با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت سخت باز شدن درب یخچال

علت سخت باز شدن درب یخچال

اگر درب یخچال شما سخت باز و بسته می شود و یا درب یخچال شما آسیب دیده است ما در این مطلب به برخی از متداول ترین قطعات که باعث به وجود آوردن این مشکل می شوند می پردازیم دقت داشته باشید که درب یخچال زمانی آسیب میبیند که شما در حفظ و نگهداری آن به نکات مهم توجه نکرده اید به طور مثال گذاشت بطری و ظروف بی از حد در داخل درب یخچال و یا باز کردن درب یخچال بیش از حد این موارد باعث آُیب رساندن به این قطعه شده و به مرور زمان شما متوجه سخت باز شدن درب یخچال می شوید در ادامه این مطلب به نحوه تعمیر آن میپردازیم و نکاتی را به شما توضیح میدهیم که با رعایت آن ها درب یخچال شما آسیب نمی بیند.
اگر شما به دنبال علت سخت باز شدن درب یخچال و یا سفت باز شدن درب یخچال هستید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید و از مشاوره های رایگان ما در زمینه تعمیر یخچال استفاده کنید.

در مجموعه تعمیره تمامی خدمات تعمیر یخچال حایر با استفاده از قطعات اصلی و همچنین پس از تعمیر تمامی خدمات به مدت 6 الی 12 ماه گارانتی می شود.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا درب یخچال سخت باز میشه؟

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.
***

تعمیر ساید بای ساید را در تعمیره تخصصی انجام میدهیم. 

 

 

دلایل سفت باز شدن درب یخچال

اگر درب یخچال شما سفت باز می شود در این مطلب به علت های سفت باز شدن درب یخچال میپردازیم و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را به شما توضیح می دهیم این مشکل میتواند از موارد زیادی باشد.

 •  یکی از مهم ترین موارد که علت سفت باز شدن درب یخچال می باشد لاستیک و یا نوار دور درب یخچال است گاهی اوقات با کثیف شدن این نوار بر روی بدنه یخچال شما حالت چسبندگی پیدا میکند و همین امر باعث سخت باز شدن درب یخچال می شود.
 •  برای برطرف کردن این مشکل باید به از آب گرم، ریکا و یا جوش شیرین استفاده کنید با استفاده از این محلول لاستیک دور درب یخچال خود را تمیز کنید.
 •  پس از انجام این کار بر روی لاستیک آب گرم بریزید تا اگر از حالت خود خارج شده است و به لولای درب گیر میکند این مشکل برطرف شود.
 • دقت داشته باشید که اگر این لاستیک آسیب دیده است و درب یخچال شما سخت باز می شود حتما این نوار را تعویض کنید زیرا قابل تعمیر نمی باشد.
 • تعویض لاستیک دور درب یخچال یکی از خدمات مجموعه تعمیره برای شما عزیزان می باشد.
 •  یکی دیگر از عوامل سفت شدن درب یخچال آسیب دیدن لولای درب یخچال می باشد که درب یخچال بر روی این قطعه قرار دارد و برای تعویض و یا تعمیر آن درب باید باز شود.
 •  اگر یخچال شمادر محلی صاف و تراز قرار نداشته باشید همین امر یکی از علت سفت باز شدن درب یخچال می باشد که برای برطرف کردن این مشکل تنها کافیست پایه های زیر یخچال را سفت کنید و یخچال خود را تراز کنید.
 • یکی دیگر از علت های سخت باز شدن درب یخچال آسیب دیدن خود درب و یا دفرمه شدن ان می باشد که برای برطرف کردن این مشکل حتما باید درب را تعویض و یا رگلاژ کنید تا این مشکل برطرف شود.
 •  اگر تمامی این موارد را مورد بررسی قرار داده اید و همه آن ها سالم هستند حتما باید به سراغ استوپر بروید این قطعه در یخچال های ال جی، سامسونگ، و… موجود می باشد و از باز کردن درب بیش از حد جلو گیری میکند.

 

نوار دور درب علت سفت باز شدن درب یخچال

علت سخت باز شدن درب یخچال

به طور کلی اگر درب یخچال شما سخت باز می شود و یا باز می ماند مهم ترین مشکل در این مواقع لاستیک دور درب یخچال است گاهی با چسبیدن مقداری از مواد غذایی به لاستیک دور درب همین امر باعث می شود که لاستیک حالت چسبندگی پیدا کند و در هنگام باز کردن درب یخچال سخت باز شود اما گاهی اوقات متوجه می شوید که درب باز است و در داخل فریزر برفک تولید شده است در این مواقع احتمال خرابی لاستیک دور درب بسیار زیاد می باشد.
اما در برخی از موارد علت سخت باز شدن درب یخچال خشک بودن لاستیک دور درب می باشد اگر این لاستیک نرم باید درب یخچال به راحتی باز می شود اما دلیل خشک شدن آن چیست؟
به طور کلی دور یخچال شما لوله هایی از کندانسور وجود دارد که با لمس این قسمت ها متوجه گرم بودن آن قسمت می شوید این گرما باعث نرم ماندن لاستیک دور درب یخچال می شود اما در برخی از مواقع به دلیل نشتی گاز از این لوله ها تکنسین آن را حذف میکند که همین امر باعث خشک شدن لاستیک دور درب یخچال شما می شود.

 

آیا آسیب دیدن لولای درب یخچال علت سخت باز شدن درب یخچال می باشد؟

اگر درب یخچال شما سخت و یا سفت باز میشود مهم ترین قطعه که در آسیب دیدن آن باعث این مشکل می شود لولای درب یخچال می باشد به طور کلی درب یخچال بر روی دو لولا قرار گرفته است که قسمت بالایی آسیب کم تری میبیند و لی لولای پایین به دلیل سنگین شدن درب یخچال با گذاشتن وسایل زیاد در داخل آن این لولا آسیب میبیند و علت سخت باز شدن درب یخچال آسیب دیدن همین لولا است که با تعویض آن درب یخچال شما به راحتی باز و بسته می شود.

 

 

نکات مهم برای جلو گیری از سخت باز شدن درب یخچال

چرا درب یخچال سخت باز میشود؟

برای این که درب یخچال شما آسیب نبیند و به راحتی باز و بسته شود باید نکات زیر را رعایت کنید.

 •  لاستیک دور درب یخچال را همیشه تمیز کنید و مراقب باشید که در هنگام تمیز کردن به آن آسیب وارد نکنید .
 • در داخل درب یخچال محلی قرار دارد که شما میتوانید مواد غذایی و یا بطری در داخل آن قرار دهید با سنگین کردن آن شما به درب و همچنین به لولای درب آسیب وارد میکند.
 •  همیشه لولا های یخچال خود را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.
  اگر درب یخچال شما سخت باز می شود و برای باز و بسته کردن آن به مشکل خورده اید با بررسی موارد گفته شده خودتان میتوانید این مشکل را تا حدودی برطرف کنید اما برای تعویض لاستیک دور درب یخچال و یا تعمیر و تعویض لولای درب یخچال میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

مطالب مرتبط:

سیم کشی داخل یخچال

تعویض موتور یخچال

ارور و کد خطای یخچال حایر

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران