با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

سیم کشی داخل یخچال

سیم کشی داخل یخچال

تعمیر یخچال نیازمند تخصص بسیار زیاد و تجربه بالا می باشد حال اگر شما تعمیر کار یخچال هستید برای تعمیر این دستگاه باید با سیم کشی داخل یخچال آشنایی کامل داشته باشید که در لحظه مواجه با اتصالی و قطعی برق در یخچال تسلط کافی بر نقشه سیم کشی یخچال داشته باشید ما در این مقاله تمامی نکات برای برطرف کردن مشکلات سیم کشی یخچال را به شما توضیح می دهیم.

دقت داشته باشید که یک اتصالی کوچک در یخچال ممکن است به قطعات و سیم کشی داخلی یخچال آسیب وارد کند و برطرف کردن مشکل آن بسیار دشوار شود اگر شما از دانش فنی بالایی برخوردار نیستید بهتر است که انجام این کار را به یک تکنسین با تجربه بسپارید تا عیب یابی و تعمیر آن را به درستی انجام دهد و همچنین تکنسین باید با نحوه سیم پیچی قطعات یخچال آشنایی داشته باشد تا در لحظه مشاهده مشکل یخچال متوجه آسیب دیدن هر کدام از قطعات شود برای این که تعمیر یخچال خود را در تمامی مناطق تهران انجام دهید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما تخصصی ترین تعمیر یخچال را با استفاده از قطعات اصلی به شما ارائه می دهیم.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

نحوی سیم کشی داخل یخچال و فریزر

با استفاده از خدمات ما در تعمیره، بابت تعمیر یخچال و فریزر (قدیمی، جدید, صنعتی)  در محل و منزل شخصی خود  در هزینه ها و در زمان صرفه جویی نمایید.

***

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

 

چگونه سیم کشی یخچال را باز کنیم؟

برای باز کردن سیم کشی یخچال شما در مرحله اول باید عیب یابی را به درستی انجام دهید سیم کشی داخل یخچال در قسمت های مختلفی وجود دارد که با آسیب دیدن هر کدام از آن ها شما متوجه آسیب های مختلفی در یخچال می شوید اگر این آسیب در سیم کشی ورودی یخچال باید برای دسترسی به آن شما میتوانید به کمک یک پیچ گوشتی پیچ های بدنه را باز کنید و قاب را به سمت بیرون بکشید با انجام این کار و باز کردن قاب یخچال شما دیگر به سیم کشی برق یخچال دسترسی دارید اگر سیم ورودی متصل به کمپرسور آسیب دیده باشد حتما باید آن را باز و سیم جدیدی جایگزین آن بکنید این مشکل یکی از جزعی ترین مشکلات در سیم کشی داخل یخچال می باشد.

 

 

سیم پیچی قطعات مختلف یخچال چگونه می باشد؟

نحوی سیم کشی یخچال و فریزر

در ادامه این مطلب ما نحوه سیم کشی هر یک از قطعات داخلی یخچال را برای شما شرح می دهیم تا با استفاده از این مطلب شما با مشاهده آسیب وارد شده به یخچال به سراغ قسمت آسیب دیده و سیم کشی داخل یخچال بروید و به درستی معیوب بودن هر یک را تشخیص دهید.

 

چگونه موتور یخچال را سیم کشی کنیم؟

به طور کلی موتور یخچال یکی از اصلی ترین قطعات می باشد که به دلیل وجود سیم پیچ در داخل آن سیم کشی کمپرسور یخچال بسیار دشوار می باشد که اگر شما با اطلاعات کافی سیم کشی آن را انجام ندهید این کار باعث سوختن موتور یخچال می شود کمپرسور یخچال به کمک رله و اورلود راه اندازی می شود و در برخی از یخچال ها راه اندازی کمپرسور به کمک یک خازن انجام می شود ما در ادامه این مطلب نحوه سیم کشی کمپرسور یخچال را شرح می دهیم.

 

سیم کشی موتور تک فاز یخچال

سیم کشی داخل یخچال چگونه است؟

یکی از متداول ترین موتور ها در یخچال موتور تک فاز می باشد زیرا راه اندازی آن نیاز به نیروی زیادی ندارد و سیم کشی آن راحت تر از بقیه کمپرسور های یخچال می باشد.

 • برای این که در کمپرسور تک فاز یخچال شما جریان وجود داشته باشد این جریان را به کمک سه سیم با رنگ های مختلف به موتور انتقال می دهیم.
 •  دقت داشته باشید که سیم های متصل به پریز برق دارای سیم های آبی، سبز، زرد و قهوه ای می باشد.
 • و همچنین به ترموستات یخچال هم سیم هایی مانند مشکی، قهوه ای و آبی متصل می شود.
 •  سیم های آبی و قهوه ای به استارتر یخچال متصل می شود.
 •  برای قسمت ارت و یا زمین از سیم زرد و سبز استفاده می شود.
 • سیم آبی در موتور یخچال نشان دهنده نول می باشد.
 • و سیم قرمز و قهوه ای هم در کمپرسور یخچال نشان دهنده فاز می باشد.
  به طور کلی برای راه اندازی موتور و یا کمپرسور یخچال سه سیم به موتور متصل می شوند که مهم ترین پایه در کمپرسور یخچال پایه رانینگ و یا R می باشد که با آسیب دیدن سیم پیچ رانینگ کمپرسور شروع به کار نمیکند دیگر پایه کمپرسور یخچال پایه استارت و یا S می باشد که استارت اولیه راه اندازی کمپرسور به کمک این پایه و سیم پیچ داخلی کمپرسور یخچال انجام می شود اما پایه مشترک که میان این دو پایه می باشد با حرف C نسان داده می شود.

 

نحوه سیم کشی ترموستات یخچال

برای این که یخچال شما با دمای معینی کار کند باید قطعه ای سنجش دما را انجام دهد برای این کار از ترموستات استفاده می شود این قطعه نسبت تنظیم شما دما را کم و زیاد میکند که به طور کلی با سیم های قرمز یا مشکی و قهوه ای راه اندازی می شود و دقت داشته باشید که یک سیم ارت هم متصل به بدنه ترموستات می باشد برای این که ترموستات کمپرسور یخچال را قطع و وصل کند باید یک فاز ورودی از پریز به ترموستات یخچال متصل شود و خروجی آن نیز به رله کمپرسور یخچال متصل می شود برای این که با این قطعه و سیم کشی ترموستات یخچال بیشتر آشنا شوید میتوانید نحوه تست ترموستات یخچال را مطالعه کنید در ادامه مطلب به سیم کشی داخل یخچال و دیگر قطعات می پردازیم.
در ادامه مطلب به سیم کشی داخل یخچال و دیگر قطعات می پردازیم.

 

 

سیم کشی استارت یخچال

سیم کشی داخل چگونه است؟

به طور کلی برای استارت کمپرسور یخچال دو سیم به رله کمپرسور متصل می شود این سیم ها یکی به رانینگ و دیگری به استارت متصل می شود که استارت پس از راه اندازی از مدار خارج می شود اگر استارت بیش از حد در داخل مدار باقی بماند باعث گرمای بیش از حد و سوختن سیم پیچ استارت می شوند سیم کشی داخل یخچال در این مواقع بسیار مهم است و دقت داشته باشید سیم های متصل به رله از خروجی ترموستات متصل می شوند که در هنگام رسیدن دما به حد تنظیم شده کمپرسور را از مدار خارج کند.

 

سیم کشی داخل یخچال

سیم کشی یخچال که در قسمت بالا گفته شده است در تمامی یخچال ها مانند هم می باشند اما در یخچال های جدید به جای ترموستات از برد و سنسور استفاده شده است که سیم کشی داخل این یخچال بسیار دشوار می باشد و عیب یابی و تعمیر آن بسیار پیچیده است و در کمپرسور های جدید برای راه اندازی موتور از یک برد استفاده شده است که به آن اینورتر گفته می شود و در برخی از موارد با آسیب دیدن برد اینورتر موتور آن از کار می افتد.

 

مهم ترین نکات برای سیم کشی داخل یخچال

برای این که سیم کشی داخلی یخچال را انجام دهید باید به برخی از نکات توجه داشته باشید تا با انجام اشتباه آن باعث آسیب رساندن بیشتر به یخچال شوید.

 •  همیشه دقت داشته باشید که به یخچال شما ارت باید متصل شده باشد.
 •  حتما برای سیم کشی داخل یخچال از سیم های استاندارد استفاده کنید تا با عبور جریان زیاد باعث سوختن سیم ها نشود.
 • سیم ها را به کمک یک لوله از داخل یخچال عبور دهیم و همچنین برای سیم کشی داخل یخچال از سیم هایی با رنگ های متفاوت استفاده کنید.
 •  هیچ وقت سیم ها را در داخل یخچال لخت نگزارید زیرا اتصال آن به بدنه باعث شوک الکتریکی و همچنین آسیب رساندن به قطعات الکترونیکی می شود.
 • برای اتصال سیم ها از سوکت با روکش پلاستیکی استفاده کنید.
 • قبل از راه اندازی یخچال سیم کشی داخل یخچال را به کمک اهم متر مورد بررسی قرار دهید.
  دقت داشته باشید که سیم کشی داخل یخچال بسیار حساس می باشد و انجام آن توسط افراد ناوارد باعث آسیب رساند بیشتر به یخچال شده و هزینه تعمیر آن را بیشتر میکند.

 

مطالب مرتبط:

علت سخت باز شدن درب یخچال

تعویض موتور یخچال

ارور و کد خطای یخچال حایر

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4.3 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران