با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی چیست؟

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما روشن نمی‌شود و به دنبال علت روشن نشدن ماشین لباسشویی خود هستید برطرف کردن این مشکل گاهی اوقات کاری بسیار آسان می‌باشد اما در برخی از مواقع تعمیر ماشین لباسشویی بسیار پیچیده و تخصصی می‌شود.
برای برطرف کردن این مشکل شما باید قسمت ها مختلفی از لباسشویی خود را بررسی کنید که برای اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است این مقاله را مطالعه کنید ما به صورت تخصصی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی را بررسی میکنیم و نحوه عیب یابی و تعمیر آن را برای شما شرح می‌دهیم.
مجموعه تعمیره، تخصصی ترین مرکز تعمیرات لباسشویی در تهران می‌باشد و برای انجام این کار از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می‌کند و پس از تعمیر تمامی خدمات را به مدت 6 ماه ضمانت می‌کند. ما تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود؟

خدمات ما: تعمیر لباسشویی آبسال

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی‌شه؟

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی به موارد زیادی بستگی دارد گاهی اوقات لباسشویی شما به طورکلی روشن نمی‌شود اما گاهی اوقات این دستگاه روشن شده و شروع به کار نمی‌کند برای برطرف کردن این مشکلات باید موارد زیر را یک به یک بررسی کرده تا به درستی تعمیر لباسشویی خود را انجام دهید.

  •  کابل برق
  • برق لباسشویی
  •  فیوز یا پارازیت متر
  •  آسیب دیدن ولوم تایمر
  • صفحه نمایش
  •  موتور لباسشویی
  •  برد کنترل
  • سوئیچ درب
  •  عدم توازن لباسشویی

کابل برق

کابل برق لباسشویی

یکی از علت های روشن نشدن ماشین لباسشویی آسیب دیدن کابل اصلی برق این دستگاه یا پریز متصل به آن می‌باشد ممکن است به دلیل کار کرد زیاد لباسشویی دوشاخه داغ شده و از بین برود که در این مواقع شما متوجه روشن نشدن لباسشویی خود می‌شوید بهتر است کابل برق اصلی را تعویض کرده و به این نکته دقت داشته باشید که در مواقع پیک مصرف برق از لباسشویی خود استفاده نکنید.
اگر باز هم ماشین لباسشویی روشن نشد بهتر است پریز برق را بررسی کنید تا در صورت آسیب دیدن آن را تعویض کنید.

 

برق لباسشویی

یکی دیگر از علت های روشن نشدن لباسشویی بروز مشکل در برق این دستگاه می باشد شما عزیزان پس از بررسی کابل اصلی و روشن نشدن لباسشویی خود در قدم بعدی باید به سراغ برق داخلی این دستگاه بروید برای بررسی برق لباسشویی شما باید به کمک یک فازمتر و یا مولتی متر آن را بررسی کنید.
به سراغ سیم های ورودی و متصل به برد و تایمر بروید به کمک مولتی متر دو سر اصلی را تست کنید میزان برق ورودی آن باید 220 ولت باشد اگر این ولتاژ بر روی مولتی متر شما نمایش داده نشد حتما برای برطرف کردن علت روشن نشدن ماشین لباسشویی باید سیم های آسیب دیده را پیدا کرده و قطع شدگی را برطرف کنید.

 

فیوز لباسشویی

رایج ترین علت روشن نشدن ماشین لباسشویی آسیب دیدن فیوز و یا پارازیت متر این دستگاه می باشد که در زمان آسیب دیدن آن باعث روشن نشدن لباسشویی می‌شود دقت داشته باشید که برق ورودی وارد این نویزگیر شده و پس از عبور از آن به برد و یا تایمر ارسال میگردد پس در صورت آسیب دیدن این فیوز قطعا لباسشویی شما روشن نمیگردد.
برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این قطعه می‌توانید مقاله فیلتر برق یا نویزگیر لباسشویی را مطالعه کنید.

 

علت روشن نشدن لباسشویی

گاهی اوقات ماشین لباسشویی شما روشن می‌شود اما شروع به کار نمی کند که در این مواقع باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید بهتر است در این مواقع تعمیر لباسشویی خود را به یک تعمیرکار با تجربه و آموزش دیده بسپارید.

آسیب دیدن ولوم و یا تایمر

یکی متداول ترین دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی و یا شروع به کار نکردن این دستگاه آسیب دیدن ولوم و یا تایمر آن می باشد ولوم در لباسشویی وظیفه تنظیم برنامه شستشو را بر عهده دارد که در صورت خرابی این قطعه ماشین لباسشویی شروع به کار نمیکند بهتر است در این مواقع با یک تعمیرکار لباسشویی در ارتباط باشید.

بردالکترونیکی ماشین لباسشویی

کابل برق ماشین لباسشویی

در لباسشویی های قدیمی برای صادر کردن تمامی فرمان ها از تایمر استفاده می‌شد اما با ورود برد های الکترونیکی این کار توسط برد انجام می‌شود می‌توان گفت یکی از علت های روشن نشدن لباسشویی شما آسیب دیدن برد الکترونیکی می باشد.
اگر نوسان برق به این قطعه آسیب وارد کند ممکن است ماشین لباسشویی روشن نشود بهتر است برای تعمیر برد لباسشویی خود با یک تعمیرکار مجرب در تماس باشید.
یکی از عواملی که باعث آسیب دیدن برد میشود فیلتر برق لباسشویی می‌باشد.
برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این قطعه میتوانید مقاله تعمیر برد ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

 

موتور لباسشویی

اگر پس از مرحله آبگیری ماشین لباسشویی شما شروع به چرخش نمیکند این علت روشن نشدن لباسشویی میتواند از موتور این دستگاه باشد وظیفه موتور پس از آبگیری چرخش آبکش دیگ می‌باشد که در صورت خرابی آن لباسشویی شما شروع به کار نمی‌کند.
در برخی از مواقع ممکن است ذغال های موتور و یا تاخو آسیب دیده باشند که موتور لباسشویی شما شروع به چرخش نمی‌کند.

 

میکروسوئیچ درب لباسشویی

میکروسویئچ ماشین لباسشویی

پس از تنظیم برنامه شستشو میکروسوئیچ درب را قفل کرده و فرمان شروع به کار لباسشویی را صادر میکند در صورت آسیب دیدن این قطعه لباسشویی روشن نمی‌شود یعنی شروع به کار نمی‌کند باید برای برطرف کردن این مشکل میکروسوئیچ درب لباسشویی خود را باز کرده و در صورت آسیب دیدن این قطعه را تعویض کنید.

 

 

عدم توازن لباسشویی

در برخی از لباسشویی های جدید که دارای میکروسوئیچ توازن درب می‌باشند به دلیل نا متعادل بودن لباس ها در داخل دستگاه این میکروسوئیچ فعال شده و مانع روشن شدن دستگاه می‌شود پس میتوان گفت علت روشن نشدن ماشین لباسشویی فعال شدن این سوئیچ می‌باشد.
بهتر است در این مواقع لباس ها را به میزان ظرفیت لباسشویی در داخل این دستگاه قرار دهید.

 

جمع بندی

اگر به دنبال علت روشن نشدن ماشین لباسشویی خود هستید بهتر است موارد گفته شده را مورد بررسی قرار دهید اما اگر شما از دانش فنی بالایی برخوردار نیستید باید این کار را به تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید برای این کار می‌توانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما یکی از مراکز تعمیرات لباسشویی در تهران هستیم که به صورت تخصصی خدمات خود را ارائه می‌دهیم و همچنان خدمات خود را به مدت 6 الی 12 ماه ضمانت میکنیم.

 

مطالب مرتبط:

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی

آموزش تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی آبسال

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 4 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران