با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت زود خاموش شدن و روشن شدن یخچال فریزر

یخ زدن بدنه یخچال

علت زود خاموش شدن و روشن شدن یخچال فریزر

پر تکرار ترین سؤال در تماس با مجموعه تعمیره علت زیاد خاموش و روشن شدن و یا اتومات کردن پشت سر هم یخچال فریزر می باشد. یخچال فریزر به صورت 24 ساعته در حال فعالیت می باشد که دمای یخچال را به اندازه تنظیم شده برساند که مواد غذایی داخل آن خراب نشود.

زمانی که یخچال فریزر به دمای مطلوب برسد کمپرسور از کار می افتد و زمانی که دوباره نیاز به سرما داشته باشد شروع به کار می کند که این وظیفه بر عهده تر موستات می باشد ما در مجموعه تعمیره متخصصین و کارشناسان زیادی در تعمیر لوازم خانگی در تهران را داریم برای ارتباط با ما ثبت درخواست کنید یا تماس بگیرید. ما در ادامه این مطلب به مشکل زیاد خاموش و روشن شدن یخچال می پردازم و دلایل و قطعاتی که باعث این امر می شوند را معرفی میکنیم.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت ۱۸۰ روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.  

 

تعمیر یخچال فریزر در تهران

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

علت زود روشن شدن یخچال

گاهی اوقات متوجه می شویم که یخچال فریزر در مدت 24 ساعت به مدت هر 15 دقیقه شروع به کار میکند و در این مواقع دچار نگرانی می شویم که آیایخچال و فریزر دچار مشکل شده است گاهی مواقع این یک مشکل است ولی در بیشتر مواقع هوای محیط بسیار گرم می باشد یخچال یکی از لوازم خانگی بسیار حساس نسبت به محیط اطراف می باشد که در نگهداری آن و محل قرار گیری آن باید نکاتی را مورد توجه قرار بدهیم برای مثال یخچال فریزر خود را در معرض تابش نور مستقیم خورشید نباید قرار بدهیم .

یا در کنار دستگاه های گرما ساز نباید قرار بدهیم که باعث بالا رفتن دمای محیط می شود و در این صورت یخچال برای رساندن به به حد تنظیم شده باید مدت زمان زیاد و همچنین پشت سر هم کار بکند که این امر باعث آسیب رساندن به یخچال می شود اما گاهی اوقات ّا اسیب دیدن ترموستات این مشکل به وجود می آید این قطعه تنظیم کننده دما می باشد اگر شما ان را به درستی تنظیم نکنید ممکن است مدت زمان زیادی یخچال و فریزر کار کند و سیکل کاری بیشتری داشته باشد که در بیشتر مواقع باعث برفک می شود.

همین امر در یخچال های جدید که دارای برد الکترونیکی می باشد ممکن است به وجود بیاید به این صورت که برد آن ها در قسمت دیفراست اسیب دیده و باعث می شود یخچال یا به صورت یکسره و یا در زمان های کوتاه پشت سر هم شروع به کار کند که برای برطرف کردن این مشکل باید سنسور ترمودیسک و همچنین برد اصلی مورد بررسی قرار بگیرند اما برای این که یخچال شما زود شروع به کار نکند و فشار به کمپرسور آن نیاید بخچال را در محلی دور از گرمای بیش از حد قرار داده و در سال حداقل یک بار قسمت کندانسور و کمپرسور آن را تمیز کنید تا گرد و غبار از روی آن پاک شده و گردش هوا به خوبی انجام شود.

 

 

چرا یخچال زود خاموش و روشن میشود؟

ترموستات یخچال

زمانی که شما ترموستات را روی یک درجه تنظیم می کنید ترموستات دستور شروع کار را به موتور می دهد تا زمانی که دمای داخل به درجه ای که شما تنظیم کرده اید برسد و این دما تا زمانی که شما درب یخچال را باز نکنید ثابت می ماند و با باز کردن درب یخچال فریزر دوباره دمای داخل تغیر می کند و ترموستات دستور شروع کار را به موتور می دهد این یکی از دلایل زیاد روشن و خاموش شدن کمپرسور یخچال می باشد.

توجه داشته باشید که باز نکردن درب یخچال در تغیر دمای داخل تاثیر دارد اما نکته مهم در اینجا قرار گرفتن یخچال در محیط گرم و یا فصل های گرم هم بر تغیر دما و زیاد روشن و خاموش شدن یخچال تاثیر دارد.

 

 

مشکلات در برق رسانی به یخچال و نوسان در برق ورودی

تعمیر یخچال سامسونگ در تهران

یکی از دلایل زیاد خاموش و روشن شدن و یا حتی اتومات کردن بیش از حد یخچال نوسان برق یا خرابی پریزر برق که برق ورودی یخچال به آن متصل است می باشد.
که با مشاهده این مشکل می توانید با مجموعه تعمیره برای تعمیر لوازم خانگی در تهران تماس بگیرید. منظور از اتومات کردن یخچال فریزر همان خاموش و روشن شدن یخچال می باشد.

 

 

برد یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید

برد در یخچال فریزر های جدید و یخچال ساید بای ساید وظیفه مدیریت بر تمامی قطعات و راه‌اندازی آن ها را دارد با آسیب دیدگی جزئی در داخل برد احتمال زیاد خاموش روشن شدن و یا اتومات کردن آن زیاد می باشد.

 

 

مدت زمان کار کردن موتور و یا کمپرسور یخچال چقدر می باشد؟

کمپرسور یخچال اگر در محیط مناسب قرار داشته باشد و درب آن زیاد باز و بسته نشود زمان نرمال کار کردن آن در هر 45 دقیقه کار کردن 15 دقیقه استراحت می باشد که این مدت زمان در تمامی یخچال فریزر ها متفاوت می باشد. نکته توجه داشته باشید که با خراب بودن لاستیک دور درب یخچال دمای داخل و بیرون در حال جا به جایی می باشد که این خود باعث تغییر زمان کار کردن موتور و یا کمپرسور می باشد.

 

 

کمبود گاز یخچال

یکی از دلایلی زود خاموش و روشن شدن یخچال می توان به کم شدن گاز مبرد و ضعیف شدن کمپرسور یخچال اشاره کرد این امر باعث فعالیت بی فایده کمپرسور و سرمای نا کافی در یخچال می شود و یکی از دلایل زیاد خاموش و روشن شدن یخچال می باشد.

 

 

داغ شدن بیش از حد کمپرسور

دمای بالای کمپرسور یکی از دلایل مهم بر خاموش و یا روشن شدن زیاد یخچال فریزر می باشد ولی چرا باید دمای کمپرسور بالا باشد خی یکی از دلای آن قرار دادن یخچال در محیط های گرم که در این محیط ها باعث فعالیت زیاد موتور و زیاد خاموش روشن شدن آن می شود.

با دیدن زیاد خاموش و روشن شدن یخچال در اولین فرصت با مجموعه تعمیره که خدمات تعمیر لوازم خانگی در تهران  در منزل را انجام می دهد تماس بگیرید چون این مشکل باعث خراب شدن یخچال و در نتیجه یکسره کار کردن آن و حتی خراب شدن مواد غذایی داخل آن می شود.

 

 

مطالب مرتبط :

علت زود خاموش و روشن شدن یخچال و فریزر 

علت یخ زدن بدنه یخچال

نحو تست ترموستات یخچال

نحوی ریست کردن یخچال

 

 

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

5 پاسخ

 1. دیدگاه و مشکل جواب نمیدین چرا قسمت نظرات گذاشتین؟ ملت مسخره شما نیستند

  1. عذر خواهی ما رو پذیرا باشین. با تکنسین مشورت میکنم جواب رو میزارم.
   میتوانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و با تکنسین های مشورت به صورت تلفنی صحبت کنید و راهنمایی کامل بشید.

 2. سلام ، یخچال و فریزر قدیمی سینجر داریم ، هر ترموستاتی میندازم روش دو سه هفته اول خوب کار میکنه و به موقع خاموش و روشن میکنه بعد از چند هفته ترموستات حساسیت و کارایی خودش رو از دست میده و یخچال در پایین ترین درجه اش هم مدام کار میکنه و فریزرش انقدر یخ میزنه کشوهاش باز نمیشه و خود یخچالم برفک میبنده و تنها راه خاموش سدن یخچال خاموش کردن ترموستات هست ، خسته شدم از بس ترموستات عوض کردم ، خواهش میکنم از اساتید که منو راهنمایی بکنند

  1. سلام دوست عزیز. ترموستات آبسردکنی باید بندازین ولی حتما با شماره های تماس داخل سایت بگیرین راهنمایی کامل بشید و سوالات خودتون رو کامل برطرف کنید.
   باز هم از صبر شما سپاس گزاریم ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران