با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

پودر لباسشویی و مایع لباسشویی کدام انتخاب بهتری می باشند؟

پودر لباسشویی و مایع لباسشویی کدام انتخاب بهتری می باشند؟

پودر لباسشویی و مایع لباسشویی کدام انتخاب بهتری می باشند؟

هنگام انتخاب شوینده برای لباسشویی پودر و مایع چند فاکتور نقش دارند که شما در انتخاب آن ها باید آن موارد را بررسی کنید اول از همه باید با تفاوت پودر لباسشویی و مایع لباسشویی آشنایی کامل داشته باشید سپس باید با میزان حلالیت در آب نسبت به پودر و مایع توجه کنید زیرا حل شدن آن ها بسیار مهم می باشد دقت داشته باشید که در انتخاب پودر لباسشویی و مایع لباسشویی باید به این نکته توجه داشته باشید که کدام یک از آن ها قدرت لکه بری بیشتری دارند و یا رنگ لباس شما را از بین نمیبرد ما در ادامه این مطلب به معرفی پودر لباسشویی و مایع لباسشویی میپردازیم که شما با مطالعه این مطلب در خرید هر یک از آن ها بهترین محصول را انتخاب کنید شما در خرید پودر و مایع باید با انواع مختلف شوینده آشنایی داشته باشید.تعمیرات لباسشویی را در تعمیره با متخصصان حرفه ایی انجام میدهیم.ما در تعمیره تکنسین مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

 

معرفی پودر لباسشویی و مایع لباسشویی

همه چیز در مورد مایع و پودر لباسشویی
پودر لباسشویی و مایع لباسشویی جزو شوینده هایی هستند که برای شستشو در ماشین لباسشویی استفاده می شوند پودر لباسشویی یکی از قدیمی ترین مواد شوینده لباسشویی با ترکیبات شیمیایی می باشد.
در قدیم پودر های لباسشویی دارای ترکیبات ساده تری بودند و با استفاده از کلرید سدیم و نمک فرمولاسیون شستشوی لباس ها را انجام می دادند اما امروزه پودر های لباسشویی دارای ترکیبات آنزیمی بیشتری هستند که با ریختن این پودر در ماشین لباسشویی لباس های شما تمیز می شوند.
با پیشرفت تکنولوزی در صنعت شوینده لباسشویی انواع مختلفی از شوینده ها تولید شدند که یکی از آن ها مایع لباسشویی می باشد این مایع مانند پودر باید توسط یک پیمانه در جاپودری ریخته شود.
مایع لباسشویی تفاوت های زیادی نسبت به پودر لباسشویی دارد این تفاوت ها در میزان تمیزی لباس و همچنین لباس های حساس بسیار تاثیر گزار می باشد که در ادامه مطلب به تفاوت های مایع لباسشویی و پودر لباسشویی میپردازیم.
به طور کلی مایع و پودر لباسشویی و هر شوینده دیگری از مواد شیمایی مانند مواد قلیایی، اسیدی، حلال، ضد عفونی کننده و چربی زدا تشکیل شده اند که همه این ترکیبات ضرری برای اسنان ندارند اما با وارد شدن به فاضلاب باعث آسیب زدن به محیط زیست هستند اگر برای شما هم حفظ محیط زیست اهمیت بسیاری دارد میتوانید از توپ لباسشویی استفاده کنید و برای اطلاعات بیشتر از این شوینده میتوانید مقاله توپ ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

تفاوت پودر لباسشویی با مایع لباسشویی

برای این که بهترین شوینده را برای لباسشویی خود انتخاب کنید باید موارد زیرادی را مورد بررسی قرار دهید و نسبت به آن ها اطلاعات داشته باشید به طور مثال میزان حساسیت لباس ها، حلالیت شوینده در آب، شستشوی بهتر و… که ما در ادامه مطلب تمامی این موارد را برای شما شرح می دهیم.

 

میزان حلالیت مایع لباسشویی و پودر لباسشویی در آب

پودر بریزیم یا مایع لباسشویی؟

به طور کلی حلالیت پودر از مایع لباسشویی بسیار دشوار تر است زیرا برای حل شدن دانه های پودری آن باید دمای آب ولرم یا گرم باشد و همچنین میزان استفاده از پودر ماشین لباسشویی بسیار مهم است اگر بیش از حد داخل لباسشویی خود پودر بریزید حلالیت آن بسیار دشوارتر می شود و شما پس از شستشوی لباس ها متوجه ماندن پودر بر روی لباس می شوید.
اما مابع لباسشویی به دلیل مایع بودن راحت تر داخل آب حل می شود و همچنین حلالیت آن در آب سرد بسیار راحت تر از پودر می باشد.
اگر شما لباس های حساس خود را حتما داخل ماشین لباسشویی با آب سرد شستشو می دهید بهترین گزینه برای شما مایع لباسشویی می باشد زیرا حلالیت آن در آب بسیار راحت تر از پودر لباسشویی می باشد این مودر یکی از مهم ترین نکت در تفاوت بین مایع لباسشویی و پودر لباسشویی است.

 

لکه بری بیشتر بین مایع و پودر لباسشویی

اگر قصد شستشوی لباس هایی با لکه های سر سخت را دارید بهترین گزینه برای شما پودر لباسشویی می باشد دقت داشته باشید که پودر لباسشویی به دلیل ترکیبات شیمیایی و آنزیم های قوی به راحتی لکه ها را از روی لباس پاک میکند.
پس اگر لباس های شما لکه های زیاد و سر سختی دارند شما به دنبال مایع لباسشویی نباشید زیرا مایع برای شستشوی ساده با لکه های کمی می باشد و بهترین انتخاب در این مواقع پودر لباسشویی است.

 

از بین نرفتن رنگ لباس

اگر لباس های شما حساس هستند و یا رنگ های مختلفی دارند دقت داشته باشید که برای شستشوی آن ها از پودر استفاده نکنید زیرا استفاده از پودر باعث بور شدن لباس ها و یا کم رنگ شدن رنگ آن ها میگردد بهتر است در این مواقع از مایع لباسشویی استفاده کنید.

خوش بو شدن لباس ها

اگر قصد از بین بردن بوی بد لباس های خود را دارید پودر لباسشویی بهترین گزینه است اما از بین پودر لباسشویی و مایع لباسشویی در انتهای شستشو مایع لباسشویی رایحه بهتری را به لباس های شما منتقل میکند و پودر لباسشویی بیشتنر بوی شیمیایی به لباس های شما می دهد.

 

میزان آسیب رسانی به ماشین لباسشویی

مواد شوینده لباسشویی به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی به مرور زمان به قطعات ماشین لباسشویی شما آسیب وارد کرده و شما نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی دارید.

بین پودر و مایع لباسشویی کدام یک آسیب بیشتری به دستگاه وارد میکند؟

پودر یا مایع لباسشویی؟

پودر لباسشویی به دلیل تریکبات شیمایی قوی و مواد سفید کننده باعث آسیب های بیشتری به ماشین لباسشویی شما می شود و رسوبات زیادی تولید میکند بهتر است اگر با لکه های سرسختی طرف نیستید از مایع لباسشویی استفاده کنید و یا اگر از پودر لباسشویی استفاده میکنید بهتر است میزان کمی از آن داخل جاپودری بریزید.

اتو کشی آسان

اگر لباس های شما پس از شستشو بیش از حد چروک شده باشند اولین نکته این است که شما نباید بیش از حد آب را در داخل ماشین لباسشویی خود گرم کنید اما بین پودر لباسشویی و مایع لباسشویی بهترین گزینه مایع می باشد.
زیرا میاع با کم کردن الکتریسیته ساکن باعث لطیف شدن الیاف لباس ها می شود و پس از شستشو لباس های شما به راحتی اتوکشی می شوند.

سرعت شستشو

دقت داشته باشید که اگر برنامه های زیر 60 دقیقه استفاده میکنید میزان حل شدن پودر در اب بسیار سر سخت‌تر می باشند که برای این کار بهتر است در این مواقع از مایع لباسشویی استفاده کنید زیرا هم راحت تر در آب حل می شوند و هم میتوانید از برنامه های 30 دقیقه ای از آن استفاده کنید.

 

قیمت

اگر قصد خرید پودر لباسشویی و یا مایع لباسشویی دارید باید به این نکته دقت داشته باشید که قیمت پودر بسیار ارزانتر از قیمت مایع می باشند. ما در این مقاله سعی کردیم به شما کمک کنیم که از بین پودر لباسشویی و مایع لباسشویی کدام انتخاب بهتری می باشند؟

 

مطالب متداول

چگونه لکه های لباس سفید را پاک کنیم؟

نحوه شستن فرش و روفرشی در ماشین لباسشویی

چه مقدار پودر و یا مایع در لباسشویی بریزیم؟

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران