با تعمیره همه چیز قابل تعمیره ...

تعمیر لوازم برقی

تلفن شرکت : 88448700 – 021

همه روزه در خدمتیم

پوشش خدمات

سراسر تهران بزرگ

علت نشت آب از ماشین ظرفشویی 

علت نشتی آب در ماشین ظرفشویی

علت نشت آب از ماشین ظرفشویی چیست؟

یکی از دردسر های بزرگ و مشکلاتی که معمولا افراد در استفاده از ماشین ظرفشویی با آن مواجه می شوند آبریزی ماشین ظرفشویی می باشد این مشکل اگر به مرور زمان برطرف نشود باعث آسیب رساندن به قطعات دیگر و متوقف شدن ماشین ظرفشویی درحین کار می شود.

ما در ادامه این مطلب به علت نشتی آب در ماشین ظرفشویی میپردازیم و نحوه عیب یابی و برطرف کردن این مشکل را برای شما شرح می دهیم دقت داشته باشید که ماشین ظرفشویی دستگاه بسیار پیچیده ای می باشد. آبریزی و نشت آب از ماشین ظرفشویی می تواند مربوط به قطعات و بدنه باشد که بررسی این مشکل و برطرف کردن آن باید توسط یک متخصص انجام شود. در غیر این صورت و تعمیر ماشین ظرفشویی توسط افراد ناوارد باعث آسیب رساندن به دیگر قطعات و پیچیده‌تر شدن مشکل ماشین ظرفشویی می شود.  اگر شما با مشکل آب دادن ماشین ظرفشویی مواجه شده اید برای برطرف کردن این مشکل میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما با بهره گیری از دانش تکنسین های آموزش دیده خود این مشکل را در سریع ترین زمان و در محل سکونت شما برطرف میکنیم دقت داشته باشید که تمامی خدمات تعمیر ظرفشویی در تهران(تمامی مناطق 22 گانه) در این مجموعه با ضمانت 6 الی 12 ماهه می باشد.

برای اطلاع از  هزینه تعمیر ظرفشویی در تهران  با مجموعه تعمیره با 15% تخفیف وارد شوید.

تمامی خدمات انجام شده در این مجموعه ضمانت 180 روزه می شود که داخل فاکتور شما ثبت میگردد.

چرا ماشین ظرفشویی نشتی آب دارد؟

ما در تعمیره در کنار شما هستیم ما تکنسین های متخصصی در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی  داریم.

 

نشتی آب در ظرفشویی به چه صورت می باشد و این نشتی باعث بروز چه مشکلاتی در ماشین ظرفشویی می شود؟

به دلیل در ارتباط بودن سیکل کاری ماشین ظرفشویی به کمک آب, احتمال آبریزی از آن بسیار زیاد می باشد به طور کلی نشتی آب در ظرفشویی از قسمت زیری بیشتر به چشم می آید. اگر به این مورد بی توجه باشید این موضوع باعث آسیب رساندن به دیگر قطعات و خود ظرفشویی می شود گاهی با خارج شدن یک اتصال کوچک ظرفشویی دچار آبریزی می شود پس بهتر است در این مواقع سریع اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی خود بکنید. اما بی توجهی به نشتی آب در ماشین ظرفشویی چه مشکلاتی برای این دستگاه به وجود می آورد.

 •  یکی از مهم ترین مشکلات در آبریزی ماشین ظرفشویی خیس شدن آشپزخانه می باشد که به دلیل همراه بودن آن با برق بسیار خطر ناک است.
 • اگر مدت زمان زیادی است که نشتی آب از ماشین ظرفشویی اتفاق می افتد و شما آن را برطرف نکرده اید احتمالا قطعات دیگر دچار پوسیدگی و آسیب دیدگی شده اند.
 •  اگر آبریزی ماشین ظرفشویی بیش از حد باشد این امر در سیکل شستشو بسیار تاثیر گزار بوده و ماشین ظرفشویی شما در حین کار متوقف می شود.
 •  اگر آبریزی بر روی اتصالات و سیم های برق بیش از حد باشد احتمال اتصالی و شوک الکتریکی بسیار زیاد است.
 • اگر آب بر روی سیم های موتور بریزد به مرور زمان باعث اتصالی و سوختن موتور ظرفشویی می شود.

در این مواقع برای رفع علت نشتی آب از ماشین ظرفشویی میتوانید با مجموعه تعمیره در تماس باشید ما با بهره گیری از دانش تکنسین های خود در زمینه تعمیر ظرفشویی مجیک در تهران آبریزی این دستگاه را به صورت تخصصی و با گارانتی برطرف میکنیم.

 

در چه مواقعی ماشین ظرفشویی دچار آبریزی می شود؟

علت بیرون زدن کف از ماشین ظرفشویی

آبریزی ماشین ظرفشویی هم از قطعات و هم از بدنه این دستگاه میتوانید باشد که برطرف کردن آن نیازمند تخصص است گاهی اوقات کف ماشین ظرفشویی دچار آسیب دیدگی شده است و در هنگام استفاده از این دستگاه شما متوجه ابریزی آن می شوید دقت داشته باشید که در تمامی ماشین های ظرفشویی یک سنسور در زیر ان قرار دارد که در هنگام آبریزی ظرفشویی این سنسور فعال شده و دستگاه در حین کار متوقف می شود اما در ادامه مواردی که باعث آبریزی می شود را شرح می دهیم.

 •  اگر آب بندی قطعات که در ارتباط با آب هستند از بین رفته باشد و یا اتصالات آن آسیب دیده باشند این موضوع باعث نشت آب در ماشین ظرفشویی می شود.
 •  با فرسودگی شلنگ های به کار رفته در داخل ماشین ظرفشویی و یا آسیب دیدن آن ها به مرور زمان آبریزی ماشین ظرفشویی بیشتر می شود.
 •  اگر پمپ ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد و یا از آب بندی خارج شده باشد همین امر باعث آب دادن ماشین ظرفشویی می شود.
 • آسیب دیدن شیر ورودی آب
 •  خراب شدن آب پاش و بازوی آب ماشین ظرفشویی
 • آسیب دیدن نوار دور درب ماشین ظرفشویی
 •  مختل شدن کار شناور ماشین ظرفشویی

آیا باز شدن اتصالات باعث نشتی اب در ماشین ظرفشویی می شود؟

علت نشت آب از درب ظرفشویی

زمانی که بست ها و اتصالات در ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد همین موضوع علت نشتی آب در ماشین ظرفشویی مجیک است اگر با آبریزی ماشین ظرفشویی مجیک مواجه شده اید در قدم اول باید تمامی اتصالات و بست ها را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید.
توجه داشته باشید که پمپ تخلیه، آکواستاپ، هیت پمپ و چاهک ظرفشویی با قطعات پلاستیک آب بندی شده است گاهی اوقات به دلیل استفاده بلند مدت و گرمای بسیار زیاد باعث خارج شدن قطعات از آب بندی می شود و ماشین ظرفشویی شما دچار نشتی آب میگردد بهتر است در این مواقع برای تعمیر ماشین ظرفشویی از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید.

 

 

آیا آسیب دیدن شلنگ های ماشین ظرفشویی باعث نشتی اب در ماشین ظرفشویی می شود؟

شناور ماشین ظرفشویی

علت ابریزی ماشین ظرفشویی چیست؟ و یا چه عواملی باعث آب دادن ماشین ظرفشویی می شوند؟ به طور کلی اگر شلنگ های متصل به ماشین ظرفشویی مانند شلنگ ورودی و خروجی آن دچار آسیب دیدگی و یا پوسیدگی شده باشند این مورد باعث آبریزی ماشین ظرفشویی می شود دقت داشته باشید که اگر این شلنگ ها تحت فشار باشند به مرور زمان دچار آسیب دیدگی می شوند.
اگر از شلنگ خروجی و یا تخلیه ماشین ظرفشویی متوجه آبریزی شده اید برای برطرف کردن این مشکل باید قاب های کناری و یا قاب اطراف را باز کنید و ماشین ظرفشویی خود را روشن کرده و یک برنامه شستشو برای آن تنظیم کنید پس از انجام این کار کف ماشین ظرفشویی را نگاه کنید تا از شلنگ تخلیه آن آبرزی نداشته باشد اگر این شلنگ دچار آبریزی شده است آن را از پمپ تخلیه جدا کرده و یک شلنگ جدید جایگزین آن کنید.
اگر این آبریزی از شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی شما باشد برای برطرف کردن این مشکل باید آکواستاپ و یا شیربرقی را مورد بررسی قرار دهید ممکن است از این قطعات ماشین ظرفشویی دچار آبریزی شود.
توصیه ما به شما این است که در زمان نشت آب از ماشین ظرفشویی و این شلنگ ها بهتر است از یک تکنسین کمک بگیرید زیرا در برند های مختلف ظرفشویی تعویض این شلنگ ها متفاوت می باشد و تکنسین باید دارای تخصص کافی باشد.

 

آیا آسیب دیدن پمپ تخلیه باعث نشتی آب در ماشین ظرفشویی می شود؟

علت نشت آب از ماشین ظرفشویی چیست؟

پمپ تخلیه یکی از قطعاتی در ماشین ظرفشویی می باشد که وظیفه گردش آب را برعهده دارد این قطعه در زمان اتمام سیکل شستشو آب را از داخل ظرفشویی تخلیه میکند حال نشتی دادن آب در ظرفشویی میتواند آسیب دیدن این قطعه باشد اگر آب را نتواند تخلیه کند آب در داخل محفظه داخلی ماشین ظرفشویی باقی مانده و به مرور زمان باعث آبریزی می شود که این مشکل را باید در سریع ترین زمان برطرف کنید اما گاهی اوقات ممکن است لاستیک متصل به پمپ تخلیه از حالت آب بندی خود خارج شده باشد به مرور زمان دچار آبریزی می شود این قطعه به دلیل سرد و گرم شدن در برخی از مواقع دچار آبریزی می شود.

 

آیا شیر ورودی آب باعث نشتی اب در ماشین ظرفشویی می شود؟

شیر آب متصل به ماشین ظرفشویی وظیفه تامین آب را بر عهده دارد اگر این شیر دچار فرسودگی و آسیب دیدگی شده باشد این موضوع باعث آبریزی بیش از حد و همچنین خیس شدن آشپزخانه شما می شود دقت داشته باشید که یک واشر برای اب بندی در داخل شلنگ ورودی آب وجود دارد که در بیشتر اوقات پس از اسباب کشی این واشر ناپدید می شود و شما پس از متصل کردن شلنگ به شیر آب ورودی متوجه ابریزی می شوید بهتر است در هنگام حمل و نصل این نکته را رعایت کنید تا دچار نشتی آب در ماشین ظرفشویی نشوید.

 

آیا آسیب دیدن بازوی آب پاش باعث آبریزی ماشین ظرفشویی می شود؟

علت نشت کف و آب ماشین ظرفشویی

بازوی اب پاش در ماشین ظرفشویی مهم ترین وظیفه را بر عهده دارد این قطعه با اسپری کردن آب و مواد شوینده به ظروف باعث تمیز شدن آنها می شود اما به این نکته دقت داشته باشید که برای رفع علت نشتی آب در ماشین ظرفشویی این قطعه را حتما بررسی کنید زیرا در صودت آسیب دیدن آن ماشین ظرفشویی دچار نشتی آب می شود برای بررسی این قطعه بهتر است درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و قفسه پایینی ان را خارج کنید این بازو را از محل خود بیرون آورده و آن را تمیز کنید در صورت آسیب دیدن حتما این قطعه را تعویض کنید.

 

آیا نوار دور درب یکی از موارد آب دادن ماشین ظرفشویی می باشد؟

چرا از جلو ماشین ظرفشویی آب میدهد؟ برای بررسی این سؤال باید شما به سراغ لاستیک و یا نوار دور درب ماشین ظرفشویی خود بروید این قطعه وظیفه آب بندی درب و بنده در هنگام سیکل شستشو را بر عهده دارد اگر به هر دلیل این لاستیک از محل خود خارج شده باشد و یا آسیب دیده باشد شما متوجه آبریزی از جلوی ماشین ظرفشویی می شوید دقت داشته باشید که این قطعه بسیار کمیاب است و در صورت آسیب دیدن آن شما با مشکلات زیادی رو به رو هستید بهتر است درحفظ و نگهداری آن تلاش کنید.
اگر آبریزی ماشین ظرفشویی از این قطعه می باشد بهتر است برای آب بندی کردن و برطرف کردن این مشکل حتما از یک نوار جدید استفاده کنید و همچنین توصیه ما به شما عزیزان این است که برای تعویض این قطعه از یک تعمیرکار متخصص ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

 

 

سوراخ شدن کف ظرفشویی مهم ترین دلیل آبریزی ماشین ظرفشویی می باشد؟

علت نشتی آب از زیر ظرفشویی

 • موارد زیادی باعث زنگ زدگی و آسیب دیدن کف ظرفشویی شما می شود که باید برای جلو گیری از این مشکل موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید متداول ترین مشکل در آبریزی ماشین ظرفشویی و نشتی آب از ماشین ظرفشویی می باشد.
 •  وجود اکسید آهن در آب یکی از مواردی می باشد که باعث زنگ زدگی و سوراخ شدن کف ماشین ظرفشویی می شود در بیشتر مناطق تهران این عنصر یعنی اکسید آهن در داخل آب وجود دارد که به مرور زمان به بدنه داخلی ماشین ظرفشویی شما آسیب وارد میکند در این مواقع برای جلو گیری از نشتی آب در ماشین ظرفشویی بهتر است از یک تکنسین و تعمیر کار این دستگاه کمک بگیرید تا این فرد یک فیلتر بر سر راه آب برای شما نصب کند.
 •  اگر منزل شما دارای لوله های فلزی و یا آهنی می باشد در این مواقع رسوبات از داخل این لوله ها وارد بدنه داخلی ماشین ظرفشویی شما می شوند و به مرور زمان باعث زنگ زدگی و سوراخ شدن کف آن میگردد در این مواقع هم برای جلوگیری از آب دادن ماشین ظرفشویی میتوانید یک فیلتر بر سر راه ورودی آب این دستگاه متصل کنید.
 •  مواد شوینده یکی از موارد تخریب کننده بدنه ماشین ظرفشویی می باشد که مهم ترین آن ها جلا دهنده و نمک ظرفشویی است اگر در هنگام شارژ این دو مواد شوینده بر روی بنده استیل ماشین ظرفشویی شما ریخته شوند در هنگام سیکل شستشو این مواد نوعی واکنش شیمیایی با مواد غذایی شور و اسیدی تولید میکنند که این ترکیب باعث از بین رفتن و سوراخ شدن بدنه استیل ماشین ظرفشویی می شود که به مرور زمان شما متوجه آبریزی ماشین ظرفشویی خود می شوید بهتر است برای شارژ آن ها از یک قیف استفاده کنید تا بر روی بدنه ماشین ظرفشویی ریخته نشوند.

 

جمع بندی

به هیچ وجه نگران آبریزی ماشین ظرفشویی خود نشوید زیرا این دستگاه به دلیل وجود سنسور های بسیار زیاد با مواجه شدن با هر مشکلی آن را به صورت یک کد خطا به شما نمایش می دهد پس با وجود سنسور در کف ماشین ظرفشویی در زمان آبرزیزی و نشتی آب درماشین ظرفشویی این سنسور وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد و سیکل شستشو را متوقف میکند ما در این مقاله تمامی علت نشتی آب در ماشین ظرفشویی را بررسی کرده ایم اما توصیه میکنیم برای برطرف کردن آن با یک تعمیر کار ظرفشویی در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

علت جلو نرفتن تایمر ظرفشویی چیست؟

چرا بعد از روشن کردن ظرفشویی فیوز می پرد؟

ارور کد خطاهای تعمیر ظرفشویی مجیک

 

لطفاً با پر کردن ستاره ها به این نوشته امتیاز بدهید.
[5 امتیاز از 2 کاربر]

به اشتراک گذاری

درخواست سرویس

برای دریافت خدمات تعمیره در منزل می‌توانید با ما تماس بگیرید

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تلفن شرکت :

88448700 – 021


ساعت کاری : هر روز هفته ( 9 – 21 )

گستره خدمات ما

سراسر مناطق 22 گانه تهران