستمال اسفنجی خشک کرده و درب ماشین لباسشویی را باز بگزارید دقت داشته باشید که وجود این کپک ها در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باعث بوی بد و نامطبوع در داخل ماشین لباسشویی شده و ممکن است این بو به لباس ها سرایت کند.

 

 •  با خشک کردن لاستیک و همچنین باز نگه داشتن درب ماشین لباسشویی به مدت دو ساعت شما از سیاه شدن واشر ماشین لباسشویی خود جلو گیری کرده اید که همین امر یکی دیگر از مشکلات لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد.

 

 •  پس دقت داشته باشید که با رعایت نکردن موارد گفته شده باعث تولید بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی و همچنین آسیب دیدن واشر ماشین لباسشویی می شوید.

 

 •  یکی از مهم ترین علت آسیب دیدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خشک شدن این لاستیک و گیر کردن آن به آبکش می باشد این مورد به دلیل استفاده نکردن از جرم گیر می باشد و همین امر باعث پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می شود و همچنین در زمان خشک شدن این لاستیک در سیکل شستشو تولید صدا میکند.

 

 

راهکار تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

راهکار تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

برای جلو گیری از تولید باکتری و همچنین کپک زدن لاستیک دور درب بهتر است آن را تمیز کنیدتا ماشین لباسشویی شما از بوی بد در امان باشد.
برای این کار میتوانید از مواد شوینده استفاده کنید شما پس از سیکل شستشو و یا پس از جرم گیری لباسشویی میتوانید لاستیک آن را به کمک مواد شوینده شیمیایی تمیز کنید اما اگر به این مواد حساسیت دارید میتوانید برای تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از مواد طبیعی استفاده کنید.
برای این کار میتوانید از سرکه و لیموترش استفاده کنید این راه بسیار بی ضرر می باشد و این مواد در هرخانه ای یافت می شود.
شما برای این کار میتوانید محلولی از آب، سرکه و لیموترش تهیه کنید و یک اسفنج را به این محلول آغشته کنید و به آرامی واشر ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
دقت داشته باشید که پس از این کار هنوز رطوبت در داخل لاستیک موجود می باشد که همین امر باعث تولید باکتری است پس بعد از انجام این مرحله به کمک یک دستمال خشک لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را خشک کنید.
با انجام این فرایند در هر ماه شما باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی خود می شوید و دقت داشته باشید که با جرم گیری دیگر ماشین لباسشویی شما از بوی بد در امان است.

 

 

نحوه تعویض واشر ماشین لباسشویی

نحوه تعویض واشر ماشین لباسشویی

 •  اگر این واشر دچار پارگی، رسوبو یا به طور کلی خشک شده است برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید.

 

 •  به طور کلی برای تعمیر ماشین لباسشویی قبل از هر کاری باید نکات ایمنی را رعایت کنید که مهم ترین نکته برای ایمنی کار جدا کردن اتصال برق از ماشین لباسشویی می باشد که با این کار شما از شک الکتریکی در حین کار در امانید.

 

 •  مرحله دوم برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باز کردن درب روی آن می باشد این درب به کمک دو پیچ به بدنه متصل شده است که شما میتوانید آن را به کمک یک پیچ گوشتی باز کنید.

 

 • مرحله سوم پس از باز کردن درب بالایی ماشین لباسشویی به سراغ پنل جلویی آن بروید این پنل به کمک پیچ به بدنه متصل شده است و برای باز کردن آن باید این پیچ ها را به کمک پیچ گوشتی باز کنید.

 

 • دقت داشته باشید که در حین باز کردن این پنل به برد اصلی ماشین لباسشویی آسیب وارد نشود.

 

 • مرحله چهارم برای این که به طور کلی پنل ماشین لباسشویی از بدنه جدا شود باید جا پودری را از محل خود خارج کرده و محفظه آن را باز کنید این محفظه به کمک پیچ به پنل متصل شده است و پس از آن محفظه را به سمت بالا بکشید تا خار های آن جدا شود.

 

 • مرحله پنجم پس از انجام پس از انجام تمامی این موارد باید سیم های متصل به برد را به نحوی که به برد آسیب وارد نشود جدا کنید تا قاب جلویی به راحتی آزاد شود.

 

 • مرحله ششم در این مرحله به سراغ قاب پایینی ماشین لباسشویی بروید که فیلتر تخلیه در آن قسمت قرار دارد اگر پیچی در این قسمت به بدنه متصل شده است آن را باز کنید.

 

 •  مرحله هفتم در این مرحله شما برای خارج کردن قاب جلویی ماشین لباسشویی پس از باز کردن تمامی پیچ ها باید لاستیک را از بدنه جدا کنید توجه داشته باشید که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی توسط دو فنر به بدنه و دیگ ماشین لباسشویی متصل شده است با باز کردن این فنر لاستیک به طور کلی از محل خود خارج می شود.

 

 •  مرحله هشتم برای باز شدن قاب جلویی ماشین لباسشویی باید میکروسوئیچ را از محل خود خارج کنید و سیم های متصل به آن را آزاد نمایید.

 

 •  مرحله نهم در این مرحله دیگر لاستیک به بدنه ماشین لباسشویی متصل نیست و تنها به دیگ متصل می باشد که با باز کردن سیم و فنر آن شما می توانید تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را انجام دهید.

 

 •  مرحله دهم پس از انجام تمامی این مراحل و تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باید تمامی مراحل قبلی را برای بستن آن به صورت برعکس تکرار کنید و تمامی قطعات را مانند قبل در سر جای خود قرار دهید.

مطالب مرتبط:

نصب موتور ماشین لباسشویی چگونه است؟

تعمیر گیربکس لباسشویی

ارور و کدخطای لباسشویی جنرال الکترونیک

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران