با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

کاسه نمد لباسشویی

کاسه نمد لباسشوییپ

کاسه نمد لباسشویی

یکی از قطعات مهم در دیگ لباسشویی می باشد که ما در این مقاله کارایی آن و نحوه تعویض کاسه نمد لباسشویی را به شما آموزش می دهیم ما کارشناسان و تکنسین های با تجربه ایی در تعمیرلباسشویی در تهران  داریم شما کافیست ثبت درخواست کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر لباسشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

کاسه نمد لباسشویی چیست

تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی چگونه است؟

آیا تا به حال از قسمت پشتی دیگ ماشین لباسشویی خود متوجه آبریزی شده اید و یا در هنگام چرخش دیگ سر صدای غیر طبیعی را حس کرده اید یکی از قطعاتی که باعث بروز این مشکلات می شود کاسه نمید داخل دیگ می باشد وظیفه این قطعه مانع شدن از نفوذ آب به بلبرینگ ها می باشد و زمانی که آسیب دیده باشد شما باید در سریع ترین زمان اقدام به تعمیر لباسشویی ال جی کنید زیرا با استفاده مداوم باعث بروز مشکلات بیشتر در ماشین لباسشویی خود می شوید.
برای این که کاسه نمد ماشین لباسشویی را تعویض کنید باید مراحل زیر را به درستی انجام دهید:

 • در بیشتر ماشین ها لباسشویی در زمان تعویض کاسه نمد شما باید بلبرینگ های داخل دیگ را هم تعویض کنید زیرا آبرزی قبلی این قطعات را از بین برده است.
 • برای تعویض این قطعات باید دیگ ماشین لباسشویی به طور کلی از محل خود خارج شود.
 •  در قدم اول باید درب روی ماشین لباسشویی و درب پشتی را به کمک پیچ گوشتی باز کنید.
 •  پس از آن باید به سراغ سیم کشی لباسشویی رفته و پنل جلویی آن را باز کنید تا صفحه نمایشگر از محل خود خارج شود.
 •  در مرحله بعد باید میکروسوئیچ و صفحه جولویی لباسشویی خود را باز کرده و ازاد کنید.
 •  دقت داشته باشید که باید تمامی خرطومی های متصل به دیگ را ازاد کنید که مهم ترین آن ها جاپودری و پمپ تخلیه می باشند.
 •  برای راحت تر شدن کار شما میتوانید موتور لباسشویی را هم باز کنید.
 •  با باز کردن تمامی این موارد شما نیمی از راه را طی کرده اید و تنها کافیست که سنگ های تعادل و کمک فنر های ماشین لباسشویی را باز کنید.
 •  حال به راحتی میتوانید دیگر ماشین لباسشویی را از داخل کابین بیرون بیاورید.
 •  دیگ را از هم جدا کرده و آبکش را از داخل آن بیرون بیاورید دیگر شما به راحتی به بلبرینگ و کاسه نمد ماشین لباسشویی خود دسترسی دارید.

برای تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی باید این مراحل را انجام دهید که توصیه می شود در این مواقع کار را به یک تعمیرکار لباسشویی بسپارید.

کاسه نمد

کاسه نمد ماشین لباسشویی

لباسشویی از قطعاتی بسیار کوچک تشکیل شده است که وجود آن ها باعث کار کرد لباسشویی می شود یکی از این قطعات کاسه نمد می باشد که این قطعه باعث آب بندی دیگ ماشین لباسشویی و جلو گیری از خراب شدن شفت ماشین لباسشویی می شود.کاسه نمد در داخل و قسمت پشتی دیگ لباسشویی و بر روی شفت قرار می گیرد در تعویض این قطعه باید دقت داشته باشید که به خوبی آب بندی شود کاسه نمد برای این که مقاوم تر باشد و خم نشود از چندین لاستیک تشکیل شده است مانند :

 •  لاستیک سیلیکون
 • لاستیک فلورو
 •  لاستیک نیترل
 • لاستیک پلی اکلریک
 • تفلون

این اجزای تشکیل کاسه نمد می باشد.

 

 

انواع کاسه نمد 

کاسه نمد لباسشویی

 

به دلیل تفاوت در لباسشویی و محفظه ای که کاسه نمد در آن قرار میگیرد و یکی از تفاوت های آن با هم سایز کاسه نمد ها می باشند این سایز بر حسب میلی متر است و از چپ به راست خوانده می شود و نوع دیگر آن از روی جلد، طرح کمکی و کاسه نمد های مارپیچی و شیار های آن ها می باشند که تمامی این کاسه نمد ها به مدل ماشین لباسشویی و دیگ آن بستگی دارند کاسه نمد های شیار دار و یا مار پیچی کاربرد بیشتری از کاسه نمد های معمولی دارند آن ها باعث ایجاد پمپاژ و جلوگیری از نشتی آب می شوند و آب را به محفظه داخل دیگ بر میگردانند.

 

چه زمانی نیاز به تعویض کاسه نمد می باشد؟

تعمیر نمد کاسه لباسشویی در تهران

 

زمانی که معیوب شود آب را از خود عبور می دهد عبور آب از کاسه نمد باعث آسیب دیدن بلبرینگ و شفت می شود که همین در مدت زمان زیاد باعث صدا در ماشین لباسشویی می شود یعنی زمانی که ماشین لباسشویی شما در مرحله خشک کن است صدای زیادی می دهد.

با آسیب دیدن این قطعه احتمال خرابی شفت بسیار زیاد است چون باعث وجود جرم بر روی آن می شود پس زمانی که متوجه شدید که دیگ لباسشویی شما صدای زیادی می دهد و مشکل آبریزی دارد سریعا بلبرینگ و کاسه نمد را مورد بررسی قرار دهید.برای متوجه شدن آسیب دیدگی کاسه نمد در هنگام آبگیری و چرخش دیگ ماشین لباسشویی دقت داشته باشید که از محفظه دیگ آب خارج می شود یا نه.
برای تعمیر کاسه نمد اگر تخصص در این زمینه ندارید حتما با یک تعمیر کار تماس بگیرید.

 

معیوب شدن کاسه نمد ماشین لباسشویی چه آسیبی به آن می زند؟

 

گاهی اوقات متوجه سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی خود می شود و یا متوجه آبریزی ان در قسمت پشت ماشین لباسشویی می شود این مشکلات در بیشتر مواقع مربوط به کاسه نمد ماشین لباسشویی می باشد اما چگونه؟
اگر با چرخش آبکش ماشین لباسشویی متوجه صدای غیر عادی از آن شدید پس به احتمال زیاد بلبرینگ و کاسه نمد در قسمت دیگ آسیب دیده اند زمانی که کاسه نمد ماشین لباسشویی شما آسیب ببیند و نتواند قسمت دیگ را آب بندی کند آب از داخل آن عبور کرده و بر روی بلبرینگ میریزد همین دلیل به مرور زمان باعث آسیب دیدن بلبرینگ می شود و دلیل صدای داخل دیگ این مشکل می باشد همچنین باعث آبریزی می شود که باید در سریع ترین زمان این مشکل را برطرف کنید.

 

 

آیا تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی کار تخصصی می باشد؟

کاسه نمد لباسشویی

بله اگر شما تخصص کافی در رابطه با جایگزین کردن کاسه نمد جدید را نداشته باشید همین امر دلیلی بر آبریزی دوباره آن می شود و حتی برای تعویض این قطعه بیشتر قطعات ماشین لباسشویی باید باز شود که بستن دوباره آن ها در سر جای خود و به درستی کاری تخصصی می باشد پس در هنگام مواجه با این مشکل حتما با تعمیره تماس بگیرید.

 

 

نحوی تعویض آن

برای تعویض کاسه نمد اگر اطلاعاتی در این مورد ندارید حتما از تعمیر کاران ما کمک بگیرید.

 

 1.  در مرحله اول برای ایمنی کار لباسشویی را از برق بکشید.
 2. برای تعویض کاسه نمد و راحت تر شدن انجام کار باید بتوانید که تمامی قسمت های ماشین لباسشویی را باز کنید و دیگ لباسشویی را از داخل آن خارج کنید.
 3.  در مرحله بعد قسمت های مختلف دیگ از هم جدا کنید و به قسمت بلبرینگ و کاسه نمد برسید.
 4.  در این مرحله باید با استفاده از چکش بلبرینگ را باضربه از محفظه خود خارج کنید پس از بیرون آوردن بلبرینگ اعداد روی آن را بنویسید تا برای خرید بلبرینگ همان سایز را خریداری کنید دقت داشته باشید که همیشه بهترین نوع بلبرینگ را خریداری کنید
 5.  با استفاده از یک پیچ گوشتی آن را اهرم کرده و کاسه نمد را خارج کنید برای خرید به اعدادی که روی کاسه نمد نوشته شده است دقت کنید از سمت چپ این اعدادارتفاع_ قطر داخلی_ قطر خارجی می باشد که برای خرید کاسه نمد جدید باید همانند این اعداد خریداری کنید.
 6.  برای تعویض کاسه نمد جدید قبل از تعویض داخل محفظه آن را به خوبی تمیز کنید و با کمک چکش کاسه نمد جدید را در جای خود قرار دهید.

 

 

 

توجه داشته باشید اگر بدون دانش و تجربه این کار را انجام دهید باعث آسیب به ماشین لباسشویی خود می شوید ما در مجموعه تعمیره تعویض کاسه نمد، بلبرینگ، شفت دیگ را به صورت تخصصی و با ضمانت انجام می دهیم پس برای تعویض کاسه نمد و جلو گیری از آب ریزی ماشین لباسشویی خود با ما تماس بگیرید در این مقاله به طور کامل کاسه نمد لباسشویی چیست را برای شما توضیح داده ایم ما در مجموعه ی بزرگ تعمیره در تهران و حومه تهران برای تعمیر لوازم خانگی در تهران آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز هستیم.

 

مطالب مرتبط:

خاموش شدن لباسشویی حین کار

علت لرزش تکان خوردن لباسشویی

کد خطا های لباسشویی ال جی

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران