با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

نحوی تعویض کردن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

نحوی تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

تمامی قطعات در ماشین لباسشویی مانند اعضای بدن می باشند و در صورت بروز مشکل و آسیب دیدن هر کدام فرایند کاری ماشین لباسشویی مختل می شود یکی از این قطعات شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی می باشد شاید تا به حال به اهمیت این شلنگ توجه نکرده اید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت آسیب دیدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی مراحل تخلیه آب به درستی انجام نمی شود و یا در صورت انجام شدن ماشین لباسشویی شما دچار آبریزی میگردد.

ما در ادامه مطلب به نحوه تعویض می پردازیم و شما در صورت مشاهده آسیب دیدن این قطعه میتوانید به کمک ما آن را تعویض کنید دقت داشته باشید که سیکل تخلیه آب از داخل ماشین لباسشویی توسط پمپ تخلیه انجام می شود اما این شلنگ نوعی خروجی آب متصل به پمپ تخلیه می باشد و درصورت گرفتگی و یا اسیب دیدن این موارد به درستی انجام نمی شود اگر با تعویض این قطعه به مشکل خورده اید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما در سریع ترین زمان تعمیرکار لباسشویی خود را به محل سکونت شما اعزام می کنیم تا مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی را برطرف کند.

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

 برای اطلاع از هزینه تعمیر ماشین لباسشویی با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی چیست؟

اگر به فرایند کاری ماشین لباسشویی خود توجه کرده باشید متوجه می شوید که در مرحله اخر ماشین لباسشویی اب را تخلیه کرده و شروع به خشک کردن لباس ها می کند در این مرحله زمانی که پمپ تخلیه وارد مدار کاری می شود آب را از داخل دیگ لباسشویی به کمک شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خارج میکند پس وظیفه این شلنگ هدایت آب های کثیف به فاضلاب می باشد که در صورت آسیب دیدن باید تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را انجام دهید.

 

ابزار مورد نیاز برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

شلنگ تخلیه لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی کاری تخصصی نیست و اگر شما دانش فنی کمی هم داشته باشید به راحتی میتوانید این قطعه را تعویض کنید اما برای تعویض این قطعه نیاز به چه ابزاری می باشد.

 • برای تعویض شلنگ تخلیه شما نیاز به پیچ گوشتی تخت و چهارسو دارید.
 • همچنین در این مواقع نیار به آچار
 •  و در نهایت باید از یک انبر دست استفاده کنید.

 

 

نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

ما در ادامه مطلب به صورت مرحله له مرحله نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را شرح می دهیم و شما برای تعویض آن باید این مراحل را به درستی انجام دهید و همچنین دقت داشته باشید که به قطعات دیگر در ماشین لباسشویی آسیب وارد نشود.

 •  قطع کردن جریان برق و آب
 •  جداکردن شلنگ تخلیه آسیب دیده
 • تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 •  تست شلنگ تخلیه نصب شده
 • بررسی آبریزی از قسمت تخلیه

 

قطع کردن جریان برق و آب برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

نحوی تمیز کزدن ماشین لباسشویی

برای این که تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود را انجام دهید باید سیم برق ماشین لباسشویی خود را از پریز جدا کنید تا در هنگام تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی شما دچار شوک الکتریکی و خطرات برق گرفتگی نشوید همچنین در این مواقع بهتر است شیر آب متصل به ماشین لباسشویی خود را ببندید تا در هنگام بیرون آوردن ماشین لباسشویی و آسیب دیدن شلنگ وردی آب در آشپرخانه شما جاری نشود.

 

جدا کردن شلنگ تخلیه آسیب دیده

برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باید به پایین ترین نقطه ماشین لباسشویی بروید در برخی از لباسشویی ها با باز کردن صفحه جلویی مانند لباسشویی سامسونگ به راحتی میتوانید شلنگ تخلیه آسیب دیده را جدا کنید اما در بیشتر لباسشویی ها با باز کردن درب پشتی دستگاه شما متوجه اتصالات شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی می شوید دقت داشته باشید که این شلنگ متصل به پمپ تخلیه می باشد گاهی اوقات این شلنگ به کمک یک بست متصل شده به پمپ می باشد این بست ها در بیشتر مواقع با انبر دست ازاد می شوند اما در مدل های قدیمی این بست ها پیچی می باشند.
پس از این که شلنگ تخلیه آسیب دیده را از محل خود خارج کرده اید باید قطعه جدید را به شکل قبلی به پمپ تخلیه متصل کنید و دقت داشته باشید که شلنگ به درستی متصل به پمپ شده باشد در غیر این صورت در زمان تخلیه دچار آبریزی می شود.

تست شلنگ تخلیه جدید

تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

پس از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی خود باید آن را تست کنید برای این کار ماشین لباسشویی خود را به برق متصل کرده و آب را باز کنید تا دستگاه شروع به کار کند اگر  به راحتی تخلیه شد و هیچ گونه آبریزی مشاهده نکرده اید میتوانید دستگاه را بسته و در محل خود قرار دهید در غیر این صورت و عدم تخلیه آب از داخل ماشین لباسشویی باید به سراغ تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود بروید.

 

تست پمپ تخلیه

اگر پس از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی متوجه شده اید که آب باز هم از داخل دستگاه تخلیه نمی شود برای برطرف کردن این مشکل باید به سراغ پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود بروید و این قطعه را مورد بررسی قرار دهید برای این کار میتوانید پمپ تخلیه را به صورت مستقیم با برق تست کنید و همچنین میتوانید با استفاده از اهم متر آن را بررسی کنید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با پمپ تخلیه میتوانید مقاله نحوه تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

 

 

نکات مهم پس از تعویض شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه لباسشویی

پس از تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی باید موارد زیر را در نظر داشته باشید تا طول عمر این قطعه افزایش یابد.

 •  اگر فاصله خروجی فاضلاب از لباسشویی شما زیاد می باشد بهتر است به جای کشیدن شلنگ تخلیه از یک شلنگ با متراژ بلندتر استفاده کنید تا این قطعه آسیب نبیند.
 • همیشه به این نکته توجه داشته باشید که شلنگ تخلیه باید در ارتفاع 60 سانتی متری به بدنه ماشین لباسشویی شما متصل شده باشد تا به راحتی آب را تخلیه کند گاهی ممکن است متوجه شوید که ماشین لباسشویی هم زمان که آبگیری میکند آب را از داخل خود تخلیه میکند که برای برطرف کردن این مشکل کافیست شلنگ را به بدنه متصل کنید.
 •  پس از قرار دادن ماشین لباسشویی در محل خود دقت داشته باشید که شلنگ تخلیه دچار پیچ خورگی نشود زیرا در این مواقع آب به سختی از داخل ماشین لباسشویی تخلیه میگردد.

 

مطالب مرتبط

علت قاطی شدن رنگ لباس ها در لباسشویی

علت خرابی گیر بکس لباسشویی

ارور لباسشویی آاگ

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.3 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران