با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی در تهران

در این مقاله ما سعی بر آموزش عیب یابی و تعویض قفل درب ماشین لباسشویی را داریم این قطعه برای امنیت بیشتر و باز نشدن درب ماشین لباسشویی در حین کار تولید شده است اگر شما هم تا حدودی دانش فنی بالایی دارید بهتر است برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

گاهی اوقات متوجه باز نشدن درب و یا حتی بسته نشدن درب می شوید که نیاز به بازدید یک تعمیر کار دارید تا مشکل ماشین لباسشویی شما را برطرف و تعویض قفل درب آن را انجام دهد شرکت تعمیره یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین شرکت ها در تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می باشد که خدمات خود را در تهران ارائه میدهد در مناطقی مانند شرق، غرب، شمال و جنوب و شرکت تعمیره خدماتی مانند تعویض قفل درب ماشین لباسشویی را با ضمانت 180 روزه انجام می دهد.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی در تعمیره

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

 

آیا قفل درب ماشین لباسشویی کاربرد مفیدی دارد؟

در بعضی از مواقع که با باز کردن درب ماشین لباسشویی متوجه قفل شدن آن می شوید سوالی در ذهن شما نقش میبندد که آیا این قطعه کارایی دارد یا خیر؟
شرکت های تولید کننده ی ماشین لباسشویی برای امنیت مصرف کننده در حین کار ماشین لباسشویی قفلی برای آن طراحی کرده اند که این قفل بعد از شروع سیکل شستشوی ماشین لباسشویی عملکرد خود را شروع میکند که اگر در حین کار کودکان و یا افراد دیگر سعی به باز کردن درب ماشین لباسشویی داشتند این کار امکان پذیر نباشد اما مواردی هستند که باعث آسیب دیدن آن و قفل شدن درب می شوند مانند

 •  آسیب دیدن درب
 •  ضربه خوردن درب ماشین لباسشویی
 •  آسیب دیدن میکروسوویچ
 •  آسیب دیدن زبانه درب
 • آسیب دیدن لولای درب

 

چه زمانی درب ماشین لباسشویی قفل می شود؟

 • گاهی اوقات متوجه قفل شدن درب ماشین لباسشویی می شوید که موارد زیادی در این مشکل تاثیر گزار هستند گاهی اوقات با آسیب دیدن میکرو سوییچ درب ماشین لباسشویی قفل می شود.
 •  در بعضی از مواقع این اتفاق زمانی می افتد که زبانه درب آسیب دیده باشد زبانه به صورت مستقیم با میکرو سوییچ در ارتباط است.
 • اگر دستگیره درب ماشین لباسشویی خود را بیش از حد فشار به آن وارد کنید باعث شکستگی و آسیب دیدگی می شود.
 •  لولای درب ماشین لباسشویی یکی از قطعات نگهدارنده و متصل کننده درب به بده ماشین لباسشویی می باشد که اگر این قطعه تنظیم نباشد و یا آسیب دیده باشد گاهی اوقات موجب قفل شدن درب ماشین لباسشویی می شود.

 

اهرم بازکننده درب ماشین لباسشویی

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی در تهران

در برخی از ماشین های لباسشویی پس از قفل شدن یک ارور بر روی نمایشگر نشان داده می شود و در این ماشین های لباسشویی برای راحت تر شدن کار مصرف کننده یک اهرم در قسمت پایین و یا در کنار فیلتر قرار دارد که با کشیدن این اهرم درب ماشین لباسشویی باز می شود اما دقت داشته باشید که در این مواقع گاهی اوقات میکرو سوییچ به نحوی آسیب دیده است که دیگر به کمک اهرم هم باز نمی شود.

 

 

میکرو سوییچ

این قطعه یک کلید امنیتی می باشد که در پشت درب ماشین لباسشویی و در تداخل با زبانه درب متصل می شود این قطعه به کمک جریان مستقیم برق باز و بسته می شود یعنی زمانی که ماشین لباسشویی شروع به کار میکند دستور قفل درب از برد اصلی به میکرو سوییچ ارسال شده و درب ماشین لباسشویی قفل می شود و همچنین پس از اتمام سیکل شستشو بعد از گزراندن مدت3 دقیقه میکرو سوییچ درب آزاد شده و درب ماشین لباسشویی باز میشود اما این قطعه با فشار زیاد بر روی آن دچار آسیب دیدگی می شود و یا به مرور زمان آسیب میبیند.

 

 

زبانه درب

یکی از قطعات مهم در رابطه با قفل شدن درب ماشین لباسشویی زبانه درب است این قطعه در ارتباط با میکرو سوییچ قرار دارد و در حین قفل شدن آن زبانه درب به همراه میکرو سوییچ قفل می شود این قطعه از جنس پلاستیک فشرده و یا از چدن می باشد که در حین باز بسته کردن احتمال شکستن این قطعه زیاد است پس یکی از دلایل مهم در قفل شدن درب زبانه آن می باشد و برای تعویض قفل درب باید این قطعه مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

لولای درب

لولای درب قطعه ای است که درب را به بدنه ماشین لباسشویی متصل میکند و با آسیب دیدن آن و یا تنظیم نبودن لولای درب باعث قفل شدن آن می باشد تعویض لولای درب کاری دشوار نیست و اگر شما دانش فنی مختصری داشته باشید می توانید آن را تعویض کنید.

برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی این قطعات جزو مهم ترین آن ها می باشند که در حین تعویض حتما باید این قطعات را مورد بررسی قرار دهید تا مشکل قفل شدن درب برطرف شود اگر درب ماشین لباسشویی شما باز نمی شود و آگاهی لازم نسبت به آن را ندارید به درب ماشین لباسشویی فشار وارد نکنید چون باعث آسیب های بیشتر به درب ماشین لباسشویی می شود و باز کردن ان در حین قفل بودن کاری تخصصی می باشد.

 

 

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

 • برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی باید مراحلی را مورد بررسی قرار دهید اول از همه ماشین لباسشویی خود را از برق جرا کنید.
 •  سپس درب بر روی ماشین لباسشویی و پنل جلوی آن را باز کنید تا دسترسی به قفل درب آسان تر باشد.
 •  در این موقعیت شما به راحتی می توانید سیم های رابط از برد به میکرو سوییچ را جدا کنید.
 •  در مرحله بعد برای دسترسی راحت و تعویض میکرو سوییچ تسمه دور لاستیک ماشین لباسشویی را باز کرده و لاستیک را از بدنه جداکنید.
 •  در این مرحله به راحتی با باز کردن پیچ ها بر روی میکرو سوییچ که در بدنه مایشن لباسشویی قرار دارند میتوانید میکرو سوییچ را تعویض کنید.
 • پس از تعویض دقت داشته باشید که قفل درب را به مانند قبلی خود در محل مورد نظر قرار دهید.
 •  در حین تعویض قفل درب توجه داشته باشید که زبانه درب آسیب ندیده باشد اگر این قطعه آسیب دیده بود نگران نباشید به راحتی میتوانید آن را تعویض کنید به این صورت که باید پیچ های بر روی درب ماشین لباسشویی را باز کرده و زبانه را تعویض کنید.

 

دلیل و علت  قفل شدن درب ماشین لباسشویی

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی در تهران

به طور کلی ماشین لباسشویی برای شروع به کار و آغاز سیکل شستشو نیاز به قفل شدن درب دارد که این امر توسط یک میکرو سوئیچ و زبانه درب انجام می شود اگر در ماشین لباسشویی شما درب به خوبی قفل نشود برد اصلی شروع به صادر کردن فرمان نمی کند که برای برطرف کردن این مشکل باید میکرو سوئیچ را مورد بررسی قرار دهید.

این قطعه مدل های مختلفی دارد و تست آن نیاز به تخصص دارد با بررسی میکرو سوئیچ و سالم بودن آن حتما به سراغ زبانه درب ماشین لباسشویی بروید این احتمال وجود دارد که با آسیب دیدن زبانه درب به خوبی در داخل میکرو سوئیچ قفل نمی شود به طور کلی برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی پکیج کاملی از میکرو سوئیچ، زبانه درب، لولای درب را مورد بررسی قرار دهید.
اما در برخی از موارد پس از شستشوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی درب آن قفل شده و باز نمی شود این یکی از رایج تری مشکلات در قفل درب ماشین لباسشویی می باشد که برای برطرف کردن این مشکل باید اول از همه درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید در بعضی از لباسشویی ها یک دستگیره در قسمت فیلتر تخلیه تعبیه شده است که با کشیدن آن در لحظه قفل شدن درب ماشین لباسشویی میتوانید به راحتی درب را باز کنید.

اما اگر ماشین لباسشویی از این قابلیت برخوردار نبور باید میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را از داخل به کمک یک پیچ گوشتی ازاد کنید تا درب باز شود پس از انجام این کار دیگر به راحتی میتوانید تعویض قفل درب ماشین لباسشویی خود را انجام دهید.
گاهی اوقات دستگیره درب ماشین لباسشویی آسیب دیده است و شما با کشیدن دستگیره نمی توانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید برای برطرف کردن این مشکل باید دستگیره درب را تعویض کنید تا قفل و زبانه درب با کشیدن دستگیره از محل خود خارج شود.

 

جمع بندی

تعویض قفل درب ماشین لباسشویی کاری پیچیده نیست و تنها نیاز به دانش فنی مختصری دارد که اگر شما نمیتوانید این کار را انجام دهید بهتر است با مجموعه تعمیره تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان تعویض قفل درب ماشین لباسشویی شما را انجام دهد که تمامی این خدمات دارای ضمانت می باشد.

 

مطالب مرتبط

تنظیم هیدروستات ماشین لباسشویی

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

ارور های لباسشویی پاکشوما

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

2 پاسخ

 1. من خودم این قطعه رو خریدم ولی میترسم نصبش کنم میشه شما راهنمای کنید یا سرویسکار بفرستین تشکر میکنم ?

  1. شما با شماره های داخل سایت تماس بگیرین راهنمایی های لازم و اطلاعات موذد نظر دریافت بشه . تا در کمترین زمان تکنسین مربوطه برای شما ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران