با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت قاطی شدن رنگ لباس در ماشین لباسشویی

چرا لباس ها در لباسشویی قاطی میشود؟

علت قاطی شدن رنگ لباس در ماشین لباسشویی

ایا تا به حال پس از شستن لباس ها در ماشین لباسشویی متوجه قاطی شدن رنگ لباس ها شده اید ما در این مقاله به علت قاطی شدن رنگ لباس در ماشین لباسشویی می پردازیم و نحوه جلوگیری از این مشکل را شرح می دهیم برای این که با این مشکل مواجه نشوید باید نحوه شستن لباس ها در ماشین لباسشویی را آموزش ببینید همچنین نسبت به جنس لباس شستشوی آن ها متفاوت است و روش شستن لباس های رنگ شده با دیگر لباس ها تفاوت دارد یکی از مهم ترین موارد نحوه شستشوی لباس دو رنگ می باشد این مدل از لباس ها باید با حساسیت بسیار بالایی شسته شوند در غیر این صورت لباس شما آسیب می بیند در بیشتر مواقع کاربرانی به این مشکل اشاره کرده اند که چگونه از رنگ گرفتن لباس سفید و مشکی جلو گیری کنیم در این مورد شستشوی لباس سفید بسیار حساس می باشد اگر بیش از حد لباس و یا آب در داخل لباسشویی گرم شود ممکن است از لباس های دیگر رنگ بگیرد و همچنین یکی از سوالات این است که چگونه از رنگ دادن شلوار لی جلو گیری کنیم اگر شما به طور کلی از لباس های گران قیمت و حساس استفاده میکنید باید نحوه شستن آن را بیاموزید تا لباس های شما آسیب نبیند. تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

 برای اطلاع از هزینه تعمیر ماشین لباسشویی با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

علت قاطی شدن رنگ لباس در لباسشویی

قاطی شدن رنگ لباس ها در لباسشویی

به طور کلی شاید تا به حال برای شما این اتفاق افتاده باشد که رنگ لباس های تیره‌تر به لباس های روشن منتقل شده باشد این امر باعث خراب شدن لباس ها می شود که برای برطرف کردن این مشکل باد نحوه شستشوی لباس های روشن در ماشین لباسشویی را آموخته باشد ممکن است به طور کلی رنگ یک لباس تیره به لباس سفید منتقل شده باشد و یا جزئی از آن رنگ به لباس شما منتقل شده باشد اگر این اتفاق افتاده است شما برای برطرف کردن آن نمی توانید کاری بکنید و لباس شما به رنگ قبلی تغیر نمیکند و آن لباس باید دور ریخته شود اما میتوانید از این کار جلو گیری کنید تا با این مشکل رو به رو نشوید.

 

روش جلو گیری از قاطی شدن رنگ لباس در ماشین لباسشویی

 •  اگر لباس ها دچار رنگ شدگی شده باشند بهتر است قبل از خشک شدن آن ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید اگر لباس ها پس از انتقال رنگ خشک شوند دیگر نمیتوان لکه ها را از روی آن ها پاک کرد پس قبل از مرحله خشک شدن لباس ها را بیرون آورده و اگر متوجه خشک شدن آن شدید بهتر است آب بر روی لکه ها اسپری کنید.
 • اگر میخواهید لباس هایی با رنگ های متفاوت بشویید بهتر است این کار را به درجه حرارت آب کم و یا سرد انجام دهید اگر برای شستشوی لباس ها از آب داغ استفاده کنید الیاف آن ها از بین رفته و دیگر ماده محافظ از بین میرود و رنگ از روی پارچه ها خارج میگردد.
 •  بهتر است لباس های حساس خود را در داخل ماشین لباسشویی شستشو ندهید اما اگر این کار را انجام می دهید از مواد شوینده قوی استفاده نکنید زیرا باعث آسیب دیدن الیاف و همچنین کم رنگ شدن لباس ها در ماشین لباسشویی می شود.
 • از مواد شوینده سفید کننده بیش از حد استفاده نکنید و همچنین اگر لباسی دارید که رنگ آن منتقل می شود بهتر است آن را جدا در ماشین لباسشویی شستشو دهید.
 • با رعایت این نکات دیگر رنگ لباس ها در ماشین لباسشویی قاطی نمی شود.

 

جدا کردن لباس ها بر اساس رنگ

تغییر رنگ در لباسشویی

 • قبل از شستن لباس ها بهتر است لباس های تیره از سفید جدا شوند و به صورت جدا گانه شستشو دهید اگر این لباس ها در داخل ماشین لباسشویی با هم شسته شوند همین امر باعث قاطی شدن رنگ لباس ها در ماشین لباسشویی میگردد.
 • بهتر است برای این کار یک سبد قرار دهید و لباس های سفید و رنگ روشن را از لباس های رنگی جدا کنید.
 •  با انجام این کار دیگر لباس های نو شما کهنه نمیگردند و رنگ اصلی خود را از دست نمی دهند.
 • بهتر است لباس های رنگی خود را با آب سرد شستشو دهید تا دچار از دست دادن رنگ خود نشوند با این کار طول عمر لباس های شما افزایش می یابد.

 

استفاده از تثبیت کننده رنگ

نوعی مواد شیمیای می باشند که با استفاده از آن ها دیگر رنگ های لباس در ماشین لباسشویی قاطی نمی شوند با استفاده از تثبیت کننده رنگ ذرات شل و یا سست رنگ در الیاف پارچه قاطی نمی شوند و پس از مرحله شستشو رنگ لباس ها ثابت می مانند دقت داشته باشید که این تثبیت کننده رنگ برای الیاف پلی استر و اکریلیک مناسب نمی باشد.

 

مانع اصطکاک و سایش لباس ها شوید

دقت داشته باشید که سایش برخی از لباس ها به هم باعث آسیب دیدن آن ها می شوند به طور مثال لباس های زیر و یا لباس هایی که دارای زیپ و دکمه می باشند اگر این لباس ها در کنار هم در داخل ماشین لباسشویی قرار داشته باشند و در دور تند قرار بگیرند ممکن است باعث آسیب رساندن به لباس های دیگر شوند در این مواقع باید لباس ها را برعک کرده و مانع اصطکاک زیپ ها و دکمه ها به لباس های دیگر شوید.

 

استفاده از آب سرد برای شستشوی لباس ها

اگر قصد شستشوی لباس های حساس خود را دارید بهتر است برای انجام این کار از آب سرد و یا ولرم استفاده کنید دقت داشته باشید که استفاده از آب داغ برای شستشوی لباس های حساس باعث شل شدن الیاف پارچه می شود و به مرور زمان شما متوجه قاطی شدن رنگ لباس ها در داخل ماشین لباسشویی می شوید پس اگر میخواهید که رنگ لباس ها قاطی نشود بهتر است از آب سرد برای شستشوی آن ها استفاده کنید باید درجه آب را روی 30 درجه سانتی گراد قرار دهید در این درجه میزان گرمای آب زیاد نمی باشد و آسیبی به لباس ها وارد نمی شود.

 

نحوه برگرداندن رنگ لباس ها

علت قاطی شدن رنگ لباس در لباسشویی

 •  برای از بین بردن لکه های رنگی بر روی لباس ها میتوانید چندین بار لباس را در آب سرد بشویید.
 •  اگر لباس های حساس و رنگی دارید بهتر است آن ها را با دست بشویید.
 •  برای پاک کردن رنگ های ناپایدار از روی لباس بهتر است چندین بتا آن لباس را شستشو دهید.
 •  دقت داشته باشید که اگر با شستن این لباس ها لکه های رنگی از روی آن ها پاک نشدند باید به کمک مایع های شستشو و مواد شوینده سفید کننده آن ها از بین ببیرد.
  برای شستن و از بین برندن لکه ها بر روی لباس هایی با رنگ مشکی و سفید کار آسان تری می باشد که مراحلی را در ادامه مطلب برای از بین برد آن ها ذکر میکنیم.

 

شستن مداوم لباس ها

اگر لباس شما پس از شستشو در ماشین لباسشویی دچار قاطی شدن رنگ و یا لکه رنگی شده است یکی از ساده‌ترین روش ها برای از بین بردن این لکه شستشوی لباس با آب می باشد اگر لباس شما به رنگ سفید است این کار آسان تر بوده و تنها کافیست که لباس را با آب داغ و مواد شوینده پاک کنید اگر متوجه قاطی شدن رنگ ها در ماشین لباسشویی شده اید بهتر است ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید تا وارد مرحله خشک کن نشود زیرا خشک شدن لباس ها باعث باقی ماندن لکه های رنگی می شود بهتر است آن را چندین بار شستشو دهید اگر باز هم لکه ها از روی لباس پاک نشدند میتوانید مراحل زیر را انجام دهید.

 

روش استفاده از سرکه برای پاک کردن لکه ها

اگر متوجه قاطی شدن رنگ لباس ها در ماشین لباسشویی خود شده اید و با چندین بار شستن این لکه ها از بین نرفتن میتوانید آن ها را به کمک سرکه پاک کنید سرکه یکی از قوی ترین پاک کننده ها می باشد که به کمک آن شما به راحتی میتوانید لباس های خود را تمیز کنید برای این کار بهتر است با یک یا دو لیوان سرکه و مواد شوینده شروع به شستشوی لباس با دستک کنید اما اگر لکه ها بسیار زیاد می باشند بهتر است که یک شبانه روز لباس را در سرکه و مواد شوینده قرار دهید تا لکه ها به خوبی پاک شوند.

 

چای سبز یکی از شوینده های خارق العاده برای از بین بردن لکه ها از روی لباس

 

اگر با روش های بالا لکه ها از روی لباس شما پاک نشدند باید به سراغ چای سبز بروید برای این کار شما میتوانید لباس را به مدت 15 دقیقه در آب سرد شستشو دهید سپس به کمک یک قابلمه و یا تابه آبی را بگزارید تا به نقطه جوش برسد پس از آن چای سبز را در داخل آب ریخته و لباس را به مدت 15 دقیقه در این محلول قرار دهید پس از آن لباس را بیرون آورده و به مدت 20 دقیقه آن را پهن کنید با طی این مراحل باید لباس را دوباره با آب سرد شستشو دهید سپس لکه های قاطی شده از رنگ که در ماشین لباسشویی به وجود آمده بودند از بین می روند.
اگر باز هم لکه های رنگی بر روی لباس ها پاک نشده اند میتوانید از مراحل زیر استفاده کنید.

 

آسپرین یکی دیگر از لکه بر ها

گاهی اوقات متوجه لکه های غذا و یا رنگی بر روی لباس خود می شوید که در این مواقع میتوانید به کمک آسپرین آن را از بین ببیرد برای انجام این کار باید تعدادی آسپرین را در داخل آب جوشیده شده به صورت پودر شده بریزد پس از مخلوط شدن آب و آسپرین لباس را در داخل این محلول به مدت 20 دقیقه قرار دهید پس از طی این مراحل لباس را بیرون آورده و با آب سرد بشویید.

 

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یکی از پاک کننده های عالی برای لکه ها بر روی لباس شما می باشند برای استفاده از جوش شیرین باید محلولی از آب و این ماده را تهیه کنید میتوانید یک لیوان جوش شیرین را در داخل 4 لیتر آب با هم ترکیب کنید و سپس لباس های خود را به مدت 20 دقیقه و یا بیشتر در داخل آن قرار دهید پس از این کار باید لباس را به کمک آب سرد شستشو دهید اگر متوجه قاطی شدن رنگ لباس ها در ماشین لباسشویی خود شده اید میتوانید به کمک این روش لکه ها را از بین ببرید.

 

استفاده از نمک برای از بین بردن لکه ها

اگر شما لباس های ورزشی سفید دارید و متوجه لکه بر روی آن ها شده اید میتوانید با ترکیب جوش شیرین، آب و مقداری نمک آن ها را از بین ببرید بهتر است برای مدتی بگزارید لباس ها در داخل این محلول باقی بمانند و پس از مدتی آن ها را شستشو دهید.

 

جمع بندی

ما در این مطلب به علت قاطی شدن رنگ لباس در ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن و جلوگیری کردن از این مشکل پرداخته ایم شما به کمک روش های بالا میتوانید لکه های رنگی از روی لباس ها را برطرف کنید همچنین توصیه ما به شما این است که لباس های حساس و گران قیمت خود را با دست شستشو دهید تا در ماشین لباسشویی دچار خرابی نشود همچنین استفاده زیاد از درجه آب گرم ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین عوامل در قاطی شدن رنگ لباس ها می شود.

 

مطالب مرتبط

علت خرابی گیر بکس لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

ارور لباسشویی آاگ

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران