با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

آموزش تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی

تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی

آموزش تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی

یکی از اجزای مهم موتور لباسشویی ذغال آن می‌باشد وظیفه ذغال موتور لباسشویی تنظیم و هدایت حرارت است که به مرور زمان این ذغال خاصیت خود را از دست می‌دهد. در مواقعی که موتور لباسشویی شما شروع به کار نمی‌کند حتما باید تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی خود را انجام دهید. ما در ادامه این مطلب به نحوه تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی می‌پردازیم که شما در لحظه از کار افتادن موتور لباسشویی بتوانید این قطعه را در منزل تعویض کنید اگر با تعویض ذغال کربن موتور لباسشویی خود به مشکل خورده اید بهتر است برای تعمیرات لباسشویی خود با مجموعه تعمیره در تماس باشید. ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

آموزش تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی

چرا از زغال سنگ در ماشین لباسشویی استفاده میشود؟

ذغال یکی از مهم ترین، قطعات موتور لباسشویی می‌باشد، این قطعه وظیفه انتقال جریان برق بین قسمت های ثابت و متحرک موتور را بر عهده دارد. به طور کلی میتوان گفت که هدایت الکتریکی ذغال در موتور لباسشویی بسیار بالا می‌باشد و به دلیل وجود گرافیت در ساختار آن حرارت اضافی را به خود جذب کرده و به محلی دیگر انتقال میدهد.

 

 

خدمات ما: تعمیر لباسشویی آبسال

چک کردن کموتاتور قبل از تعویض ذغال موتور

جزئیات پیوست چک-کردن-کموتاتور-قبل-از-تعویض-ذغال-

ماشین لباسشویی یکی از وسایل اساسی در خانه‌ها است که برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌شود. کموتاتور، به عنوان قسمتی حیاتی از ماشین لباسشویی، مسئول ایجاد حرکت و چرخش موتور است. در هنگام تعویض ذغال موتور، چک کردن وضعیت کموتاتور از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله، به بررسی اهمیت چک کردن کموتاتور قبل از تعویض ذغال موتور می‌پردازیم.قبل از اقدام به تعویض ذغال موتور ماشین لباسشویی، بهتر است به کموتاتور توجه کنیم. کموتاتور، قطعه‌ای است که وظیفه تأمین قدرت مورد نیاز برای چرخش موتور را دارد. در صورتی که کموتاتور به درستی کار نکند یا خراب باشد، حتی با تعویض ذغال موتور، ممکن است ماشین لباسشویی به درستی عمل نکند.

1-بررسی سیم‌ها و اتصالات:

ابتدا باید مطمئن شویم که سیم‌ها و اتصالات کموتاتور به درستی و به طور محکم متصل شده‌اند. هر گونه ترکیدگی، آسیب یا اتصال نادرست می‌تواند باعث عدم عملکرد صحیح کموتاتور شود.
بررسی تمیزی و عملکرد بدون مشکل کموتاتور: بررسی تمیزی و عملکرد بدون مشکل کموتاتور از اهمیت بالایی برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که کموتاتور خالی از هر گونه ذرات گرد و غبار یا روغن است و هیچ مشکلی در عملکرد آن وجود ندارد. می‌توانید از یک برس نرم و تمیز برای تمیز کردن کموتاتور استفاده کنید و همچنین با چرخاندن دسته ماشین لباسشویی به صورت دستی، عملکرد صحیح کموتاتور را بررسی کنید. در صورت وجود هر گونه نقص یا مشکل در کموتاتور، باید اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنید.

 

2-بررسی تراشه‌ها و قطعات داخلی کموتاتور:

بررسی قطعات داخلی کموتاتور از جمله تراشه‌ها، بوبین‌ها و قطعات الکترونیکی می‌تواند نشان دهنده وضعیت عملکرد کموتاتور باشد. در صورت وجود خرابی یا آسیب در این قطعات، تعویض ذغال موتور تنها کافی نخواهد بود.

 

3-بررسی دمای عملکرد کموتاتور:

دمای بالایی که کموتاتور در حین کارکرد دارد، می‌تواند نشانگر مشکلات محتمل در آن باشد. بررسی دمای عملکرد کموتاتور و مطمئن شدن از عدم وجود افزایش ناگهانی دما، اهمیت زیادی دارد.

 

4-بررسی نویز و ارتعاشات غیرعادی:

هنگام عملکرد کموتاتور، باید به نویز و ارتعاشات غیرعادی توجه کرد. هر نوع صدای غیرمعمول یا ارتعاش غیرعادی می‌تواند نشانگر مشکلات در کموتاتور باشد.

 

 

عیب یابی ذغال موتور ماشین لباسشویی

عیب یابی ذغال موتور ماشین لباسشویی

قبل از تعویض ذغال موتور ماشین لباسشویی باید به درستی این قطعه را عیب یابی کنید گاهی اوقات با آسیب دیدن تاخو و یا قطع شدن اتصال کموتاتور موتور ماشین لباسشویی شما شروع به گردش نمی‌کند بهتر است در قدم اول موتور ماشین لباسشویی خود را باز کرده و آن را بررسی کنید شما به راحتی با کوچکترین نگاه متوجه اتمام ذغال ماشین لباسشویی خود می‌شوید.

 

مراحل تعویض ذغال موتور ماشین لباسشویی

عیب یابی ذغال موتور ماشین لباسشویی

اگر شما قصد تعویض ذغال موتور لباسشویی خودتان را دارید بهتر است مراحل زیر را یک به یک انجام دهید.

  • در قدم اول برای جلو گیری از شوک الکتریکی بهتر است ماشین لباسشویی خود را از برق جدا کنید پس از این کار دکمه های لباسشویی را فشار دهید تا متوجه خاموش بودن دستگاه شوید.
  •  قدم بعدی برای تعویض ذغال موتور لباسشویی باید موتور را از محل خود خارج کنید برای این کار باید درب پشتی لباسشویی را باز کرده و پیچ‌های متصل به موتور را به کمک آچار باز کنید دقت داشته باشید که پس از شل شدن پیچ های موتور دست خود را زیر این قطعه قرار دهید که پس از باز کردن آن به زمین برخورد نکند.
  • پس از باز کردن موتور لباسشویی متوجه ذغال آن می‌شوید ذغال موتور لباسشویی گاهی اوقات به کمک پیچ متصل شده است و گاهی اوقات در محفظه ای قرار گرفته است قبل از تعویض ذغال موتور لباسشویی دقت داشته باشید که این قطعه تمام شده باشد.
  •  کموتاتور را بر روی آرمیچر که در بخش های بالا گفته شده است بررسی کنید و همچنین اگر جرمی بر روی این قطعه وجود دارد آن را تمیز کنید در صورت پارگی و یا قطع شدگی حتما آن را تعویض کنید.
  •  با انجام مراحل بالا نوبت به جایگزینی ذغال های جدید رسیده است محفظه آن را تمیز کرده و ذغال های جدید را قرار دهید پس از انجام این کار ذغال ها را به بدنه دستگاه متصل کنید.
  • پس از تعویض ذغال موتور لباسشویی باید، موتور لباسشویی خود را در محل خود ببندید دقت داشته باشید که سیم های رابط موتور را به درستی در داخل سوکت قرار داده باشید.
  •  ماشین لباسشویی را به برق متصل کرده و آن را تست کنید در صورت گردش نکردن موتور باید به سراغ قطعات دیگر مانند برد الکترونیکی و یا تایمر بروید بهتر است در این مواقع برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

 

جمع بندی

گاهی اوقات متوجه می‌شوید که موتور ماشین لباسشویی شما شروع به گردش نمی‌کند در این مواقع قبل از تعویض ذغال موتور ماشین لباسشویی خود حتما باید موارد دیگری مانند تاخو، دیگ لباسشویی و برد اصلی را مورد بررسی قرار دهید. اگر برای انجام این کار و تعویض ذغال موتور لباسشویی خود دانش فنی کافی ندارید بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی از یک تعمیرکار با تجربه و آموزش دیده کمک بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی آبسال

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران