با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت برق داشتن ماشین ظرفشویی چیست؟

علت برق داشتن ماشین ظرفشویی چیست؟

علت برق داشتن ماشین ظرفشویی چیست؟

اگر شما با لمس ماشین ظرفشویی دچار شوک الکتریکی می شوید باید در سریع ترین زمان به دنبال علت برق داشتن ماشین ظرفشویی خود باشید تا این مشکل باعث برق گرفتگی شما نشود ما در این مطلب به نحوه برطرف کردن این مشکل و دلایل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می پردازیم به دلیل سیکل کاری ماشین ظرفشویی همراه با آب و برق اختلال در هر کدام از این موارد باعث برق گرفتگی و خطرات کشنده ای می باشد پس باید تمامی قطعات و وسایل برقی در داخل ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرند تا مشکل این دستگاه برطرف شود این مشکل که از متداول ترین مشکلات ماشین ظرفشویی می باشد که گاهی از اتصال یک سیم به بدنه است و اما گاهی بخاطر آسیب دیدن یک قطعه می باشد همچنین شما میتوانید برای برطرف کردن این مشکل با مجموعه تعمیره در تماس باشید و تکنسین ها ما در سریع ترین زمان برای برطرف کردن برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی به محل سکونت شما اعزام می شوند دقت داشته باشید که این مشکل بسیار جدی می باشد و ممکن است کودکان شما در لحظه لمس ماشین ظرفشویی دچار شوک الکتریکی شوند.شما میتوانید برای تمامی مشکلات دستگاه خود و تعمیر ظرفشویی در تهران با تعمیر کار متخصص ما در ارتباط باشید.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا ظرفشویی برق دارد؟

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی  داریم.

علت برق داشتن بدنه ظرفشویی

در سیم ورودی برق ماشین ظرفشویی سه سیم وجود دارد یکی از آن ها نول و دیگری فاز می باشد اما سیم دیگر سیم ارت است این سیم نوعی فاز القایی می باشد که جریان برق بدنه ماشین ظرفشویی را از طریق چاه ارت تخلیه میکند و به کمک آن شما برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی را حس نمی کنید در سیستم برق کشی منزل های جدید حتما از چاه ارت استفاده می شود اما اگر خانه شما دارای این سیستم نمی باشد برای برطرف کردن این مشکل باید حتما یا یک تکه فرش در جلوی ظرفشویی خود قرار دهید و یا یک سیم را به بدنه ظرفشویی و سر دیگر آن را به لوله آهنی متصل کنید تا برق اضافی بدنه از آن تخلیه شود.
دقت داشته باشید که سیم ارت در داخل ظرفشویی به موتور، المنت و شیر برقی و یا همچنین به پمپ تخلیه متصل شده است این قطعات اصلی ترین قطعه ها در مصرف جریان برق می باشند.
در ماشین ظرفشویی قطعات برقی بسیار زیادی وجود دارند که در هنگام آسیب دیدن هر کدام میتوانید متوجه برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی شوید پس در قدم اول باید اقدام به تعمیر دستگاه کنید.

 

 

مهم ترین دلایل برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی

چرا دست به ماشین ظرفشویی میزنیم برق منو میگیره

ما در ادامه این مطلب به برخی از مهم ترین دلاسل برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی میپردازیم و نحوه برطرف کردن هر کدام را به صورت کتبی توضیح می دهیم.

 •  ارت و یا سیم متصل به زمین
 • المنت و یا هیتر ماشین ظرفشویی
 • نشتی آب از ماشین ظرفشویی
 • مشکل در سیم کشی ماشین ظرفشویی
 • آسیب دیدن موتور
 • پریز برق و آسیب دیدن دوشاخه

 

نبود ارت یکی از دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی

در خانه های ساخت جدید با وجود چاه ارت دیگر نیازی به نصب این سیم به زمین نیست اما اگر منزل شما از این سیستم پشتیبانی نمیکند برای برطرف کردن این مشکل باید یک سیم ارت نصب کنید که نحوه نصب آن به صورت زیر می باشد.
برای انجام این کار شما نیاز به یک سیم دارید که یک سر سیم را باید به یک لوله آهنی مانند لوله آب وصل کنید و سر دیگر سیم را به یکی از پیچ های بدنه ماشین ظرفشویی نصب کنید تا برق بدنه ظرفشویی از طریق آن تخلیه شود.
باز هم با انجام این کار ممکن است شما متوجه برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی خود شوید.
خرابی المنت و یا هیتر یکی دیگر از دلایل برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی
یکی از سیم های ارت متصل شده به المنت و یا هیتر ظرفشویی می باشد که در صورت خراب شدن همین امر باعث برق دار شدن ماشین ظرفشویی می شود.
دقت داشته باشید که المنت وظیفه گرما سازی آب در داخل ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد و این قطعه نه تنها با برق در ارتباط است بلکه در سیکل کاری با در کنار آن جریان دارد پس تعمیر ماشین ظرفشویی در این مواقع نیاز به تخصص دارد.
دقت داشته باشید که در کنار المنت یک ترموفیوز قرار گرفته است که با افزایش جریان و یا داغ شدن بیش از حد این ترموفیوز المنت را از مدار خارج میکند.

 

 

نشتی آب یکی دریگر از دلایل برق داشتن ماشین ظرفشویی می باشد

در پایین ترین نقطه ماشین ظرفشویی و یا در کف این دستگاه تمامی قطعات اصلی که در ارتباط با برق هستند قرار دارد اگر ماشین ظرفشویی شما دچار نشتی آب شده باشد همین امر یکی از دلایل اصلی برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می باشد اگر این نشتی به قطعات برقی ماشین ظرفشویی نفوذ پیدا کند ممکن است با لمس دستگاه شما متوجه برق گرفتگی شوید بهتر است در این مواقع برای برطرف کردن برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی در قدم اول نشتی آب را برطرف کنید.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله علت نشتی آب از ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

 

خرابی سیم کشی و یا اتصالی 

نحوی اتصال سیم ارث در ماشین ظرفشویی

یکی از متداول ترین دلایل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی اتصال سیم های داخلی به بدنه ماشین ظرفشویی می باشد به طور کلی اگر یکی از سیم کشی های داخل ماشین ظرفشویی از بین رفته باشد و یا روکش آن دچار پارگی شده باشد و به بدنه ظرفشویی اتصال کرده است با لمس دستگاه شما دچار شوک الکتریکی می شوید در این مواقع باید تمامی سیم کشی داخلی را مورد بررسی قرار دهید و در صورت بروز مشکل بهتر است تمامی سیم کشی را تعویض کنید.

 

آسیب دیدن موتور دلیل 

اگر موتور ماشین ظرفشویی شما دچار آسیب دیدگی شده باشد ممکن است به بدنه متصل باشد و شما با لمس بدنه ماشین ظرفشویی دچار برق گرفتگی شوید در این مواقع بهتر است با مجموعه تعمیره در تماس باشید تا تکنسین های ما به صورت تخصصی مشکل برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی را بررسی کنند و اگر موتور ماشین ظرفشویی شما نیم سوز شده است آن را تعمیر کنند.

خرابی دوشاخه و پریز برق 

دقت داشته باشید که دوشاخه برق ماشین ظرفشویی گاهی اوقات در هنگام داغ شدن این دستگاه و چسبیدن بده آن به دوشاخه برق عایق داغ شده بر روی دوشاخه نفوذ پیدا کرده و به مرور زمان آسیب میبیند که در زمان آسیب دیدن آن ممکن است شما متوجه برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی خود شوید.
اما یکی از متداول ترین و مهم ترین دلایل آسیب دیدن پریز برق می باشد اگر پریز برق ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده باشد ممکن است بدنه ماشین ظرفشویی شما برق دار شده باشد.

 

برطرف کردن مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی

برطرف کردن مشکل برق داشتن ماشین ظرفشویی

اگر بدنه ماشین ظرفشویی شما برق دار شده است برای برطرف کردن این مشکل در قدم اول باید موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • باید در مرحله اول پریز برق و دوشاخه برق را مورد بررسی قرار دهید اگر این دو مورد مشکلی ندارند باید به سراغ موارد زیر بروید.
 • سپس در مرحله بعد به سراغ سیم کشی های داخلی ماشین ظرفشویی خود بروید و دقت داشته باشید که اگر هر کدام از سیم ها دچار آسیب دیدگی شده باشند و روکش آن ها از بین رفته باشند ممکن است ماشین ظرفشویی دچار برق بدنه شده باشند.
 • پس از بررسی این موارد باید به سراغ موتور و شیر برقی بروید و این قطعات را مورد بررسی قرار دهید.
  دقت داشته باشید که برطرف کردن مشکل برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی بهتر است که از یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی کمک بگیرید تا این مشکل را به صورت تخصصی برطرف کند.

مطالب مرتبط:

علت خشک نکردن ظرف در ماشین ظرفشویی 

شناور ماشین ظرفشویی چیست؟

ارور و کدخطای ماشین ظرفشویی ال جی

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 1 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران