با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

نحوه اتصال سیم ارت یخچال

نحوی سیم ارت یخچال

نحوه اتصال سیم ارت یخچال(علت برق گرفتگی بدنه یخچال)

گاهی اوقات با لمس یخچال متصل به برق خود احساس شوک الکتریکی خفیفی میکنید که برای جلو گیری از این اتفاق باید با اتصالات و کاربرد سیم ارت در یخچال و نحوه اتصال سیم ارت یخچال آشنا شوید این شوک الکتریکی میتواند برای برخی از افراد مضر باشد این ولتاژ باید بیش از 60 ولت باشد تا بدن انسان عکس العمل نشان دهد و دقت داشته باشید که اگر ولتاژ آن بیش از 60 ولت باشد احتمال نشتی برق یخچال شما وجود دارد این نشتی برق برای شما و همچنین دستگاه بسیار مضر است و باید به این نکته توجه داشته باشید که این نشتی برق از اتصالات نامناسب سیستم سیم کشی برق می باشد.
سیستم ارت به طور کلی برای یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و… استفاده می شود این سیستم برای تخلیه برق اضافی به داخل زمین می باشد که این کار برای حفظ سلامت شما و همچنین بالا بردن عمر دستگاه بسیار تاثیر دارد.
در ادامه این مقاله به نحوه اتصال سیم ارت یخچال، لباسشویی و… می پردازیم تا شما آشنایی بیشتری با این سیستم داشته باشید و از خودتان در برار شوک الکتریکی محافظت کنید.و همچنین اگر نیاز به تعمیر یخچال در تهران دارید میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید.

 برای اطلاع از  هزینه تعمیر یخچال درتهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

نحوی ارت یخچال

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی در تهران داریم.

یکی از مزیت های تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید در محل سکونت شما این است که تمامی خدمات و قطعات عوض شده در حضور شما می باشد.
***
توجه داشته باشید که در تعمیره، تعمیر یخچال در منزل انجام می شود و در صورتی که قطعه ای از یخچال آسیب دیده باشد تعمیر کار فقط قطعه آسیب دیده را برای تعمیر به تعمیر گاه می آورد.

آیا سیم ارت برای یخچال فریزر استفاده می شود؟

در تولید یخچال های جدید از فولاد ضد زنگ در بدنه آن ها استفاده می شوند و ظاهری زیبا دارند و این دلیلی نمیشود که این دستگاه ها برق بدنه نداشته باشند نکته قابل توجه در یخچال این است که به دلیل شرایط سیکل کاری یخچال با برق و همچنین آب احتمال وجود خطرات قریب‌الوقوع زیاد می باشد اما اگر سیستم برقی منزل شما دارای ارت باشد به هیچ وجه به این مشکل بر نمیخورد و این مشکل تنها زمانی اتفاق می افتد که سیستم برقی منزل شما دارای ارت و یا تخلیه از طریق زمین نباشد که در این مواقع با لمس یخچال احساس شوک الکتریکی به شما القا می شود و شما در این مواقع خودتان باید سعی به تخلیه این نشتی برق انجام دهید و با نحوه اتصال سیم ارت یخچال آشنا شوید.
همچنین سیم ارن در ماشین های لباسشویی کاربرد بسیار زیادی دارد و دقت داشته باشید که ترکیب آب و برق بسیار خطرناک می باشد و قرار دادن ماشین لباسشویی در مکان های مرطوب بسیار خطرناک است و همچنین اگر از لباسشویی های قدیمی استفاده میکنید سیم های برق آن و اتصالات آن را مورد بررسی قرار دهید تا دچار اتصالی نشده باشد.

 

نحوه اتصال سیم ارت یخچال

علت برق گرفتگی یخچال

یکی از روش های تخلیه بار الکتریکی از بدنه لوازم خانگی اتصال سیم ارت در سیستم برقی منزل می باشد برای این که منزل شما دارای سیستم ارت شود باید مراحل زیر را طی کنید تا بتوانید برق اضافی را به زمین منتقل کنید.

  • برای سیستم ارت منزل نیاز است که یک چاه را حفر کنید تا جایی که به رطوبت برسید و عمق این چاه بهتر است 80 سانتی متر باشد.
  •  پس از حفر چاه باید در داخل آن آب بریزید تا خاک آن نرم شود.
  •  پس از آن یک صفحه مسی به ابعاد 50*50 را که یک سیم مسی به ان جوش داده شده است را وارد چاه میکنید و در ارتفاع 20 سانتی قرار میدهید و سیم متصل به آن را خارج از چاه قرار دهید.
  •  پس از آن باید موادی مانند بتونیت که یک کاهنده مقاومت است را به همراه آب ترکیب کرده و در اطراف صفحه مسی پر کنید و مدتی صبر کنید تا این ترکیب سفت شود.
  •  پس از سفت شدن مواد لوله پولیکا 10 را بر روی صفحه قرار میدهیم و چاه را با خاک نرم پر میکنیم و در داخل لوله سنگ ریزه میریزیم این کار برای این است که آب به راحتی در داخل چاه نفوذ کند.
  •  همچنین انتهای سیم متصل به صفحه را به اندازه 20 سانتی‌متر از خاک بیرون میگذاریم.
  •  این سیم را به تابلو متصل میکنیم و برای چاه یک در پوش قرار می دهیم.

این روش یکی از اصولی ترین روش های نحوه اتصال سیم ارت به یخچال، لباسشویی و… می باشد شما با این کار تمامی پریز های برق داخل منل خود را ارت دار کرده و از شوک الکتریکی و همچنین از بار اضافی و جریان آسیب دهنده به دستگاه در امان هستید.

 

 

سیم ارت یخچال را باید به کجا متصل کنیم؟

نحوی اتصال ارث یخچال چیست

برای خارج کردن بار الکتریکی اضافی یخچال و همچنین دیگر لوازم برقی منزل میتوانید سیم ارت آن را به قسمتی متصل کنید که جنس آن از آهن باشد و در داخل زمین قرار داشته باشد دقت داشته باشید این کار برای زمانی است که سیستم برق منزل شما دارای ارت برای یخچال نمی باشد.

یکی از مواردی که بیشتر افراد در منزل انجام می دهند اتصال سیم ارت به لوله آب پشت یخچال می باشد این لوله آب به صورت مستقیم در داخل زمین قرار دارد و با کمک آن شما میتوانید برق اضافی یخچال را خارج کنید و این کار یکی از موارد نحوه اتصال سیم ارت یخچال می باشد.
دقت داشته باشید که با این کار گاهی اوقات با لمس شیر آب دچار شک الکتریکی می شوید توصیه ما به شما این است که این کار را انجام ندهید.

 

 

چگونگی اتصال سیم ارت به پریز

به طور کلی پریزی که دارای ارت و یا اتصال به زمین می باشد باید سه پیچ در داخل ان وجود داشته باشد که شما با قرار دادن فاز و نول در پیچ ها که در سمت راست و چپ قرار دارند جریان برق را وارد پریز کرده اید حال برای این که ارت آن را متصل کنید و پریز شما دارای اتصال به زمین شود باید پیچ بین فاز و نول را باز کرده و سیم ارت را در داخل ان قرار دهید با این کار شما میتوانید سیم ارت یخچال خود را متصل کنید تا از برق گرفتگی در امان باشید.

 

جمع بندی

در این مقاله ما با نحوه اتصال سیم ارت یخچال آشنا شدیم و متوجه شدید که در زمان شک الکتریکی برق اضافی یخچال از بدن شما تخلیه می شود که برای جلو گیری از این کار میتوانید از سیستم ارت و همچنین اتصال به زمین استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

چرا صفحه نمایش یخچال کار نمیکند؟

چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز میبرد؟

ارور یخچال پاکشوما

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[3.3 امتیاز از 3 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران