با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

راهنمای تعویض موتور دایورتر ماشین ظرفشویی

تعویض موتور دایورتر ماشین ظرفشویی

راهنمای تعویض موتور دایورتر ماشین ظرفشویی

ما در این مقاله به نحوه کار موتور دایورتر و همچنین عیب یابی و تعویض آن می پردازیم دستورالعمل های مهم و راهنمایی تعویض موتور دایورتر را به صورت گام به گام به شما ارائه می دهیم این موتور دیسک دایورتر را در موقعیت هایی قرار می دهد تا دیسک بتواند آب را از بازوهای اسپری بالا هدایت کند اگر این قطعه آسیب دیده باشد و یا به طور کلی از کار افتاده باشد ماشین ظرفشویی شما در حین کار متوقف شده و سیستم عیب یابی خودکار آن یک کد خطا مربوط به موتور دایورتر نمایش می دهد. دقت داشته باشید که بدون عملکرد صحیح این موتور آب به خوبی بر روی ظروف پاشش ندارد و ظروف ها تمیز نمی شوند این موتور در ایران با نام موتور مقسم شناخته می شود و محل قرار گیری آن در پایین ترین قسمت ماشین ظرفشویی و زیر حوضچه می باشد تعویض موتور دایورتر کاری بسیار تخصصی است زیرا گاهی اوقات این موتور آسیب ندیده و برای برطرف کردن مشکل باید قطعات دیگر مورد بررسی قرار بگیرند بهتر است در این مواقع برای تعمیر ظرفشویی در تهران  از تعمیرکاران مجموعه تعمیره کمک بگرید تا به صورت تخصصی تعویض موتور دایورتر ظرفشویی شما را انجام دهند.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

تعویض موتور دایورتر ظرفشوییتعمیره در کنار شماست تا تعمیر لوازم خانگی در تهران و حومه به متخصصین ما بسپارین، متخصصین حرفه ایی ما درکنار شما هستند.

 

وظیفه موتور دایورتر در ماشین ظرفشویی چیست؟

تا به حال به بازو های آب پاش ماشین ظرفشویی که در داخل قرار دارند توجه کرده اید این بازو ها به کمک یک صفحه حرکت میکنند که این صفحه برای چرخاندن بازو های آب پاش نیاز به یک موتور دارد این موتور با نام دایورتر در وقاع اصلی ترین مرحله شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی را انجام می دهد که در صورت اسیب دیدن این قطعه ماشین ظرفشویی شما در حین کار متوقف شده و ظروف تمیز نمی شوند ما در ادامه مطلب به نحوه عیب یابی و راهنمای تعویض موتور دایورتر ماشین ظرفشویی می پردازیم.

 

 

چه زمانی نیاز به تعویض موتور دایورتر می باشد؟

به مرور زمان با ورود مواد غذایی مانند هسته خرما وزیتون به صفحات دایورتر باعث اس کار افتادن این قطعه می شوند در بیشتر ظرفشویی هایی که دارای سیستم عیب یابی خودکار می باشند این مشکل به صورت یک کد خطا نمایش داده می شود اما اگر ماشین ظرفشوی شما به همراه این نقص فعالیت خود را انجام دهد ممکن است یکی از بازو های آب پاش به درستی وظیفه خود را انجام ندهند در این مواقع شما باید در سریع ترین زمان اقدام به تعویض موتور دایورتر کنید.

 

راهنمای تعویض موتور دایورتر ماشین ظرفشویی

تعمیر موتور دایورتر ظرفشویی

توصیه ما برای تعویضموتور دایورتر ماشین ظرفشویی این است که اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید بهتر است این کار را به تعمیرکار ظرفشویی اسنوا بسپارید تا به صورت تخصصی این کار را برای شما انجام دهد.

 • در قدم اول برای تعویض این موتور شما باید جریان برق را قطع کنید این کار باعث جلوگیری از شوک الکتریکی و خطرات آن می باشد کافیست دوشاخ برق را از پریز جدا کنید تا اتصال برق قطع شود.
 • پس از انجام این کار شما نیاز به ابزارالاتی مانند پیچ گوشتی، یک موتور درایور جدید و… دارید.

 

نحوه خارج کردن صفحه دایورتر ماشین ظرفشویی

برای این که به راحتی بتوانید موتور دایورتر را تعویض کنید در قدم اول باید صفحه دایورتر را از محل خود خارج کنید که برای این کار می توانید از روش زیر استفاده کنید:

 •  باید قسه های ظروف را از محل خود خارج کرده و بیرون بیاورید.
 •  با ازاد کردن بست ها به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید.
 • باید بازو های اسپری بالایی و پایینی را از محل خود خارج کنید.
 • لوله های تغذیه که به وسیله گیره متصل شده اند را آزاد کنید.
 • باید شلنگ تغذیه را از خروجی پمپ باز کرده و بیرون بیاورید.
 •  برای آزاد کردن پمپ باید آن را به سمت چپ بچرخانید و بیرون بیاورید.
 • در این مرحله به راحتی میتوانید صفحه دایورتر را از شفت موتور ازاد کنید.
 •  پس از این مرحله درب ماشین ظرفشویی خود را ببندید.

 

نحوه باز کردن درب زیر و پنل پایینی

برای این که در مرحله اخر به راحتی موتور دایورتر را باز کنید باید پنل های زیر و پایینی ماشین ظرفشویی خود را به کمک پیچ گوشتی باز کنید دقت داشته باشید که در کف ماشین ظرفشویی یک سنسور متصل به کف دستگاه می باشد که باید آن را آزاد کنید.
برای این که این فرایند را به درستی انجام دهید باید ماشین ظرفشویی خود را بیرون بکشید و اتصال برق را خارج کنید و با استفاده از یک حوله از خیس شدن داخلی ماشین ظرفشویی جلو گیری کنید.

 

 

نحوه باز کردن موتور دایورتر

نحوی باز کردن موتور دایورتر

برای این که موتور دایورتر را باز کنید و قطعه آسیب دیده را تعویض کنید باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید.

 •  در قدم اول ماشین ظرفشویی خود را به سمت عقب بخوابانید.
 • پس از این مرحله باید لوله ها و شلنگ ها را آزاد کنید.
 •  پس از این مرحله باید پیچ های trox را باز کنید.
 •  پس از آن دیگر موتور دایورتر به را حتی آزاد می شود دقت داشته باشید که در زمان بستن موتور جدید حتما پیچ های آن را سفت کنید اگر این پیچ ها شل باشند ممکن است ماشین ظرفشویی شما یک ارور نمایش دهد.

پس از تعویض موتور دایورتر ماشین ظرفشویی باید تمامی شلنگ های باز شده و همچنین پمپ را به درستی در محل خود قرار دهید و همچنین ماشین ظرفشویی را بلند کرده و درب های ان را ببندید با این کار دیگر می توانید دستگاه را به برق متصل کنید و مرحله تست دستگاه را آغاز کنید.

جمع بندی

در این مقاله ما راهنمای تعویض موتور دایورتر ماشین ظرفشویی و نحوه عیب یابی آن را توضیح داده ایم شما با مطالعه این مطلب میتوانید این قطعه را تعویض کنید دقت داشته باشید که اگر از دانش فنی بالا برخوردار نیستید این کار را به تعمیرکار ظرفشویی بسپارید اگر فردی ناوارد این کار را انجام دهد همین امر باعث آسیب رساندن به ماشین ظرفشویی می شود زیرا این دستگاه از حساسیت بالایی بر خوردار است اگر در این مواقع نیاز به راهنمایی داشتید میتوانید با مجموعه تعمیره تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:

راهنمایی تعویض تایمر ظرفشویی

علت وارد نشدن آب به ماشین ظرفشویی

ارورها و کد خطایی ماشین ظرفشویی اسنوا

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[0 امتیاز از 0 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران