با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

گاز یخچال| چه زمانی متوجه خالی شدن گاز می شویم؟

شارژ مجدد گاز یخچال

گاز یخچال

مهم ترین عامل خنک سازی یخچال گاز آن می باشد که از ترکیب چند گاز شیمیای به یک گاز واحد تشکیل میشود تمامی یخچال ها توسط یک سیکل تبرید عمل خنک سازی را انجام می دهند به این صورت که این گاز داخل کمپرسور به بالا ترین دما و حالت فشرده وارد لوله کندانسور میشود که به حالت مایع تبدیل می شود بعد از آن وارد شیر فشار شکن یا لوله مویی می شود این امر باعث پایین آوردن فشار و تولید سرما می شود.

وارد محفظه یخچال که اواپراتور نام دارد می شود در این حالت گرمای داخل یخچال را جذب می کند و باعث عمل سرما سازی می شود و این چرخش تا زمانی که یخچال به دمای مناسب برسد ادامه دارد.گاز یخچال چه زمانی متوجه خالی شدن گاز می شویم؟ خیلی برای خنک ماندن یخچال و سالم ماندن مواد غذایی کمک میکند.ما در مجموعه تعمیره کارشناسان و تکنسین های مجرب برای تعمیر لوارم خانگی در تهران را داریم.

 

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

تعمیر یخچال فریزر در تهران

                                                                                                                                       

برای تعمیر یخچال در تهران (در منزل) ثبت درخواست کنید تا کارشناسان تعمیر لوازم خانگی درتهران با شما بگیرند و دستگاه شما رو مثل روز اول سالم تحویل بدهند.

یخچال به طور کلی عمل سرما سازی را به کمک گاز یا مبرد انجام می دهد اول از همه از گاز آمونیاک استفاده می شد این گاز زمان نشتی یخچال باعث مسمومیت افراد می شد پس به جای آن از گاز فریون استفاده شد گاز بی بویی که هیچ مسمومیتی برای افراد نداشت اما برای محیط زیست مخرب بود فریون باعث تجزیه شیمیایی اوزون می شود و به لایه اوزون آسیب می رساند.میتوانید برای تعمیر یخچال در تهران بیشتر بخوانید.

پس امروزه به همین دلیل از سیال های دیگر برای عمل سرما سازی در یخچال استفاده می شود که عملکرد مناسبی دارند مانند R134_R600_R22 و.. در این سیال ها از گاز فریون هم استفاده می شود اما تفاوت آن این است که با ترکیبات شیمیایی سعی شده که مخرب بودن آن کم شود.

تمامی قطعات داخل یخچال فریزر مانند کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، شیر فشار شکن و تمامی لوله ها برای عبور سیای یا گاز از آن ها به وجود آمده است و این گاز داخل این قطعات بار ها به حالت مایع و گاز تبدیل می شود پس آسیب دیدن یکی از آن ها باعث نشتی و کم شدن گاز داخل سیکل تبرید می شود مانند نشتی در کندانسور، نشتی در بخش اواپراتو، یا گرفتگی لوله در اواپراتور و آسیب دیدن کمپرسور هر یک از آن ها باعث نشتی گاز میشود و این عامل باعث از دست دادن سرما یخچال و گرم شدن آن می شود.

 

 

چه زمانی متوجه خالی شدن گاز می شویم؟

تعمیر یخچال د رتهران

یکی از آشکارترین آن ها گرم شدن و فاسد شدن مواد غذایی می باشد که این نشانه بالا رفتن دمای یخچال وگرم شدن آن می باشد البته دلایل دیگری هم می تواند باعث کار نکردن و گرم شدن یخچال شود که حتما باید توسط یک فرد متخصص بازدید شود.

بوی گاز یکی از مواردی می باشد که شما متوجه نشتی گاز یخچال می شوید البته با توجه بی این که فریون بی بو می باشد اما ترکیبات شیمیایی که در آن استفاده شده است باعث بویی مانند فاسد شدن مواد غذایی احساس می شود پس اگر مواد غذایی سالم می باشد و بوی فاسد شدن حس میکنید احتمال نشتی گاز یخچال می باشد.

نکته قابل توجه در حمل و جابه جایی یخچال آسیب دیدن آن است زمانی که به یکی از لوله های یخچال آسیبی وارد شود باعث خارج شدن گاز از داخل آن می باشد.
برای این که متوجه شویم که آیا گاز داخل یخچال خالی شده است یا نه می توانیم با لمس کندانسور به این نتیجه برسیم زمانی که یخچال در حال کار است و گاز خارج نشده است کندانسور گرمای مشخصی دارد اما زمانی که گاز از آن خارج شده باشد کندانسور سرد می باشد.

 

شارژ گاز یخچال

بعد از نشتی گاز و خالی شدن آن تعمیر کار اول نقطه ای که نشتی پیدا کرده است را تعمیر میکند به این صورت که یا جوش می دهد و یا آن لوله را تعویض می کند و بعد با توجه به گازی که خود شرکت سازنده در تولید یخچال از آن استفاده کرده است از همان گاز برای شارژ یخچال استفاده می کند توجه داشته باشید که 24 ساعت زمان نیاز است تا یخچال به دمای خود برسد.تعمیر یخچال در تهران نیازمند تجربه و افراد متخصص می باشد که ضمانت برای تعمیرات در فاکتور ثبت میکنند ما در مجموعه تعمیره کنار هستیم.

 

علت خالی شدن گاز یخچال

گاز یخچال مهم ترین وظیفه در سیکل برودت یا سرما سازی را بر عهده دارد اگر این گاز در داخل لوله های یخچال جریان نداشته باشد سرمای داخلی یخچال از بین می رود حال چه زمانی ممکن است که این گاز خالی شود؟
با توجه به قسمت پشتی یخچال شما یک کندانسور را مشاهده میکنید در یخچال های قدیمی این لوله کندانسور در پشت و به بدنه یخچال متصل بود اما در یخچال های جدید در کنار کمپرسور قرار دارد اگر به هر دلیلی به این لوله ها ضربه وارد شود ممکن است سطح آن دچار سوراخ شدن ونشتی گاز شود همچنین قسمت های دیگری هم در لوله کشی یخچال وجود دارند که شما باید در حمل و نقل و جا به جایی مراقب آن ها باشید مانند اواپراتور، لوله مویی و فیلتر درایر تنها زمانی گاز یخچال خالی می شود که یکی از لوله ها دچار نشتی شده باشد.
اگر کمپرسور یخچال شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد برای تعویض این قطعه باید کمپرسور قبلی را از لوله ها جدا کرد که همین دلیل باعث خالی شدن گاز یخچال می شود.

شارژ گاز یخچال

 

اگر گاز یخچال خالی شود چه می شود؟

اگر فردی دچار خونریزی شود ممکن است با دیر عمل کردن و خون ریزی بیش از حد آن فرد جان خود را از دست دهد گاز یخچال هم مانند خونی در لوله ها یخچال می باشد و اگر این گاز از لوله ها یخچال نشتی داشته باشد به طور کلی سرمای داخل آن از بین می رود و ممکن است مواد غذایی در داخل یخچال فاسد شوند در این مواقع کمپرسور به دلیل سرمای کم به صورت یکسره شروع به کار میکند و اگر شما توجهی به این مشکل نکنید ممکن است کمپرسور یخچال شما به دلیل فشار زیاد کاری آسیب ببیند پس اگر در هر زمانی متوجه خالی شدن گاز یخچال خود شده اید در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر آن بکنید.

 

 

گرفتگی لوله گاز یخچال

در یخچال مبرد به صورت تبخیر و تقطیر باعث سرما در یخچال می شود اگر در هرقسمتی از لوله کشی یخچال دچار گرفتگی شده باشد همین امر باعث کم شدن سرما و فشار بر روی کمپرسور می شود دقت داشته باشید که این گرفتگی باعث می شود که گاز به قسمت های دیگر یخچال نفوذ پیدانکند این گرفتگی زمانی به وجود می اید که روغن از داخفل کمپرسور وارد قسمت های دیگر شود زمانی که شما پس از حمل و نقل یخچال این دستگاه را به برق متصل میکنید همین امر باعث کشیده شدن روغن به سمت لوله کشی یخچال می شود برای این که گرفتگی لوله گاز یخچال برطرف شود باید تمامی مسیر را شستشو دهید و بهتر است برای این کار از یک تعمیرکار یخچال کمک بگیرید.

 

 

جمع‌بندی

شارژ گاز تعویض موتور و جوش کاری لوله ها کاری بسیار تخصصی می باشد که حتما باید توسط فردی با دانش بالا انجام شود و زیاد یا کم شارژ کردن گاز باعث کم بودن یا زیاد بودن سرما و برفک زدن یخچال می شود توصیه می شود که انجام این فرایند را در مکان های آزاد و باز انجام دهید ما در مجموعه تعمیره تعویض موتور و شارژ گاز و حتی نشت یابی یخچال فریزر را در تمامی مناطق تهران مانند شرق غرب شمال و جنوب به صورت 24 ساعته و در سریع ترین زمان انجام می دهیم. گاز یخچال، چه زمانی متوجه خالی شدن گاز می شویم؟ در سریع زمان با ثبت درخواست مشکل را  حل کنید.

مطالب مرتبط:

کمپرسور یخچال چیست؟

شارژ مجدد گاز یخچال در تهران

ارور های یخچال ال جی در تهران

 

 

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران