با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت صدای ماشین لباسشویی

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی

علت صدای ماشین لباسشویی

یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی سر و صدای این دستگاه می‌باشد ممکن است شما در یک روز سخت کاری لباس های کثیف خود را در داخل این دستگاه قرار داده باشید و در حال استراحت کردن متوجه سر و صدای ماشین لباسشویی خود شوید که مانع آرامش شما و استراحتتان است اماعلت سر و صدای لباسشویی چیست و برای برطرف کردن این مشکل باید چه کار هایی انجام دهید ما در این مقاله به عیب یابی لباسشویی در زمان تولید صدای زیاد و نحوه برطرف کردن آن می‌پردازیم که شما با مطالعه این مطلب به راحتی متوجه آسیب دیدن برخی از قطعات آن می‌شوید اما اگر خودتان توانایی تعمیرات لباسشویی را ندارید بهتر است برای این کار با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما به صورت تخصصی و در سریع ترین زمان ممکن سر و صدای لباسشویی شما را برطرف می‌کنیم. ما در تعمیره تکنسین های مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر لوازم خانگی داریم.

علت صدای ماشین لباسشویی

انواع سر و صدای لباسشویی

تفاوت جنس صدا‌ها در لباسشویی نشان دهنده آسیب دیدن قطعات مختلفی می‌باشد که شما در لحظه مواجه با آن باید به سراغ آن قطعه بروید به طور مثال گاهی اوقات گرفتگی در داخل پمپ تخلیه به وجود می‌آید که در لحظه تخلیه آب شما متوجه صدای (خرخر) می‌شوید در این مواقع باید فیلتر پمپ را باز کرده و تمیز کنید تا صدای لباسشویی شما را اذیت نکند. در برخی از مواقع متوجه صدایی مانند اصطحکاک دو قطعه آهن به هم می‌شوید که در دور خشک کن این صدای بسیار آزار دهنده است برای برطرف کردن این صداها شما باید هر یک از موارد زیر را بررسی کنید.

علت صدای ماشین لباسشویی چیست؟

در ادامه این مطلب به صورت تخصصی دلایل صدای ماشین لباسشویی شرح داده می‌شود اما اگر شما از دانش فنی بالایی برخوردار نیستید بهتر است برای تعمیر لباسشویی خود حتما از تعمیرکاران مجموعه تعمیره کمک بگیرید اگر خودتان بدون هیچ دانشی اقدام به تعمیر لباسشویی کنید ممکن است آسیب‌های بیشتری به این دستگاه وارد کنید.

 

خدمات ما: تعمیر لباسشویی آبسال

 

علت صدای ماشین لباسشویی در هنگام چرخش

اگر به دنبال علت صدای ماشین لباسشویی در هنگام چرخش هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است با وجود اشیاء مانند سکه در داخل لباسشویی در حین چرخش دیگ لباسشویی سر و صدایی تولید شود بهتر است قبل از ریختن لباس ها در داخل دیگ جیب های آن ها را تخلیه کنید همچنین اگر اشیاء از شستشوی قبلی در داخل لاستیک دور درب قرار گرفته باشند به مرور زمان و در شستشوی بعدی متوجه سر و صدا از لباسشویی خود شوید بهتر است همیشه پس از شستشو لاستیک دور درب آن را به کمک یک دستمال خشک تمیز کنید.

 

علت صدای ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن

اگر در لحظه خشک کردن لباس ها و یا در دور تند متوجه سر و صدای بسیار زیادی می شوید در قدم اول لباس های خود را تخلیه کرده و دقت داشته باشید که اشیائی مانند سکه در داخل جیب لباس ها نباشد. همچنین ریختن لباس بیش از حد میتواند علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن باشد که این موضوع باعث آسیب های بیشتر به این دستگاه می‌شود.

 

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام تخلیه آب

اگر متوجه صدای ماشین لباسشویی در هنگام تخلیه آب شده‌اید حتما دستگاه خود را پس از تخلیه اب خاموش کرده و پمپ این دستگاه را بررسی کنید با گرفتگی پمپ پروانه این قطعه با اشیاء برخورد کرده و ایجاد سر و صدای زیادی میکند و بی‌توجهی به آن به مرور زمان باعث آسیب دیدن پمپ تخلیه می‌شود.

 

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام آبگیری

در هنگام آبگیری لباسشویی شما فقط باید صدای جریان آب از شیر برقی را متوجه شوید اگر در حین چرخش دیگ متوجه سر و صدای لباسشویی خود شده اید حتما باید اشیاء را از داخل لباس‌های خود تخلیه کنید و یا ممکن است بلبرینگ در داخل دیگ آسیب دیده باشد.

 

6 علت صدای ماشین لباسشویی چیست؟

در ادامه مطلب به برخی از مهم ترین قطعات در لباسشویی میپردازیم که آسیب دیدن آن ها باعث صدای زیاد لباسشویی شما می‌شود.

1-دیگ لباسشویی

دیگ لباسشویی یکی از علت های صدای زیاد

 •  اگر متوجه سر و صدای زیاد از دیگ ماشین لباسشویی خود شده‌اید در قدم اول همیشه جیب لباس ها و در داخل دیگ را بررسی کنید تا اگر اشیائی در داخل آن ها است باعث تولید سر و صدای زیاد نشود.
 • در برخی از مواقع ممکن است که سکه ها و یا اشیاء آهنی در داخل یقه شور دیگ رفته باشند که شما به مرور زمان متوجه سر و صدای زیاد آن ها می‌شوید.
 •  اما مهم ترین و رایج ترین علت صدای ماشین لباسشویی از دیگ آسیب دیدن بلبرینگ‌ها می‌باشد.
 •  یکی از مهم ترین قطعات در داخل دیگ، کاسه نمد می‌باشد اگر این کاسه نمد خاصیت خود را از دست بدهد به مرور زمان آب به بلبرینگ و شفت ها نفوذ پیدا می‌‎کند.
 •  پس اگر صدای کشیده شدن آهن بر روی هم شدید و یا صدایی مانند صدای هواپیما از لباسشویی شما بیرون می‌آید حتما باید به سراغ بلبرینگ ها بروید.

 

2-دلیل لرزش و صدا از لباسشویی

 •  اگر متوجه شده اید که ماشین لباسشویی شما دچار لرزش شده است و در حین کار سر صدای زیادی تولید می‌کند.
 •  در قدم اول به سراغ پایه های لباسشویی خود بروید اگر این پایه ها به صورت تراز در محل خود قرار نگرفته باشند میتوان گفت که علت صدای لباسشویی از تراز نبودن پایه ها است.
 •  حال اگر باز هم متوجه لرزش و سر و صدای لباسشویی خود شده اید حتما باید به سراغ کمک فنر های لباسشویی بروید.
 •  در صورت آسیب دیدن این کمک ها لباسشویی شما دچار لرزش بسیار زیادی می‌شود.
 •  همچنین ریختن بیش از ظرفیت لباس در داخل لباسشویی باعث بروز این مشکل و آسیب دیدن کمک‌ها می‌شود.

 

3-خرابی تسمه

در برخی از لباسشویی ها برای منتقل کردن نیروی موتور به آبکش و دیگ از تسمه استفاده می‌شود این تسمه به مرور زمان و با فرسوده شدن دچار آسیب دیدگی می‌شود که همین امر باعث لرزش دیگ و بدنه لباسشویی تولید صدا میگردد اگر تسمه لباسشویی شما خشک شده است میتوانید آن را به کمک یک صابون روان تر کنید.

 

4-پمپ تخلیه

کمک فنر لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما در تمامی مراحل شستشو وظیفه خود را بدون تولید کردن صدا انجام می‌دهد اما در زمان تخلیه آب متوجه سر و صدای لباسشویی می‌شوید میتوانید به سراغ پمپ تخلیه بروید زیرا با گرفتگی فیلتر باعث آسیب رساندن به پروانه پمپ می‌شود که به مرور زمان شما در لحظه تخلیه متوجه سر صدای زیادی از لباسشویی خود می‌شوید.
یکی از مهم ترین علت صدا لباسشویی میتوان گفت پروانه پمپ می‌باشد.

 

5-لاستیک دور درب لباسشویی

در برخی از لباسشویی ها زمانی که لاستیک دور درب خاصیت خود را از دست داده باشد و یا خشک شده باشد در چرخش دیگ شما متوجه صدای لباسشویی خود می‌شوید در این مواقع بهتر است برای جلوگیری از صدای لباسشویی لاستیک دور درب آن را تعویض کنید.

 

6-سنگ تعادل علت صدای ماشین لباسشویی

اگر درب روی لباسشویی خود را باز کنید متوجه سنگ های تعادل بر روی دیگ لباسشویی خود می‌شوید اگر به هر دلیل این سنگ ها آسیب دیده باشند میتوان گفت علت صدای لباسشویی شما همین سنگ ها هستند.

 

جلوگیری از ایجاد صدای ماشین لباسشویی 

 •  به این نکته توجه داشته باشید که بیش از حد ظرفیت در داخل لباسشویی خود لباس نریزید.
 •  به هیچ وجه حوله حمام خود را به صورت جداگانه در داخل لباسشویی قرار ندهید بهتر است در کنار آن برای ایجاد تعادل چند تکه لباس ها بریزید.
 •  همیشه در لحظه نصب لباسشویی خود را تراز کنید.
 • بیش از حد از مواد شوینده در داخل لباسشویی خود استفاده نکنید.
 •  در هفته یک بار فیلتر لباسشویی خود را باز کرده و تمیز کنید.
 •  پس از هر مرحله شستشو درب لباسشویی خود را باز کرده و لاستیک دور درب خود را تمیزکنید.

 

مطالب مرتبط:

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

آموزش تعویض ذغال کربن ماشین لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی آبسال

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[4 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران