با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

آشنایی با انواع موتور یخچال

تعویض موتور یخچال

آشنایی با انواع موتور یخچال ایرانی و خارجی

یخچال ها از اصلی ترین ملزوماتی هستند که در زندگی روزمره بارها و بارها مورد استفاده قرار می گیرند و فشار بسیار زیادی را برای نگهداشت مواد غذایی تحمل می کنند. با این تفاسیر موتور اصلی یخچال نقش بسیار مهمی در تعیین میزان کیفیت آن دارد و در هنگام خرید این مسئله نیز باید توسط خریداران مورد توجه فراوان قرار گیرد. آشنایی با انواع موتور یخچال این امکان را به وجود می آورد که مشتری کالایی متناسب با نیاز و توقعات خود را خریداری نماید و بتواند مدت زمان بیشتری را نیز از آن استفاده کند.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر یخچال فریزر در تهران

 

برای تعمیر یخچال در تهران (در منزل) ثبت درخواست کنید تا کارشناسان تعمیر لوازم خانگی درتهران با شما بگیرند و دستگاه شما رو مثل روز اول سالم تحویل بدهند.

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

انواع موتور یخچال از نظر قدرت

آشنایی با انواع موتور یخچال

در یخچال ها و ساید بای ساید ها مختلف از موتور ها و کمپرسور های متفاوتی استفاده می شود که نسبت به حجم داخلی یخچال این کمپرسور انتخاب شده است و شما در زمان تعویض موتور یخچال باید به قدرت آن ها توجه داشته باشید اگر موتوری با قدرت کم تر بر روی یخچال خود قرار دهید ممکن است میزان کمپرسور گار آن کم بوده و عمل سرما سازی به حد مورد نظر انجام نشود و سرمای داخلی یخچال کم باشد ما در ادامه این مطلب انواع موتور های یخچال از نظر قدرت را شرح می دهیم.
کمپرسور های تبرید مدل های مختلفی دارند که به شرح زیر می باشند:

 • پیستونی
 •  دورانی
 • مارپیچی
 •  توربو کمپرسور
 •  محوری
 • گوشواره ای
  در یخچال ها قدرت کمپرسور نسبت به میزان سرما سازی و حجم داخلی یخچال قرار گرفته می شود به طور مثال در ساید بای ساید ها یک کمپرسور هم فریزر و هم قسمت یخچال را خنک و منجمد میکند پس در این مواقع باید از کمپرسور های با قدرت بیشتر در ساید بای ساید استفاده شود دقت داشته باشید که برای تعویض موتور یخچال پس از باز کردن موتور آسیب دیده و نسب کمپرسور جدید باید شارژ گاز انجام شود اما قدرت های موتور یخچال به شرح زیر می باشد.
 •  HP 1/8
 •  HP 1/6
 •  HP 1/5
 •  HP 1/4
  تنها تفاوت این موتور های یخچال با هم در توان کاری آن ها می باشد.

 

چه عواملی موجب تنوع موتور یخچال می شوند؟

می‌دانیم که هر یک از یخچال ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و با دیگر کالاهای موجود در بازار متمایز هستند؛ این تمایز از شکل ظاهری کالا، تا اندازه، برند، نوع کاربری و قیمت را در بر می گیرد. اما سؤال موجود این است که با وجود یکسان بودن ماهیت اصلی یخچال ها و نحوه کارشان، چه عواملی باعث به وجود آمدن تنوع در موتور یخچال می شوند؟

قدرت موتور یخچال

بدون شک هرچه فشار وارده به یخچال بیشتر باشد، قدرت بیشتری نیز برای آن مورد نیاز است، در نتیجه این عامل موجب می گردد تولید کنندگان لوازم خانگی موتورهای متفاوتی را بر روی محصولاتشان قرار دهند. ابعاد نیز همینطور است، یعنی هرچه ابعاد یخچال و فضای داخلی آن بیشتر باشد، نیاز به قدرت سرماسازی بیشتری حس می شود و این موتور اصلی محصول است که باید فشار را متحمل شود.

برند محصول تولیدی موتور یخچال

هر یک از برندهای لوازم خانگی، برای حضور موفقتر در این بازار رقابتی، موتورهای مخصوص به خود را تولید می نمایند؛ طبیعی است که هرچه شرکت تولید کننده مجهزتر باشد، موتورهایی با کیفیت بیشتر و طول عمر بالاتر را ارائه می کند. نکته قابل ملاحظه دیگر در رابطه با برند تولیدی موتور، خدمات فنی، پشتیبانی و تامین قطعات پس از خرید است. در صورتی که برند خریدار در تامین و ارائه این موارد کوتاهی نماید، کیفیت بالای موتور متمایز بودن و خاصیت خود را از دست خواهد داد و ارزش خرید محصول کاهش پیدا خواهد کرد.

آشنایی با انواع موتور یخچال

کاربری محصول

برخی از یخچال ها برای استفاده های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، در حالی که برخی دیگر به مصرف کنندگان خانگی عرضه می شوند و توان کارکردهای سنگین صنعتی را ندارند؛ بر همین اساس موتور آنها نیز با مبنای دسته بندی های مختلف تولید و به کار گرفته می شوند تا مشتریان بر اساس خواسته هایشان دست به انتخاب و خرید بزنند و دغدغه های کمتری نیز داشته باشند.

هزینه طراحی تولید

بدون شک تولید قطعات مختلف یخچال برای شرکت تولید کننده هزینه بر است، پس بدیهی است که آنها برای تمامی موتورهای خود هزینه های بالایی را صرف نمی کنند. هرچه قیمت اصلی یخچال و توجه مشتریان به آن بیشتر باشد، موتورهای بهتری نیز برای آن طراحی و تولید می شود، به همین واسطه است که تنوع در انواع موتورها شکل می گیرد.

موتور یخچال (کمپرسور) چگونه کار می کند؟

موتور یخچال قسمت های بسیار زیادی دارد که هر یک کارهای مشخصی را انجام و فرایند سرمایشی را تکمیل می نمایند؛ در اصل سوپاپ، میل لنگ و پیستون هستند که کمپرسور یخچال یا همان موتور را تشکیل می دهند. موضوع گفته شده در رابطه با موتورهای مکانیکی صدق می کند و در موتورهای خطی و روتوری قسمتی تحت عنوان میل لنگ وجود ندارد. در داخل کمپرسور موتور مجزایی با نام آنسکرون وجود دارد که با فعالیت خود میل لنگ را به چرخش در می آورد، در پی آن سوپاپ به مانند یک تلمبه عمل می کند و موجب گردش گاز مبرد موجود در لوله ها می شود.

گاز مبرد چیست؟ نوعی سیال سرمازا است که در پی حرارت تغییر حالت می دهد سیستم مطبوع تهویه هوای سرد را ممکن می سازد؛ از این ماده در موتور یخچال ها، نگهداری انبار و سردخانه ها و همینطور تولید کولرهای گازی استفاده می شود.

گاز مبرد در پی فعالیت سوپاپ مرتبا بین لوله های رفت و آمد کمپرسور جابجا می شود و نیروی سرمای مورد نیاز را در محیط یخچال به وجود می آورد. این موتورها مجهز به ترموستات و همینطور قطع کننده خودکار نیز هستند تا در هنگام تغییر دمای غیرطبیعی و یا عدم نیاز به فعالیت، خود به طور خودکار خاموش شوند.

آشنایی با انواع موتور یخچال

آشنایی با انواع موتور یخچال ساید بای ساید و فریزر

 

 • موتور کوبر

  محصولی است که برای تولید یخچال های فریزر مورد استفاده قرار می گیرد و توان بسیار بالایی در سرماسازی دارد، البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که شرکت کوبر علاوه بر تولید موتور یخچال، دیگر قسمت های جانبی مورد نیاز و همینطور خدمات فنی پس از فروش را نیز ارائه می نماید. محل اصلی این کشور در هند است و با برندهای مطرح زیادی در سرتاسر جهان همکاری دارد. از اصلی ترین برندهای همکار که از موتورهای کوبر استفاده می نمایند می توان به LG و Samsung اشاره داشت.

 

 • موتور آپسون
  آپسون نیز شرایط مشابهی نسبت به کوبر دارد و شرکت تولید کننده آن در هند واقع گردیده است؛ این شرکت علاوه بر تولید موتورهای مخصوص یخچال های فریزر، در تامین قطعات دیگر لوازم خانگی مثل ماشین لباسشویی نیز فعالیت دارد.

 

 • موتور یونیک الکتریک
  موتورهای یونیک الکتریک ویژگی های مثبت بسیاری را برای مصرف کننده به دنبال می آورند که یکی از مهمترین آنها قیمت مقرون به صرفه نسبت به سایر محصولات مشابه است؛ موتور تک فاز این کمپانی در دسته بندی های ۵w و ۱۰w و با ولتاژ ۲۲۰ تا ۲۴۰ ارائه می شوند و فرکانسی بالغ بر ۵۰ تا ۶۰ هرتز دارند.

موتورها دارای دسته بندی های بسیار مختلف هستند و صدها برند در سطح جهان، در زمینه تولید و تامین آنها فعالیت می نمایند، بدین ترتیب شناخت تمامی انواع آنها کاری بسیار دشوار و زمان بر است؛ خریداران باید پیش از خرید محصولات اطلاعات تکمیلی دستگاه مد نظر خودشان را به دقت بررسی و به ویژگی های موتور نیز توجه زیادی داشته باشند. میزان برق مصرفی، قدرت، برند تولیدی، نحوه عملکرد و قطعات به کار رفته شده در تولید، اصلی ترین عواملی هستند که باید بررسی شوند.

آشنایی با انواع موتور یخچال

تعمیر انواع موتور یخچال در تعمیره

حتی اگر لوازم منزل دارای بهترین کمپرسورها و قطعات باشند، باز هم پس از گذشت مدتی به تعمیر نیاز خواهند داشت؛ انجام بررسی های دوره ای می تواند تا حد زیادی از آسیب های جدی به یخچال جلوگیری کرده و مانع هدر رفت هزینه های بسیار برای خانوار شود. ما در تعمیره با در اختیار داشتن تمامی لوازم، تجهیزات و قطعات و همینطور بهره مندی از نیروی کار ماهر و کارآزموده، خدمات کاملی را به افراد ارائه می نماییم. درگاه آنلاین تعمیره بستری برای ارائه آموزش های تخصصی تعمیر لوازم خانگی و همینطور ثبت درخواست سرویس در محل است.

 

سیکل کاری کمپرسور و یا موتور یخچال

موتور یخچال چیست؟

برای عمل سرما سازی در یخچال فریزر از کمپرسور استفاده می شود این وسیله عمل فشرده سازی گاز را انجام می دهد این قطعه در یخچال فریزر مانند قلب می باشد که اگر اسیب ببیند باعث از کار افتادن یخچال و گرم شدن ان می شود برای آشنایی بیشتر شما نسبت به عمل سرما سازی در یخچال فریزر ما سیک کاری موتور را برای شما در ادامه این مطلب شرح می دهیم.

در اولین قدم کمپرسور گاز را از طریق لوله رفت به سمت کندانسور هدایت می کند این گاز با فشار زیاد وارد کندانسور می شود و پس از طی کردن مسیر لوله کندانسور و عمل تبخیر وارد لوله مویی و یا شیر انبساط می شود در این مرحله مبرد از حالت گاز به مایع تبدیل شده و به اصطلاح عمل تقطیر انجام می شود.

پس از آن وارد اواپراتور شده در این مرحله گرمای داخل یخچال گرفته شده و عمل سرما سازی انجام می شود و دوباره این گاز به صورت مایع تبدیل شده و به کمپرسور باز میگردد اما چه دلایلی هستند که باعث آسیب دیدن این قطعه یعنی کمپرسور و یا موتور می شوند گاهی اوقات نوسانات برق و اضافه بار باعث آسیب دیدن این موتور می شوند و گاهی آسیب دیدن اورلود برخی از دلایلی هستند.

که باعث آسیب دیدن موتور یخچال می شوند همیشه دقت داشته باشید که بالا رفتن عمر موتور هم می تواند دلیلی بر آسیب دیدن آن باشد و گاهی تولید کردن سر صدای زیاد نشانه پایان عمر کمپرسور است برای این که کمپرسور یخچال شما فشار زیادی را تحمل نکند بهتر است در سال حداقل یک بار قسمت کمپرسور و کندانسور را از گرد و غبار تمیز کنید تا گردش هوا به خوبی انجام شود و همچنین درب یخچال را بیش از حد باز نکنید و مواد غذایی گرم داخل یخچال نگزارید.

 

 

چرا باید تعمیره را انتخاب کنیم؟

این تیم با داشتن سابقه ای درخشان و رضایت حداکثری مشتریان، تمامی خدمات عیب یابی و تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد؛ مشتریان می توانند سفارش‌ها خود را به شکل آنلاین و یا تلفنی آن هم در ساعات مختلف شبانه روز به ثبت برسانند تا نزدیکترین تکنسین برای انجام امور آنها به محل اعزام شود. هزینه های تعیین شده توسط تعمیره بسیار مقرون به صرفه تر از سایر مراکز است و پس از انجام مراحل تعمیر و کسب رضایت مشتری، دریافت خواهد شد.

مطالب مرتبط:

گاز یخچال| چه زمانی متوجه خالی شدن گاز می شویم؟

قدیمی ترین یخچال سای بای ساید

گذاشتن  وسایل سنگین روی یخچال

مزایا، معایب و تفاوت یخچال دوقلو با ساید بای ساید چیست؟

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران