با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

چه مقدار پودر و یا مایع در لباسشویی بریزیم؟

چه مقدار پودر و یا مایع در لباسشویی بریزیم؟

چه مقدار پودر و یا مایع در لباسشویی بریزیم؟

اگر قصد شستشوی لباس های خود را دارید حتما در شستشوی آن ها باید از پودر و یا مایع لباسشویی استفاده کنید زیرا با آب به تنهایی نمیتوانید لباس های خود را بشویید برای شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی شما میتوانید از پودر، مایع و کپسول ها استفاده کنید که از انواع آنزیم ها برای شستشوی لباس های خود برخوردار هستند ما در این مقاله به این نکته میپردازیم که چه مقدار پودر و یا مایع در لباسشویی بریزیم و یا اگر از مواد شوینده زیاد استفاده میکنید چه اتفاقی می افتد همچنین آیا کف بیشتر نشانه تمیزی بیشتر است بهتر است برای آگاهی بیشتر این مقاله را مطالعه کنید. تعمیرات لباسشویی را در تعمیره با متخصصان حرفه ایی انجام میدهیم.ما در تعمیره تکنسین مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

اهمیت استفاده از مواد شوینده در لباسشویی

اهمیت استفاده از مواد شوینده در لباسشویی

برای شستشوی لباس ها مایع و پودر لباسشویی یکی از متداول ترین مواد شوینده برای شستشوی لباس ها می باشند میزان استفاده از مواد شوینده برای شستشوی لباس ها بسیار تاثیر گزار می باشند و بدون استفاد از پود لباسشویی شما نمیتوانید لباس ها را تمیز کنید اما یکی از تصورات اشتباه در استفاده از پودر و یا مایع لباسشویی این است که هر چه بیشتر از این شوینده ها استفاده کنید لباس ها تمیز تر می شوند اما این باور بسیار اشتباه می باشد زیرا استفاده بیش از حد مواد شوینده باعث آسیب رساندن به بافت لباس ها و پوسیدگی آن ها میگردد.
استفاده از پودر لباسشویی بیش از حد باعث آسیب رساندن به لباس ها و پوسیدگی آن می شود.
اگر از مواد شوینده به صورت مناسب استفاده کنید در پایان شستشو مواد شوینده بر روی لباس ها باقی نمی ماند.

 

اگر از مواد شوینده زیاد استفاده کنیم چه اتفاقی می افتد؟

در پودر لباسشویی از مواد شیمیایی و آنزیم های بسیار زیادی استفاده می شود در گذشته برای تولید پودر ماشین لباسشویی از کلرید سدیم یا نمک فرمولاسیون استفاده می شد اما امروزه برای تولید آن از آنزیم های بسیار زیادی استفاده می شود و به دلیل مصرف کم کلرید سدیم در پودر های امروزی لباس ها تمیز تر شسته می شوند اما استفاده زیاد و یا شستشوی زیاد باعث پوسیدگی لباس و آسیب دیدن دستگاه می شود بهتر است از پودر لباسشویی و یا مایع لباسشویی بیش از حد استفاده نکنید.

 

آیا کف بیشتر نشانه تمیزی بیشتر است؟

چه مقدار پودر و یا مایع در لباسشویی بریزیم؟
اغلب افراد بر این باورند که اگر در داخل ماشین لباسشویی خود پودر لباسشویی بیش از حد استفاده کنند و کف بیشتری تولید شود این به منزله تمیز شدن لباس ها می باشد اما به این نکته توجه داشته باشید که کف بیش از حد به مرور زمان باعث تولید رسوبات در لباسشویی شما می شود که همین امر در لباسشویی باعث تولید بوی بد میگردد و پس از شستشو شما پودر لباسشویی خود را به صورت گچ بر روی لباس ها مشاهده میکنید.

  •  دقت داشته باشید که کف زیاد و ایجاد حباب در لباسشویی نشانه تمیز شدن لباس ها نمی باشند.
  •  تولید کنندگان پودر و یا مایع لباسشویی میتوانند طوری این مواد شوینده را تولید کنند که کف نکند اما به دلیل وجود کف و حباب بیشتر مصرف کنندگان به محصولاتی با کف زیاد ترجیح می دهند.
  •  همیشه به این نکته دقت داشته باشید که کف زیاد باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی شما می شود.

 

 

چه مقدار مایع لباسشویی باید استفاده کنیم؟

مایع لباسشویی به طور کلی از پودر لباسشویی بسیار گران تر می باشد اما این مایع از پودر بسیار کامل تری است زیرا مایع لباسشویی پس از شستشوی لباس ها خاصیت نرم کنندگی بیشتر دارد یعنی با هر بار استفاده از مایع لباسشویی لباس های شما نرم تر می شود اما این که چه مقدار مایع لباسشویی برای شستشوی لباس ها استفاده کنیم یکی از متداول ترین سوالات مرم و مصرف کنندگان می باشد.

  •  اگر لباس های شما بسیار زیاد و کثیف می باشند میتوانید حدودا 50 میلی لیتر از مایع لباسشویی استفاده کنید.
  •  به طور معمول بهتر است بین 30 الی 35 میلی لیتر از مایع لباسشویی استفاده کنید.
    همیشه استفاده از مایع لباسشویی نیاز به صرف هزینه بیسشتر دارد و همچنین به این نکته دقت داشته باشید که مایع لباسشویی را در قسمت نرم کننده نریزید.

 

چقدر پودر لباسشویی استفاده کنیم؟

چقدر پودر لباسشویی استفاده کنیم؟

پودر لباسشویی یکی از قدیمی ترین و مناسب ترین مواد شوینده برای لباسشویی می باشد که اگر به صورت مناسب از آن استفاده کنید هم لباس های شما تمیز شده و هم باعث خرابی لباسشویی نمیگردد اما دقت داشته باشید که استفاده زیاد از پودر ماشین لباسشویی باعث ایجاد رسوبات در داخل این دستگاه و تولید بوی بد میگردد.

  •  اگر لباس های شما بسیار زیاد بوده بهتر است 120 میلی لیتر از پودر لباسشویی استفاده کنید.
  •  اما به صورت عادی و معمول بهتر است 100 مکیلی لیتر از پودر لباسشویی استفاده کنید.

نحوه ریختن پودر در لباسشویی

پس از این که با میزان ریختن پودر در لباسشویی اشنا شده اید بهتر از با ریختن پودر هم در ماشین لباسشویی آشنا شوید برای این کار با باز کردن جاپودر علامتی به شکل (l) مشاهده میکنید اگر قصد شستشوی بلند مدت را دارید میتوانید پودر را در داخل این قسمت بریزید اگر علامت گل را مشاهده کرده این قسمت برای ریختن نرم کننده می باشد و همچنین در آخرین قسمت (ll) علامت را مشاهده میکنید به طور معمول باید پودر را در این قسمت بریزید.

آسیب های ناشی استفاده فراوارن از پودر ماشین لباسشویی

اگر با میزان استفاده از پودر لباسشویی آشنا شده اید توجه داشته باشید که اگر بیش از حد پودر لباسشویی استفاده کنید همین امر باعث جمع شدن رسوبات در زیر لگن یا در قسمت پایین دیگ می شود که به مرور زمان باعث رشد کپک و بوی نامطبوع می شود در این مواقع بهتر است از پودر ماشین لباسشویی زیاد استفاده نکنید و همچنین از جرم گیر لباسشویی استفاده کنید.

 

جمع بندی
چه مقدار پودر و مایع در لباسشویی استفاده کنیم ما در این مقاله به طور کامل میزان استفاده از پودر و مایع لباسشویی را بیان کرده ایم و همچنین بهتر است از پودر و مایع بیش از حد در لباسشویی خود استفاده نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به لباسشویی شما میگردد دقت داشته باشید که شستن لباس ها در آب سرد و یا ولرم بهتر از آب داغ و گرم می باشد پس حتما به این نکته دقت داشته باشید.

 

مطالب متداول

چگونه لکه های لباس سفید را پاک کنیم؟

نحوه شستن فرش و روفرشی در ماشین لباسشویی

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران