با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی نوعی روبات است که ظروف شما را به بهترین شکل ممکن شستشو می دهد اما گاهی اوقات متوجه می شوید که آب به داخل ماشین ظرفشویی وارد نمی شود موارد زیادی هستند که باعث می شود آب وارد ماشین ظرفشویی نشود ما در این مقاله به علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی می پردازیم و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را شرح می دهیم آب یکی از عناصری در ماشین ظرفشویی شما می باشد که به کمک آن ظروف شسته می شوند پس بدون آب این دستگاه شروع به کار نمیکند در این مواقع شما باید در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر آن کنید.

وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی یکی از متداول ترین مشکلات در این دستگاه می باشد و تفاوتی در برند ماشین ظرفشویی نمی کند تعمیر ماشین ظرفشویی در این مواقع کاری بسیار تخصصی می باشد که باید یک تکنسین ماهر آن را انجام دهد اگر با مشکل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی مواجه شده اید برای تعمیر آن میتوانیدبا مجموعه تعمیره در تماس باشید تعمیرکاران ظرفشویی در این مجموعه تمامی دوره های آموزشی را گزرانده و دارای تخصص کافی می باشند همچنین تمامی خدمات در این مجموعه با ضمانت 6 الی 12 ماه انجام می شود.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمیشود؟

تعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

 

دلایل وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی رو روشن کردم و متوجه شدم که آب وارد دستگاه نمی شود یکی از متداول ترین سوالات در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد که ما در این مقاله له آن می پردازیم شما با بررسی موارد زیر میتوانید مشکل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی را برطرف کنید.

 • آسیب دیدن شیر ورودی آب و یا شیر برقی
 •  مشکل در سیستم آبرسانی
 •  آسیب دیدن شیر های ورودی
 •  آسیب دیدن سنسور سطح آب
 • خراب بودن میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی
 •  سوئیچ شناور
 •  برد اصلی
 •  تخلیه آب

آسیب دیدن شیر برقی یکی از علت های وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

چرا آب وارد شرفشویی نمیشود؟

اگر آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود در قدم اول باید به سراغ تامین کننده آب بروید که وظیفه این کار بر عهده شیر برقی یا آکواستاپ می باشد تفاوت این دوقطعه به این شکل می باشد که شیر برقی یک قطعه الکترونیکی است که به پشت ماشین ظرفشویی متصل می شود و شلنگ آب به ایتدای این قطعه وصل میگردد اما آکواستاپ یک شلنگ است که در داخل آن سیستم برقی وجود دارد این شلنگ به مخزن آب ماشین ظرفشویی متصل می شود.

 •  در ابتدای شیر برقی و یا در داخل این قطعه نوعی فیلتر قرار دارد که با گرفتگی آن آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود شما باید این فیلتر را تمیز کنید.
 • دقت داشته باشید که در ماشین های ظرفشویی جدید از آکواستاپ استفاده می شود و شما برای تست این قطع تنها کافیست برق مستقیم به آن متصل کنید.
 •  در صورت آسیب دیدن شیر برقی و یا آکواستاپ باید این قطعات را تعویض کنید.
 •  تعویض این قطعات بسیار تخصصی می باشند زیرا باید به درستی آب بندی شود در غیر این صورت ماشین ظرفشویی شما دچار آبریزی میگردد.
  اگر با وارد نشدن آب در ماشین ظرفشویی مواجه شده اید بهتر است با مجموعه تعمیره در تماس باشید تا تعمیرکاران ظرفشویی ماهر در سریع ترین زمان به محل سکونت شما اعزام شوند.

 

 

 

آیا مشکل در آبرسانی باعث وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی می شود؟

اگر رسوبات و کلسیم موجود در آب باعث گرفتگی در فیلتر کوچک آب شوند به مرور زمان ممکن است ظرفشویی مرحله آبگیری را به درستی انجام ندهد.
این رسوبات وارد شیر آب شده و داخل فیلتر ورودی انباشه می شوند در این مواقع برای برطرف کردن این مشکل بهتر است ماشین ظرفشویی خود را از برق جدا کنیدو منبع آبرسانی و فیلتر را مورد بررسی قرار دهید.
گاهی اوقات با پیچ خوردگی و گرفتگی شلنگ ورودی آب مسیر بسته شده و دستگاه به درستی مرحله آبگیری را انجام نمی دهد در این مواقع میتوان گفت علت نیامدن آب در ظرفشویی شلنگ ورودی می باشد.
تعمیرکاران ظرفشویی اسنوا در مجموعه تعمیره تمامی این موارد را برای وارد نشدن آب به ظرفشویی بررسی میکنند و تخصصی ترین تعمیرات را به شما ارائه می دهند.

 

 

آیا در زمان آسیب دیدن برد الکترونیکی آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود؟

ماشین ظرفشویی دستگاهی است که فرایند شستشوی ظروف را به کمک آب انجام می دهد پس در زمان وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی شما با دردسر های زیادی رو به رو هستید یکی از مهم ترین قطعات در زمان آبگیری بر الکترونیکی ماشین ظرفشویی می باشد امروزه تمامی دستگاه های برقی از این برد های الکترونیکی برای صادر کردن مهم ترین فرمان ها استفاده میکنند برد الکترونیکی برنامه ریزی شده است که در برنامه های شستشو چه زمانی مرحله آبگیری را آغاز کند در صورت آسیب دیدن هیچ فرمانی برای شیر برقی و یا جریانی به سمت شیر برقی صادر نمی شود تا این قطعه شروع به کار کند در این مواقع باید برداصلی ماشین ظرفشویی تعمیر شود در این مواقع برای آگاهی بیشتر شما می توانید مقاله برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

علت آب نپاشیدن ماشین ظرفشویی

آسیب دیدن و شکستگی شیر های ورودی آب

به طور کلی شلنگ های ورودی آب به ماشین ظرفشویی به شیر ها متصل شده اند اگر به هر دلیلی این شیر ها دچار شکستگی شده باشند آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود در این مواقع بهتر است که ظرفشویی را از محل خود خارج کرده و شلنگ ورودی آب را از شیر جدا کنید اگر با باز کردن شیر متوجه نبود آب در داخل آن شده اید بهتر است قبل از تعمیر ظرفشویی اسنوا حتما این مشکل را برطرف کنید دقت داشته باشید که در زمان نبود آب در داخل ظرفشویی سیستم عیب یابی خودکار ماشین ظرفشویی یک کد خطا و یا ارور نمایش می دهد.

 

آیا آسیب دیدن سنسور آب یکی از دلایل وارد نشدن آب به ظرفشویی می باشد؟

آیا تا به حال به این نکته توجه داشته اید که ظرفشویی به کمک چه قطعه ای مرحله آبگیری را قطع میکند زیرا با یکسره کار کردن شیر برقی باعث سر ریز شدن آب در داخل ظرفشویی می شود این کار به کمک سنسور سطح آب انجام می شود این قطعه در زمان آبگیری و رسیدن سطح آب به حد تنظیم شده شیر برقی را از مدار خارج میکند در ظرفشویی های قدیمی هیدرواستات این کار را انجام میداد اما در ظرفشویی های جدید این کار توسط سنسور آب شمار انجام می شود.
حال اگر این قطعه آسیب دیده باشد ممکن است ماشین ظرفشویی قبل از شروع به کار کرده یک کد خطا نمایش دهد و شما متوجه می شوید که آب وارد ظرفشویی نشده است در این مواقع باید به سراغ سنسور سطح آب بروید و ین قطعه را تست کنید.

 

باز بودن درب و آسیب دیدن میکروسوئیچ یکی از دلایل وارد نشدن آب به ظرفشویی

اگر درب ماشین ظرفشویی خود را در حین کار باز کنید متوجه می شوید که سیکل کار در حین کار متوقف می شود پس یکی از علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی باز بودن درب آن است حال اگر درب آن را در محل خود بسته اید و باز هم ظرفشویی شروع به آبگیری نمیکند در این مواقع حتما باید به سراغ میکروسوئیچ درب بروید این قطعه نوعی کلید در داخل درب می باشد و در هنگام باز بودن درب ماشین ظرفشویی متوقف می شود حال اگر این قطعه آسیب دیده باشد ممکن است با بسته بودن درب هم ماشین ظرفشویی آبگیری نکند بهتر است در این مواقع میکروسوئیچ را بررسی کنید و در صورت سالم بودن این قطعه به سراغ برد اصلی بروید و آن را تعمیر کنید.
دقت داشته باشید که در ابتدای سیکل شستشوی ماشین ظرفشویی عمل تخلیه آب انجام می شود پس منتظر آبگیری در مرحله اول نباشید.

 

خرابی سوئیچ شناور یکی از دلایل آب گیری نکردن ماشین ظرفشویی

چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمیشود؟ راهحل

در ماشین ظرفشویی های جدید برای جلوگیری کردن از نشتی آب از قطعه ای بنام شناور و سوئیچ شناور استفاده می شود زمانی که ماشین ظرفشویی شما دچار آبریزی و یا نشتی آب شده باشد این سنسور فعال شده و میتوان گفت علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی این قطعه می باشد گاهی اقوات با شکستگی سوئیچ ممکن است کد خطایی در رابطه با آبریزی ماشین ظرفشویی مشاهده کنید ممکن است این سوئیچ آسیب دیده باشد و هیچ گونه آبریزی در ظرفشویی اتفاق نیافتاده باشد اما اگر نشتی آبی مشاهده کردید بهتر در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر آن کنید زیرا آبریزی بیش از حد باعث آسیب دیدن دیگر قطعات ماشین ظرفشویی می شود.

 

رفع مشکل وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

 •  با توجه به مطالب گفته شده اگر آب وارد ماشین ظرفشویی شما نمی شود به تربیت باید موارد زیر را بررسی کنید.
 • در قدم اول دقت داشته باشید که درب ظرفشویی به درستی بسته شده است در غیر این صورت درب را ببندید زیرا مانع آبگیری ماشین ظرفشویی می شود.
 • پس از بررسی درب باید به سراغ شیر برقی و یا آکواستاپ بروید این قطعات را مورد بررسی قرار دهید دقت داشته باشید که شلنگ ورودی آب دچار پیچ خوردگی نشده باشد.
 • فیلتر ورودی آب را بررسی کنید.
 • اگر شیر برقی سالم بود و همچنان شما ارور آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی را در صفحه نمایشگر مشاهده میکنید باید به سراغ برد اصلی بروید و این قطعه را تعمیر کنید.
  بررسی تمامی موارد بالا کاری بسیار تخصصی می باشد که این کار را باید توسط یک تعمیر کار ظرفشویی انجام دهید.

 

جمع بندی

ما در مطالب بالا به طور کلی نحوه عیب یابی واردنشدن آب به ماشین ظرفشویی را بررسی کرده ایم دقت داشته باشید که در هر مورد ماشین ظرفشویی شما یک کد خطا نشان می دهد اگر هر مشکلی به طور مثال آبریزی و یا آسیب دیدن درب اتفاق افتاده باشد ظرفشویی کد خطای متفاوتی نمایش می دهد و در همین حین مانع آبگیری ظرفشویی می شود شما بهتر است برای تعمیر دستگاه با مجموعه تعمیره در تماس باشید تا اوپراتور های ما به صورت تخصصی راهنمایی های لازم را برای شما توضیح دهند و در صورت نیاز به تعمیر کار نزدیک ترین تکنسین را به محل سکونت شما اعزام کنند.

مطالب مرتبط:

راهنمایی تعویض موتور دایورتر ظرفشویی

راهنمایی تعویض تایمر ظرفشویی

ارورها و کد خطایی ماشین ظرفشویی اسنوا

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[1 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران