با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت روشن نشدن یخچال

علت روشن نشدن یخچال

علت روشن نشدن یخچال

یخچال قلب تپنده آشپزخانه های امروزی به حساب می آید این دستگاه مواد غذایی را برای پخت و پز و مصرف روزانه شما تازه و با طراوت نگه داری میکند میتوان گفت که با آسیب دیدن آن مشکلات زیادی برای شما به وجود می آید یکی از آن ها فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال می باشد که شما صرف نظر از هزینه تعمیر یخچال برای خرید مواد غذایی دوباره باید هزینه کنید یکی از متداول ترین مشکلات، روشن نشدن یخچال می باشد که در این مواقع دمای داخلی آن بالا رفته و گرم می شود.

که همین امر به مرور زمان باعث فاسد شدن مواد غذایی می شود ما در این مقاله به علت روشن نشدن یخچال میپردازیم و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را شرح می دهیم و همچنین اگر شما با تعمیر یخچال به مشکل خورده اید میتوانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید ما نمایندگی تعمیرات یخچال به صورت تخصصی در تهران هستیم در تماس با تعمیره به دلیل حساس بودن یخچال و مواد غذایی داخل آن تکنسین های ما در سریع ترین زمان به محل سکونت شما اعزام می شوند و این افراد در تعمیر یخچال از قطعات اصلی استفاده میکنند همچنین برای اطمینان شما پس از انجام خدمات ما یک فاکتور برای شما صادر میکنیم که در داخل آن تمامی خدمات شرح داده می شوند و به مدت 6 الی 12 ماه ضمانت میگردد.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا یخچال روشن نمیشود؟

با استفاده از خدمات ما در تعمیره، بابت تعمیر یخچال و فریزر (قدیمی، جدید, صنعتی)  در محل و منزل شخصی خود  در هزینه ها و در زمان صرفه جویی نمایید.

***

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

 

دلیل روشن نشدن یخچال

اگر یخچال شمما خاموش شده است و دمای آن رو به گرم شدن می رود با

چرا یخچال روشن نمیشه؟

در یخچال های قدیمی و یا مکانیکی برا تنظیم کار کرد کمپرسور از تایمر و ترموستات استفاده می شود اگر به دنبال علت خاموش شدن یخچال در این مدل ها هستید در قدم اول باید به سراغ سیم کشی یخچال خود بروید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

 •  پس از بررسی آن باید به سراغ ترموستات یخچال بروید این قطعه وظیفه سنجش دما را برعهده دارد اگر به هر دلیلی آسیب دیده باشد ممکن است کمپرسور یخچال شما از کار بی افتد.
 •  پس از آن به سراغ رله و اورلود و همچنین خازن بروید.
 • با بررسی موارد بالا باید تایمر یخچال را مورد بررسی قرار دهید.
 • اگر کمپرسور یخچال آسیب دیده باشد یخچال از کار می افتد.

 

علت روشن نشدن یخچال الکترونیکی

تعمیر یخچال الکترونیکی کاری بسیار تخصصی می باشد زیرا این دستگاه از حساسیت بسیار بالایی بر خوردار است دقت داشته باشید که قبل از شروع به تعمیر باید سیم رابط یخچال را بررسی کنید تا اگر به طور کامل یخچال خاموش شده است آن را تعویض کنید.

 •  پس از بررسی آن باید به سراغ برد اصلی بروید.
 • اگر مشکل برطرف نشد رله اورلود را تست کنید.
 •  با بررسی موارد بالا به سراغ کمپرسور یخچال بروید.

شما میتوانید با بررسی موارد بالا مشکل خاموش شدن یخچال فریزر خود را برطرف کنید.

 

 

علت استارت نزدن یخچال

در ادامه مطلب به صورت تخصصی به علت خاموش شدن و یا روشن نشدن یخچال می پردازیم دقت داشته باشید که عیب یابی و تست تمامی قطعات نیاز به تخصص دارد و شما نمیتوانید این کار را انجام دهید اگر در این مواقع از یک تعمیرکار ناوارد کمک بگیرید ممکن است آسیب های بیشتری به یخچال شما وارد شود و هزینه تعمیرات آن افزایش یابد و همچنین این موضوع باعث پیچیده‌تر شدن مشکل و بالا رفتن زمان تعمیرات یخچال می شود شما میتوانید قبل از هر اقدامی با مجموعه تعمیره در تماس باشید تا از مشاوره های رایگان تکنسین ها در این مجموعه استفاده کنید.

 

 

مشکلات سیستم برقی منزل

سیم کشی یخچال علت روشن

مهم ترین و جزئی ترین دلایل روشن نشدن یخچال مشکلات برقی می باشد این مشکلات میتواند از فیوز و یا کنتور برق و همچنین سیم رابط یخچال باید اگر فیوز برق منزل شما به دلیل فشار زیاد جریان آسیب دیده باشد ممکن است جریان برق به درستی وارد شیخچال نشود پس قبل از شروع به تعمیرات باید پریز برق متصل به یخچال را مورد بررسی قرار دهید پس از آن به سراغ کابل رابط اصلی برق یخچال بروید ممکن است این کابل به دلیل پوسیدگی و یا کشیده شدن آسیب دیده باشد که در این مواقع حتما کابل را تعویض کنید تا یخچال شما روشن شود.

 

آیا آسیب دیدن برد اصلی علت روشن نشدن یخچال می باشد؟

تعمیر برد یخچال و علت روشن نشدن یخچال

مغز اصلی یخچال برد آن می باشد که در یخچال های جدید و الکترونیکی از آن استفاده می شود تمامی فرمان ها برای کار کردن یخچال از برد اصلی صادر می شود که نوسانات برق و موارد دیگری باعث از کار افتادن این قطعه می شوند ممکن است آی سی، خازن و یا فیوزی از روی برد آسیب دیده باشد و این قسمت آسیب دیده مربوط به تغذیه و یا کمپرسور یخچال باشد که در هر کدام از این مشکلات احتمال خاموش شدن یخچال بسیار زیاد است تعمیر برد یخچال کاری بسیار تخصصی است که باید توسط یک تکنسین ماهر و یا مهندس الکترونیک انجام شود توصیه ما برای جلو گیری از آسیب دیدن برد اصلی یخچال استفاده از یک محافظ برق و یا استاپ لایزر می باشد.

 

موتور یخچال یکی از مهم ترین دلایل خاموش شدن یخچال است

موتور یخچال و آسیب دیدن و روشن نشدن یخچال

گاهی اوقات با باز کردن درب یخچال متوجه روشن شدن چراغ داخلی آن می شوید اما کمپرسور و یا موتور استارت نمیکند در این مواقع دمای داخلی یخچال شما به دلیل کار نکردن کمپرسور گرم می شود پس باید در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر آن بکنید.

 •  باید در قدم اول رله و اورلود یخچال را مورد بررسی قرار دهید این دو قطعه نوعی کلید محافظتی در موتور یخچال می باشند که ممکن است به مرور زمان آسیب دیده باشند و میتوان گفت علت روشن نشدن یخچال این دو قطعه هستند.
 •  پس از بررسی آن ها باید به سراغ خود موتور و یا کمپرسور یخچال بروید تست این قطعه کاری بسیار تخصصی است پس خودتان این کار را انجام ندهید.
 •  پس از بررسی این موارد و برطرف نشدن مشکل باید به سراغ برد و یا ترموستات یخچال بروید اگر یخچال شما به کمک ترموستات شروع به کار میکند این قطعه را بررسی کنید.
 •  اگر یخچال از برد الکترونیکی استفاده میکند ممکن است این برد فرمان استارت کمپرسور را صادر نکند.
  اگر کمپرسور یخچال شما مدت کوتاهی شروع به کار میکند و پس از آن قطع می شود ممکن است در این مواقع خود موتور آسیب دیده باشد و به دلیل مصرف بالای جریان رله و اورلود آن را از سیکل سرما سازی خارج میکنند.

 

خرابی ترموستات چه تاثیری بر روشن نشدن یخچال دارد؟

خرابی ترموستات و روشن نشدن یخچال

ترموستات وظیفه تنظیم دمای یخچال را بر عهده دارد و یکی از جریان های اصلی برق که به کمپرسور یخچال ارسال می شود از این قطعه می باشد اگر ترموستات یخچال شما آسیب ببیند ممکن است کمپرسور یخچال شروع به کار نکند ترموستات های یخچال انواع مختلفی دارد که برای تعمیر آن باید به آن توجه داشته باشید شما میتوانید با چرخاندن ولوم ترموستات میتوانید نحوه کار کردن ان را بررسی کنید اگر با چرخاندن آن شروع به کار نکرد ترموستات خود را تعویض کنید و یا برای مدتی یخچال را از برق بکشید و پس از آن دوباره آن را به برق متصل کنید اگر یخچال شروع به کار نکرد حتما ترموستات را تعویض کنید.

 

 

آیا آسیب دیدن رله، اورلود و خازن راه انداز دلیل روشن نشدن یخچال می باشد؟رله، اورلود و خازن راه انداز دلیل روشن نشدن یخچال می باشد؟

 

به طور کلی اورلود وظیفه محافظت از کمپرسور در برابر جریان اضافی را بر عهده دارد اگر این جریان بیش از حد باشد و یا به هر دلیلی کمپرسور داغ شود اورلود کمپرسور را قطع میکند تا زمانی که این قطعه سرد شود به همین دلیل اگر اورلود آسیب دیده باشد میتوان گفت که علت روشن نشدن یخچال این قطعه است.
گاهی اوقات ممکن است یخچال به درستی استارت نشود که مشکل آن میتواند از رله استارت و یا خازن استارت باشد که بررسی این قطعات کاری بسیار تخصصی می باشد که باید به درستی عیب یابی شوند.
اگر در لحظه استارت یخچال متوجه صدای قطع و وصل شدن مانند تیک تیک شدید باید به سراغ رله و یا خازن استارت کمپرسور یخچال بروید.

 

 

آیا خرابی تایمر یخچال موجب روشن نشدن یخچال می باشد؟

خرابی تایمر دیفراست روی روشن نشدن یخچال بسیار تاثیر گزار است این قطعه زمان بندی بین کار کردن کمپرسور و المنت را برعهده دارد و در زمان مشخصی موتور و المنت را وارد مدار میکند میتوان گفت که آسیب دیدن آن دلیل روشن نشدن یخچال می شود و یا ممکن است به طور کلی کمپرسور را وارد مدار نکند و المنت به صورت یکسره کار کند بهتر است برای بررسی این مشکل از تعمیرکاران یخچال در مجموعه تعمیره کمک بگیرید.

آیا سیم کشی داخلی دلیل روشن نشدن یخچال است؟

در داخل یخچال برای ارتباط قطعات و ارسال جریان برق از سیم کشی در داخل یخچال استفاده می شود که در این مواقع برای برطرف کردن این مشکل یک تعمیر کار باید تمامی سیم کشی داخلی یخچال را مورد بررسی قرار دهید ممکن است دچار اتصالی شده باشد و یا همچنین ممکن است به دلیل حمل و نقل یک سیم دچار قطعی شده باشد که بر طرف کردن این مشکل کاری بسیار تخصصی می باشد.

 

 

مهم ترین دلایل روشن نشدن یخچال

در این مطلب ما تمامی مواردی که باعث روشن نشدن یخچال می باشند را بررسی کرده ایم اما مهم ترین موارد در مواجه شدن با این مشکل را برای شما توضیح می دهیم این دلایل رایج ترین مواردی هستند که شما برای برطرف کردن مشکل روشن نشدن یخچال باید ان ها را مورد بررسی قرار دهید.

 • سیستم برقی منزل
 • سیم کشی داخلی یخچال و کابل رابط
 • آسیب دیدن برد اصلی یخچال
 • آسیب دیدن کمپرسور یخچال
 •  میتوان اشاره کرد این موارد مهم ترین دلایل روشن نشدن یخچال می باشند.

اگر پس از قطع برق متوجه شدید که یخچال شما روشن نمی شود ممکن است قطعات الکترونیکی در داخل برد مانند رله آسیب دیده باشند که در این مواقع باید برد اصلی یخچال را مرد بررسی قرار دهید.

 

 

برد اینورتر دلیل روشن نشدن یخچال

سیم کشی یخچال علت روشن

در یخچال های جدید برای تنظیم ولتاژ کمپروسر و مصرف کم یخچال از موتور های اینورتر استفاده می شود برای راه اندازی این موتور ها از یک برد الکترونیکی در کنار این قطعه استفاده شده است که گاهی به دلیل نوسانات برق این برد از کار می افتد و موتور یخچال شروع به کار نمیکند به هیچ وجه موتور یخچال های اینورتر را با برق مستقیم تست نکنید زیرا باعث خراب شدن آن ها می شوید در این مواقع ممکن است علت روشن نشدن یخچال این برد باشد که در قدم اول باید آن را تعمیر کنید.

 

برطرف کردن مشکل روشن نشدن یخچال توسط تکنسین های مجموعه تعمیره

در این مطلب به علت روشن نشدن یخچال پرداختیم و نحوه تعمیر آن را برای شما شرح داده ایم به طور کلی یخچال هم مانند دیگر دستگاه های برقی ممکن است آسیب ببیند و به این دلیل که این دستگاه به صورت 24 ساعته در حال انجام کار است آسیب دیدن آن بسیار زیاد می باشد حال اگر شما با مشکل روشن نشدن یخچال مواجه شده اید و نیاز به یک تعمیرکار یخچال ماهر دارید میتوانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید خدمات ما در تمامی مناطق تهران مانند شرق، غرب، شمال و جنوب انجام می شوند و تکنسین ها در سریع ترین زمان در محل سکونت شما حضور پیدا میکنند دقت داشته باشید که ما برای تعمیرات یخچال از قطعات اصلی استفاده میکنیم و برای این که شما با اطمینان خاطر از خدمات ما استفاده کنید ضمانت 6 الی 12 ماهه قرار داده ایم که در صورت بروز مشکل تکنسین به صورت رایگان آن را برطرف میکند.

 

 

توصیه تعمیرکاران برای جلوگیری از روشن نشدن یخچال

برای این که شما با مشکل روشن نشدن یخچال رو به رو نشوید باید موارد زیر را رعایت کنید.

 •  قبل از متصل کردن یخچال به برق یک محافظ برق برای این دستگاه قرار دهید.
 •  پس از شستشوی یخچال آن را به برق متصل نکنید و قطعات الکترونیکی آن را به کمک باد سر سشوار خشک کنید.
 • در سال حداقل یک بار قسمت کندانسور و کمپرسور یخچال را تمیز کنید.
 • یخچال را در کنار لوازم گرما ساز قرار ندهید.

مطالب مرتبط:

نحو ی تشخیص اصل بودن فیلتر یخچال

علت یخ زدن لوله پشت یخچال

ارور یخچال و فریزر جنرال الکترونیک

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران