با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال

گذاشتن یخچال در کابینت چگونه است؟

استفاده از فضای بالایی یخچال ها به ویژه در آشپزخانه های کوچکی که دارای فضای محدودی هستند بسیار رایج است، اما این محیط مناسب نگهداری هر شیء نیست. گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال می تواند اثرات منفی بسیار زیادی بر روی میزان مصرف انرژی، هزینه های نگهداری و تعمیر و همینطور توان دستگاه داشته باشد. بر این اساس قصد داریم در ادامه این مطلب شما را با معایب این کار و راه های پرهیز از اعمال فشار به یخچال آگاه سازیم.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر یخچال فریزر در تهران

برای تعمیر یخچال در تهران (در منزل) ثبت درخواست کنید تا کارشناسان تعمیر لوازم خانگی درتهران با شما بگیرند و دستگاه شما رو مثل روز اول سالم تحویل بدهند.

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

معایب قرار دادن یخچال کابینت

به طور کلی یخچال وسیله ای است که با گردش هوای محیط کار میکند و اگر یخچال در محیطی بسته قرار بگیرد به مرور زمان باعث آسیب دیدن آن می شود اگر یخچال را در کابینت قرار دهید گردش هوا بین کندانسور و کمپرسور به خوبی انجام نمی شود و به همین دلیل باعث داغ شدن کمپرسور و آسیب دیدن این قطعه میگردد یکی دیگر از معایب قرار دادن یخچال در کابینت تعویض یخچال می باشد اگر یخچال خود را تعویض کنید ممکن است ابعاد یخچال جدید با قبلی بسیار متفاوت باشد همچنین با این کار دیگر به راحتی نمی توانید در آشپزخانه خود تغیر دکوراسیون دهید مهم ترین امر در قرار دادن یخچال در کابینت نظافت می باشد شما برای بالا بردن طول عمر یخچال باید در سال حد اقل یک بار گرد و غبار بر روی کمپرسور و کندانسور را تمیز کنید که این کار با قرار دادن یخچال در کابینت بسیار دشوار می باشد دقت داشته باشید که یخچال خود را در کنار لوازم گرما ساز مانند ابگرمکن قرار ندهید این کار باعث بالا برندن راندمان کاری یخچال و آسیب دیدن این قطعه می شود.

 

گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال
روی یخچال چی بزاریم؟

در قسمت های مختلفی از یخچال لوله هایی برای گردش گاز وجود دارد شما با قرار دادن لوازم سنگین بر روی یخچال با عث اسیب دیدن این دستگاه می شوید و ممکن است به این لوله ها آسیب وارد کند همچنین در برخی از مواقع دیده شده است که لوازم برقی مانند مایکروفر و یا تستر قرار داده اند این لوازم برقی تولید گرما میکنند و گردش هوای محیط برای یخچال بسیار مهم می باشد اگر در حین استفاده از این لوازم برقی گرما وارد یخچال شود همین دلیلی بر هدر رفتن انرژی یخچال است که برای برطرف کردن این انرژی هدر رفته یخچال به صورت یکسره کار میکند تا به دمای تعیین شده برسد که همین امر باعث فشار زیاد بر روی کمپرسور می شود.

 

گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال چه پیامدهایی دارد؟

اعمال هرگونه فشار و وزن اضافی به یخچال باعث می شود که این دستگاه برای سرماسازی به نیروی بیشتری احتیاج داشته باشد، در نتیجه به قسمت های مختلف یخچال از جمله کمپرسور نیز فشار مضاعفی وارد می شود. این مسئله با در پی داشتن اسهتلاک، هزینه های نگهداری و تعمیر را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. گفتنی است که وجود فشار بر روی یخچال میزان برقی مصرفی آن را نیز افزایش می دهد که این خود جنبه دیگری از مضرات انجام این کار است.

 

 

مانع از تهویه و انتقال انرژی می شود

می‌دانیم که یخچال ها برای کارکرد صحیح نیاز به تهویه هوا دارند، از طرفی سیستم لوله های انتقال دما در اطراف آنها جریان دارد، پس اگر یک شیء در این محیط وجود داشته باشد، می تواند به سادگی جریان انتقال دما را دچار اختلال کند. در صورتی که با نحوه کارکرد کمپرسور یخچال ها آشنایی ندارید، توصیه می شود.گاز کمپرسور چیست؟ را مطالعه کنید.

گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال

لوله های یخچال در اطراف آن قرار می گیرند و گرما را از داخل به بیرون انتقال می دهند، حال در صورتی که این کار به درستی انجام نشود، دمای سرد داخلی با افزایش مواجه خواهد شد. برای پاسخ دهی به این موضوع، موتور تلاش بیشتری برای تولید سرما می کند، در نتیجه آسیب بیشتری به آن و دیگر قطعات و بخش ها وارد می شود.

 

 

چگونه طول عمر یخچال و انرژی مصرفی آن را کاهش دهیم؟

میزان مصرف انرژی در وهله اول به مدل یخچال و برچسب انرژی آن وابسته است، اما عوامل جانبی دیگری نیز هستند که می توانند بر روی آن تاثیر گذار باشند. مصرف کنندگان با رعایت کردن نکات زیر می توانند سلامت و کارکرد صحیح یخچال های خود را تا حد زیادی تضمین کنند.

 • از قرار دادن اجسام و وسایل سنگین بر روی یخچال ها خودداری نمایید.
 • یخچال را در محل مناسبی قرار دهید به طوری که از اطراف با دیوار یا دیگر وسایل حداقل 50 سانتی‌متر فاصله داشته باشد.
 • بهتر است محل قرارگیری یخچال دارای تهویه مطلوب هوا باشد، برای این کار وجود پنجره در آشپزخانه بسیار کمک کننده است.
 • از بسته شدن کامل درب یخچال اطمینان حاصل کنید، باز بودن درب یخچال تاثیر زیادی بر روی مصرف انرژی دارد.
 • در هنگام جابجایی یخچال نکات ایمنی را رعایت و از برخورد آن با سطوح و دیگر وسایل جلوگیری کنید.
 • پس از استقرار و نصب مجدد یخچال، حداقل نیم ساعت از روشن کردن آن پرهیز کنید علت آن است که در پی جابجایی گاز یخچال به بخش های دیگری انتقال می یابد و روشن کردن آن بلافاصله پس از جابجایی آسیب هایی را به سیستم سرمایشی وارد می کند.

گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال

آیا استفاده از دکور بر روی یخچال ایده خوبی است؟

ممکن است بارها وسوسه شده باشید که انواع وسایل تزئینی و یا گلدان را بر روی یخچال ها قرار دهید. در صورتی که چیزی بر روی یخچال قرار داشته باشد، با هربار باز و بسته شدن درب اندک تغییری در موقعیت آن به وجود خواهد آمد و این موضوع خود می تواند باعث عدم تراز بودن یخچال و در نتیجه افزایش فشار بر روی آن باشد.

در صورتی که قصد دارید از فضای روی یخچال خود استفاده کنید، می بایست حتما نکات زیر را رعایت نمایید، تنها در این صورت است که مجاز به انجام این کار هستند.

 1. شما مجاز به قرار دادن وسایل و اجسام سبک بر روی یخچال هستید، از قبیل کیسه های پلاستیکی
 2. بهتر است یک تشک لاستیکی مقاوم در برابر حرارت بین دستگاه و وسایل قرار دهید، این کار حتی از جابجایی وسایل در زمانی که یخچال شما به طور مداوم در طول روز و شب باز است جلوگیری می کند

گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال

 1. وسایل برقی دارای تشعشع را بر روی یخچال قرار ندهید، از مثال این وسایل می توان به مایکروویو اشاره نمود
 2. لازم است نسبت به تثبیت مکان وسایل قرار گرفته اطمینان حاصل نماید، چرا که ممکن است وسایل در پی باز و بسته شدن های مکرر، از جای خود حرکت کرده و بر روی افراد یا زمین بیافتند
 3. این نکته نیز قابل توجه است که سقوط و یا قرارگیری وسایل در پشت یخچال بسیار حادثه آفرین است و حتی می تواند منجر به آتش‌سوزی و یا اتصال برق شود

با این تفاسیر توصیه عموم کارشناسان تعمیره بر این است که تا حد امکان از قرار دادن هرگونه وسیله ای بر روی یخچال ها خودداری نمایید؛ این موضوع در رابطه با تمامی مدل ها و دستگاه ها صدق می کند و محدود به وسایل خاصی نیز نیست.تعمیره انواع تکسنین ها رو در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران را برای همشریان عزیز خود آماده کرده است.

استفاده از کابینت روی یخچال

در بسیاری از آشپزخانه ها شاهد هستیم که بر روی قسمت در نظر گرفته شده برای یخچال کابینت هایی طراحی و تعبیه می شوند تا حداکثر استفاده از فضا انجام شود و وسایل درون آن جای گیرند. نکته موجود این است که ارتفاع سقف یخچال با این کابینت ها نیز می بایست حداقل 30 سانتی‌متر باشد تا مشکلی برای تهویه دستگاه پیش نیاید، در غیراین صورت دمای یخچال به سرعت و به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و علاوه بر هزینه های تعمیراتی بسیار زیاد، خطراتی را نیز به دنبال خواهد داشت.

گفتیم که قراردادن وسایل برقی و دارای تشتع بر روی یخچال آسیب های زیادی را به همراه دارد و در بسیاری از امور الکترونیکی یخچال اختلال ایجاد می کند؛ این موضوع با استفاده از کابینت ها رفع می شود. با قرار دادن وسایل درون کابینت ها، هم استفاده بهتری از فضا خواهد شد و هم لوازم خانگی شما برای مدت زمان طولانی بدون عیب به کار ادامه خواهند داد.

گذاشتن وسایل سنگین روی یخچال

در صورت بروز مشکل برای یخچال چه کنیم؟

گاهی ممکن است با رعایت تمامی نکات و مراقبت از وسایل برقی، بازهم برای آنها مشکلاتی پیش آید و قطعات و یا قسمت هایی از آنها درست کار نکنند؛ این مسئله امری بسیار طبیعی است و نباید موجب نگرانی مصرف کنندگان شود. تلاش ما در تیم تعمیره بر این است که بهترین خدمات فنی و تعمیری را به عموم مصرف کنندگان ارائه نماییم. در زمان بروز هرگونه مشکل در عملکرد یخچال ها و حتی دیگر محصولات خانگی می توانید از طریق شماره تماس های موجود نسبت به درخواست تعمیر در محل اقدام نمایید. یک راه ساده‌تر نیز وجود دارد که می تواند شرایط بسیار بهتری را برای شما به ارمغان آورد.

وبسایت تعمیره به گونه ای طراحی و عرضه شده است که بتوانید در ساعات مختلف شبانه روز به آن مراجعه نمایید و درخواست عیب یابی و تعمیر محصولات خود را به ثبت برسانید. در این صورت امکان ذکر کامل برند محصول، مدل، سال ساخت و… نیز وجود دارد و ما به شکل کاملتری می توانیم نسبت به عیب یابی دستگاه های شما و ارسال تعمیرکار مرتبط به محل اقدام نماییم. تیم پشتیبانی و مشاوره نیز همواره با شما در ارتباط خواهند بود تا هماهنگی های لازم برای حضور در محل را انجام دهند میتوانید برای تعمیر یخچال در تهران ثبت درخواست کنید.

 

 

 

مطالب مرتبط:

انواع لولای درب یخچال

ارور های یخچال ال جی

آشنایی برای انواع موتور یخچال

همه چیز درباره ی یخ ساز یخچال سایدبای ساید

چرا معمولاسطح خارجی یخچال ها را به رنگ سفید می سازند؟

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.6 امتیاز از 14 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

4 پاسخ

 1. سلام آیا قرار دادن تلفن خانگی روی یخچال مشکلی ایجاد میکند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران